Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, byniek napisał:

Problemem jest sztucznie napompowana Bańka Spekulacyjna na Rolku, handlarze "Słupy" i fliperzy, rzucili się na łatwy zarobek, bo BICIE jest na poziomie 50%. Na tą chwilę, jest to jeden z najłatwiejszych zarobków.

Idziesz do salonu, dajesz 30 tys, wychodzisz z salonu wystawiasz za 45 tys i zarabiasz 15 tys. bez żadnego ryzyka. Po prostu bajka.

Zamknięcie fabryki w marcu tego roku, na pewno miało wpływ na produkcję, a odreagowanie STRESU COVID przez bardziej zamożnych, brak wyjazdów wakacyjnych (więcej kasy na koncie), spowodowało małe szaleństwo, nie tylko na Rolku, w BMW w lipcu i sierpniu pobili REKORDY sprzedaży. Spróbuj kupić markowy rower MTB, w budżecie 15 tys. Wszędzie pada hasło -przyszły rok.

Rolex produkuje około 800 tys zegarków rocznie. To już jest MASÓWKA. 

Topowe Manufaktury, zapewnie około 20-30 tys rocznie. 

Kolejny problem,, to Komu pokazać się w nowym zegarku? Spotkania biznesowe odwołane, konferencje i szkolenia też. Na wakacje nie jeździmy, rodzina nie odróżnia rolexa od ROLNIXA.  Oczywiście można wystawić test nadgarstkowy na forum, ale to nie to samo :) 

 

Prawdziwy kryzys dopiero nadchodzi, bo kasa z tarcz się skończyła... Cytując klasyka "Dopiero podczas odpływu okazuje się kto pływał nago"

 


Co do produkcji, to choć trudno znaleźć publikacje to moim zdaniem Rolex obniżył produkcje ze względu na Covid a co za tym idzie potencjalną recesje w gospodarce. Jeśli to połączyć z faktem że Rolex pcha masę na Azje a Chińczycy są w każdym europejskim butiku robiąc konkretne zakupy dlatego sytuacja z dostępnością która była do tej pory była trudna , stała się obecnie chora i niebezpieczna.
Na wtórnym to już jest bańka...


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, byniek napisał:

Spróbuj kupić markowy rower MTB, w budżecie 15 tys. Wszędzie pada hasło -przyszły rok


bzdura, w fabrycerowerów Treka za 30k kupisz od ręki i to zarówno MTB jak i flagową szosę.

Edytowane przez truesoul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tak zrypany wizerunek firma zdoła odbudować?

czy Rolek to jest jeszcze marka dla poważnych ludzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, DEMEL napisał:

Czy tak zrypany wizerunek firma zdoła odbudować?

czy Rolek to jest jeszcze marka dla poważnych ludzi?


Moim zdaniem obecna sytuacja nie wpływa negatywnie na wizerunek firmy w ujęciu rynkowym:

Primo: właściciele nowych i starych modeli zacierają ręce bo robią interes życia a to dzięki obecnej polityce marki.

Secondo: niezadowoleni i nakręcający się to głównie forumowicze, a ta grupa nie jest istotna z punktu widzenia

A na koniec przeciętny Janusz z subem w Calypso albo nic nie wie o sytuacji albo wie że to wynika z tak ogromnego zainteresowania marką.  


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy dalej byłoby tylu chętnych, gdyby Rolex tracił na wartości od razu po wyjściu z butiku?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź wbrew pozorom nie jest jednoznaczna.

Przede wszystkim nie byłoby flipperów i słupów więc już grono mniejsze. Część użytkowników kupuje również ze względu na fakt wysokiej wartości przy odsprzedaży. 

Z drugiej strony Rolex sprzedawał setki tysięcy zegarków rocznie przez kilkadziesiąt lat podczas których poza wyjątkami to był rynek kupującego.

Myśle że zegarki mają na tyle dobre a brand jest tak mocny że są skazani na masową produkcje.
 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popularne jak muzyka biesiadna są, to fakt.

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Maserati napisał:


Secondo: przynęta ustawiona jest na grube ryby którym kasa wysypuje się z kieszeni oraz na jeleni. 
 

 

Czemu wszyscy myślą, że bogaci szastają kasa na lewo i prawo? Firma, w której ma bardzo majętnego klienta, który rocznie zarabia około 3,5 mln NOK. Człowiek ten również lubi zegarki wiec wiele razy rozmawialiśmy na ten temat. Co prawda on woli zegarki garniturowe w metalach szlachetnych. Ma złote PP a złotego Day Data używa na codzień. Na pytanie czemu nie kupi sportowego Rolexa odpowiada, że nie chce brać w tym szaleństwie udziału. Nigdy nie zapłaci za coś więcej niż cena detaliczna a myśle, że stać go zapłacić nawet 10x. Nie każdy bogacz szasta pieniędzmi na lewo i prawo chociażby założyciel IKEA 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Majk2 napisał:

