Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

 
Jak dla mnie to świadomości zegarkowej w dziale Rolex jest tyle co nic. Głównie klepanie tych samych tematów i lajkowanie non stop tych samych zegarków. A przecież skoro tutaj tylu "miłośników" to aż się prosi by któryś z nich napisał coś o nowym 3230, skonfrontował np. jakość, dokładność R z GS może jakieś smaczki z dotyczące R itp.
 
Dla mnie najlepszym krzewicielem świadomości zegarkowej na forum jest kolega [mention=112200]McIntosh[/mention] jednak on nad czym bardzo ubolewam udziela się gównie w działach AP, PP, L&S czy VC.

Bycie miłośnikiem to nie tylko jednak porównywanie budowy mechanizmów...

Makintosz ma wiedzę, ale nie da się go czytać niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gniewko @Bugs

 

 

Zawsze jak ktoś pisze, że jest za mało merytorycznych informacji na forum, to jest tak, że sam takowego wkładu nie wnosi swoją działalnością. Nie mam do Was absolutnie pretensji personalnie, ale takie wpisy to IMHO coś w stylu "niechże ktoś w końcu do cholery porówna Incabloc z KIFem i Novodiacem, a nie znowu o szerokości zapięcia". No to śmiało, piszcie tylko merytorycznie 😉 

 

Nikt nie napisze merytorycznie o dokładności 3230 (a jakby to napisał McIntosh prędzej o "niedokładności" lub "dokładności pomiaru czasu" 😉 ), bo jeśli już to Ci napiszę o tym jak jego jeden z miliona mechanizmów serii 32xx pracuje. Musiałby mieć z 20-100 Rolków i 20-100 GSów, chronokomparator i kilka tygodni, żeby wysnuć jakiekolwiek merytoryczne wnioski. Moja niemal 50-letnia Rakieta też jest wyregulowana na -2 / +2 i trzyma to przez ok. 2 lata od serwisu, ale co z tego?

 

Jak ktoś napisze głupotę raz to trudno, jak dwa i trzy to też ujdzie, ale jak robi to notorycznie od roku czy trzech kilka razy w miesiącu czy nawet tygodniu, to po co wszyscy mają czytać taki bełkot?

 

Świadomość zegarkowa to nie tylko znajomość budowy wychwytu kołkowego,  kotwicowego, sprzęgania trzech bębnów itp. To również znajomość oferty, historii marki i poszczególnych modeli, zależności kapitałowych pomiędzy markami kiedyś i teraz, podwykonawcami, dostawcami etc. Kompletny laik jak kupi IWC Pilota czy Paneraia 112 za 20k PLN i przeczyta na forum, że to guano bo jest w nim Sellita/Unitas z zegarka za 2k PLN, to może się nieco poirytować, że "przepłacił". Jak będzie nieco bardziej świadomy i pozna historię Paneraia/IWC jak, z czego, po co i dla kogo produkowali te zegarki to już może dokonać bardziej świadomego wyboru. I nie musi znać i czytać na forum o budowie tych mechanizmów, żeby być zegarkowo bardziej świadomym, a "taniego" Unitasa uzna za zaletę.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wzorem jednego forum audio stworzyć zakładkę vip rolex dla starych wyjadaczy i niech Panowie sobie tam siedzą.Kolega Lotus i inni tacy jak Ja nie będą wtedy ingerowac w profesjonalną zawartość zakladki i święty spokój.


Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lotus zna się na zegarkach jak ja, czyli wcale. Ale potrafi ładnie dopiec, bez łamania zasad forumowych. Ja bym nie banował jego kolejnych nicków, jeżeli nie naruszają zasad, a faktycznie chyba nie jest ich naruszeniem brak ochów i achów nad naszymi rolkami 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawe czy tak kąśliwie pisaliby koledzy w dziale Tudora...bo tam również Lotus wprowadzał czytelników w błąd uparcie  przecząc potwierdzanej w tamtym czasie ( łatwo sprawdzalna informacja) przez obydwu swrwisantów krajowych tezie, że nowe inhouse są wysyłane na wymianę do centrali.

Bo mam wrażenie że to kolejna g...burza w temacie  posiadacze Rolexa vs reszta świata a zupełnie nie o to chodzi .

szuwi - korzystanie równolegle  z licznych kont jest sprzeczne z regulaminem 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Szyszkops napisał:


Bycie miłośnikiem to nie tylko jednak porównywanie budowy mechanizmów...

