Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tbn
1 godzinę temu, beniowski napisał:

Podejdź do tego w ten sposób: można się śmiać z tych, którzy w kolejce się ustawiają,  do salonów biegną z rana, wydzwaniają do AD itp. Ja np. wypisałem się z tego szaleństwa, swoje Rolki kupiłem, a kiedyś, jak będę już emerytem, kupię sobie złotego Day-Date - wtedy już mi będzie pasować  (no chyba że wtedy też będzie dostępny tylko w systemie zapisów 😁). Ja jednak myślę, że większość z tych, którzy tu piszą i polują na Rolki, jednak kołacze się gdzieś po głowie myśl: wpłacę zaliczkę, swoje odczekam, kupię a potem się sprzeda jakby co (i to z zyskiem). Czy to jest głupie podejście? Może wcale nie aż tak; jest wiele osób, które stać na zaliczkę, a potem poczekać kilka lat i odebrać zegarek, który (teoretycznie) w dobie zerowych stóp procentowych, stanowi lepszą lokatę kapitału niż trzymanie pieniędzy w banku. Pomijam przy tym politykę firmy która pozwala zmienić model w trakcie czekania i zaoferować klientowi coś innego niż na co się pisał.
Można się śmiać z tych którzy polują na Suba i chcą go dostać natychmiast, a firma im na to nie pozwala. Ale tacy, których stać na kolejny zegarek i którzy sobie po prostu zaparkują środki i spokojnie poczekają? Dlaczego nie?  Pamiętacie kilka miesięcy temu jak na forum pojawił się bodajże Hulk czy Deepsea droższy prawie 100% od ceny sklepowej? I poszedł w tydzień. Ktoś go odebrał i spieniężył. Ot, wolny rynek.
 

Niezależnie od tego ile będziemy wałkować tu nasze przemyślenia i psioczyć  na firmę, naprawdę oprócz forumowiczów niewielu to obchodzi, skoro wciąż jest taki popyt. 

 

 

 

 


 

 

To chyba najzdrowsze podejście. Chyba nikt ogólnie nie czepiałby się kolejek, jeśliby czas oczekiwania byłby kilka miesięcy i klient dostawałby konkretna odpowiedz. Gdybym po wyrażeniu chęci dostał informację, ze model który mnie interesuje dostanę w ciągu pół roku to czemu nie. Natomiast sytuacja u AD to czeski film. Rano pod AD to się ustawiali albo prawdziwi maniacy marki albo ludzie zwabieni obietnica zysku, ci drudzy stanowili pewnie znakomita większość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Szyszkops napisał:

Rozmarzyłem się ;) Pisz, jak będziesz - postawię Ci drogą kawę :D

 

Zapraszam (także innych kolegów) jak będą w okolicy - pokażę najlepsze sklepy (szczególnie te rzadsze; tu nawet MB&F czy R. Mille są); zaraz obok, dla miłośników motoryzacji jest świetne muzeum Alfy Romeo; jak ktoś będzie akurat kiedy się wybierał to nawet na mecz AC Milan fanów zapraszam, bo mam miejscówki. Cóż, Włochy to jest idealny kraj do życia, ale nie do pracy 🤣.

 

A jak będę na święta u rodziców to chętnie wpadnę do Katowic.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadaj, wpadaj za jakiś czas trzeba będzie zacząć myśleć o tradycyjnym już świątecznym podstoliku w Katowiacach ;) tylko przez obecną sytuację to nie wiadomo na które święta...


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż za pesymizm :D Chyba że chodziło o obecną sytuację kolejkową Rolexa :D ?

Edytowane przez Szyszkops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tbn napisał:

To chyba najzdrowsze podejście. Chyba nikt ogólnie nie czepiałby się kolejek, jeśliby czas oczekiwania byłby kilka miesięcy i klient dostawałby konkretna odpowiedz. Gdybym po wyrażeniu chęci dostał informację, ze model który mnie interesuje dostanę w ciągu pół roku to czemu nie. Natomiast sytuacja u AD to czeski film. Rano pod AD to się ustawiali albo prawdziwi maniacy marki albo ludzie zwabieni obietnica zysku, ci drudzy stanowili pewnie znakomita większość. 

