Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

Zapisałem się na Polara w Kruku w październiku, dostałem termin ok roku, no ok, gdyby nie korona pewnie zapisałbym się gdzieś na zachodzie. Poczekam, ale jeśli czas oczekiwania przekroczy rok, zrezygnuję dla samej zasady, mam inne zegarki na liście zakupów, jeśli nie doczekam się polara nie będę żałował, polityka Rolexa prędzej czy później się zemści bo nie każdy będzie chciał czekać.

Edytowane przez KamilD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na durnego OP wersji Green mi podali najpierw 6 miesięcy a za chwilę 9.Przesunięty termin ponoć spowodowany jest Covidem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, KamilD napisał:

polityka Rolexa prędzej czy później się zemści bo nie każdy będzie chciał czekać.

 

Zarobili już na tej polityce przez tyle czasu kupe szmalu, że nawet jak masz rację to i tak mniej na tym odwróceniu stracą niż zarobili ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do bardziej obeznanych: skoro sa modele, ktore sie sprzedaja jak buleczki a sa modele, ktore sie wciska klientom aby mogli zostac wpisani na liste oczekujacych na te popularne to czemu Rolex nie zmniejszy produkcji Cellini a nie zacznie produkowac wiecej Subow? Normalnie producent dopasowuje sie do rynku a tu cisnie rynek aby sie dopasowal ... chodzi o utrzymanie nimbu niezdobytego i +50 do charyzmy jak ktos juz w koncu przeplaci na wtornym bo nie wytrzyma?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę tworzy się rynek na koszulki stejtmenty - „odmówiłem Rolexowi”...wot maładcy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, cordi7 napisał:

Pytanie do bardziej obeznanych: skoro sa modele, ktore sie sprzedaja jak buleczki a sa modele, ktore sie wciska klientom aby mogli zostac wpisani na liste oczekujacych na te popularne to czemu Rolex nie zmniejszy produkcji Cellini a nie zacznie produkowac wiecej Subow? Normalnie producent dopasowuje sie do rynku a tu cisnie rynek aby sie dopasowal ... chodzi o utrzymanie nimbu niezdobytego i +50 do charyzmy jak ktos juz w koncu przeplaci na wtornym bo nie wytrzyma?

 

 

Pewnie jest wiele powodów o których nie mam pojęcia, na pewno mają jakis algorytm, ktory nie pozwoli zrobic sobie krzywdy. 

Ja łatwo mogę sobie wyobrazić, że na mniej chodliwych moga miec marże x-razy niz na hitach. Takiego cellini nie muszą np testowac tak jak np Sea Dwellera. Oczywiscie to wrożenie z fusów. Mogą tez np co w naszym kraju jest nierealne myśleć w długim terminie, na dekady, wyryc w mózgach sposób postrzegania marki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pospekulujmy jak Roli dba o realizacje swoich targetów:

1. Rolex dostarcza do AD to co chce, czyli produkuje to co chce. AD wie co jest w paczce dopiero jak przegląda fakturę, płaci za wszystko, nie grymasi bo i tak zarabia krocie.

2. Sposób produkcji i dostaw pozwala królowi planować marżę i przychody co do grosza.

3. Gdyby Rolex dostarczył Daytony czy GMT w liczbie zaspokajającej popyt, to kto kupiłby wtedy datejusty , OP czy mniej popularne modele sportowe? Garstka z tych którzy obecnie je kupują.

4. Przeciętny nabywca Rolexa został spacyfikowany przez system , wie że gorące modele nie są dla niego , że droga do nich biegnie przez zakupy mniej popularnych modeli. To oczywiście utopia ale pragnienie posiadanie jakiegokolwiek Rolexa jest zbyt silne i wpada w marketingową pułapkę.

5. Rolex może mieć największą przebitkę na różnych two tones, datejustach czy OP i niekoniecznie na gorących modelach. Cellini produkują dla fanu, aby pokazać że też potrafią zrobić elegancji zegarek.
 

Rolex mógłby ale nie dostarczy na rynek tego czego rynek chce. Dzięki temu źródełko nie wysycha przez wiele lat.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD namawia na modele które są dostępne, bo jak nie ma tego czego klient chce to jedyny wybór by zarobić na nim.

