Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze zaczyna mnie męczyć to, ze w temacie ROLEKSA zamiast dyskutować o mechanizmach, zegarkach i zdjęciach samych zegarków cały czas jest wałkowany temat kolejek i polityce Roleksa.

Może czas przenieść się do tematu dedykowanemu tylko i wyłącznie tej dyskusji?! ;):D

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno pominąć tak istotną kwestię w kontekście rozmów o marce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł. Mi zostało jedynie 2.5 roku:)

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł. Mi zostało jedynie 2.5 roku:)

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Łoł... Ze co Panie?

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Szczerze zaczyna mnie męczyć to, ze w temacie zamiast dyskutować o mechanizmach, zegarkach i zdjęciach samych zegarków cały czas jest wałkowany temat kolejek i polityce Roleksa.

 

 

To nie jest akurat nasz rodzimy folklor, na zagranicznych forach jest podobnie... tym właśnie dzisiaj stał się Rolex- komitetem kolejkowym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Passero

Jest to smutne!!! :(

 

Wszyscy czekający powinni się skrzyknąc i zbojkotować taką sytuacje.

Wypisać się z kolejek i olać na jakiś czas to bagno ;) ! I odbiło by się czkawką to Roleksowi!

Jak dla nas wielu jest to mało poważne cała ta sytuacja i uważam to za jawne poniżanie i opluwanie potencjalnego klienta. A cwaniaczki zarabiają krocie! Straszne, ze sam Roleks nie potrafi rozwiązać sensownie takiej sytuacji.

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Passero

Jest to smutne!!! :(

Wszyscy czekający powinni się skrzyknąc i zbojkotować taką sytuacje.

Wypisać się z kolejek i olać na jakiś czas to bagno ;) ! .

Nie da rady bo „ inwestorów” jest więcej niż zegarków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez paniki. Usystematyzujmy na co są te kolejki: Stalowy Sub , GMT master, Daytona. Finito! Pozostałe modele w tym sporty, każdy bi colour itp nie ma kolejek.

Co na tej liście jest w ,miare’ nową sytuacją? GMT i Sub bez daty. Oraz fakt że mniej tych Rolków do nas wysyłają.

Rozumiem panikę po Daytone i po GMT master bo trudniej o alternatywy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego na pozostałe nie ma kolejek? Proste , bo na nich nie da się zarobić . Dlatego handlarze nie zapisują się na exp, milgausa , DJ czy bluesy i inne kolorki . A żeby trzymać cenę Rolex zdecydował że nie będzie trzymał tych pozostałych w ladach, aby jeleń czy budujący relacje mieli euforię kupując a AD mniej rabatował

Edytowane przez Lotus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady bo „ inwestorów” jest więcej niż zegarków...

Smutne lecz prawdziwe!

I sam Rolex w tym macza palce i pomaga.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo na całym świecie także w naszym kraju jest roku na rok coraz więcej osób o rosnącej szybko sile nabywczej...kupią wszystko, jedni płacąc więcej inni mniej ale kupią. I ani AD ani Rolex nie przejmie się zbytnio krzykami pasażerów którym znów odjechał pociąg...bo odjechał pełen innych pasażerów ( sorry overbooking) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi pozostało 2,5 roku, ale będę apelował :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest akurat nasz rodzimy folklor, na zagranicznych forach jest podobnie... tym właśnie dzisiaj stał się Rolex- komitetem kolejkowym ;)

 

Dodatkowo na całym świecie także w naszym kraju jest roku na rok coraz więcej osób o rosnącej szybko sile nabywczej...kupią wszystko, jedni płacąc więcej inni mniej ale kupią. I ani AD ani Rolex nie przejmie się zbytnio krzykami pasażerów którym znów odjechał pociąg...bo odjechał pełen innych pasażerów ( sorry overbooking) ...

Dokładnie tak, w czasach szybkiego bogacenia się społeczeństw, pojawiających się z dnia na dzień fortun z 'baniek internetowych" czy chorych kwot płaconym celebrytom, sportowcom itp interes będzie się kręcił.

 

"Normalny klient" to nie klient, dziś liczy się ten kto bez mrugnięcia okiem zapłaci za samochód, zegarek kwotę która normalnego człowieka przyprawia o zawrót głowy...

Inni robią to samo , ot choć by Omega, bez limitacji model za 233400 PLN, pewnie będzie znikać z półek jak ocet, wystarczy tylko dobry przekaz medialny....

Przypomnę że to masowa produkcja, nie dzieła sztuki w jednym, kilku egzemplarzach, robią je jak Fordy T, taśmowo...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytułem podsumowania tego wątku i dyskusji, która prowadzilismy w głównym temacie , postanowiłem, że nie będe brał póki co udziału w tym szaleństwie i zamiast suba zdecyduje sie na alternatywe od konkurencji.

