Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

Hubert, chyba czytasz ten wątek wybiórczo. Twarde komentarze pod adresem AD  nawet bym zrozumiał ale niektórym frustracja zupełnie odebrała rozum. To tylko zegarki.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frustracja z definicji to zespół przykrych emocji związanych z niemożliwością realizacji potrzeby lub osiągnięcia określonego celu, a złość, gniew czy agresja bywają często jej następstwem.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Robercie, jeśli nawiązałem w swoim poście do Ciebie zbytnio "ad personam", to wybacz. Jak zwykle podszedłem do tematu egoistyczne i wziąłem Twoją wypowiedź jako ukierunkowaną na moje bluźnierstawa w tym wątku. Choć muszę zauważyć, że mało tu było tak skrajnych opinii jak moja, więc było to w pewnym stopniu uzasadnione. Powodzenia życzę wszystkim oczekującym i niepewnym swojego statusu😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hubex napisał:

Właśnie chyba między innymi po to został utworzony ten wątek. Skoro polski AD traktuje swoich klientów w taki sposób,  trudno pozostawić to bez dosadnego komentarza. Obraźliwe słowa wzmacniają przekaz i stan emocjonalny piszącego. Robert, Ty masz parę rolexów na stanie i przynajmniej na jednego musiałeś się zapisać, więc chyba wiesz jak Kruk traktuje klientów, nieprawdaż? To, że osiagnąłeś równowagę w stanie posiadania, nie upoważnia Cię do pouczania innych, niespełnionych jeszcze posiadaczy tej "zacnej marki" do określonego typu zachowań. Nie wszyscy mają łagodne usposobienie i ukrywają emocje. Ja na przykład nie zamierzam.


Emocje czy skrajne opinie to samo w sobie nic złego. Ja widzę sytuacje z nieco innej perspektywy:

1. Kiedy ktoś z boku czyta wątek np Omegi, Breitlinga czy Taga to może odnieś wrażenie że inna klientela, bardziej dojrzała kupuje te zegarki (vs Rolexa).

2. Przyczyn dlaczego właściciele króla (nie wszyscy)  nie wytrzymują presji w dyskusjach forumowych upatrywałbym nie w dostępności ale w dwóch obszarach:

a) Rolex mocno oddziaływuje na ludzi (every man needs a Rolex,symbol statusu itp).
b) Słabsze jednostki, zwłaszcza aspirujące, tak głęboko uwierzyły w te komunały , że mają tendencje do pouczania, pisania komuś że czegoś nie rozumie, nie doczytał a w chwilach ekscytacji pojawiają się desperackie przytyki: „ja mam Rolka a Ty nie i to Cię boli”
 

Potem przykleja się łatkę użytkownikom Rolexa ,ponieważ  garstka która nie wytrzymuje presji jest najbardziej hałaśliwa.

Forum jest więc również od tego aby aspirujących edukować i zwracać uwagę że jak ktoś ma Rolka to w dyskusjach zegarkowych powinien zachować nie mniej pokory od każdego który go nie ma. Natomiast jeśli królują cięte riposty... to potem nie dziwne że Rolexowiczów nazywa się tak a nie inaczej a klasa zegarka przewyższa jego właściciela.

 

Polecam każdemu który chce kupno Rolka i tego życzę ale nie bądźcie zawiedzeni bo po zakupie nic się nie zmieni oprócz waszego samopoczucia: albo zachwytu albo zawodu😊.

 

 

 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Maserati napisał:

 

b) Słabsze jednostki, zwłaszcza aspirujące, tak głęboko uwierzyły w te komunały , że mają tendencje do pouczania, pisania komuś że czegoś nie rozumie, nie doczytał 
 

Jakoś to pasuje do Ciebie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć że rekomendacje to pouczanie ale ja koncentruje się tylko na zegarkach czyli bardziej nauczanie 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maserati napisał:


Emocje czy skrajne opinie to samo w sobie nic złego. Ja widzę sytuacje z nieco innej perspektywy:

1. Kiedy ktoś z boku czyta wątek np Omegi, Breitlinga czy Taga to może odnieś wrażenie że inna klientela, bardziej dojrzała kupuje te zegarki (vs Rolexa).

