Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie najkorzystniej by było rozliczyć się z Wroną wink.png w walucie EUR lub CHF zamiast w PLN.

Podają w mailach dotyczących składania zamówień numery rachunków do płatności w walutach obcych.

Poproszę ich chyba o przedstawienie takich opcji jak przyjdzie do płacenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znac czy Ci sie udalo, mysle ze wielu byloby zainteresowanych taka opcja


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie najkorzystniej by było rozliczyć się z Wroną wink.png w walucie EUR lub CHF zamiast w PLN.

Podają w mailach dotyczących składania zamówień numery rachunków do płatności w walutach obcych.

Poproszę ich chyba o przedstawienie takich opcji jak przyjdzie do płacenia.

A to ciekawe info. Gdy wplacalem zaliczke zapytalem o mozliwosci platnosci w EUR (pomny kursow 4,7 pod koniec 2019). Uslyszalem - „tylko pln”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wpłacałeś zaliczkę gotówką w salonie, to faktycznie poza złotówkami nie ma innej możliwości.

Ale przelew nie musi już być w PLN. Na pewno nie w momencie finalnego rozliczenia.

Może z zaliczkami jest tak, że tylko w PLN. Tego nie wiem. Istotne jest tak naprawdę finalne rozliczenie w momencie kiedy decydujesz się na zakup zegarka.

Z tego co było mi mówione w salonie, to jeżeli decydujesz się ostatecznie na zakup, to zaliczka i tak jest zwracana, a następnie płacisz pełną kwotę.

Więc mam nadzieję, że pomimo wpłaty zaliczki w PLN jest możliwość ostatecznego rozliczenia w walucie obcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze odwolajmy sie do doswiadczen Kolegow Forumowiczow - czy ktos placil za Rolka u wrony w EUR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja placilem tylko w salonach i tylko w PLNach i zaliczki nie zwracali. Po prostu odejmowali od finalnej kwoty zakupu i doplacalem reszte

Edytowane przez vvv

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe info. Gdy wplacalem zaliczke zapytalem o mozliwosci platnosci w EUR (pomny kursow 4,7 pod koniec 2019). Uslyszalem - „tylko pln”.

 

Niestety to tylko pazerność Kruka. Dziś przy bardzo słabym złotym zakup EUR to 4,6PLN na transakcjach w banku. Jak było 4,3 to zarabiali dodatkowo 0,40gr na kazdym EUR. Czyli przy zegarku za 10 k EUR oprócz marzy mieli jeszcze 4000 extra ponad cenę sugerowaną przez Rolex. 

I to przy produkcie samo sprzedającym się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragraf22

Ja placilem tylko w salonach i tylko w PLNach i zaliczki nie zwracali. Po prostu odejmowali od finalnej kwoty zakupu i doplacalem reszte

Tak samo było u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciąg z regulaminu:

Klient ma prawo do wyboru następujących form płatności:

a. płatność kartą płatniczą za pośrednictwem serwisu payu.pl;

b. płatność przelewem za pośrednictwem serwisu payu.pl;

c. płatność gotówką (za pobraniem) lub u kuriera, z zastrzeżeniem § 4 ust. 3 poniżej;

d. płatność za pośrednictwem serwisu PayPal;

e. płatność Elektronicznym Karnetem Jubilerskim.

I informacja z payu.

https://www.payu.pl/metody-platnosci/platnosci-wielowalutowe


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciąg z regulaminu:

...

I informacja z payu.

https://www.payu.pl/metody-platnosci/platnosci-wielowalutowe

Claro. Tylko pytanie jaka waluta platnosci pokaze sie w momencie dokonywania platnosci w sklepie internetowym. Jesli PLN to teoretyczna mozliwosc zaplaty w EUR podawana przez PayU mic nie da. Bedzie to kwota obliczona po “rynkowym inaczej” kursie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze myślę że dystrybutorzy (niekoniecznie Roleksa), żeby nadrobić okres stracony zamknięciem salonów,w jakiś sposób będą musieli stymulować sprzedaż ? W końcu kilka tygodni / miesięcy będą w plecy, a koszt funkcjonowania zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że problemem będzie raczej spadek ilości klientów a nie 1-2 miesięczny przestój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że ceny spadną.To co się obecnie dzieje to jakieś wariactwo.Np. zegarek R.GMT który 15 miesięcy byl po 30K obecnie używany kosztuje 42-44K.