 

Dla mnie nie fair sa dwie rzeczy: brak transparentnosci - albo lista istnieje, mam numer i moge sprawdzic o ile sie przesunalem do przodu albo nie oraz fakt, ze zaliczka na model nie ustala ceny.

Jak zamawialem pod koniec roku auto i spisywalem umowe to cena byla gwarantowana ta umowa, u Rolexa zamawiamy zegarek X miesiecy przed odbiorem ale cene placimy z dnia odbioru.

Rodzi to tylko frustracje i podejrzenia o kombinacje bo przeciez pojawiaja sie u handlarzy nowe sztuku - czyli musza je skads otrzymywac itp., z mojego doswiadczenia jak cos jest jasne to nikt nie placze.

Jesli od poczatku wszystko wiadomo a sam proces jest klarowny to o wiele mniej frustracji wylewane byloby tu bo kazdy wiedzialby na co sie pisze i kiedy ma szanse na spelnienie marzenia.

 

I nie piszcie prosze, ze jak ktos kupil u AD dwa inne zegarki wczesniej to z zasady powinien miec lepsze szanse na zamowiony zegarek.

Wchodze, chce kupic, spisuje umowe, wplacam zaliczke i czekam - ktos moze wejsc przed was w kolejke bo rzadko bywacie w piekarni X po chleb?

Albo inaczej, po dwoch autach niemieckich chcecie sie przerzucic na francuskie i nagle bum, spadacie na koniec kolejki bo to pierwsze auto?

Rozumiem w przypadku manufaktur wypuszczajacych kilka tysiecy zegarkow rocznie na caly swiat ale Rolex w moim mniemaniu do tej grupy sie nie zalicza.

 

Sub, GMT, OP czy DJ sa swietne ale mnie nie podoba sie sposob,w jaki jestem traktowany jako klient, co nie zmienia mojej opinii o tych zegarkach.

Ktokolwiek chce sie pisac na czekanie i mglisty system kolejkowo - nakazowo - rozdzielczy ma do tego rowniez prawo ale niech nie dziwi niechec do marki.

 

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy, niedoszlych posiadaczy i przyszlych posiadaczy :)

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat i chyba żałuję 😔 nie dowiedziałem się nic, a jedynie przypomniałem sobie o wpłaconych zaliczkach i o tym, że nie pamiętam gdzie posiałem kwity 😂. Jako że cenie sobie zdrowie psychiczne , powracam do uprzedniego stanu zapomnienia o deklaracjach, zaliczkach i kolejkach, czego wszystkim życzę. Mam nadzieje, że telefon z salonu, czy to za miesiąc czy za dwa lata, będzie fajną niespodzianką a zegar okaże się wart czekania. Kolegom czekającym nerwowo na interes życia, życzę wytrwałości i dobrego zdrowia 😉


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Lepiej wydać kasę zaliczkowaną na Rolexa na coś, co cieszy oko od razu. Ja naprawdę chciałem nosić ten zielony zegarek. Jebać to😀

IMG_20200914_1701076.thumb.jpg.54a97573cb1b07f11981ff929e3d3b85.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odkąd wpłaciłem zaliczkę (no tak, zaliczkę wyrażająca moje zainteresowanie...) to codziennie rano budzę się z nadzieją, że otrzymam telefon :)

Nie wyobrażam sobie czekać 3 lata, ale tylko dlatego że cierpliwość zdecydowanie nie jest moją mocną stroną...szacun dla wytrwałych.

(Zawsze można pocieszyć się myśląc o czasie oczekiwania na 5711 ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proceder z zaliczkami w  PL, w sytuacji kiedy sprzedawca sam nie wie co, kiedy i jak sprzeda to nieporozumienie. W Niemczech wszystko działa bez zaliczek.... i naprawdę działa, można dostać Rolka.. choć też trzeba czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nie ma co narzekać na to jak jest w Polsce - jest jak jest.