 

Wiem, że jestem tylko pyłkiem dla jaśnie fundacji dzierżacej rolexa i ich speców od marketingu i sprzedazy, ale kazda rewolucja zaczyna sie od "buntu" jednostek :P , dlatego serdecznie to pie....lę - obejdę sie bez suba poki co.

 

A nastepny rolex jakiego kupie, co sie pewnie wydarzy w niedalekiej przyszłości, to na pewno nie będzie zaden z modeli "kolejkowych", a może nie tyle z modeli co z referencji czy wariantów kolorystyczno - materiałowych. jakos zamiast stalowej daytony po 20 latach oczekiwania lub za cene 2x metka, wole chociazby wersje TT z rabatem "jak za starych, dobrych czasów", skonfigurowana w sposób jaki sobie zazyczę i sprowadzona w ciagu kilku tygodni lub ewentualnie wyprodukowana specjalnie dla mnie w 3-4 miesiące.

 

Oczywiście nie ma co się "obrażać" na firmę, czy marke, bo to dziecinada - po prostu jezeli komuś aktualna sytuacja nie odpowiada to zamiast - jak mawiał klasyk -  "szczempić ryja"  zwyczajnie trzeba nie partycypowac w szaleństwie kolejkowym, kupowac produkty konkurencji, albo referencje dostepne we w miare normalny sposób. 

 

Trzeba tez miec na względzie, że problem mitycznych horendalnych kolejek i list zapisowych, dotyczy, czy boli w szczególności te "biedniejsze" rynki i mniej zasobnych miłosników marki. Wszak  kolejki i braki dotycza tak naprawde najtańszych wersji kazdego z modeli sub, daytona, gmt.   Naprawde zasobny, dobrze sytuowany "John", "Omar" czy inny "Lee" nie bedzie sapał 5 lat o stalową daytone, tylko kupi sobie ja w dowolnym metalu szlachetnym i tyle. Nie sadze, żeby ktos w azji czy usa chcac kupic jakiegos full gold'a musiał czekac dłuzej  niz pare tygodni, jezeli akurat  nie ma interesującej go referencji gdzies w pobliżu.

 

Ja mam tez akurat to "szczęście", że jakos specjalnie, zaden z hitów kolejkowych nie jest obiektem moich westchnień  - fakt, przymierzalem sie do poprzedniego batmana, ale nowy juz nie specjalnie, bo akurat w tym modelu wolałem oystera niz jubilee, suba rozwazałem, ale akurat czarnego - kermity, hulki itp. nie "gadały" do mnie, a w końcu stwierdziłem, ze - choc to pewnie dyskusyjne i nie kazdy musi się ze mna zgadzać - ale nie wydaje mi się, żeby obecny sub był zegarkiem dwa razy czy ponad dwa razy ładniejszym, czy dwa razy lepszym mechanicznie lub jakościowo od takiej np. poprzedniej omegi smpc, co ewentualnie uzasadniałoby róznice w cenie połączoną z kilkuletnim oczekiwaniem, więc i bez niego jakoś przezyje  :).

Edytowane przez brakus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu wszyscy tak sie wsciekaja na te kolejki.

Przeciez 99% osob kupuje te zegarki tylko dla zarobku.

Jak ktos chce kupic dla siebie to na pewno znajdzie jakis bardzo ladny model ktory przypadnie mu do gustu i poczeka te kilka tygodni na swoja konfiguracje (ewentualnie miesiecy).

W jednym ze sklepow kruka bylo kilka ciekawych modeli przez dluzszy czas (moja wizyta byla w odstepach 2 miesiacy) i nikt ich nie kupil, np. TT sub, dj szary w roznych odmianach i cos jeszcze fajnego bylo. Az sie zapytalem czy te zegarki sa zarezerwowane... okazalo sie ze wszystko dostepne jest od reki.

 

Rozmawialem z AD rowniez za granica. W sejfach maja wszystko. W jednym z butikow dostaja ok 5 pepsi tygodniowo. Menager mowi wprost, kup dla siebie fajny zloty model a bedziesz mogl kupic poszukiwany stalowy model ktory od razu sprzedaz. Mowia od razy ze wiekszosc stalowych poszukiwanych modeli idzie na odsprzedaz. Nic nie ukrywaja, mowia jak jest i jaka maja polityke sprzedazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za starych, "dobrych" czasów PRL. Miałeś dojścia to dostawałeś tzw. Talon lub tzw. Asygnatę i w te pędy nabywałeś PF-126, PF-125 lub Poloneza. W najbliższą niedzielę udawałeś się z nabytkiem do Słomczyna, gdzie sprzedawałeś wytwór rodzimej motoryzacji z dwu lub trzykrotną przebitką. Tylko wtedy takich specjalistów od marketingu nazywało się spekulantami, a dzisiaj handlarzami.

Wniosek: czasy się zmieniają a prawa ekonomii pozostają takie same :ph34r:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem Suba - poszedłem i zapisałem sie w kolejkę, poczekałem i mam. Zapisałem sie na SD i tez spokojnie poczekam. Nie mam mentalności 5 latka-chce tu i teraz - nie dam zarobić handlarzom. Są tacy, którzy musza mieć zabawkę w dniu premiery to mogą płacić . Bo to jednak zabawki a nie dzieła sztuki.