Czy to jest normalna sytuacja?No raczej nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Bogaci staną się jeszcze bogatsi a uzależnieni kolekcjonerzy w kwarantannie zużywają głównie papier toaletowy i wpadają w depresję z powodu zamkniętych salonów ...więc ryzyko wydania oszczędności na poprawienie nastroju spontanicznym zakupem online rośnie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Bogaci staną się jeszcze bogatsi a uzależnieni kolekcjonerzy w kwarantannie zużywają głównie papier toaletowy i wpadają w depresję z powodu zamkniętych salonów ...więc ryzyko wydania oszczędności na poprawienie nastroju spontanicznym zakupem online rośnie ;-)

Może tak być ;)

Teraz sobie przypomniałem 2010/11 jak kumpel mi mówił, że Grecy masowo kupują luksusowe produkty. Wiózł szefowej sukienkę z Mediolanu za 13k€, a juz tam sie wszystko sypało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili warto szybko sprzedać jeśli ktoś ma taką ochotę czy potrzebę. Z pewnością z zakupami warto się wstrzymać przez kilka miesięcy.

Primo, pojawią się okazje na rynku wtórnym. Secondo, co będzie w AD trudno obecnie przewidzieć , teraz nawet Rolex za lejce nie trzyma tej furmanki.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Bogaci staną się jeszcze bogatsi a uzależnieni kolekcjonerzy w kwarantannie zużywają głównie papier toaletowy i wpadają w depresję z powodu zamkniętych salonów ...więc ryzyko wydania oszczędności na poprawienie nastroju spontanicznym zakupem online rośnie ;-)

desmo moze miec zdecydowana racje. Dla potwierdzenia - glowne konkluzje z raportu KPMG z 2012 r. nt. rynku dobr luksusowych w PL. Ciekawe jest zestawienie wzrostu deklarowanych wydatkow na dobra luksusowe w poszczegolnych latach. Jak widac w epicentrum kryzysu 08/09 wydatki rosly. I jeszcze wartosc tow., od ktorych uznaje sie je za luksusowe. Wniosek jest jeden - ten segment notuje stabilny wzrost. e7267722ffbe78e0bb4d172dddcf9499.jpg

ccf547d8eed5fe965b128fa57637ead7.jpg

52188377b0ab78c191a0edc95dcd2927.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

desmo moze miec zdecydowana racje. Dla potwierdzenia - glowne konkluzje z raportu KPMG z 2012 r. nt. rynku dobr luksusowych w PL. Ciekawe jest zestawienie wzrostu deklarowanych wydatkow na dobra luksusowe w poszczegolnych latach. Jak widac w epicentrum kryzysu 08/09 wydatki rosly. I jeszcze wartosc tow., od ktorych uznaje sie je za luksusowe. Wniosek jest jeden - ten segment notuje stabilny wzrost.

 

 

 

Poza zegarkami przekraczającymi nawet o 100%  próg na człowieka bogatego, na cała resztę nie wydaję nawet 50% tego co zamożni... 

 

Już wiem, czemu mnie stać na takie zegarki...żyję jak dziad  :D  :D  :D


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to stan umysłu ;) zobacz, że dla zamożnych ceny minimalne dóbr luksusowych są niższe niż dla aspirujących ;) po prostu jesteś w innej kategorii


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Bogaty i 20k brutto? To żart jakiś...

Ile to netto wyjdzie? Bo te brutto, to jak podawanie długości sisiorka razem z kręgosłupem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogaty i 20k brutto? To żart jakiś...

Ile to netto wyjdzie? Bo te brutto, to jak podawanie długości sisiorka razem z kręgosłupem. 

 

post-68206-0-63661700-1584972625.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że to jest brutto ze strony pracownika. Brutto ze strony pracodawcy jest inne, ponieważ płaci on dodatkowe obciążenia za pracownika.

Przy brutto ze strony pracodawcy na poziomie 20 tys., pensja "na rękę" pracownika wyniesie ca 12 tys.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogaty i 20k brutto? To żart jakiś...

Ile to netto wyjdzie? Bo te brutto, to jak podawanie długości sisiorka razem z kręgosłupem

BouncyNeatAfricangroundhornbill-max-1mb.

 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogaty i 20k brutto? To żart jakiś...

Ile to netto wyjdzie? Bo te brutto, to jak podawanie długości sisiorka razem z kręgosłupem.

Pamiętaj, że to był 2012 rok.

SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.