Jak klient się napalił na suba to może i kupi inne by kupić suba. Efekt, myśli że kupił suba a zostawił więcej kasy niż planował. Kupi jakiegoś DJ, zapyta czy wystarczy, nie, to dokupi coś nowego a później znowu może coś bo już wydal kasę i celu nie ma.

Oczywiście wszystko to jest za przyzwoleniem Rolexa i najbardziej w tym intrygująca sprawa to że klient jest poniewierany przez rolexa a ten uparcie chce mu kasę do ręki wsadzić.

Jest wiele przykładów gdzie trzeba się na coś zapisać, ale zasady są jasne. Sam się zapisałem na snoopy, ale nikt nie mówił "jesteś nikim". Zapisali nie pytając o historię. Jasna odpowiedź który jestem.

Subów i innych na chrono już dużo, niektóre cały czas w pudełkach a mają kilka lat. Więc nie leci to na bieżąco i piramida może się posypać. Wiele osób się decyduje na rolka "bo się nie traci", jak kolejki się wyczerpią to już będzie tracił jak wszystko.

A Rolex ryzykuje, bo robi sobie wrogów wśród wielu potencjalnych klientów, wiele firm myślało że hossa się nie skończy i wtedy klientów zabraknie. Z jeden strony robią prawie milion zegarków rocznie więc to nie wyjątkowe produkty. A z drugiej strony takie firmy są tak obrośnięte że zaraz będzie kombinować jak znaleźć milion klientów na świecidełka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, cordi7 napisał:

Pytanie do bardziej obeznanych: skoro sa modele, ktore sie sprzedaja jak buleczki a sa modele, ktore sie wciska klientom aby mogli zostac wpisani na liste oczekujacych na te popularne to czemu Rolex nie zmniejszy produkcji Cellini a nie zacznie produkowac wiecej Subow? Normalnie producent dopasowuje sie do rynku a tu cisnie rynek aby sie dopasowal ... chodzi o utrzymanie nimbu niezdobytego i +50 do charyzmy jak ktos juz w koncu przeplaci na wtornym bo nie wytrzyma?

 

 

Cellini to ich jedyny garniturowiec, a jakiegoś muszą mieć. Zresztą MOIM ZDANIEM wcale nie jest taki najgorszy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szuwi napisał:

Cellini to ich jedyny garniturowiec, a jakiegoś muszą mieć. Zresztą MOIM ZDANIEM wcale nie jest taki najgorszy... 

 

Nie chodziło mi o to, że jest zły a o kwestię popyt vs. podaż :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, cordi7 napisał:

 

Nie chodziło mi o to, że jest zły a o kwestię popyt vs. podaż :)

 

Pewnie produkują go trochę więcej, niż powinni, żeby było co leleniom wciskać 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem tych lamentów.   Były kolejki. Ludzie płakali,to z rolex poszedł za głosem swoich wielbicieli i zlikwidował zapisy. Teraz można od ręki sobie kupić dowolny model od renomowanego handlarza od ręki... A ponieważ nie da się inaczej,już nie można mówić o przepłacaniu.  Klient śpi spokojnie i cieszy się zegarkiem a nie tylko liczy ile stracił czy zyskał. 

Brawa dla króla! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak bedzie wygladala cena za 9 miesięcy tzn po jakim kursie beda ja przeliczac.
default_smile.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie 5,5 :D Także no niestety, pozostanę przy vintage i może kiedyś uda się coś kupić z marszu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Michal93 napisał:

Pewnie 5,5 :D Także no niestety, pozostanę przy vintage i może kiedyś uda się coś kupić z marszu :)

