Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Chronomaster
18 minut temu, memento mori napisał:

Mariuszowi chodziło pewnie o zmniejszenie zapotrzebowania na energię, dzięki czemu w zegarku z naciągiem automatycznym osiągnęli jednocześnie: 70-godzinną rezerwę chodu, jeden bęben oraz dokładność -2/+2. Uzyskać to osobno, nie jest wyczynem (chociaż takiej dokładności nie oferuje chyba nikt), ale razem już tak. 

 

Dokładnie tak, przy czym mnie interesuje nie tylko rezultat, ale przede wszystkim metoda jaką określony rezultat osiągnięto. Ograniczenie strat energii w wychwycie oraz w oscylatorze dało około 10 godzin więcej do autonomii chodu. I oczywiście pisałem o generacji nowych mechanizmów Roleksa, a nie stricte 3230 / 3235. 

 

1 minutę temu, mario1971 napisał:

Wynika z tego, że wystarczyło włożyć "stary" werk 3235 do Suba, by zachęcić Mariusza do złożenia zamówienia.

 

Zgadza się. Jestem fanem tego mechanizmu, jakkoklwiek to brzmi. 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Chronomaster napisał:

 

Zgadza się. Jestem fanem tego mechanizmu, jakkoklwiek to brzmi. 😀

Jak mechanizmu, to i marki Rolex. Lubię takie powroty. Brawo Ty :) 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Chronomaster
11 minut temu, mario1971 napisał:

Jak mechanizmu, to i marki Rolex. Lubię takie powroty. Brawo Ty :) 

 

Dzięki. 😀 Dałem temu nawet pewien nieśmiały na razie wyraz.

 

https://www.horologium.pl/the-man-behind-the-crown/

 

Na recenzję też przyjdzie czas, ale muszę się do tego dobrze przygotować, bo chcę, żeby opracowanie było wartościowe dla czytelników. Na pisanie tego, co wszyscy, szkoda mi czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Chronomaster napisał:

 

Dziękuję za dobre słowo, ale to już należy do przeszłości. Moje konto "McIntosh" zostało zablokowane około 2 miesiące temu, a ponieważ moderator, który wyrzucił mnie z forum, bierze udział w tej dyskusji i nie sprostował Twojego wpisu, dlatego postanowiłem zrobić to osobiście. Obecnie moja aktywność zegarkowa ogranicza się tylko do bloga Horologium i przy okazji nadmienię, że we wrześniu napisałem dwie obszerne recenzje zegarków Vacheron Constantin, więc zapraszam zainteresowanych.

 

https://www.horologium.pl

 

Jeszcze raz dziekuję za wszystkie pozytywne wpisy kierowane pod moim adresem, ale również dziękuję za te krytyczne. I jeszcze jedno - jeżeli kiedykolwiek kogokolwiek uraziłem swoim zachowaniem na forum to bardzo przepraszam.

 

Żeby pozostać w temacie dodam, że mnie nowe Submarinery także bardzo przypadły do gustu i w dzień po premierze wpłaciłem zaliczkę, bo jeszcze wtedy była taka możliwość. Później było już tylko ciekawie. Dowiedziałem się, że moje nazwisko znalazło się na liście przygotowanej przez Centralę Kruka, a później zostało z niej wykreślone. Później ktoś z Centrali ponownie wpisał mnie na listę i pani z salonu czeka na ostateczne potwierdzenie czy mogą mi sprzedać zegarek czy nie mogą. Taka zabawna sytuacja.

 

Nie udzielam się za wiele bo ze mnie laik ale muszę przyznać, że zawsze z największa przyjemnością czytałem Twoje fachowe opisy, nawet jeżeli sporej części nie rozumiałem :)

Fajnie, że wróciłeś!


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chronomaster fajnie że wróciłeś. Mam nadzieje, że administracja forum trochę wyluzuje w temacie "kasowania" użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Chronomaster

Dzięki serdeczne za dobre słowo. 🙂

 

12 godzin temu, pisar napisał:

Nie udzielam się za wiele bo ze mnie laik ale muszę przyznać, że zawsze z największa przyjemnością czytałem Twoje fachowe opisy, nawet jeżeli sporej części nie rozumiałem :)

 

Ten brak zrozumienia części moich opisów jest jednak niepokojący. Chyba będę musiał opracować słownik pojęć, którymi posługuję się w recenzjach. Kolejny artykuł planowałem napisać o wynalazkach Breguet, ale może najpierw zajmę się słownikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki serdeczne za dobre słowo. 
 
 
Ten brak zrozumienia części moich opisów jest jednak niepokojący. Chyba będę musiał opracować słownik pojęć, którymi posługuję się w recenzjach. Kolejny artykuł planowałem napisać o wynalazkach Breguet, ale może najpierw zajmę się słownikiem.

