Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
w tej chwili wszelkie suby, gmt pepsi, daytona na stali nie sa zamawiane przez kruka...
 

A co teraz Kruk zamawia?

No i kompletnie ta piorunujaca informacja rozwaliles wielu z nas wieczor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Czy zgodnie z prawem Kruk może sprzedawać zegarki tak jak mu się podoba? Nie obowiązują jakieś normy i przepisy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, powinna najpierw powstać sejmowa komisja śledcza, a następnie powinno się powołać specjalne państwie urzędy, które by nadzorowały sprzedaż Rolków a na serio to do czego się można przyczepić konkretnie...? Do braku transparentności i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz Agaty Bogackiej "TAK" sprzedany wczoraj za 118kpln.

Jak ktoś nie załapał sie na rolka w celu ochrony kapitału przed inflacją to może warto zerknąć w stronę sztuki nowoczesnej.

 

 

20200930_195831.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam jutro produkcje takich obrazów. Już mam tytuły "Raczej tak", "Zdecydowanie tak", "Chyba tak" itd ktoś z niedoszłych kolejkowiczów chętny na zakup w ciemno? 

Edytowane przez Majk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby dla wartości twoich dzieł, byś zmarł (oczywiście to tylko taka figura retoryczna). Pamietam jak podobał mi się pewien obraz Dwurnika, jak się już zdecydowałem na zakup, akurat okazało się że twórca zmarł i ceny poszły bardzo ostro w górę.

 

A odnośnie tego co chcesz namalować, to już będzie tylko wtórne wobec twórczości pani Bogackiej, niestety 😀.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo można zrobić z 40 na suba. Obrazy, złote monety itp...

Oczywiście Sub to król, zegarek wszechczasów. Ale gdybym miał mizdrzyć się w AD bez perspektywy albo przepłacać 10+ na greju to bez wachania i to po najmniejszej linii oporu(czytaj zbędnego rozkminiania) poszedłbym po Moonwatcha i niebieskiego seamastera diver 300 na gumie. Z takim mega kombo nigdy nie patrzyłbym wstecz bo to dwie ikony i potęgi. I na szybkensa licząc zostałoby na dobry wypad na narty. 

Uważam że jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie , a wątpię aby uległa w krótkim terminie, to miłośnicy odwrócą się od marki bo sprawy idą za daleko na każdym etapie tej zabawy w kupno suba...
 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, byniek napisał:

Jest coś w ofercie omegi z seamastera z rezerwą chodu 60 godzin i wyżej i mechanizmem in hause ? 


jeśli mnie pamięć nie myli to nowy diver 300 z falami ma rezerwę ok 60h i coaxial 8800. Generalnie jeśli chodzi o spec to klasa lepiej niż stary Sub i pewnie porównywalnie do nowego suba.

3 minuty temu, mroova napisał:

@Maserati waHania

Od Demiurga oczekujemy znajomości ortografii.


100% racji. Buły trzeba poprawiać. Dziękuje 😊

15 minut temu, byniek napisał:

To nie są odrębne postacie :) 
Ludwik XIV inaczej nazywany był KRÓLEM  SŁOŃCE, tak gwoli ścisłości. 


No nie można być ekspertem od wszystkiego najwidoczniej 😉. Dziękuje za korki.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.chrono24.pl/rolex/rolex-submariner--kermit--id16656971.htm

 

105kpln ofertowo za Cermita w Krk, ale nie wiem czy on z Kruka czy nie?

Zastanawiam się nad profilem psychologicznym potencjalnego kupującego za tę kwotę 🤔

Zawsze myślałem, że bogaci ludzie sa mądrzy, bo jednak te pieniądze mają  ale ostatnia covidova sytuacja sporo mnie nauczyła, pokory. Okazuje się, że w Polsce jest masa osób, które potrafią zarobić kilkadziesiąt baniek, a nie mają pojęcia o inwestowaniu, nie wiedzą co z $ zrobić. Pewnie ktoś to kupuje.

Ja jako wielki zwolennik złota i krypto jednak zalecam wstrzemięźliwości i w 90% "inwestorów" naprawdę lepiej żeby realna inflaja zżarła 10, a nawet 20% niż stracic cały kapitał na szalonych inwestycjach. Jak 700-800mld z lokat wyleje się na rynek to możemy faktycznie zielonego Suba zoaczyc i za 200kpln. 

