Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

Chodziło mi o przełożenie jego sytuacji na skłonność do upustów.

@rafalmosty: mi w styczniu OP39 oferowali w jednym z salonów po 22300 przy cenie z metki chyba 24090. Te 3 stówki jeszcze pewnie by zeszli. Jeżeli możesz zrezygnować z Globemastera (swoją drogą bardzo ładny zegarek) to przyatakuj konkretnie Kruka, może są na musiku ?

Chyba wziął Seamastera, a nie Globemastera. GM to IMO fajny i niedoceniany zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wziął Seamastera, a nie Globemastera. GM to IMO fajny i niedoceniany zegarek.

Tak, zamówiłem Seamastera, chociaż na Globemasterem też się zastanawiałem (jest obecnie w promocji w KRUKU 30 % - na skórzanym pasku i kosztuje ok. 20.000 zł). Ja nie szukałem konkretnego zegarka. Zbliżają się moje urodziny i małżonka postanowiła zrobić mi prezent. Mam kilka innych zegarków, dlatego bez różnicy było mi czy będzie to zegarek do eleganckich stylizacji, czy też nie. Miałem sobie po prostu sprawić coś nowego i co akurat mi się spodoba. Nurka nie ma żadnego, więc w połączeniu z promocją z Kruka na ten model, co w przeliczeniu na złotówki dało rabat 9.400 zł, ostatecznie przekonało mnie do zakupu. Jak mi się nie spodoba, to mam 60 dni na zwrot i dalsze poszukiwania;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jak ktoś czekał na Hulka czy Daytone, nie ma problemów finansowych do dlaczego miałby nie wziąć po cenie jak na metce? Akurat o ceny Rolków nie ma co się imo martwić. Już przecież wstrzymali produkcję, a zasoby gotówkowe mają duże. Ale nawet najwięksi muszą w końcu produkować i zarabiać, więc jestem przekonany, że będzie łatwiej o poszukiwane modele.

 

czekam na daytone " w kolejce" i chętnie kupie po cenie na metce tylko jakoś nikt z Kruka do mnie nie dzwoni;)- myślę, że Rolex sobie poradzi i te kilka miesięcy spokojnie przeczeka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, kupujesz od Roleksa czy od Kruka ? To że producent siedzi na worach z kasą nie oznacza, że dystrybutor również. A sytuację sprzedawców producent też musi brać pod uwagę, bo nie zbuduje od razu innej sieci dystrybucji. Taka zmienność nie stawiałaby też brandu w najlepszym świetle.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prawdziwych markach luksusowych jest taka jedna zasada: nie obniżamy ceny Możemy dać jakieś benefity klientowi typu.. nie wiem, prezenty, wycieczka - cokolwiek, ale ceny nie obniżamy, żeby pamiętał że zapłacił pełną cenę. Sytuacja Kruka nic tu nie ma do rzeczy, Rolex nie obniży dla niego specjalnie ceny i zegarki nie będą tańsze. Kryzys potrwa parę miesięcy, może trochę dłużej, ale jeżeli Rolex zacząłby obniżać ceny, to już tak by musiało zostać i jako taka marka byłby postrzegany. Pomimo tego że nasz urząd ochrony konsumentów monitoruje wszystko na rynku, to niestety jest taka zasada w tym biznesie, że dystrybutor nie ma wpływu na ceny, jeżeli chce nadal być dystrybutorem to nie może dawać rabatów i musi sprzedawać za retail (ew. mikro rabaty).


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, kupujesz od Roleksa czy od Kruka ? To że producent siedzi na worach z kasą nie oznacza, że dystrybutor również. A sytuację sprzedawców producent też musi brać pod uwagę, bo nie zbuduje od razu innej sieci dystrybucji. Taka zmienność nie stawiałaby też brandu w najlepszym świetle.  

 

Od Kruka - tam zamawiałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych kalkulacjach nie uwzględniacie sytuacji Kruka. Salony ma w zamkniętych centrach handlowych które nie generują sprzedaży więc i zysków. Koszty osobowe trzeba ponosić dalej, bo przecież nie mogą zatrudnić byle kogo.

Podobno Kruk ściągnął z rynku paręnaście milionów złotych w postaci zaliczek na Rolex'y. Od jakiegoś czasu chyba zrezygnowali z zaliczek?

Pisze podobno, ponieważ to nie jest potwierdzona informacja ale pochodzi z dość wiarygodnego źródła.

Tych pieniędzy nie ma, zostały wpuszczone w towary, które leżą na półkach i na chwilę obecną są niesprzedawalne.

Rezygnacja z zakupu Rolex'ów w tej sytuacji i konieczność zwrotów zaliczek może postawić Kruka w jeszcze cięższej, niż wynika to z obecnej koniunktury, sytuacji.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile osób zamierza zrezygnować z kolejki na wymarzony model dla kilku tys zł zaliczki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję udać się na próbę po zwrot zaliczki. Ciekawe jaka będzie reakcja ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kilka procent, za kwartał kilkanascie, za trzy kwartały kilkadziesiat.

Na razie biegniemy na złamanych nogach.