Czemu wszyscy myślą, że bogaci szastają kasa na lewo i prawo? Firma, w której ma bardzo majętnego klienta, który rocznie zarabia około 3,5 mln NOK. Człowiek ten również lubi zegarki wiec wiele razy rozmawialiśmy na ten temat. Co prawda on woli zegarki garniturowe w metalach szlachetnych. Ma złote PP a złotego Day Data używa na codzień. Na pytanie czemu nie kupi sportowego Rolexa odpowiada, że nie chce brać w tym szaleństwie udziału. Nigdy nie zapłaci za coś więcej niż cena detaliczna a myśle, że stać go zapłacić nawet 10x. Nie każdy bogacz szasta pieniędzmi na lewo i prawo chociażby założyciel IKEA 


Zgadzam się z Tobą . Dlatego napisałem że przynęta jest m.in na nich a czy kupią czy nie to inna sprawa.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej na ludzi, którzy szybko zdobyli większe pieniądze/wyższy standard życia i chcą coś komuś pokazać lub udowodnić. Mnie by bolało zapłacenie ponad metkę, wolę grzecznie stanąć i czekać. Wrzucam zaliczkę, zapominam, a jak przyjdzie to się cieszę :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, truesoul napisał:


bzdura, w fabrycerowerów Treka za 30k kupisz od ręki i to zarówno MTB jak i flagową szosę.

Niestety Byniek ma racje. Określił rowery w budżecie Ok 15tyś. Ty dajesz przykład rowerów dwa razy droższych. Na takie rowery (zazwyczaj trek 9.8,9.9 bo podajesz przykład fabryki) też się czeka Ok 30-60 dni w zależności od koloru i rozmiaru. Wiem bo pracuje w branży. A rowerów nie ma. Np model FX jest dostępny na czerwiec 2021. Pierwsze modele x-calibra pojawią się może w marcu/kwietniu. 
Wolnobiegów Shimano nie ma na rynku, oleju mineralnego do hamulców nie ma w shimano (czas oczekiwania Ok 5 tygodni i ciągle się przesuwa), dętek jak nie ma się zapasu nie kupisz np continentala bo też nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.10.2020 o 20:59, byniek napisał:

Zanim napiszesz bzdura, przeczytaj dokładnie o jakim budżecie pisałem.

za 30 czy 40 tys masz do wyboru i koloru.

Chińczyk nie kupi submarinera w metalu, gustują w złocie. Prędzej kupi podróbkę kermita, a kasę wyda na złotego rolka. 
byłem w Chinach służbowo w zeszłym roku 3 tygodnie. Miałem breitlinga w stali i myślałem, że będzie ok. 
Musiałem go schować do walizki po pierwszym spotkaniu, zasada jest jedna, albo złoty sikor, albo nic.

Nadal twierdzę że piszesz bzdury o dostępności rowerów w budżecie ok. 15 tys. Nie przytaczając już tych w budżecie powyżej 30k. Pierwszy przykład > Trek Powerfly 5 model 2021 - cena 16.990 zł brutto - dostępny od ręki w Częstochowie. W łódzkiej Bikemii zapraszam po Spece z całej rozpiętości cenowej również tej którą wskazujesz.

23 godziny temu, sbsqad napisał:

Niestety Byniek ma racje. Określił rowery w budżecie Ok 15tyś. Ty dajesz przykład rowerów dwa razy droższych. Na takie rowery (zazwyczaj trek 9.8,9.9 bo podajesz przykład fabryki) też się czeka Ok 30-60 dni w zależności od koloru i rozmiaru. Wiem bo pracuje w branży. A rowerów nie ma. Np model FX jest dostępny na czerwiec 2021. Pierwsze modele x-calibra pojawią się może w marcu/kwietniu. 
Wolnobiegów Shimano nie ma na rynku, oleju mineralnego do hamulców nie ma w shimano (czas oczekiwania Ok 5 tygodni i ciągle się przesuwa), dętek jak nie ma się zapasu nie kupisz np continentala bo też nie ma.