Z marszu, to można się co najwyżej nabawić odcisków na girach 😆


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, rhodiumy w marcu leżały w paru miejscach od ręki. Samo podejście w kruku to jakaś pomyłka, chwile wcześniej byłem w butiku omegi i to przepaść jest jakaś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było tak nie biegać od butiku do butiku, pozostawić na jakiś czas tych sprzedawców samych sobie, wtedy na pewno coś by drgnęło do przodu. A tak to oni mogą się tylko śmieć z osób blądzacych jak dzieci we mgle.😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to tak jak wagary w szkole :) akcja wszyscy uciekamy z lekcji a zawsze się jeden kujon wyłamał i był dym. Tak samo tutaj, ustawić rynek spekulantów można by było łatwo, każdy musiałby przystopować z zainteresowaniem zegarków z koroną i poczekać i pokazać że to klienci decydują o tym czy towar schodzi z półek. A tak ktoś zawsze się wyłamie i kupi sikora za 2-3x cena metki. Tak samo jak dzisiaj PS5. Znajomy od strzała sprzedał 3 sztuki na Allegro za 4999zł od sztuki....a cena metka za top wersje nieco ponad 2k 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to „polskie”...przepraszam...”przedsiębiorcze”...
Nie dziwmy się, że tak samo mamy w innych dziedzinach życia, także w naszej pasji...


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2020 o 18:23, Maserati napisał:

bo

 

W dniu 16.11.2020 o 18:23, Maserati napisał:

czy

 

W dniu 16.11.2020 o 19:16, MasterMind napisał:

zakupu

Ok 9

 O to jest PSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sbsqad napisał:

Ale to tak jak wagary w szkole :) akcja wszyscy uciekamy z lekcji a zawsze się jeden kujon wyłamał i był dym. Tak samo tutaj, ustawić rynek spekulantów można by było łatwo, każdy musiałby przystopować z zainteresowaniem zegarków z koroną i poczekać i pokazać że to klienci decydują o tym czy towar schodzi z półek. A tak ktoś zawsze się wyłamie i kupi sikora za 2-3x cena metki. Tak samo jak dzisiaj PS5. Znajomy od strzała sprzedał 3 sztuki na Allegro za 4999zł od sztuki....a cena metka za top wersje nieco ponad 2k 

 

Bujac to my, ale nie nas. Śledzę losy next genów (dla niewtajemniczonych: dziś była polska premiera PlayStation 5) i od rana na Alle i Olx leży kilkadziesiąt sztuk PS5 za 3-4k, więc nie wiem kto mógłby w takiej sytuacji kupić ją za 5k od Twojego rzekomego znajomego. Stevie Wonder? 😂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, memento mori napisał:

 

Bujac to my, ale nie nas. Od rana (dziś była premiera dla niewtajemniczonych) leży na Alle i Olx kilkadziesiąt sztuk PS5 za 3-4k, więc nie wiem kto mógłby w takiej sytuacji kupić ją za 5k. Stevie Wonder? 😂

:lol::lol::lol:

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, memento mori napisał:

 

Bujac to my, ale nie nas. Śledzę losy next genów (dla niewtajemniczonych: dziś była polska premiera PlayStation 5) i od rana na Alle i Olx leży kilkadziesiąt sztuk PS5 za 3-4k, więc nie wiem kto mógłby w takiej sytuacji kupić ją za 5k od Twojego rzekomego znajomego. Stevie Wonder? 😂

Aż z ciekawości otworzyłem aplikację Allegro i jedno z pierwszych ogłoszeń gdzie sprzedane 6 sztuk po 5K. A dookoła ogłoszenia tak jak napisałeś po 3-4K. To o co kaman?

Pytam poważnie bo nie ogarniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, memento mori napisał:

 

Bujac to my, ale nie nas. Śledzę losy next genów (dla niewtajemniczonych: dziś była polska premiera PlayStation 5) i od rana na Alle i Olx leży kilkadziesiąt sztuk PS5 za 3-4k, więc nie wiem kto mógłby w takiej sytuacji kupić ją za 5k od Twojego rzekomego znajomego. Stevie Wonder? 😂


To jest ogłoszenie aukcji znajomego https://allegro.pl/oferta/konsola-playstation-5-z-napedem-ps5-nowa-sony-9941510808

Jak widać w opisie ma już sprzedane 6 sztuk.... nie wiem kto to kupuje ale może być że Wonder i pewnie się on wonder how that much. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.