Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, artme napisał(-a):

Skoro na przynajmniej 7-8 modeli nie mozna sie zapisac, bo listy sa wypelnione po brzegi czyli jubiler ma 100% pewnosci, ze te zegarki mu zejda (a zamykaja listy chyba przy 200 zamowieniach x 😎 na kilka lat do przodu, to nie sadze, aby nawet jak ludziska przerzuca sie na cos innego (co tez moga przeciez kupic u niego) cos to zmienilo 😶

Wcale nie ma pewności czy zejdą, klienci są na listach póki na zegarkach można zarobić kupę szmalu a jak złote żniwa się skończą  - a kilka lat do przodu może być różnie - to mogą już towaru nie odebrać, żadnych konsekwencji za to nie ma, zadatków się nie wpłaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Bugs napisał(-a):

Wcale nie ma pewności czy zejdą, klienci są na listach póki na zegarkach można zarobić kupę szmalu a jak złote żniwa się skończą  - a kilka lat do przodu może być różnie - to mogą już towaru nie odebrać, żadnych konsekwencji za to nie ma, zadatków się nie wpłaca


Pełna zgoda . Obecna sytuacja to krótka historia póki co. Kilkanaście miesięcy suszy w butikach.

 

W tym całym szaleństwie warto stosować jedną zasadę : nigdy nie kupować powyżej metki. Wtedy kasa jest relatywnie bezpieczna. Przynajmniej w najbliższej dekadzie.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, desmo napisał(-a):

Piszę tu o perspektywie jubilera, który będzie musiał dalej sprzedawać swoje produkty gdy hajp wraz z niedzielnymi inwestorami przeniesie się gdzie indziej. Wtedy się okaże czy opłacało się olewać stałych klientów.

 

Kruk to duża firma raczej, ileż ci stali klienci mogli wygenerować obrotów procentowo, może kilka. Oczywiście nie wiem na pewno, ale przecież to nie lokalny AD gdzieś w interiorze USA. No i nie słyszałem, żeby stałych wywalali z kolejek, może nie na wszystkie modele ich zapisują, ale bez przesady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, tbn napisał(-a):

...może nie na wszystkie modele ich zapisują, ale bez przesady. 

No to jak nie zapisuja, to tak jakby wywalali 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem pod wrazeniem systemu: Nie mozesz sie zapisac na np. OP 'bo nie'.

Nie mozesz sie zapisac na nic z serii Professional 'bo nie masz historii zakupowej'.

 Jak miec historie zakupowa skoro nie pozwalaja sie na nic zapisac? Kurtyna :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na EX2 też nie można się zapisać, przynajmniej w Raffles.😁 Masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Ja jestem pod wrazeniem systemu: Nie mozesz sie zapisac na np. OP 'bo nie'.

Nie mozesz sie zapisac na nic z serii Professional 'bo nie masz historii zakupowej'.

 Jak miec historie zakupowa skoro nie pozwalaja sie na nic zapisac? Kurtyna :D

 

Jak widac "nowych" Rolex nie chce, bo nie wyrobi z produkcja 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, S-3 napisał(-a):

Na EX2 też nie można się zapisać, przynajmniej w Raffles.😁 Masakra.

To na starego, czyli sprzed miesiąca zapisywali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że staramy się przypisywać ruchom pozorowanym zbyt duże znaczenie

 

Primo: w poprzednim i w obecnym systemie sprzedawcy zapewniali że chcą aby zegarki trafiały do rąk „zwykłych” klientów.

Secondo: poprzedni system i obecny system nie jest transparentny dlatego aby zegarki trafiały tam gdzie chce AD i aby AD nie musiało się z tego nikomu tłumaczyć.

Tu się zasadniczo NIC nie zmieniło.

 

A to że dzisiaj są poziomy weryfikacji , osobiste spotkania to jest trochę taki pic na wodę fotomontaż. Może i nawet gorzej niż poprzednio, bo przypomina cyrk i małpki.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zgubiłem.  Telefonicznie zapisałem się na ex2 z 2 miesiące temu. Nikt mnie nie poinformował, że nie wyszło, tak jak w przypadku pepsi. Dzwonilem wczoraj do Kruka, to zaprosili mnie aby się zapisać oficjalnie na piśmie. Rozumiem, że mam jechać specjalnie z  Wrocka do Katowic złożyć podpis, ale i tak nie mam absulutnie żadnej pewności, że mnie do kolejki raczą wpisac? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tbn napisał(-a):

 

Kruk to duża firma raczej, ileż ci stali klienci mogli wygenerować obrotów procentowo, może kilka. Oczywiście nie wiem na pewno, ale przecież to nie lokalny AD gdzieś w interiorze USA. No i nie słyszałem, żeby stałych wywalali z kolejek, może nie na wszystkie modele ich zapisują, ale bez przesady. 