To temat dot. Rolka więc nie będę tutaj bił piany o rowery ale zanim przytoczy się taki przykład to trzeba sprawdzić. W Exim Bike w Łodzi dętki Continentala dostępne od ręki sam kupowałem kilka sztuk w drugiej połowie sierpnia przed wyjazdem na urlop. Natomiast do Bikemii wjechały w zeszłym tygodniu paczki z nowymi Specami m.in w zakładanym budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Tobie pisałem o dostępności u dystrybutorów a nie na stokach w sklepach jak ktoś sobie latami budował zapasy. Widzę że koniecznie chcesz aby wyszło na Twoje, nie ma problemu. W Szczecinie też u Cieślak stoi jeden Powerfly 5 i tylko jeden, reszta na pół roku czekania jak chcesz inny. To najlepiej zestrojony Trek z gamy powerfly więc nie dziwne jest to że duże salony go mają. 
To że widać Rolexa na wystawie to nie znaczy że go z niej zabierzesz. Niby jest ale go nie ma prawda? 
Do Kadrzyńskiego Scott też dostarczył paczki, ale to są kontraktacje z przełomu roku 2019/2020 i wiosenne zamówienia 2020. Kolekcje na 2021 są prezentowane już w marcu/kwietniu 2020 żeby zrobić preordery. 
Zresztą tak jak wspomniałeś jest to temat o Rolexach więc są tak samo frajersko dostępne jak niektóre modele rowerów na rynku a ich pseudo dostawy do AD (jak wjeżdżające kartony z rowerami) wcale nie zapełniają rynku tylko służą bajerowaniu że „coś” się dzieje na rynku, że są „ruchy” w branży, że zegarki teraz do każdego wyjdą z czekoladą na osłodę za czas oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, skoro temat giełdy, rowerów, palenia w kominku i innych rzeczy niepowiązanych w zupełności z tym wątkiem się chyba wyczerpał, to tak nieśmiało spytam, czy ktoś ma jakieś nowe informacje odnośnie zapisów na SUBy? Ktoś dostał jakiś telefon albo email, że go wykreślili z listy albo, że zapraszają po odbiór zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palenie w kominku? Coś przeoczyłem. Właśnie mam dylemat, suszony komorowo buk czy grab? Bliżej mi do grabu, ale z drugiej strony tak trochę zbyt cicho się spala 😛

 

PS. Podobno już obdzwonili wszystkich tych, którym odmówili zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, memento mori napisał:

Palenie w kominku? Coś przeoczyłem. Właśnie mam dylemat, suszony komorowo buk czy grab? Bliżej mi do grabu, ale z drugiej strony tak trochę zbyt cicho się spala 😛

 

PS. Podobno już obdzwonili wszystkich tych, którym odmówili zakupu.

Dobrze czujesz, najwyższą wartość opałową z 1m3 ma grab :) Ale brykiet z banknotów 100-złotowych mógłby osiągnąć jeszcze lepsze parametry cieplne ;)

Zobacz obraz źródłowy


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariuszu takie tabelki to każdy kominkowy nowicjusz zna na pamięć 😜 a co dopiero Ci z odznakami "clean glass", "no ash", "grandmaster of fire" 😄 

 

PS. Ktoś z forum odebrał Cermita?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Moretti napisał:

Dobra, skoro temat giełdy, rowerów, palenia w kominku i innych rzeczy niepowiązanych w zupełności z tym wątkiem się chyba wyczerpał, to tak nieśmiało spytam, czy ktoś ma jakieś nowe informacje odnośnie zapisów na SUBy? Ktoś dostał jakiś telefon albo email, że go wykreślili z listy albo, że zapraszają po odbiór zegarka?

Nie dzwonili. Byłem w GM to poszedłem zapytać. Z listy na zielonego mnie wykreślili, na czarnego nie. Kolejność na liscie i terminy dostaw nieznane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem, nic nie wiedza o dostawach Jestem w kolejce.

Edytowane przez Yenjay

Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze ten watek mozna juz zamknac. Kruk "dobiera" sobie klientow na ZADNYCH zasadach, wiec nie mozna w zaden sposob tego kontrolowac ani sledzic. Pisanie o tym, ze ktos dostal "kolejke" a ktos nie jest tylko i wylacznie sprawa życzeniową, wiec dalbym sobie poskoj ze wszystkimi spekulacjami 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, artme napisał:

Wydaje mi sie, ze ten watek mozna juz zamknac. Kruk "dobiera" sobie klientow na ZADNYCH zasadach, wiec nie mozna w zaden sposob tego kontrolowac ani sledzic. Pisanie o tym, ze ktos dostal "kolejke" a ktos nie jest tylko i wylacznie sprawa życzeniową, wiec dalbym sobie poskoj ze wszystkimi spekulacjami 😎

Najgorsze w Twojej wypowiedzi jest to, że chyba masz rację :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex
W dniu 13.10.2020 o 04:46, piotrek39 napisał:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Norman Rockwell nawet tu pasuje z tym oklepanym komentarzem😉 (i przerobionym tłem).

A jak nie dawali znać co z zaliczkami na nieprodukowane modele, tak nie dają. Minęło półtora miesiąca od wprowadzenia nowych modeli. No żesz *😣Powinni stracić monopol w Polsce, wtedy może zaczęliby traktować klienta jak należy, dupki z Kruka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, hubex napisał:

 No żesz *😣Powinni stracić monopol w Polsce, wtedy może zaczęliby traktować klienta jak należy, dupki z Kruka.

 

nawet jakby dzielili roleksowy tort z kims innym to i tak będa mieli popyt gruuubo ponad 100%. Innymi słowy, po co się starać skoro od klientów trzeba sie opędzać...

 

Swoją drogą, ciekawy jestem czy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie miałby tu pola do popisu :) nie znam się, ale chodzą mi po głowie takie mgliste hasła jak "sprzedaż wiązana" czy "naruszanie obowiązku udzielania konsumentom rzetelnej, prawdziwej i pełnej informacji" :) 


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD Rolka powinna być Biedra - może Dżeronimo Marcin jest wystarczająco duży, żeby grać z Fundacją jak równy z równym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.