Makintosz ma wiedzę, ale nie da się go czytać niestety :(

Nie zgadzam się - kolega Makintosz (kontynuuję zapisz nicka) zdecydowanie ma wiedzę i doświadczenie, a że bywa...ekscentryczny? Cóż - ma prawo taki być i zapewne wisi mu, że nie jest powszechnie lubiany, jak niektóre osoby gratulujące nowych nabytków. 

9 minut temu, memento mori napisał:

@gniewko @Bugs

 

 

 😉  Kompletny laik jak kupi IWC Pilota czy Paneraia 112 za 20k PLN i przeczyta na forum, że to guano bo jest w nim Sellita/Unitas z zegarka za 2k PLN, to może się nieco poirytować, że "przepłacił". Jak będzie nieco bardziej świadomy i pozna historię Paneraia/IWC jak, z czego, po co i dla kogo produkowali te zegarki to już może dokonać bardziej świadomego wyboru. I nie musi znać i czytać na forum o budowie tych mechanizmów, żeby być zegarkowo bardziej świadomym.

 

A wtedy może nie doczyta i będzie chciał swojego 112 tanio sprzedać, a tu już się czai kilku zainteresowanych... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bugs napisał:

Przy całym dziwactwie i megalomanii Lotusa czy jak tam zwał to te wpisy dają mi więcej zabawy niże kolejne "gratki" czy "świetny pach", i to też czasem przeciwwaga dla bezkrytycznych zachwytów. Za dużo lukru to też niedobrze bo w końcu mdli.

Banowania Lotusa za sam fakt bycia Lotusem nie rozumiem, czasem pisze pierdoły ale nie pamiętam żeby tu kogoś personalnie jechał czy obrażał, czego nie można powiedzieć o innych.

Całkowita zgoda ale zapomniałeś (a inni pamiętają), że jak wejdziesz między wrony musisz krakać jak i one - inaczej Cię zadziobią - smutne.

Jego posty były może kontrowersyjne ale dużo ciekawsze niż to całe wazeliniarstwo (byle se nabić posta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zgadzam się - kolega Makintosz (kontynuuję zapisz nicka) zdecydowanie ma wiedzę i doświadczenie, a że bywa...ekscentryczny? Cóż - ma prawo taki być i zapewne wisi mu, że nie jest powszechnie lubiany, jak niektóre osoby gratulujące nowych nabytków. 

No ale z czym się nie zgadzasz? Napisałem, że ma wiedzę, ale moim zdaniem, nie jest w stanie w przystępny sposób się nią podzielić. I oczywiście, że ma prawo taki być. a czy mu wisi, że nie jest powszechnie lubiany? Po pierwsze ja nie wiem, czy on jest powszechnie lubiany, czy nie - nie znam gościa, mogę oceniać tylko to co pisze, a nie jego. Po drugie, mam wrażenie, oceniając po pewnych ruchach Kolegi Makintosza, że jednak wcale mu to aż tak nie zwisa. Ale w tym też nie ma niczego nadzwyczajnego, bo ludzie lubią być lubiani i doceniani etc.

A Lotus? Ciągnie jawnie łacha z pewnych kwestii, niektórzy to widzą, inni nie widzą i się oburzają. Czasem napisze coś ciekawego, częściej wsadzi kij w mrowisko. Taka osobowość. Krucjaty przeciw niemu aż tak bardzo nie rozumiem.

Strasznie nam temat odjechał od przedmiotu kolejek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Szyszkops napisał:


No ale z czym się nie zgadzasz? Napisałem, że ma wiedzę, ale moim zdaniem, nie jest w stanie w przystępny sposób się nią podzielić. I oczywiście, że ma prawo taki być. emoji846.png a czy mu wisi, że nie jest powszechnie lubiany? Po pierwsze ja nie wiem, czy on jest powszechnie lubiany, czy nie - nie znam gościa, mogę oceniać tylko to co pisze, a nie jego. Po drugie, mam wrażenie, oceniając po pewnych ruchach Kolegi Makintosza, że jednak wcale mu to aż tak nie zwisa. Ale w tym też nie ma niczego nadzwyczajnego, bo ludzie lubią być lubiani i doceniani etc. emoji846.png

A Lotus? Ciągnie jawnie łacha z pewnych kwestii, niektórzy to widzą, inni nie widzą i się oburzają. Czasem napisze coś ciekawego, częściej wsadzi kij w mrowisko. Taka osobowość. Krucjaty przeciw niemu aż tak bardzo nie rozumiem.

