Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Dorian06 napisał:

Rolex ma w zaliczkach kilkaset tyś pln. 

Idealny plan cudzego obrotowego kapitału bez zadnych odsetek. 

 

Kruk nie rolex ;)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. 

Źle napisałem. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka milionów w zaliczkach przez kilka lat. 
KRUK nie mówi ilu jest faktycznie oczekujących, może być kilka tysięcy na jeden model. 
Do tego można, np. opchnąć towar pod ladą i podzielić się 100% przebitką.
PRL się chowa, bo w poprzednim systemie były chociaż PEWEXY
Naprawdę WARTO ? To już w salonach Ferrari panują bardziej przejrzyste zasady . 
Zastanawiam się, co takiego cudownego wydarzyło się w marce ROLEX, w ciągu ostatnich 20 lat, że zapanowało takie szaleństwo.
 
Rolex za to co daje stał się relatywnie tani. I to wszystko.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn
56 minut temu, foti napisał:

Rolex za to co daje stał się relatywnie tani. I to wszystko.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 


Co masz na myśli? Rolex sukcesywnie podnosi ceny, a konkurencja raczej nie śpi. Choćby Omega robi conajmniej tak samo dobre zegarki jak nie lepsze a jest ciagle sporo tańsza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, tbn napisał:


Co masz na myśli? Rolex sukcesywnie podnosi ceny, a konkurencja raczej nie śpi. Choćby Omega robi conajmniej tak samo dobre zegarki jak nie lepsze a jest ciagle sporo tańsza. 

Ile było w ciągu dwóch ostatnich lat oficjalnych podwyżek na Omegę vs Rolex, i o ile procentowo poszły w górę?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu Omega bije na głowę wszystkie marki świata. 

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn
26 minut temu, mario1971 napisał:

Ile było w ciągu dwóch ostatnich lat oficjalnych podwyżek na Omegę vs Rolex, i o ile procentowo poszły w górę?

Nie wiem, nie śledzę takich rzeczy. z reszta nie ma to znaczenia, liczy się aktualna cena vs to co oferuje marka. Jakbym patrzył na Omegę to przy ich jakości , historii , innowacjach to powinni podnieść ceny ponad Rolexa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, tbn napisał:

Nie wiem, nie śledzę takich rzeczy. z reszta nie ma to znaczenia, liczy się aktualna cena vs to co oferuje marka. Jakbym patrzył na Omegę to przy ich jakości , historii , innowacjach to powinni podnieść ceny ponad Rolexa. 

:lol::lol::lol:

giphy.gif

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo czytałem, że R jest mistrzem marketingu.

Na czym to mistrzostwo polega, bo ja jako potencjalny klient dostrzegam marketingową depresję.

Co tu daje sponsoring F1, tenisa, itp. jak sklepy proponują ofertę łamiącą prawa konsumenckie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Dorian06 napisał:

Rolex ma w zaliczkach kilkaset tyś pln. 

Idealny plan cudzego obrotowego kapitału bez zadnych odsetek. 

 

Kruk, nie Rolex, jak już ktoś napisał i TYS. (nie tyś)

1 godzinę temu, mario1971 napisał:

Ile było w ciągu dwóch ostatnich lat oficjalnych podwyżek na Omegę vs Rolex, i o ile procentowo poszły w górę?

 

4 chyba co najmniej, w sumie ceny skoczyły chyba ok 25-30%.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Butik napisał:

 

4 chyba co najmniej, w sumie ceny skoczyły chyba ok 25-30%.

A w Rolexie ok. 6% licząc ceny w EUR.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tbn napisał:

Nie wiem, nie śledzę takich rzeczy. z reszta nie ma to znaczenia, liczy się aktualna cena vs to co oferuje marka. Jakbym patrzył na Omegę to przy ich jakości , historii , innowacjach to powinni podnieść ceny ponad Rolexa. 

Żeby tak nie pitolić po próżnicy, zadam Koledze pytanie, na poważnie.

Rolex Explorer obecna referencja - do kupienia nowy u AD za około 28K.

