Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

uwielbiam swojego exlorera i suba tez bym chcial ale nie bede stal w kolejce chocby 1 dnia. Jest tyle swietnych zegarkow... sami podgrzewacie ta debilna sytuacje.

 

 

Mamy wybór, czekać albo nie czekać tylko iść z pieniędzmi gdzie indziej, tyle i aż tyle;)

172572_byc-albo-nie-byc.jpg

 

Tu macie odpowiedź! :lol: :lol: :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialiście się jak sytuacja w chinach wpłynie na rynek zegarkowy? Coś mi się wydaje, że najbliższym czasie będzie się można przygotowywać na odbiory zamówień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sam rynek to już wpływa. Kolejne wydarzenia zegarkowe na świecie są odwoływane, Bvlgari już się wycofało z Basel, Swatch odwołał Time to Move.

 

Powody podają różne, ale wg mnie jednym z głównych jest to, że Azjaci nie przylecą ze swoimi pieniążkami. Samo to jaki wpływ na rynek zegarkowy miała zmiana prezydenta w Chinach, który się wziął za walkę z łapówkami (którymi często były zegarki) pokazuje jaką Azja ma "dźwignię"

 

Na chwilę obecną w Chinach jest zamkniętych sporo wielkich portów, sam Szanghaj ledwo ciągnie bo mają mało ludzi do pracy. Linie lotnicze anulują kolejne loty, nawet cargo itd. itd. Ciężko w ogóle się teraz wysyła cokolwiek do Chin (wiem bo w ciągu ostatnich 2 tygodni kilka palet wysyłaliśmy). Jeśli potrwa to dłużej, to może niektórzy "stojący" w kolejce będą mieli fajne prezenty :P

Edytowane przez Ceteth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak byc. W Europie kilka fabryk stoi, bo nie maja z czego składać z powodu kłopotów z dostawami.

Tak czy siak wydaje się, że na ten moment Azjaci mają większe problemy niż zakupy Roleksów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj mają, ja akurat z Chinami bardzo dużo pracuję. Tak w dużym skrócie.

 

Po przerwie na chiński nowy rok, kiedy fabryki i firmy są zamknięte przez około 2 tygodnie, wszystko miało ruszyć 3.02. Rząd wydał zakaz podróżowania i otwierania fabryk do 10.02.

10.02 otworzyły się tylko niektóre fabryki, które rząd "zaudytował", reszta (przynajmniej na teraz) ma pozwolenie na otwarcie dopiero 17.02. No ale oczywiście byłoby za kolorowo jak by 17.02 odpalili. Większość ludzi w Chinach z okazji nowego roku podróżuje do rodziny, bo jest to dla nich najdłuższa przerwa od pracy w roku (u nich urlopy funkcjonują zupełnie inaczej). Ci ludzie, będą mogli zacząć wracać do miast gdzie pracują własnie od 17.02. No i teraz myk jest taki, żeby się upewnić, że są zdrowi, to po powrocie do swoich domów w miastach gdzie pracują, muszą w nich siedzieć przez 14 dni, co de facto sprawia, że większość fabryk w Chinach będzie ruszać 1/2 tydzień Marca, czyli ponad miesiąc później niż planowano. Dodatkowo, większość dostawców, z którymi współpracuje, przyznaje, że jak na początku Marca, będą mieli więcej niż 60% pracowników do dyspozycji to będzie bajka, raczej spodziewają się sporych braków. Dodatkowo, to jest "best case scenario" na teraz, nie do końca wiadomo, czy nie będą tego przedłużać dalej.

 

Teraz sobie spróbujcie uzmysłowić efekt, jak taka gospodarka zamiast stawać na 2 tygodnie, na które cały świat jest przygotowany, zatrzymuje się na 6-7. Już szacują, że PKB Chin będzie 1,5-2% niższe niż planowane. Odbić, odbije się na nas na pewno, nie tylko na zegarkach. Kwestia jaka to będzie skala i w jakich dziedzinach. Smartfonów już zaczyna brakować :P Tak jak pisze Pablo, producenci w Europie też będą mieli problemy przez brak komponentów. Choćby lwia część producentów uszczelek w Europie, swój materiał do oringów kupuje/produkuje w Chinach, nie sądzę żeby nawet najwięksi producenci zegarków bawili się w robienie swoich uszczelek :) A takich komponentów pewnie by się sporo zebrało.

EDIT:
Tak z ciekawostek, wczoraj akurat miałem spotkanie z przedstawicielem firmy, produkującej Oringi czy inne uszczelki. Jednym z ich klientów jest Audemars :)

Edytowane przez Ceteth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz się okaże który „słismejd” jest z Chin ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest info, że Koronawirus obniży stopy procentowe banków centralnych, więc ssanie będzie i tak, po prostu w miejsce Chińczyków wejdzie ktoś inny z kasą.

Dodajmy do tego ew. mniejszą podaż, ze względu na brak komponentów i kolejki znowu będą dłuższe niż krótsze ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz się okaże który „słismejd” jest z Chin ;-)

Dokladnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz się okaże który „słismejd” jest z Chin ;-)

Zapewne każdy producent jakieś elementy wytwarza w Chinach. Pytanie jak ich dużo i ile ma zapasów.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj mają, ja akurat z Chinami bardzo dużo pracuję. Tak w dużym skrócie.