Nikt nikogo nie zmusza aby zegarek kupować u nas. Jasne, wolałbym zegarek mieć od ręki lub chociaż znać więcej szczegółów odnośnie procesu zakupowego, ale akceptuje obecną sytuacje (tak chyba jakoś łatwiej się żyje, nie myśląc gdzie jest lepiej tylko ciesząc się z tego co jest :) ).

Edytowane przez Just1MoreWatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba również od wyrażania własnego zdania co zrobiłem.

Narzekanie niczego nie zmieni. A jeśli dzięki polityce dystrybutora okaże się niegodny posiadania zegarka który mnie interesuje...trudno, kupię gdzie indziej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, nicon napisał:

nieudolnego dystrybutora monopolisty który nie potrafi zrobić uczciwej kolejki jak w cywilizowanym świecie

No chyba żartujesz - co to za sztuka zrobić uczciwą kolejkę - ale po co .Jak powiada porzekadło - " w mętnej wodzie najlepiej ryby łapać" no i drugie - " jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę" . Ta sytuacja to jest właśnie mistrzostwo marketingu a od mistrza trzeba się uczyć. Choć jest to podobno fundacja, która w ten sposób transferuje kasę od bogatych do biednych więc "tak trzymać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, nicon napisał:

Dlaczego nie ma co narzekać, skoro idiotyczna niejasna polityka co do której nie mogą się zdecydować 2 tygodnie po "niespodziewanie" wielkim zainteresowaniu to wina nieudolnego dystrybutora monopolisty który nie potrafi zrobić uczciwej kolejki jak w cywilizowanym świecie. Po to jest m.in. ten temat o kolejkach żeby skomentować poczynania tych idiotów z Kruka.

 

Mocne słowa jak na osobę która tylko może gdybać.

 

A co jeżeli (hipotetycznie bo nikt z nas nie wie nic na 100%) Rolex ma głęboko w d*pie Kruka? Nie robi nic oprócz potwierdzenia zamówienia. Nie odpisuje na maile albo odpisuje po tygodniach czekania, nie informuje o przewidywanych dostawach, zwyczajnie nie działa po partnersku tak jak należy a tylko wykorzystuje to, że Kruk nie ma jakiejkolwiek alternatywy?

 

Nie, że bronię Kruka ale co może zrobić Kruk w takiej chorej sytuacji gdzie Rolex ma na niego mocno wywalone?

Ciekawe co byście zrobili na miejscu Kruka? Ciekawi mnie to tak zwyczajnie bez podtekstu i prowokowania...

 

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, nicon napisał:

Dlaczego nie ma co narzekać, skoro idiotyczna niejasna polityka co do której nie mogą się zdecydować 2 tygodnie po "niespodziewanie" wielkim zainteresowaniu to wina nieudolnego dystrybutora monopolisty który nie potrafi zrobić uczciwej kolejki jak w cywilizowanym świecie. Po to jest m.in. ten temat o kolejkach żeby skomentować poczynania tych idiotów z Kruka.

 

Sugerowanie, że na zachodzie czy wschodzie jest lepiej pod tym względem XD. Pomijam już fakt, że mogliby Ci powiedzieć, że jesteś powiedzmy 152 w kolejce, po roku, że "awansowałeś" na 130 miejsce ale powiedz mi jak chcesz stwierdzić, że faktycznie dystrybutor dostał tylko 12 zegarków i wcale nie było w międzyczasie wycieku do VIPów/handlarzy/fliperów/you name it. Jest jak jest, albo się akceptuje reguły gry (najtrafniejszy post tego tematu to ten kolegi Karol1302) albo olewasz nowoczesne modele rolka i idziesz w vintage albo w ogóle w kierunku innych marek zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, vvv napisał:

Wpadaj, wpadaj za jakiś czas trzeba będzie zacząć myśleć o tradycyjnym już świątecznym podstoliku w Katowiacach ;) tylko przez obecną sytuację to nie wiadomo na które święta...