Strasznie nam temat odjechał od przedmiotu kolejek...

Nie zgadzam się, że kolego McIntosh nie da się czytać 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zgadzam się, że kolego McIntosh nie da się czytać  

Dla mnie jego teksty są zbyt hermetyczne, oględnie mówiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ memento mori w temacie starych zaliczek.

Zero kontaktu, zero info. Choc oczywiscie butik zapowiadal, ze sie odezwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kolegi @Lotus to mogę powiedzieć, że jest specyficzny i tylko tyle. Ale z określeniami typu, że to przypadek kliniczny się nie zgadzam. Najprościej kogoś zaszufladkować jako psychol i po sprawie(...)

Jeśli chodzi o kolegę @McIntosh podoba mi się u nie go raz ogromna wiedza z zakresu Haute Horology a dwa to fakt, że nie wchodzi nikomu w D*** i nie bawi się w kółka wzajemnej adoracji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gniewko napisał:

i nie bawi się w kółka wzajemnej adoracji. 

A kto się bawi? Konkrety.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, DawPi napisał:

A kto się bawi? Konkrety.

 

Nie będę nikogo paluszkiem wskazywał bo nie zamierzam brać udziału w pyskówkach. Powiem tylko tyle "po lajkach ich poznacie" 😉

 

Swoją drogą niniejszy temat nadaje się do porządnego posprzątania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@byniek Gdybyś częściej zaglądał na forum, wiedziałbyś, że to nie była "prewencyjna cenzura".

 

@bibbi Dziękuję! 🙂

 

@gniewko Dla mnie (i śmiem twierdzić, że dla większości ludzi) zakładanie wielu kont od lat przez dorosłego, dojrzałego mężczyznę m.in. po to, żeby dyskutować samemu ze sobą i budować swój "autorytet eksperta" oraz liczne (kilkanaście?) powroty na forum pod nowym kontem i celowe rejestrowanie kont z wyprzeniem tak, aby nie wyglądały na "nowe", to nie są "specyficzne" zachowania tylko "nienormalne" zachowania, znane i sklasyfikowane w medycynie.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, desmo napisał:

 

Ciekawe czy tak kąśliwie pisaliby koledzy w dziale Tudora...bo tam również Lotus wprowadzał czytelników w błąd uparcie  przecząc potwierdzanej w tamtym czasie ( łatwo sprawdzalna informacja) przez obydwu swrwisantów krajowych tezie, że nowe inhouse są wysyłane na wymianę do centrali.

Bo mam wrażenie że to kolejna g...burza w temacie  posiadacze Rolexa vs reszta świata a zupełnie nie o to chodzi .

szuwi - korzystanie równolegle  z licznych kont jest sprzeczne z regulaminem 


Legenda pisała że Tudor z inhouse jest wysyłany do serwisu centralnego. Nie ma żadnego wpisu legendy o tym że serwis w PL robi inhouse , choć może się to w przyszłości zmienić .

Polemizuj z legendą jak jest na forum a nie po tym jak wysyłasz donosy, hycelska mentalność wychodzi , najpierw rozdaje rabaty a potem pilnuje aby nikt ich nie dostał.

Legenda kończy dyskusje z Tobą dopóki się nie wypucujesz przed wszystkimi 

20 minut temu, DawPi napisał:

A kto się bawi? Konkrety.


wysłałem prośbę o kontakt na priv 

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba do Modów: czy możecie posprzątać bez zamykania tematu? 😜 Sytuacja z nowymi modelami jest na tyle dynamiczna, że za tydzień po odblokowaniu mogą umknąć ważne informacje, jak nie będzie gdzie wymienić spostrzeżeń kolejkowych 🙂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banowanie Kol. Lotus jest kompletnie bez sensu, ponieważ odradza się pod innymi postaciami. Pozostawienie go daje nam przynajmniej "usystematyzowanie" tej kwestii. Jeżeli komuś nie odpowiadają jego  wpisy, najlepszym sposobem jest powszechne ich ignorowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim fajnie przeczytać różne punkty widzenia i doceniam odwagę tych którzy choć krytycznie to jednak w sposób wyważony podchodzą do oceny sytuacji.