Popieram - może wtedy uda mi się cokolwiek zajarzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Chronomaster napisał:

Dzięki serdeczne za dobre słowo. 🙂

 

 

Ten brak zrozumienia części moich opisów jest jednak niepokojący. Chyba będę musiał opracować słownik pojęć, którymi posługuję się w recenzjach. Kolejny artykuł planowałem napisać o wynalazkach Breguet, ale może najpierw zajmę się słownikiem.

A do filmiku z Hansem poproszę polski podkład :) 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Chronomaster
7 minut temu, mario1971 napisał:

A do filmiku z Hansem poproszę polski podkład :) 

 

Teraz dzieciaki już w przedszkolu uczą się języka angielskiego i w ogóle wielu ludzi w Polsce jest dwujęzycznych, a niektórzy posługują się sprawnie kilkoma językami obcymi. 🙂 Wracając do tematu, dowiedziałem się, że do końca bieżącego tygodnia do salonów Kruka mają spłynąć listy z Centrali, więc w przyszłym tygodniu poinformują kto został zakwalifikowany do zakupu Submarinerów, a kto nie. Numeracji w kolejce nie będzie, więc albo Centrala albo salon będą decydować komu z listy zegarek zostanie sprzedany wcześniej, a kto będzie musiał poczekać dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Chronomaster napisał:

 

Teraz dzieciaki już w przedszkolu uczą się języka angielskiego i w ogóle wielu ludzi w Polsce jest dwujęzycznych, a niektórzy posługują się sprawnie kilkoma językami obcymi. 🙂

No, w sumie to masz rację. Ten filmik nie miałby racji bytu, gdyby miał polski podkład ;)

 

 

A Ci, co niszfersztejen po englisz, mogą sobie przecież pooglądać :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Teraz dzieciaki już w przedszkolu uczą się języka angielskiego i w ogóle wielu ludzi w Polsce jest dwujęzycznych, a niektórzy posługują się sprawnie kilkoma językami obcymi.  Wracając do tematu, dowiedziałem się, że do końca bieżącego tygodnia do salonów Kruka mają spłynąć listy z Centrali, więc w przyszłym tygodniu poinformują kto został zakwalifikowany do zakupu Submarinerów, a kto nie. Numeracji w kolejce nie będzie, więc albo Centrala albo salon będą decydować komu z listy zegarek zostanie sprzedany wcześniej, a kto będzie musiał poczekać dłużej.

Czyli te osoby które już wyleciały z kolejki to przez przypadek?

Uoooo w ogóle będzie fajnie, jak się okaże, że wylecieli ci, którzy już odebrali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Uoooo w ogóle będzie fajnie, jak się okaże, że wylecieli ci, którzy już odebrali

Albo gdy sie okaze, ze odebrali niezapisani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Chronomaster
28 minut temu, mario1971 napisał:

No, w sumie to masz rację. Ten filmik nie miałby racji bytu, gdyby miał polski podkład ;)

 

 

A Ci, co niszfersztejen po englisz, mogą sobie przecież pooglądać :lol:

 

Nie bądź aż tak surowy. 😀 Nie jest mi łatwo wygospodarować czas na napisanie recenzji, a co dopiero jeszcze angażować się w tłumaczenie materiałów filmowych na język polski. Mój blog jest niekomercyjny i typowo hobbystyczny, a i tak daję z siebie bardzo dużo. Przykład z brzegu - źródło wiedzy o zegarkach Rolex już do mnie jedzie.

 

spacer.png

 

Przyda się do opisu rysu historycznego.

 

22 minuty temu, Szyszkops napisał:


Czyli te osoby które już wyleciały z kolejki to przez przypadek?

Uoooo w ogóle będzie fajnie, jak się okaże, że wylecieli ci, którzy już odebrali emoji846.png

 

Z informacji, które otrzymałem wynika, że pierwsze Suby zostały sprzedane w Polsce konkretnym, wytypowanym osobom. Zegarki do salonów trafiły już z nazwiskami szczęśliwców, którzy mogli je kupić. Przy czym nie wiem jaki jest klucz doboru skoro na przykład taki gość jak Szczepan Twardoch musiał czekać na swojego Roleksa "nie mówiąc" już o gwieździe zegarmistrzostwa jaką niewątpliwie jest Philippe Dufour (to akurat w Szwajcarii). Czas pokaże jak będzie, trzeba spokojnie poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby cię ta książka nie zawiodła - treści w niej o wiele mniej niż się wydaje, bo jest w wersji trójjęzycznej. Trochę tam historii, trochę zdjęć - o samych mechanizmach niewiele.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Chronomaster napisał:

🙂Wracając do tematu, dowiedziałem się, że do końca bieżącego tygodnia do salonów Kruka mają spłynąć listy z Centrali, więc w przyszłym tygodniu poinformują kto został zakwalifikowany do zakupu Submarinerów, a kto nie. Numeracji w kolejce nie będzie, więc albo Centrala albo salon będą decydować komu z listy zegarek zostanie sprzedany wcześniej, a kto będzie musiał poczekać dłużej.