Niedoceniłem wielu rzeczy, chyba czas spalić stare książki do ekonomii 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pal książek, przecież cały czas chodzi o to samo: popyt vs podaż i o to, czy znajdzie się ktoś kto tyle chce zapłacić nic więcej...


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, pablo122 napisał:

https://www.chrono24.pl/rolex/rolex-submariner--kermit--id16656971.htm

 

105kpln ofertowo za Cermita w Krk, ale nie wiem czy on z Kruka czy nie?

Zastanawiam się nad profilem psychologicznym potencjalnego kupującego za tę kwotę 🤔

Zawsze myślałem, że bogaci ludzie sa mądrzy, bo jednak te pieniądze mają  ale ostatnia covidova sytuacja sporo mnie nauczyła, pokory. Okazuje się, że w Polsce jest masa osób, które potrafią zarobić kilkadziesiąt baniek, a nie mają pojęcia o inwestowaniu, nie wiedzą co z $ zrobić. Pewnie ktoś to kupuje.

Ja jako wielki zwolennik złota i krypto jednak zalecam wstrzemięźliwości i w 90% "inwestorów" naprawdę lepiej żeby realna inflaja zżarła 10, a nawet 20% niż stracic cały kapitał na szalonych inwestycjach. Jak 700-800mld z lokat wyleje się na rynek to możemy faktycznie zielonego Suba zoaczyc i za 200kpln. 

Niedoceniłem wielu rzeczy, chyba czas spalić stare książki do ekonomii 

Do końca tego roku w samych tylko Chinach ma przybyć ok. 100 nowych miliarderów. Rynek azjatycki lubi rolki. Może ktoś z tego kontynentu kupi. Jak masz miliard zielonych, jesteś azjatą i masz kaprys na cermita, to sobie go kupujesz po jakiej cenie jest dostępny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, byniek napisał:

My dopiero zaczynamy nową ekonomię.

USA wydrukowały 4 BILIONY dolców w 3 MIESIĄCE. Nie MILIARDY....  BILIONY 

USA stosują skalę krótką, a my długą, ich bilion to nasz miliard. 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pablo122 napisał:

https://www.chrono24.pl/rolex/rolex-submariner--kermit--id16656971.htm

 

105kpln ofertowo za Cermita w Krk, ale nie wiem czy on z Kruka czy nie?

Zastanawiam się nad profilem psychologicznym potencjalnego kupującego za tę kwotę 🤔

Zawsze myślałem, że bogaci ludzie sa mądrzy, bo jednak te pieniądze mają  ale ostatnia covidova sytuacja sporo mnie nauczyła, pokory. Okazuje się, że w Polsce jest masa osób, które potrafią zarobić kilkadziesiąt baniek, a nie mają pojęcia o inwestowaniu, nie wiedzą co z $ zrobić. Pewnie ktoś to kupuje.

Ja jako wielki zwolennik złota i krypto jednak zalecam wstrzemięźliwości i w 90% "inwestorów" naprawdę lepiej żeby realna inflaja zżarła 10, a nawet 20% niż stracic cały kapitał na szalonych inwestycjach. Jak 700-800mld z lokat wyleje się na rynek to możemy faktycznie zielonego Suba zoaczyc i za 200kpln. 

Niedoceniłem wielu rzeczy, chyba czas spalić stare książki do ekonomii 

 

Efekt Veblena

 

Nie rozumiesz kupujących Rolexa, a jesteś zwolennikiem krypto, czyli najlepszego wzorca spekulacji bez żadnej wartości w tle. Jednak zamiast palić, poczytaj te książki jeszcze raz :)

Ta urojona wartość krypto wynika właśnie z ograniczonej podaży, tak jak rośnie wartość Rolexa po opuszczeniu salonu (nie każdego).

A jednak ten Rolex jednak zawsze coś będzie wart. A przepłacanie to jak kupno posiłków na lotnisku, chcesz koniecznie to nie masz wyjścia i przepłacasz.

Zakup zegarka, nawet za zawyżoną kwotę nie musi być inwestycją. Poza strasznymi skąpcami, każdy wydaje jakieś kwoty na przyjemności a ich wielkość zależni od rozrzutności i zasobności portfela.

Inni przepijają większe kwoty w jeden dzień.

