Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

A bajki o kolejkach na datejust są po prostu sprzedawane aby potęgować napięcie. Kolejek nie ma na podstawowe sporty a cóż dopiero na mięciutkie Datejusty . Nie mylić z mniejszymi niż do tej pory dostawami

 

 

Bajdurzenia ciąg dalszy... :(


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pokaż Lotus co kupiłeś w tych pełnych Rolexów salonach...

DESMO ja nie kupuje bo coś jest tylko kupuje jeśli czegoś chce. Nie mam na liście żadnej korony na ten rok.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DESMO ja nie kupuje bo coś jest tylko kupuje jeśli czegoś chce. Nie mam na liście żadnej korony na ten rok.

No popatrz, mnie mówili że „nie kupujesz” bo „cię nie obsługują”... no ale w dzisiejszych czasach to faktycznie trudno komuś ufać...tylu tu samozwańczych ekspertów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, mnie mówili że „nie kupujesz” bo „cię nie obsługują”... no ale w dzisiejszych czasach to faktycznie trudno komuś ufać...tylu tu samozwańczych ekspertów

Co Ci mam odpowiedzieć . Nie moja wina że masz takie sny jakie masz :-)))


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na „nie zainteresowanego” Lotus to strasznie aktywny jesteś w Rolexowych wątkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który drugi jest otwarty? P3K?

 

 

Jak na „nie zainteresowanego” Lotus to strasznie aktywny jesteś w Rolexowych wątkach...

To zrozumiałe. Wątki są również dla miłośników i ekspertów a nie tylko dla chcących sprzedać czy kupić . Edytowane przez Makao

Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który drugi jest otwarty? P3K?

To zrozumiałe. Wątki są również dla miłośników i ekspertów a nie tylko dla chcących sprzedać czy kupić .

Ekspert albo choć miłośnik wiedziałby które salony są otwarte i co w nich jest . Podobnie jak nie upierałby się że w Polsce przeserwisuje gwarancyjnie inhouse Tudora.

No ale czytaj, Lotus, czytaj może jeszcze się podciągniesz.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby kolejki i wszystko pozamykane (włącznie z fabryką) a na zagranicznych grupach codziennie pojawiaja się szczęśliwi nowi właściciele, którzy odebrali "świeżynki" z salonów ;)


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest w kolejce to nie na modele, które zalegają na półkach - na stalowe submarinery a szczególnie na stalowe daytony popyt nie spadnie...

kolega ma szklaną kulę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby kolejki i wszystko pozamykane (włącznie z fabryką) a na zagranicznych grupach codziennie pojawiaja się szczęśliwi nowi właściciele, którzy odebrali "świeżynki" z salonów ;)

 

Cały ten cyrk z pseudo kolejkami dla szaraczków i dostępnością poszukiwanych sztuk dla bliskich znajomych królika robi się (już jest?) co raz bardziej niesmaczny. Tym większa szkoda, że zegarki same w sobie są naprawdę świetne pod wieloma względami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Rolexie nie należy oczekiwać zjazdu cenowego. Handlarze będą starali się utrzymać ceny na portalach ale ich skłonność do negocjacji wzrośnie kiedy trafi się klient. Czyli ceny realnych transakcji spadną nieco więcej niż pokazują portale.

Trzeba tez pamiętać ze Rolex to dobra moneta, jeśli handlarz nie będzie pod presją to będzie spokojnie wędkował.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął raptem miesiąc, teraz jest książkowa "hossa frajerów" tzn dawcy kapitału ruszyli na zakupy. Słyszeli, że jak "leje sie krew to kupuj", tylko że na razie to polała się kropelka ;)

Widać to na giełdzie gdzie ruszyła "ulica". Nieruchomości, łowcy "koronaokazji" itd.

Chodzi o to, żeby leszczy zapakować w towar i za rok odkupić za x-kilkadziesiat %.

Tem filmik też temu służy. Czyli stworzyć atmosferę okazji i sprzedać za cenę, która za kilka miesięcy będzie tylko marzeniem.

Oczywiście niech każdy robi z kasą co chce.

Przy Rolexie nie należy oczekiwać zjazdu cenowego. Handlarze będą starali się utrzymać ceny na portalach ale ich skłonność do negocjacji wzrośnie kiedy trafi się klient. Czyli ceny realnych transakcji spadną nieco więcej niż pokazują portale.

Trzeba tez pamiętać ze Rolex to dobra moneta, jeśli handlarz nie będzie pod presją to będzie spokojnie wędkował.