Ciekawe, że niektóre osoby na tym forum już pisały, że kontaktował się z nimi ktoś z Kruka telefonicznie lub mailem w sprawie odmowy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Chronomaster
29 minut temu, beniowski napisał:

Oby cię ta książka nie zawiodła - treści w niej o wiele mniej niż się wydaje, bo jest w wersji trójjęzycznej. Trochę tam historii, trochę zdjęć - o samych mechanizmach niewiele.

 

Nie oczekuję, że z tej książki dowiem się czegoś na temat konstrukcji mechanizmów Roleksa. Zresztą znam je bardzo dobrze, a potrzebuję tylko informacji odnoszących się do działalności samego producenta. Zerknij proszę na recenzje, które napisałem na swoim blogu, a będziesz wiedział o co mi chodzi z tym rysem historycznym.

 

https://www.horologium.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Mój mały wtręt. Udało się dodzwonić do GM. W sprawie zaliczek na nieprodukowane już modele, ciągle nic nie wiadomo. Albo wycofanie zaliczki, albo przepisanie na wybrany model (choć gdyby to miała być żaba, to wątpię czy przyjmą taką propozycję od klienta, to akurat moje subiektywne odczucie). Mówią , że to może kwestia tygodnia, może trochę więcej, zanim coś się wyjaśni. Co do zwykłego, nowego suba z datą, to akurat ja jestem w grze. Info na tę chwilę - nie ma list kolejkowych z numerkami, ostatnio dostawali zegarki z przydziałem imiennym, czyli na konkretne nazwiska. I tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Chronomaster
1 godzinę temu, Mateo napisał:

Ciekawe, że niektóre osoby na tym forum już pisały, że kontaktował się z nimi ktoś z Kruka telefonicznie lub mailem w sprawie odmowy... 

 

Pewnie Centrala przeprowadziła weryfikację i stąd telefony. Do mnie nikt z Kruka nie dzwonił ani nie pisał, a mimo to salon nie potrafi jeszcze odpowiedzieć czy kwalifikuję się do zakupu Suba. Czas pokaże jak będzie, ale niezależnie od decyzji Kruka, płakał nie będę. W życiu mogą się wydarzyć znacznie gorsze rzeczy niż brak możliwości zakupu zegarka - to oczywiście truizm. Do wszystkiego zawsze warto przykładać właściwe proporcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Chronomaster napisał:

 

Pewnie Centrala przeprowadziła weryfikację i stąd telefony. Do mnie nikt z Kruka nie dzwonił ani nie pisał, a mimo to salon nie potrafi jeszcze odpowiedzieć czy kwalifikuję się do zakupu Suba. Czas pokaże jak będzie, ale niezależnie od decyzji Kruka, płakał nie będę. W życiu mogą się wydarzyć znacznie gorsze rzeczy niż brak możliwości zakupu zegarka - to oczywiście truizm. Do wszystkiego zawsze warto przykładać właściwe proporcje.

Do mnie też nikt nie dzwonił. Pewnie, że nie będę rozpaczał, jeżeli nie uda się kupić Suba. I tak jestem od 3.5 roku w kolejce na Daytone (tam przynajmniej jest określone miejsce w kolejce). A jakby co, to mam kilka innych pomysłów zegarkowych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem dziś u AD Dostałem informację że mimo że byłem w pierwszej trójce w zapisie na zegarek to nie gwarantuje mi to że odbiorę ten zegarek w tym roku oczywiście z drugiego modelu zostałem wypisany nic na to nie zrobię to akurat mnie nie dziwi po wcześniejszych wypowiedziach i wpisach oswoiłem się z tą sprawiedliwością ale jak usłyszałem że centrala Ma swoje zasady i nowe wytyczne że będą sobie chyba grali w butelkę i będą losować kto ma w jakiej kolejności odebrać to dostałem informację że ma to zwalczyć handlarzy którzy przychodzili jako pierwsi bo jeżeli ktoś stał pod salonem i się wpisywał to z natury mógł być to handlarz to już brak mi słów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić którym się jest w kolejce?niestety Panie w salonie nie potrafią mi udzielić informacji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, gasp50 napisał:

1 dzień zapisów wręcz 1wsza godzina zapisów 

No faktycznie. Zamiast rzetelnie skrzyżować historię zakupów z wiedzą o kliencie,  którą ma lokalny AD jakiś mądrala wymyślił teorię - „dajmy ostatnim bo pierwsi byli handlarze” ...mam nadzieję, że nie weźmie za to premii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem ale stwierdzono w salonie że wydają już nowości ciekawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.