Nawet jeśli jest to offop to ciekawy bo widać zaangażowanie po stronie forumowiczów , niezależnie od tego czy są to hejterzy Lotusa czy też forumowicze lubiący rozrywkę z humorem bez nadęcia😊 lub pełni liberałowie. 
Nie uważam że trzeba czyścić ten wątek, choć nie jest w temacie i robi bałagan , to finalnie zasady są dla użytkowników a nie użytkownicy dla zasad. 
Bardzo dobrego dnia😊


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, byniek napisał:

Skoro obiecałem, że nie będę już pisał o sytuacji kolejowej w ROLEXIE, odniosę się może do banowania powyższego użytkownika. 

1. Świetny i trafny komentarz, który nie wykracza poza standardowe ramy internetowej dyskusji.

2. Banowanie takich użytkowników, powoduje że na forum zostają w większości KLEPACZE ze swoimi wiernymi GIERMKAMI, wzajemnie oblizujący się po jajkach, po każdym, nawet najbardziej bezsensownym poście

3. Dzięki takim pacjentom forum ŻYJE, a nie  jest zabijane nudą i setkami postów O NICZYM i słodkiego (za przeproszeniem) pierdzenia, towarzystwa wzajemnej adoracji. 

4. Jestem tutaj od 2007 roku, kiedy obecnych tutaj paru z forumowych napinaczy, na dźwięk słów Sprzedam ROLKA, myślało, że chodzi o sprzedaż rolki papieru toaletowego.

5. Generalnie LOTTO mi, czy ktoś klepie 10 postów dziennnie, czy lajkuje tylko kolegów, czy pisze bzdety na każdy temat, łącznie z budową kosiarki i zasadą działania M16.

Ale jestem przeciwny PREWENCYJNEJ CENZURZE, bo to zabija każde forum.      

 

P.S.

Na zegarkach się nie znam, dzielę je na te, które mi się podobają i pozostałe, w tej dziedzinie jestem wybitnym ignorantem

Jesteś od 13 lat na forum i nie umiesz odróżnić faktów od bzdur wyssanych z palca?

Jak będziesz w nie wierzył to nigdy nie kupisz Rolexa za retail...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, byniek napisał:

Wolę czytać bzdury, nawet kosmiczne, które są na forum korygowane, niż przewijać setki podobnych, nic nie wnoszących postów, tych samych podobnych forumowiczów, oblizujących sobie jajka posypane lukrem, żyjących we własnej komfortowej bańce, towarzystwa wzajemnej adoracji.
Klasyczny dwór LUDWIKÓW XIV KRÓLÓW SŁOŃCE z gronem wiernych dworzan, nieomylnych, bo nastukane po parę tysięcy postów.

I żeby było jasne, mówię tu o CZĘŚCI tego forum, bo wartościowych ludzi jest tutaj sporo. 

ROLEX, po tym co zrobił i robi z swoimi klientami jest dla mnie badziewną firemką dla niektórych JANUSZY, którzy im bardziej są kopani, tym niżej całują podeszwy, aby tylko ogrzać się w słoneczku marketingowej papki lub zarobić 50%.

Noszenie go na ręku, było by dla mnie żenadą.

Jest  to moje prywatne zdanie.
Wolę markę, która da mi poczucie szacunku, dla moich ciężko zarobionych piniędzy.

To co robisz w tym wątku? Pociąg już odjechał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tu po cichu wstawię mojego januszowego i żenującego exa, który niektórym nie daje poczucia szacunku dla zarobionych pieniędzy... Tyle jadu i nienawiści dawno nie widziałem - chyba zrobię sobie przerwę od tego tematu, bo tego nie da się czytać. 😞

20200924_153520.jpg

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@byniek trochę spuść ciśnienia ...  Na pewno niektórych uraziłeś. 

Co w nas Polakach takiego tkwi, że potrafimy się kłócić nawet o coś fajnego, ale tak w sumie nieistotnego jak forum zegarkowe ?

 

O jakiej alternatywnej marce myślisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.