Warunki do spełnienia:

Zakup nowego u AD w Polsce

Zegarek w typie "one and done" i nie rzucający się w oczy

WR minimum 100m, szafir, bransa (zegarek do wszystkiego oprócz przysłowiowego koszenia trawy)

W razie "W" - Explorer do sprzedania również za okolice 28K, czyli przy wyjściu cała zabawa kosztuje około 0 PLN.

Jeśli można, poproszę o propozycje ze stajni Omegi przy założonych wyżej warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie nie znam ale...

 

image.thumb.png.503c57e4654cc697e804f98ad2ae2607.png

 

image.thumb.png.82be432f2f476d2c9fe874ac35b4ed12.png

 

image.thumb.png.0029a37368475b20ee02f915b4b2eed0.png

 

Dodatkowo kazdy z powyzszych da sie kupic, przynajmniej w mojej miescinie w DE, leza u AD - nie jestem przekonany czy Explorer I jest tak do wziecia z marszu.

 

Dyskusje o hipotetycznym zegarku, na ktorym sie nie traci ale ktorego nie da sie kupic sa troche ... coz ... :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, byniek napisał:

Może dając zadanie Koledze, trzymajmy się tytułu wątku? Bo Trochę Kolego RysiekOchodzki naciągnąłeś ten challange, jak stringi na ministrze Kaliszu :)

To ja zadam Tobie pytanie, żeby również nie pitolić :

 Poszukuję ROLEX 116610LN w cenie 7,5 tys euro.

Warunki do spełnienia:

Zakup nowego w AD w Polsce.

Nie interesuje mnie druga ręka i przepłacenie + 50% do ceny, bo chcę wyjść z tematu na ZERO. 

 

Już nie taki prosty temat?  

Może się okazać, że sprzedaż Omegi, będzie z mniejszą stratą, niż zakup używanego ROLEXA.

Kolego byniek, temat nie jest prosty, ponieważ referencja 116610LN nie jest już produkowana i w związku z tym nie jest już dostępna u AD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, byniek napisał:

Masz rację, nie sprawdziłem dokładnie, to wybierz proszę dowolnego Submarinera i pokaż mi dostępność w AD Polska w cenie katalogowej (nie księżycowej ) 

Zakładam, że na referencję 126613LN możesz zapisać się bez problemu. Jak będziesz miał do napisania coś sensownego w sprawie mojego pytania o alternatywę dla Explorera to wal śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, RysiekOchodzki napisał:

Żeby tak nie pitolić po próżnicy, zadam Koledze pytanie, na poważnie.

Rolex Explorer obecna referencja - do kupienia nowy u AD za około 28K.

Warunki do spełnienia:

Zakup nowego u AD w Polsce

Zegarek w typie "one and done" i nie rzucający się w oczy

WR minimum 100m, szafir, bransa (zegarek do wszystkiego oprócz przysłowiowego koszenia trawy)

W razie "W" - Explorer do sprzedania również za okolice 28K, czyli przy wyjściu cała zabawa kosztuje około 0 PLN.

Jeśli można, poproszę o propozycje ze stajni Omegi przy założonych wyżej warunkach.

 

Cześć,

Omega moonwatch w standardowej wersji. Kupiona ze stosownym rabatem w AD trzyma swoją wartość nie gorzej niż Rolex. Mimo licznych ograniczeń, spełni kryteria one and done.

Edytowane przez Chief

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

@RysiekOchodzkiKolega cordi podał ci przykłady. Akurat sam posiadam Explorera, ale mój wybór był podyktowany wyłącznie kwestiami estetycznymi, bo uważam go za jeden najładniejszych zegarkowych projektów. Wymienione wyżej Omegi miałem w ręce i w niczym mojemu Explorerowi nie ustępują. Kwestie ceny pominę, bo nie kupuje z myślą jak najmniej stracić, dla takich tylko Rolex.

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, cordi7 napisał:

 

 

Dodatkowo kazdy z powyzszych da sie kupic, przynajmniej w mojej miescinie w DE, leza u AD - nie jestem przekonany czy Explorer I jest tak do wziecia z marszu.

 

Dyskusje o hipotetycznym zegarku, na ktorym sie nie traci ale ktorego nie da sie kupic sa troche ... coz ... :)

 

Uwierz mi, Explorera da się kupić...