2. Przyczyn dlaczego właściciele króla (nie wszyscy)  nie wytrzymują presji w dyskusjach forumowych upatrywałbym nie w dostępności ale w dwóch obszarach:

a) Rolex mocno oddziaływuje na ludzi (every man needs a Rolex,symbol statusu itp).
b) Słabsze jednostki, zwłaszcza aspirujące, tak głęboko uwierzyły w te komunały , że mają tendencje do pouczania, pisania komuś że czegoś nie rozumie, nie doczytał a w chwilach ekscytacji pojawiają się desperackie przytyki: „ja mam Rolka a Ty nie i to Cię boli”
 

 

 

 

 

To jest właśnie klasyczny przykład „koncentrowania się na zegarkach” he, he  ... Ktoś wcześniej napisał że go bawią te „mądrości”,  ktoś inny dał lajka. Moim zdaniem ustawianie kolegi  w roli forumowego błazna jest z Waszej strony zbyt okrutne.  

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, byniek napisał:

Miałem już nie komentować.

myślałem, że „wyprawy” po najnowszego IPHONE do Berlina, sprzed kilku lat i relacje LIVE forum, to największy „obciach” jaki udało mi się zarejestrować w kwesti gadżetów. 
Tutaj idziemy krok dalej, „WYPRAWY” do salonu Kruka, aby poznęcać się nad biedną sprzedawczynią, aby tylko dać upust frustracji. 
Dodajmy, że Bogu ducha winna kobita, która nie ma żadnego wpływu na to co się dzieje. 

Co będzie następne? Upuszczenie powietrza z kół samochodów pracowników AD. Sprejowanie ich w salonach i skandowanie „Ja chcę submarinera? „ 

Panowie, , to tylko kawałek stali z kółeczkami. 
jak wspomniał kolega powyżej, od tego nie będziemy lepsi. Niektórym słoma będzie dalej z butów wyłaziła, a inni dalej będą trzymali poziom. 
Rolex nie sprawi, że będę lepszym człowiekiem, czytając to forum, zaczynam się zastanawiać, czy nie przeznaczyć 40 koła z budżetu na zegarek  i na 50 tke zaopatrzyć jakiś dom dziecka w laptopy, 

Coraz bardziej przechodzi mi ochota na nowy gadżet.....


Przy tak pięknym jubileuszu nie wypada całować tyłków AD i nie trzeba się popisywać przed kolegami. Na luzie, masz przyjemny problem , budżet do wydania na 50tke. Także wszystko możesz nic nie musisz👍. Enjoy!


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, , to tylko kawałek stali z kółeczkami. 

Pozwól, że zapytam... co Ty robisz na tym forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy bron, to nie taki sam (jak to nazwales) tylko kawalek stali? 🤔😊

 

ps

moze i sie nie podrabia, ale tutaj przez rynek wtorny dajemy tylko zarobic handlarzom a tam przez "rynek wtorny" czesto gina niewinni ludzie... moze nie porownujmy broni do zegarkow - plis 😎

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupując 1 uncjową monetę złota w 2017 zarobił PAN do tej chwili około 60 %.
Skoro to za trudne, to może łatwiej. Na zwykłym franku szwajcarskim miał PAN 20 % od 2017. 
To że ma PAN 7090 postów, nie oznacza, że ma się monopol na wiedzę. 
Zarabiam w ten sposób o 20 lat, dlatego mam tylko 72 posty na forum. 
W życiu, trzeba patrzyć dalej, niż tylko na długość bransolety w ROLEX-ie
 
Kończę, bez odzewu. 
 
A jednak Słowny nie jest.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, byniek napisał:

Masz już 1806 postów z tego 1800 bezsensownych i 508 lajków, wygrałeś konto na instagramie. Gratuluję. Możesz już z samozachwytu oblizać się po jajkach i poczekać na giermków z plusami.