Może za kilka miesiecy będziemy się z tego śmiali, a możliwe że po zwrot zaliczki będzie trzeba prosić syndyka masy upadłosciowej. Kto to wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Rolex dla Kruka to kura znoszaca zlote jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Podobno Kruk ściągnął z rynku paręnaście milionów złotych w postaci zaliczek na Rolex'y. Od jakiegoś czasu chyba zrezygnowali z zaliczek?

Pisze podobno, ponieważ to nie jest potwierdzona informacja ale pochodzi z dość wiarygodnego źródła.

Tych pieniędzy nie ma, zostały wpuszczone w towary, które leżą na półkach i na chwilę obecną są niesprzedawalne.

Panowie, jeżeli to prawda, to każdy, kto wpłacił zaliczkę (o ile zgodnie z umową podlegałaby zwrotowi w razie rezygnacji) powinien się bardzo mocno zastanowić co robić dalej. Proceder wpuszczania zaliczek w towary, czyli niezgodnie z przeznaczeniem zaliczek, o czym by świadczył w dobie długofalowego kryzysu związanego z epidemią? - retoryczne pytanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róbcie run na Kruka xD.

Co tam na południu Włoch, bo podobno plądruja sklepy?

Pytam, bo chyba masz tam rodzinę, czy coś pomyliłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno wycofałem swoja zaliczke w Kruku bo:

1. Przy informacji o wstrzymaniu produkcji nie wiadomo jak długo musiałbym jeszcze czekać na Batmana.

2. Nie w głowie mi teraz będzie wydawanie +40k na zegarek.

3. Jeżeli galerie będa jeszcze długo zamkniete to trochę obawiałem się czy tą zaliczkę w przyszłosci odzyskam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno wycofałem swoja zaliczke w Kruku bo:

1. Przy informacji o wstrzymaniu produkcji nie wiadomo jak długo musiałbym jeszcze czekać na Batmana.

2. Nie w głowie mi teraz będzie wydawanie +40k na zegarek.

3. Jeżeli galerie będa jeszcze długo zamkniete to trochę obawiałem się czy tą zaliczkę w przyszłosci odzyskam.

Bardzo rozsądnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto mieć gotówkę. Będą okazje na wtórnym. Jak będzie się zachowywał pierwotny trudno przewidzieć. Wydaje mi się że kryzys który dopiero się rozpocznie obali mity o dobrach luksusowych czy niezatapialnych inwestycjach. Butiki zareagowały bardzo szybko z promocjami, szybciej niż przypuszczałem.

Generalnie nigdy nie byłem fanem płacenia zaliczek bez gwarancji i terminu sprowadzenia ale może dlatego że kupiłem w czasach gdy leżały na półkach.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trudnych czasach dobra luksusowe są jeszcze bardziej luksusowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto mieć gotówkę. Będą okazje na wtórnym. Jak będzie się zachowywał pierwotny trudno przewidzieć. Wydaje mi się że kryzys który dopiero się rozpocznie obali mity o dobrach luksusowych czy niezatapialnych inwestycjach. Butiki zareagowały bardzo szybko z promocjami, szybciej niż przypuszczałem.

Generalnie nigdy nie byłem fanem płacenia zaliczek bez gwarancji i terminu sprowadzenia ale może dlatego że kupiłem w czasach gdy leżały na półkach.

Pokaż Lotus co tam kupiłeś. Aaa, już sprzedałeś , no tak. Ekspert, kolekcjoner. Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto mieć gotówkę. Będą okazje na wtórnym. Jak będzie się zachowywał pierwotny trudno przewidzieć. Wydaje mi się że kryzys który dopiero się rozpocznie obali mity o dobrach luksusowych czy niezatapialnych inwestycjach. Butiki zareagowały bardzo szybko z promocjami, szybciej niż przypuszczałem.

Generalnie nigdy nie byłem fanem płacenia zaliczek bez gwarancji i terminu sprowadzenia ale może dlatego że kupiłem w czasach gdy leżały na półkach.

 

Pokaż, co tam kurzy się w pudełku!

 

Tylko foć w długim rękawie  ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę rozważał El Primero A384 Revival. Uważam że to jeden z najładniejszych wypustów w ostatnim czasie. Ale poczekam raczej na drugą połowę roku lub dobrą ofertę.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno wycofałem swoja zaliczke w Kruku bo:

1. Przy informacji o wstrzymaniu produkcji nie wiadomo jak długo musiałbym jeszcze czekać na Batmana.

2. Nie w głowie mi teraz będzie wydawanie +40k na zegarek.

3. Jeżeli galerie będa jeszcze długo zamkniete to trochę obawiałem się czy tą zaliczkę w przyszłosci odzyskam.

 

Jedną wycofałeś a drugą zostawiłeś. Dobra taktyka :) 

 

Szkoda tylko, że poświęciłeś akurat Batmana :(  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowanie z tego szkolnego SKO nie wydaje się być błędną decyzją.

Co do topowych modeli nie zdziwię się jeśli producent w 2 połowie roku goniąc za sprzedażą ściągnie z rynku łatwą kasę dostarczając hity obecnej dekady. Jednak do kogo one finalnie trafią to jak labiryntowa rozkminka.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przez tel. podają który jesteś w kolejce?

Nie. Wysyłają zapytanie do centrali. Odpowiedź w formie sms otrzymuję na ogół w ciągu tygodnia.

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.