Przed erą „ niedzielnych inwestorów” zegarki en masse kupowali niemal tylko stali klienci . Jak „ inwestorzy” przerzucą się na coś innego może się okazać że stali klienci poszli do innych marek.

Ktoś mi ostatnio klarował że musiał w deklaracji wpisać dlaczego jest „wiarygodnym klientem” - jakby historia zakupową wraz z opinią pracownika salonu oraz ustaleniami lotnych brygad nie wystarczyła. 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, wieloryb napisał(-a):

Trochę się zgubiłem.  Telefonicznie zapisałem się na ex2 z 2 miesiące temu. Nikt mnie nie poinformował, że nie wyszło, tak jak w przypadku pepsi. Dzwonilem wczoraj do Kruka, to zaprosili mnie aby się zapisać oficjalnie na piśmie. Rozumiem, że mam jechać specjalnie z  Wrocka do Katowic złożyć podpis, ale i tak nie mam absulutnie żadnej pewności, że mnie do kolejki raczą wpisac? 

 

Ja bym pojechał na Twoim miejscu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, desmo napisał(-a):

Przed erą „ niedzielnych inwestorów” zegarki en masse kupowali niemal tylko stali klienci . Jak „ inwestorzy” przerzucą się na coś innego może się okazać że stali klienci poszli do innych marek.

Ktoś mi ostatnio klarował że musiał w deklaracji wpisać dlaczego jest „wiarygodnym klientem” - jakby historia zakupową wraz z opinią pracownika salonu oraz ustaleniami lotnych brygad nie wystarczyła. 

Ja nie kwestionuje, ze stali klienci kupowali po kilka zegarków na przestrzeni lat. Moja uwaga była taka, że Rolex to tylko jedna z marek w kruku oprócz biżuterii. Wiec ci stali to była pewnie kropla w morzu przychodów. Firma rozwija się pozyskując nowych, podstawowa zasada. Nawet jak moda na Rolexa minie to ta lojalna grupka nie ma znaczenia , sytuacja w firmie będzie zależała od wielu czynników , głównie od koniunktury. 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tbn napisał(-a):

Ja nie kwestionuje, ze stali klienci kupowali po kilka zegarków na przestrzeni lat. Moja uwaga była taka, że Rolex to tylko jedna z marek w kruku oprócz biżuterii. Wiec ci stali to była pewnie kropla w morzu przychodów. Firma rozwija się pozyskując nowych, podstawowa zasada. Nawet jak moda na Rolexa minie to ta lojalna grupka nie ma znaczenia , sytuacja w firmie będzie zależała od wielu czynników , głównie od koniunktury. 
 

 

Stali kupowali różne zegarki/produkty, nie tylko professionale od Rolexa 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usystematyzujmy dyskusje w obrębie stałych klientów:

Stali klienci , nazwijmy to z poprzedniego rozdania , to również były grupy flipperskie które przerzucały np suby jak kartofle z butiku na forum , albo Ci którzy oferowali rabaty i mrówcze usługi pośrednictwa w zakupie miękkich modeli oraz Ci którzy byli końcowymi odbiorcami . Ta ostatnia grupa nie była beneficjentem poprzedniego systemu i być może znowu jest out.
Jakiekolwiek nowe rozdanie obecnie szpera przy dystrybucji , będą (udając) zwalczać flipperów dopóki się ta formuła znowu skompromituje albo rynek nie siądzie. 

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nicon napisał(-a):

Kup żonie dj z diamentami.

 

Zegarki z diamentami to nie jej klimat, woli odzielnie diamenty i oddzielnie zegarki ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, piotrek39 napisał(-a):

Jak w historii zakupowej będziecie mieć to , co leży na stole , bez problemu zapiszecie się na każdy model emoji3.png i nikt z kolejki nie wyrzuci emoji12.png
Z tego co wiem (pytałem ) bezpiecznie odsprzedać po conajmniej roku , najlepiej dwóch , by problemów na przyszłe zakupy nie mieć. AD tez może mieć problemy , gdy zaraz po zakupie ktoś sprzeda a to wyjdzie. Boją się , mogą mieć spore problemy , że źle weryfikują. Tak mi pani w AD powiedziała. Jak jest naprawdę ? Niewiem , lecz jest to możliwe emoji2369.png69da058e0720274d4a1ecb30a873127c.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

I to jest głos eksperta praktyka a nie farmazony spod poślinionego palucha ...czekamy na stalową Daytonę 😉