No i założyłeś koledze lajkową blokadę :lol: Dużo kwasu się w tym wątku wylewa. Niepotrzebnie ad personam... 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Chronomaster
W dniu 24.09.2020 o 09:41, gniewko napisał:

Dla mnie najlepszym krzewicielem świadomości zegarkowej na forum jest kolega @McIntosh jednak on nad czym bardzo ubolewam udziela się gównie w działach AP, PP, L&S czy VC.

 

Dziękuję za dobre słowo, ale to już należy do przeszłości. Moje konto "McIntosh" zostało zablokowane około 2 miesiące temu, a ponieważ moderator, który wyrzucił mnie z forum, bierze udział w tej dyskusji i nie sprostował Twojego wpisu, dlatego postanowiłem zrobić to osobiście. Obecnie moja aktywność zegarkowa ogranicza się tylko do bloga Horologium i przy okazji nadmienię, że we wrześniu napisałem dwie obszerne recenzje zegarków Vacheron Constantin, więc zapraszam zainteresowanych.

 

https://www.horologium.pl

 

Jeszcze raz dziekuję za wszystkie pozytywne wpisy kierowane pod moim adresem, ale również dziękuję za te krytyczne. I jeszcze jedno - jeżeli kiedykolwiek kogokolwiek uraziłem swoim zachowaniem na forum to bardzo przepraszam.

 

Żeby pozostać w temacie dodam, że mnie nowe Submarinery także bardzo przypadły do gustu i w dzień po premierze wpłaciłem zaliczkę, bo jeszcze wtedy była taka możliwość. Później było już tylko ciekawie. Dowiedziałem się, że moje nazwisko znalazło się na liście przygotowanej przez Centralę Kruka, a później zostało z niej wykreślone. Później ktoś z Centrali ponownie wpisał mnie na listę i pani z salonu czeka na ostateczne potwierdzenie czy mogą mi sprzedać zegarek czy nie mogą. Taka zabawna sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Chronomaster napisał:

 

Żeby pozostać w temacie dodam, że mnie nowe Submarinery także bardzo przypadły do gustu i w dzień po premierze wpłaciłem zaliczkę, bo jeszcze wtedy była taka możliwość. Później było już tylko ciekawie. Dowiedziałem się, że moje nazwisko znalazło się na liście przygotowanej przez Centralę Kruka, a później zostało z niej wykreślone. Później ktoś z Centrali ponownie wpisał mnie na listę i pani z salonu czeka na ostateczne potwierdzenie czy mogą mi sprzedać zegarek czy nie mogą. Taka zabawna sytuacja.

Mariusz, jeżeli to faktycznie Ty, to witamy ponownie! :)

 

Co Cię tak urzekło w nowym Subie, że postanowiłeś wejść raz jeszcze do tej mętnej wody? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Chronomaster
35 minut temu, mario1971 napisał:

Mariusz, jeżeli to faktycznie Ty, to witamy ponownie! :)

 

Co Cię tak urzekło w nowym Subie, że postanowiłeś wejść raz jeszcze do tej mętnej wody? 

 

Tak, to faktycznie ja. Chociaż nie wiem jak długo tu zabawię, bo moderator zagroził, że każde konto które założę, zostanie wycięte z forum. Co do Submarinera i w sumie każdego zegarka - mnie pasjonuje mikromechanika, a że doceniam konstrukcję nowej generacji mechanizmów Roleksa i dokładność ich działania przy której wysiadają firmy uznane za zegarmistrzowskich tuzów, to wpłaciłem zaliczkę. Biorąc pod uwagę konstrukcyjną ułomność zegarków mechanicznych, trudno nie docenić dzieła Roleksa. Ponadto uważam, że Submariner jest wreszcie takim zegarkiem, jakim powinien być od dawna no i ma rozwiązania na których brak narzekałem wiele lat temu na forum, a za co byłem krytykowany. Mam na myśli kulkowe ułożyskowanie wahnika i wewnętrzą powłokę antyrefleksyjną na szafirowym szkle. No i zapadkowy nawrotnik Roleksa - pierwsza klasa! Choć to nie pierwszyzna w ich wykonaniu.