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na Orlenie czy KGHMie 2dyszki na akcji fajnie było zrobić ;) Tylko, że to znowu byli spekulanci, teraz wchodzą "prawdziwi" inwestorzy, którzy będą trzymali długoterminowo ;)

 

Tak samo z zegarkami, teraz kupią Ci którzy będą je trzymali, ale powodów będzie wiele ;)

 

Mnie najbardziej w tym zestawieniu podobał się EXP na gumie w cenie wyższej niż retail, oczywiście bransoleta mogła być w zestawie, ale na zdjęciach nie widziałem. Sama bransoleta to z 1,5kusd. Plus jak dla mnie te ceny które były pokazywane jako odniesienie to ceny nowych/nieużywanych zegarków, a sprzedażowe w większości były używane. No i nie zapominajmy to są ceny z USA, tam obecnie bezrobocie wyskoczyło w kosmos. Sytuacja na rynku pracy też jest inna, u nas wielu przebieduje na urlopach czy L4, a tam to nie przejdzie.

 

Co do airkinga to nowe u dealerów GreyMarket były i są powyżej retail, szczególnie pod koniec zeszłego roku, jak popyt był duży, Sportowe wymiecione, Milgaussy wymiecione, a w salonach tylko DJe i to nie wszystkie. Ale nie mam pojęcia czy się sprzedają. Osobiście kupiłbym Airkinga na jakieś dużej przecenie, pamiętam jak 2-3 lata temu na forum były dwa w okolicy 20k, teraz to już nierealne

Edytowane przez vvv

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie byliśmy świadkami sprzedaży Hulka za premium.

No to panowie pochwalcie się jak kupicie za retail. To będzie news!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie byliśmy świadkami sprzedaży Hulka za premium.

No to panowie pochwalcie się jak kupicie za retail. To będzie news!

Mów za siebie.

Ja tylko słyszałem/czytałem o tej sprzedazy. Nie znam kupującego, sprzedającego i w ogóle zegarek widziałem tylko na zdjęciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mów za siebie.

Ja tylko słyszałem/czytałem o tej sprzedazy. Nie znam kupującego, sprzedającego i w ogóle zegarek widziałem tylko na zdjęciu

Prawda ale nie zmienia to faktu że prawdziwy przełom przyniesie dopiero pierwszy niekolejkowy zakup za retail od AD lub poniżej, z wtórnego rynku. Cała reszta to

„promocja”. Czekam na wieści od heroldów dobrej zmiany.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda ale nie zmienia to faktu że prawdziwy przełom przyniesie dopiero pierwszy niekolejkowy zakup za retail od AD lub poniżej, z wtórnego rynku. Cała reszta to

„promocja”. Czekam na wieści od heroldów dobrej zmiany.

Sytuacja może być o tyle zamazana, że nominalnie może to być dalej 36k za suba, ale realnie te 36k jest o wiele mnie warte. Ja jednak nie zakładam hiperinflacji (w przeciwienstwie do wielu moich znajomych)

Tak czy owak u AD nie zobaczymy promocji, bo Rolex to mistrz, niczym LV spali nie sprzedany towar predzej niż da promocje ;)

Może się mylę.

Ja gram na trzęsienie ziemi na rynku wtórnym, ale nikogo nie namawiam, bo akutat Rolex może być traktowany jak złoto w czasie kryzysu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 akutat Rolex może być traktowany jak złoto w czasie kryzysu

Biorąc pod uwagę wyciągnięte ostatnio brudy ze sprzedażą "pod stołem" to trochę w to wątpię. Uważam, że sytuacja w końcu znormalnieje kosztem rynku wtórnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie znormalnieje, ceny Rolków wciąż będą szyły w górę. Rolex prędzej będzie skupował swoje zegarki niż pozwoli na duże dyskonty na rynku. Za dużo mają do stracenia. Teraz pewnie przesuną nieco suwak zwany podaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co mamy sytuacje w której liczba nowych Rolexow na chrono zwyczajnie napuchła. Przy zatrzymaniu produkcji i znacznych ograniczeniach sprzedaży stacjonarnej może to oznaczać że wtórny się przytkał.

Nie ma popytu po takich cenach , przecież teoretycznie powinni mieć eldorado teraz


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy popatrzec na alle na batmany - wysyp - ale i ceny w dol poszly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Batmany i Pepsi faktycznie zjechały ok. 5%. Natomiast czarne i zielone Suby cały czas trzymają cenę. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.