Przecież to ściema. 

Trzeba się umawiać i w miłym towarzystwie pogadać o doopie marynie. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, nicon napisał:

Jak nic nie wiedzą i Rolex ich zlewa to po co nabrali zaliczek i dają jakieś śmieszne papierki?

 

No tak się składa że nie zapisywałem się na żadnego nowości u Kruka i na co dzień noszę 16610 xD.

 

Czynników może być dziesiątki. Dlaczego oczekujesz logiki w tym względzie?

 

Np. może mają dyrektora pojeba, który miał takie widzimisie odklejone od realiów. Nic mnie już nie zdziwi.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, nicon napisał:

No tak się składa że nie zapisywałem się na żadnego nowości u Kruka i na co dzień noszę 16610 xD.

 

Ważne, że jeśli chodzi o ilość wypowiedzi w temacie, który Cię nie doryczy jesteś w czołówce XD 👍👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kruk nie powinien dac sie dy... mać- mówiąc wprost. Nie po to pracował latami na swoją markę , renomę itd żeby zaprzepaścić to wszystko w imię marki R. A z drugiej strony nie wierzę żeby Kruk podpisal taką umowę, która robi mu krzywdę. Wieć moim zdaniem Kruk kreci i spekuluje ile sie da. Ale to tylko moja opinia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie boli tylko jedna rzecz w tym całym temacie. Mam swój salon Kruka z którym utrzymuję bardzo dobrą, serdeczną relację.

Okazuje się, że nowości można zamówić tylko w "Krukach" które są Rolex Boutique.

To jest paskudne. Nie dość, że został zabrany biznes bardzo wielu salonom Kruka, to ja nie mogą współpracować z osobami które cenię i które chciałbym wspierać.

Dno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po ostatniej akcji z Krukiem definitywnie z Rolexa rezygnuję.Może kiedyś wrócę ale tylko wtedy kiedy Rolex będzie normalnie dostępny do zakupu tak jak inne uznane marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex ma w zaliczkach kilkaset tyś pln. 

Idealny plan cudzego obrotowego kapitału bez zadnych odsetek. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że kilka milionów niż kilka set tyś  😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli czytając Wasze wypowiedzi mam rozumieć, że w dalszym ciągu nie wiadomo czy zaliczki wpłacone na starego SUBa będą przepisane na nowego ?
Bo na odpowiedź ze strony Kruka to ja już nie liczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pisarA kto będzie te Rolki na polskim rynku upychał ? Wiarygodnego, uznanego dystrybutora że skarpety nie wytrzepiesz. Lokale muszą trzymać poziom (umowy na dobre miejscówki są wieloletnie), pracownicy, serwis.

Taka zmiana odbiłaby się na pozycjonowaniu marki. A Kruk mógłby zainwestować w marketing czegoś innego i dałby radę. Rolex na swoim levelu jest Nr 1 ale nie jedyny. Lexus zaczynał od zera a po kilku latach pięknie (w USA) wykorzystał słabość Mercedesa w latach 90-tych.

Edytowane przez mroova
Dodanie adresata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nicon napisał:

Piszą o "idiotach z Kruka" nie miałem na myśli szeregowych pracowników w sklepach stacjonarnych, bo Ci (przynajmniej w Krakowie) są bardzo uprzejmi i profesjonalni.

 

Ejj, jestem zapisany na "batgirl" od półtorej roku także nie do końca nie dotyczy. Natomiast dziwię się komuś kto się zapisał po raz drugi przy tych "zasadach" kolejkowych i wpłacał zaliczkę jeżeli chce dla siebie a nie w celu sprzedaży.

 

No i zgoda 😃

 

Ps. Rok to facet nie kobieta więc półtora a nie półtorej ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.