Edytowane przez Chronomaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Chronomaster napisał:

 

Tak, to faktycznie ja. Chociaż nie wiem jak długo tu zabawię, bo moderator zagroził, że każde konto które założę, zostanie wycięte z forum. Co do Submarinera i w sumie każdego zegarka - mnie pasjonuje mikromechanika, a że doceniam konstrukcję nowej generacji mechanizmów Roleksa i dokładność ich działania przy której wysiadają firmy uznane za zegarmistrzowskich tuzów, to wpłaciłem zaliczkę. Biorąc pod uwagę konstrukcyjną ułomność zegarków mechanicznych, trudno nie docenić dzieła Roleksa. Ponadto uważam, że Submariner jest wreszcie takim zegarkiem, jakim powinien być od dawna no i ma rozwiązania na których brak narzekałem wiele lat temu na forum, a za co byłem krytykowany. Mam na myśli kulkowe ułożyskowanie wahnika i wewnętrzą powłokę antyrefleksyjną na szafirowym szkle. No i zapadkowy nawrotnik Roleksa - pierwsza klasa! Choć to nie pierwszyzna w ich wykonaniu.

Nie bój żaby! Skoro nasz forumowy augur może dalej publikować, to Ty tym bardziej :lol:  

 

Czy w poprzednich referencjach Rolex nie używał nawrotnika zapadkowego?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Chronomaster
9 minut temu, mario1971 napisał:

Nie bój żaby! Skoro nasz forumowy augur może dalej publikować, to Ty tym bardziej :lol:  

 

Czy w poprzednich referencjach Rolex nie używał nawrotnika zapadkowego?

 

Oczywiście, że używał i to od wielu lat, dlatego napisałem, że to dla nich nie pierwszyzna. Jednakże niemalże każdy element konstrukcji nowej generacji mechanzmów Roleksa został poprawiony, choć najbardziej spektakularne zmiany (nie bez powodu) dotyczą wychwytu i oscylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Chronomaster napisał:

 

Oczywiście, że używał i to od wielu lat, dlatego napisałem, że to dla nich nie pierwszyzna. Jednakże niemalże każdy element konstrukcji nowej generacji mechanzmów Roleksa został poprawiony, choć najbardziej spektakularne zmiany (nie bez powodu) dotyczą wychwytu i oscylatora.

O jakich konkretnie zmianach dotyczących wychwytu i oscylatora mówisz?    

Precyzji chodu przecież nie poprawili, bo lepiej się już chyba nie da. :) 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariuszowi chodziło pewnie o zmniejszenie zapotrzebowania na energię, dzięki czemu w zegarku z naciągiem automatycznym osiągnęli jednocześnie: 70-godzinną rezerwę chodu, jeden bęben oraz dokładność -2/+2. Uzyskać to osobno, nie jest wyczynem (chociaż takiej dokładności nie oferuje chyba nikt), ale razem już tak. 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, memento mori napisał:

Pewnie Mariuszowi chodzi, o zmniejszenie zapotrzebowania na energię, dzięki czemu osiągnęli jednocześnie: 70 godzin rezerwy chodu, przy jednym bębnie oraz identyczną dokładność -2/+2. Uzyskać to osobno, nie jest wyczynem, ale razem już tak. 

Raczej nie, bo ruch 3235 osiągnął te parametry już w 2015 roku - żadna to nowość. Poza tym miał już zegarek z tym mechanizmem...

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, ponieważ pisząc o nowej generacji miał na myśli właśnie rodzinę 32xx, którą chwalił już nie raz wcześniej, a nie zmiany w mechanizmach nowych Submarinerów. 

 

Tym sposobem nowe Suby dostały w końcu Paraflex, bo wcześniej miały go Explorer I i II, a co ciekawe nawet OP39, a flagowy "toolwatch" go nie miał. 😉

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego, że wystarczyło włożyć "stary" werk 3235 do Suba, by zachęcić Mariusza do złożenia zamówienia.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.