Pewnie się nie znam :) ale na szybko wrzuciłem na Chrono24 zaproponowane przez Ciebie modele i wychodzi mi, że na każdym jestem w plecy przy odsprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu pelna zgoda, Omega nie trzyma cen tak jak Rolex. Ja jednak kupuje zegarki bo mi sie podobaja i chce je nosic i nie traktuje zakupu jako inwestycje.

W tej sytuacji wole cos, co jest dostepnei czym moge sie cieszyc - watpliwosci odnosnie Ex I mam dlatego, ze u mnie nawet OP 34 / 36 nie dalo sie z marszu kupic.

Moze to byc kwestia wielkosci miasta, byc moze we Frankfurcie czy Kolonii da sie kupic bez problemow - wydaje mi sie jednak, ze Ex I nalezy do chodliwych modeli.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, cordi7 napisał:

Tu pelna zgoda, Omega nie trzyma cen tak jak Rolex. Ja jednak kupuje zegarki bo mi sie podobaja i chce je nosic i nie traktuje zakupu jako inwestycje.

W tej sytuacji wole cos, co jest dostepnei czym moge sie cieszyc - watpliwosci odnosnie Ex I mam dlatego, ze u mnie nawet OP 34 / 36 nie dalo sie z marszu kupic.

Moze to byc kwestia wielkosci miasta, byc moze we Frankfurcie czy Kolonii da sie kupic bez problemow - wydaje mi sie jednak, ze Ex I nalezy do chodliwych modeli.

 

Jasne, każdy ma swoje motywacje i założenia. Dla mnie aspekt finansowy jest także istotny. Względów estetycznych celowo nie poruszałem, ponieważ każdy ma swój gust i tu sprawa nie jest tak oczywista. Tym niemniej, skoro już poruszyliśmy ten temat, podobnie jak Kolega @tbn, uważam Explorera za jeden z najlepszych projektów. Naprawdę jest mi ciężko znaleźć jakiś słaby punkt tego zegarka. Dla kogoś może to być brak daty, mnie to nie przeszkadza. Kwestię dostępności oceniam przez pryzmat Polski. Oczywiście zegarek nie leżakuje w gablotach, ale można go kupić.

32 minuty temu, Chief napisał:

 

Cześć,

Omega moonwatch w standardowej wersji. Kupiona ze stosownym rabatem w AD trzyma swoją wartość nie gorzej niż Rolex. Mimo licznych ograniczeń, spełni kryteria one and done.

Cześć, pewnie też nie sprawdziłeś dokładnie, ale moonwatch w standardowej wersji ma WR 50m. Tak więc na one and done nie za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, RysiekOchodzki napisał:

 

Cześć, pewnie też nie sprawdziłeś dokładnie, ale moonwatch w standardowej wersji ma WR 50m. Tak więc na one and done nie za bardzo.

Czyli, że nawet pod prysznicem zmoknie? :(

 

Ktoś próbował?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mario1971 napisał:

Czyli, że nawet pod prysznicem zmoknie? :(

 

Ktoś próbował?

Znam przypadek wizyty w serwisie po ulewnym deszczu. Po tej historii wypadł z mojej listy one and done :( 

Edytowane przez RysiekOchodzki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Ex1 teoretycznie trzeba czekać ok miesiąca, ale w realu dzwonią szybciej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, RysiekOchodzki napisał:

.

22 minuty temu, RysiekOchodzki napisał:

Cześć, pewnie też nie sprawdziłeś dokładnie, ale moonwatch w standardowej wersji ma WR 50m. Tak więc na one and done nie za bardzo.

 

 

Jestem świadomy ograniczeń WR tak jak przy każdym chrono. Tylko ze moonwatch nie jest zwyczajnym modelem ale jedynym modelem .Choć wielu może się nie zgodzić , to uważam że nawet wersja w plastikowym szkiełkiem może pełni rolę "jedynego". Przynajmniej dla większości użytkowników którzy pływają czy biorą prysznic bez zegarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie wychodzą w trakcie ulewy na dwór :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.