Kupujący zegarek płaci za tą "magię" bo dzisiaj zakup jakiegokolwiek zegarka mechanicznego nie ma sensu, tanie zegarki kwarcowe są lepsze pod każdym względem. Więc jak ktoś kupuje rolexa za 100k to nie ma znaczenia, zaspokaja kaprys.
Myślenie że konsumenci są rozsądni mija po założeniu sklepu, wtedy widać że czasami trzeba zaproponować to samo ale drożej. Bo wiele osób nierozerwalnie łączy cenę z jakością i są przekonani że produkt droższy jest lepszy. Nie przyjmą do wiadomości że tak naprawdę ktoś z nich robi jajo a oni się nabierają.

Są tak zapatrzeni we własny wybór, że nie przyjmą żadnego argumentu burzącego ich wiarę w lepszość rzeczy droższej. Byłem świadkiem wielu takich zachowań. Dochodzi do tego że odmawiają nawet porównania by przypadkiem nie przekonać się że zostali oszukani.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą, co teraz kupić? 
Na mieszkaniówce ZWAŁA, samochód nowy bez sensu .... złoto drogie i brak dostępu. 

Najlepiej respirator - towar deficytowy, a może być pierwszej potrzeby w najbliższym czasie. No i usługi kogoś, kto to umie obsługiwać ;-)

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ponownie polecam ćwiczenie pt. telefony po europejskich delearach i zapytanie o 5711 - można nabrać innej perspektywy.

 

Naprawdę wolę brak informacji, transparencji i potencjalną nowinę, iż niestety zegarka nie uda mi się kupić, niż śmiech prosto w twarz, szydercze reakcje i wywoływanie u klienta poczucia (mówiąc delikatnie) bardzo małego znaczenia we wszechświecie :)

Staram się być zawsze obiektywny i nie generalizować, więc pragnę zaznaczyć iż może źle trafiłem.

 

Patka mi się odechciało a może po takich doświadczeniach jakoś sytuacja z naszym Dealerem mnie niezbyt boli.

 

Udanego wieczoru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, byniek napisał:

Jest coś w ofercie omegi z seamastera z rezerwą chodu 60 godzin i wyżej i mechanizmem in hause ?

 

Ja mam:

https://www.omegawatches.com/watches/seamaster/planet-ocean-600m/america-s-cup-edition/product

 

60 godzin i mechanizm Omegi. Tak, zaraz będzie dyskusja czy to "in house" czy nie, a jak nie do dlaczego nie itd.

Casio mają rezerwę chodu 87600 godzin, Rolex ma taki model?

Rolex czy Omega to nie Patek a masówka.

Edytowane przez dzikipl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sporo można zrobić z 40 na suba. Obrazy, złote monety itp...
Oczywiście Sub to król, zegarek wszechczasów. Ale gdybym miał mizdrzyć się w AD bez perspektywy albo przepłacać 10+ na greju to bez wachania i to po najmniejszej linii oporu(czytaj zbędnego rozkminiania) poszedłbym po Moonwatcha i niebieskiego seamastera diver 300 na gumie. Z takim mega kombo nigdy nie patrzyłbym wstecz bo to dwie ikony i potęgi. I na szybkensa licząc zostałoby na dobry wypad na narty. 
Uważam że jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie , a wątpię aby uległa w krótkim terminie, to miłośnicy odwrócą się od marki bo sprawy idą za daleko na każdym etapie tej zabawy w kupno suba...
 
Skoro było o ortografii to więcej o polszczyźnie.. po linii najmniejszego oporu


Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lort napisał:

Skoro było o ortografii to więcej o polszczyźnie.. po linii najmniejszego oporu
emoji16.png

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

 


No tak linia nie może być większa czy mniejsza ale opór tak😊.

Ale skoro na temat to wielokropek ma trzy kropki a nie dwie drogi purysto 😁 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie żaden wielokropek tylko dwie niezależne kropki obok siebie
Żeby jednak pozostać w temacie rolexa to zapytam i tu: ktoś posiada EXII w okolicach Trójmiasta?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, lort napisał:

To nie żaden wielokropek tylko dwie niezależne kropki obok siebie emoji846.png
Żeby jednak pozostać w temacie rolexa to zapytam i tu: ktoś posiada EXII w okolicach Trójmiasta?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 


Było o polszczyźnie to teraz o interpunkcji. Nie można stawiać dwóch kropek obok siebie. Buła. 😉

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.