BTW Daytona z białego złota z niebieska tarcza - 3-4 miesiące i rabat dają .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem z AD rowniez za granica. W sejfach maja wszystko. W jednym z butikow dostaja ok 5 pepsi tygodniowo. Menager mowi wprost, kup dla siebie fajny zloty model a bedziesz mogl kupic poszukiwany stalowy model ktory od razu sprzedaz. Mowia od razy ze wiekszosc stalowych poszukiwanych modeli idzie na odsprzedaz. Nic nie ukrywaja, mowia jak jest i jaka maja polityke sprzedazy

 

A jakiz to AD (jesli to nie tajemnica) mowi jawnie o takich "praktykach/polityce"?? Jesli AD wymusza zakup drozszego modelu tylko dlatego, ze jest to "furtka" do zakupu tanszego, to powinni wyciagac z tego konsekwencje, bo to jest (delikatnie mowiac) niesmaczne i stawia w bardzo zlym swietle wizerunek firmy.

 

Ktos nawet pisal, ze jak kupowal dostepny od reki model PP i chcial sie zapisac na Nautilusa, to nic mu to nie pomoglo - odpowiedz byla negatywna...

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

A jakiz to AD (jesli to nie tajemnica) mowi jawnie o takich "praktykach/polityce"?? Jesli AD wymusza zakup drozszego modelu tylko dlatego, ze jest to "furtka" do zakupu tanszego, to powinni wyciagac z tego konsekwencje, bo to jest (delikatnie mowiac) niesmaczne i stawia w bardzo zlym swietle wizerunek firmy.

 

Ktos nawet pisal, ze jak kupowal dostepny od reki model PP i chcial sie zapisac na Nautilusa, to nic mu to nie pomoglo - odpowiedz byla negatywna...

Mariusz, podejrzewam, że jak kupisz dwa-trzy PP z komplikacjami, to mocno Cię to przybliży do Nautilusa;-) Nie wystarczy kupić jednego podstawowego PP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak wygląda to od strony technicznej (chodzi mi o rezerwacje, finansowanie etc.). Gdzieś tam od dłuższego czasu chodzi za mną Hulk i był/jest plan nawet na 40'stkę sobie sprawić. Dlatego nurtuje mnie kilka kwestii.

 

1. Idę sobie do Kruka i obwieszczam im, że chce nabyć Suba (Hulka) i zostaje wpisany na kolejkę. Czy jeśli zmieni się ref. Hulka na Hulk2 to wylatuje z kolejki czy ktoś mnie zapyta    o decyzję i zostaję?

2. Trzeba pewnie wpłacić jakąś zaliczkę. Ile? Czy wpłaca się z czasem jakieś kolejne raty jak to wygląda?

3. Gdzie najlepiej udać się za ewentualnym nabyciem Rolex'a w Warszawie? Jest może jakiś salon Kruka najbardziej pro kliencki czy wszędzie będą mieć mnie za intruza ?

4. Rozumiem, że gwarancji ceny brak? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak wygląda to od strony technicznej (chodzi mi o rezerwacje, finansowanie etc.). Gdzieś tam od dłuższego czasu chodzi za mną Hulk i był/jest plan nawet na 40'stkę sobie sprawić. Dlatego nurtuje mnie kilka kwestii.

 

1. Idę sobie do Kruka i obwieszczam im, że chce nabyć Suba (Hulka) i zostaje wpisany na kolejkę. Czy jeśli zmieni się ref. Hulka na Hulk2 to wylatuje z kolejki czy ktoś mnie zapyta    o decyzję i zostaję?

2. Trzeba pewnie wpłacić jakąś zaliczkę. Ile? Czy wpłaca się z czasem jakieś kolejne raty jak to wygląda?

3. Gdzie najlepiej udać się za ewentualnym nabyciem Rolex'a w Warszawie? Jest może jakiś salon Kruka najbardziej pro kliencki czy wszędzie będą mieć mnie za intruza ?

4. Rozumiem, że gwarancji ceny brak? 

1. Nikt nic nie wie

2. 10 % zaliczki(mniej więcej), a reszta do zapłaty wg aktualnej ceny przy odbiorze

3. Myślę, że wszędzie jest podobnie, ale mogę się mylić

4. Oczywiście tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniewko jest jeden problem, na Hulka zaliczek juz nie przyjmuja bo wg nich kolejka osiagneła okres 5 lat i finito. Podobnie z Pepsi, Batmanem czy Daytona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli oficjalnie na dzień dzisiejszy nie idzie zamówić Hulka?

Trzeba odczekać np. z rok aż zejdzie częściowo kolejka i wtedy próbować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak. Sa juz kolejki rezerwowe ;-)

Najlepiej podejsc i porozmawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.