 

Po przerwie na chiński nowy rok, kiedy fabryki i firmy są zamknięte przez około 2 tygodnie, wszystko miało ruszyć 3.02. Rząd wydał zakaz podróżowania i otwierania fabryk do 10.02.

10.02 otworzyły się tylko niektóre fabryki, które rząd "zaudytował", reszta (przynajmniej na teraz) ma pozwolenie na otwarcie dopiero 17.02. No ale oczywiście byłoby za kolorowo jak by 17.02 odpalili. Większość ludzi w Chinach z okazji nowego roku podróżuje do rodziny, bo jest to dla nich najdłuższa przerwa od pracy w roku (u nich urlopy funkcjonują zupełnie inaczej). Ci ludzie, będą mogli zacząć wracać do miast gdzie pracują własnie od 17.02. No i teraz myk jest taki, żeby się upewnić, że są zdrowi, to po powrocie do swoich domów w miastach gdzie pracują, muszą w nich siedzieć przez 14 dni, co de facto sprawia, że większość fabryk w Chinach będzie ruszać 1/2 tydzień Marca, czyli ponad miesiąc później niż planowano. Dodatkowo, większość dostawców, z którymi współpracuje, przyznaje, że jak na początku Marca, będą mieli więcej niż 60% pracowników do dyspozycji to będzie bajka, raczej spodziewają się sporych braków. Dodatkowo, to jest "best case scenario" na teraz, nie do końca wiadomo, czy nie będą tego przedłużać dalej.

 

Teraz sobie spróbujcie uzmysłowić efekt, jak taka gospodarka zamiast stawać na 2 tygodnie, na które cały świat jest przygotowany, zatrzymuje się na 6-7. Już szacują, że PKB Chin będzie 1,5-2% niższe niż planowane. Odbić, odbije się na nas na pewno, nie tylko na zegarkach. Kwestia jaka to będzie skala i w jakich dziedzinach. Smartfonów już zaczyna brakować :P Tak jak pisze Pablo, producenci w Europie też będą mieli problemy przez brak komponentów. Choćby lwia część producentów uszczelek w Europie, swój materiał do oringów kupuje/produkuje w Chinach, nie sądzę żeby nawet najwięksi producenci zegarków bawili się w robienie swoich uszczelek :) A takich komponentów pewnie by się sporo zebrało.

 

EDIT:

Tak z ciekawostek, wczoraj akurat miałem spotkanie z przedstawicielem firmy, produkującej Oringi czy inne uszczelki. Jednym z ich klientów jest Audemars :)

 

 

U mnie to samo- mam grubsze przetargi i wszędzie powołujemy się na "siłę wyższą"- nikt niczego nie chce potwierdzać- mówią, że może 2 marca wrócą do pracy. Nawet zabukować transportów nie jesteśmy w stanie- bo jednak ogromna część towaru latała pod pasażerami- a loty do europy wypadły niemal wszystkie. Naprawdę mam wrażenie, że wszędzie bal jak na Titanicu. Ale to j*bnie, nie ma innego wyjścia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim korpo większość Chińczyków pracuje obecnie zdalnie, tylko mała liczba siedzi w biurach/magazynach. Zobaczymy co będzie dalej. U nas sporo komponentów płynie na statkach, więc pod tym względem jeszcze tragicznie nie będzie przez chwilę. Ale nie ma co ukrywać wszystkich zaboli ten wirus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Rolex ściąga coś z Chin. Chwalą się przecież, że wszystkie części do zegarków produkują we własnych fabrykach w Szwajcarii. No może surowce ściągają z Chin. A w ogóle tydzień temu kupiłem niebieskiego DJ 41 w stali na jubilee od ręki w Poznaniu dlatego że ktoś nie odebrał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Gumis1979" post="2709702"

'A w ogóle tydzień temu kupiłem niebieskiego DJ 41 w stali na jubilee od ręki w Poznaniu dlatego że ktoś nie odebrał:)'

 

Prosimy o zdjęcia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW - ktos cos ostatnio odbieral w kolejce? Mozecie sie Chlopaki podzielic rzeczywistym okresem czekania na konkretny model?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Galmoku jest DJ41 blue gładki bezel oyster, leży sobie w gablotce

Wystawili też ExII czarnego

Edytowane przez Boogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką cenę ma ten ExII?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Galmoku jest DJ41 blue gładki bezel oyster, leży sobie w gablotce

Wystawili też ExII czarnego

Czyli jednak ktoś rezerwacji na exii nie odebrał a czekali od grudnia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Chodzi mi po głowie ten model, jest mało Rolexowy, niezbyt ładny i doskonale nada się do tyrania jako toolwatch.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Galmoku jest DJ41 blue gładki bezel oyster, leży sobie w gablotce

Wystawili też ExII czarnego

A DJ za ile ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na Explorera I też się aktualnie czeka/zapisuje? Czy można go gdzieś w Polsce dostać od ręki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.