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, piotrek39 napisał(-a):

Jak w historii zakupowej będziecie mieć to , co leży na stole , bez problemu zapiszecie się na każdy model emoji3.png i nikt z kolejki nie wyrzuci emoji12.png
Z tego co wiem (pytałem ) bezpiecznie odsprzedać po conajmniej roku , najlepiej dwóch , by problemów na przyszłe zakupy nie mieć. AD tez może mieć problemy , gdy zaraz po zakupie ktoś sprzeda a to wyjdzie. Boją się , mogą mieć spore problemy , że źle weryfikują. Tak mi pani w AD powiedziała. Jak jest naprawdę ? Niewiem , lecz jest to możliwe emoji2369.png69da058e0720274d4a1ecb30a873127c.jpg&key=a05b09d4386bf3a07f50d63cf88d4b07789a4b58730d2c641846240bba165e77


Sent from my iPhone using Tapatalk


mega słoneczko kolega ułożył 🙂. Gratuluje zestawu 👍


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, facecik napisał(-a):

Ja bym pojechał na Twoim miejscu...

 

No to tylko 400km w obie strony... Ale niestety rozumiem, że bez pokrycia. Trochę szkoda bo to pół dnia jednak zejdzie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I to jest głos eksperta praktyka ...czekamy na stalową Daytonę

No więc , nie doczekacie się nie jestem zapisany na stal Daytona. Czekam na trzy zegarki , kiedy będą nie mam pojęcia lecz nie spieszy mi się. Przez ostatnie dwa lata bardzo dużo wydałem na R budżet musi tez odpocząć , a nosić mam co jak również z czego żyć


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, piotrek39 napisał(-a):


No więc , nie doczekacie się emoji2369.png nie jestem zapisany na stal Daytona. Czekam na trzy zegarki , kiedy będą nie mam pojęcia emoji57.png lecz nie spieszy mi się. Przez ostatnie dwa lata bardzo dużo wydałem na R emoji57.png budżet musi tez odpocząć , a nosić mam co jak również z czego żyć emoji3.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

W sumie racja, dwie TT to jak jedna stalowa 😉

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, piotrek39 napisał(-a):


No więc , nie doczekacie się emoji2369.png nie jestem zapisany na stal Daytona. Czekam na trzy zegarki , kiedy będą nie mam pojęcia emoji57.png lecz nie spieszy mi się. Przez ostatnie dwa lata bardzo dużo wydałem na R emoji57.png budżet musi tez odpocząć , a nosić mam co jak również z czego żyć emoji3.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

A próbowałeś się zapisać?! 
Gratuluje fajny zbiorek,

mnie moja bajka ale Daytone bym ponosił. Zamieniłeś Breitlingi na Rolexy 🙄😂

Czyli nic tylko uśmiechnąć się do Ciebie i pogadać z AD 😜🤣

 


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie racja, dwie TT to jak jedna stalowa

Do 31-ego jeszcze ze mną , po będzie na ręce kuzyna. Lecz na jej miejsce pojawi się z jasna tarczą
Fajnie by było mieć stalową , ale chyba tak długo tutaj nie będę podejrzewam , że miejsca odbioru raczej się nie da zmienić


Sent from my iPhone using Tapatalk
A próbowałeś się zapisać?! 
Gratuluje fajny zbiorek,
mnie moja bajka ale Daytone bym ponosił. Zamieniłeś Breitlingi na Rolexy
Czyli nic tylko uśmiechnąć się do Ciebie i pogadać z AD
 

Nie do końca zmieniłem , Breitków mam jeszcze 5 sztuk wyglada na to , że nie opłaci się sprzedawać. Zbyt duża strata , jeść nie wołają , to niech siedzą


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, piotrek39 napisał(-a):


Do 31-ego jeszcze ze mną , po będzie na ręce kuzyna. Lecz na jej miejsce pojawi się z jasna tarczą emoji6.png
Fajnie by było mieć stalową , ale chyba tak długo tutaj nie będę emoji2369.png podejrzewam , że miejsca odbioru raczej się nie da zmienić emoji3.png


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nie do końca zmieniłem , Breitków mam jeszcze 5 sztuk emoji2369.png wyglada na to , że nie opłaci się sprzedawać. Zbyt duża strata , jeść nie wołają , to niech siedzą emoji2369.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

No właśnie tak jest z większością zegarków nie licząc Rolexa, PP, i pojedynczych modeli Omegi. Tylko na tym można zarobić i dla tego nie da się ich normalnie kupić.

 

 

 

A jak to jest z linią nie Profesional u Rolexa też kosztują więcej po opuszczeniu salonu?! 


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.