Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

uważam że czas zamknąc ten wątek.Nic nowego się nie wniesie,tylko słoma z butów u niektórych wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekawy co ma takiego Rolex, ze az takie emocje wzbudza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, robol1 napisał(-a):

uważam że czas zamknąc ten wątek.Nic nowego się nie wniesie,tylko słoma z butów u niektórych wychodzi.

Jestem wprost przeciwnego zdania. Pamiętam jeszcze kolejki za papierem toaletowym za PRL a teraz podobne za zegarkami budzą tylko moje szczere rozbawienie. Parafrazując Bogusia Lindę: „co wy ku*wa wiecie o kolejkach”

maariusz - są takie mechanizmy społeczne ( których opis pominę bo zasługują raczej na pracę doktorską) które powodują że pewne dobra są wyznacznikiem pozycji społecznej i statusu materialnego posiadacza. Weź na przykład samochód BMW. W kraju pochodzenia jeżdżą nim stateczni biznesmeni a u nas .... No właśnie, darują sobie opisy żeby nie kończyć tak pięknie rozpoczętego dnia jakimś banem albo inną niedogodnością za strony Strażników Texasu  🤔🎃🤩

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest swoista roleksowa Ściana Płaczu, pod którą wyznawcy zostawiają swoje prośby, życzenia i bóle. :)

 

Raz po raz pojawią się także innowiercy próbujący się nawrócić, a także ciekawscy, gawędziarze, i jak to wszędzie się zdarza, także zwykli zadymiarze.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nalezaloby zmienic temat watku z sytuacji kolejkowej Rolexa na sytuacje kolejkowa Rolexa, PP, AP, Tudora czy juz pewnie niebawem tez i L&S. A choc Omega ma dzis tylko 2 modele z taka kolejka, to jednak tez "goni" konkurencje w tej materii 😎

 

2 godziny temu, maariusz napisał(-a):

A ja jestem ciekawy co ma takiego Rolex, ze az takie emocje wzbudza.

Zawsze tam, gdzie pojawiaja sie duze pieniadze i popularnosc przychodzi zazdrosc i chec "dowalenia" - nic nowego nie tylko w swiecie zegarkowym 😊

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
W dniu 24.05.2021 o 09:52, artme napisał(-a):

Moim zdaniem nalezaloby zmienic temat watku z sytuacji kolejkowej Rolexa na sytuacje kolejkowa Rolexa, PP, AP, Tudora  (...)😎

Proponuję tytuł wątku: ROZTERKI I STRAPIENIA KLASY PRÓŹNIACZEJ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy zakup tak prostego zegarka jak Rolex (ba, Tudora!), który na świecie uchodzi za coś normalnego, jest wyznacznikiem bycia klasą próżniaczą. No ale nie mnie to oceniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, norbie napisał(-a):

Proponuję tytuł wątku: ROZTERKI I STRAPIENIA KLASY PRÓŹNIACZEJ :)

Wydaje mi sie, ze wszyscy tu obecni na forum i bawiacy sie w zegarki wg Twojej "klasyfikacji" naleza do klasy prozniaczej 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, norbie napisał(-a):

Proponuję tytuł wątku: ROZTERKI I STRAPIENIA KLASY PRÓŹNIACZEJ :)

Podobno obecna nowa klasa próżniacza ma zakazane obnoszenie się z bogactwem które właśnie posiadła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, desmo napisał(-a):

Podobno obecna nowa klasa próżniacza ma zakazane obnoszenie się z bogactwem które właśnie posiadła...

A to ciekawe - czyli co, w domu Patek i Versace a na ulice Casio i Kubota? 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, beniowski napisał(-a):

No nie wiem czy zakup tak prostego zegarka jak Rolex (ba, Tudora!), który na świecie uchodzi za coś normalnego, jest wyznacznikiem bycia klasą próżniaczą. No ale nie mnie to oceniać.


Dokładnie, to normalne zegarki. Akurat jestem na wakacjach, zwykły, zachodni , niewielki kurort. Żadnych milionerów. Jedyne czego jest więcej od Roleksa to Apple Watch. Przez kilka dni wiedziałem dwa DJ, trzy Suby, Daytone , Pepsi specjalnie się nie przyglądając. U nas bicie piany jakby to coś wyjątkowego było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tbn napisał(-a):

 


Dokładnie, to normalne zegarki. Akurat jestem na wakacjach, zwykły, zachodni , niewielki kurort. Żadnych milionerów. Jedyne czego jest więcej od Roleksa to Apple Watch. Przez kilka dni wiedziałem dwa DJ, trzy Suby, Daytone , Pepsi specjalnie się nie przyglądając. U nas bicie piany jakby to coś wyjątkowego było.

Może to spotkanie podstolika roleksa z naszego forum, tylko Cię nie zaproszono? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, może być. Z moim bieda Exem nikomu nie zaimponuję, ale przynajmniej nie taki oklepany. ;) Swoją droga straszy facet, po 60, ładnie ubrany miał pieciocyfrowe Pepsi. Świetnie to wyglądało. Stylowy sikor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tbn napisał(-a):

Ha, może być. Z moim bieda Exem nikomu nie zaimponuję, ale przynajmniej nie taki oklepany. ;) Swoją droga straszy facet, po 60, ładnie ubrany miał pieciocyfrowe Pepsi. Świetnie to wyglądało. Stylowy sikor.

Nie przesadzaj - ex1 to powoli nie taka bieda, patrzac po cenach na chrono24 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tbn napisał(-a):

U nas bicie piany jakby to coś wyjątkowego było.

 

Bo Polska to jeszcze biedny kraj i nawet Ci którzy są "bogaci" to mentalne janusze :( 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tbn napisał(-a):

 


Dokładnie, to normalne zegarki. Akurat jestem na wakacjach, zwykły, zachodni , niewielki kurort. Żadnych milionerów. Jedyne czego jest więcej od Roleksa to Apple Watch. Przez kilka dni wiedziałem dwa DJ, trzy Suby, Daytone , Pepsi specjalnie się nie przyglądając. U nas bicie piany jakby to coś wyjątkowego było.


Polska jest niezbyt dużym rynkiem zegarków luksusowych, co jest dziwne biorąc pod uwagę wielkość populacji .


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Maserati napisał(-a):


Polska jest niezbyt dużym rynkiem zegarków luksusowych, co jest dziwne biorąc pod uwagę wielkość populacji .

Wystarczy znać podstawy historii Polski, by odpowiedzieć sobie na to pytanie.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym zamknieto rejestracje na polara ;)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Wystarczy znać podstawy historii Polski, by odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Podobno nie bogatsze od nas węgry są większym wolumenowo odbiorcą luksusowych zegarków. Rzeczywiście mało ludzi się tym interesuje, ale to chyba jest akurat ok dla kolekcjonerów.

Rolek rolkiem ale jak wyjedziesz z moser & cie to jest szacun na dzielni, który jest przez praktycznie wszystkich nie do zauważenia=)

A tutaj Mariusz masz racje historia swoje robi, ale z perspektywy całego świata nie mamy najgorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Wystarczy znać podstawy historii Polski, by odpowiedzieć sobie na to pytanie.


Nie wystarczy. Dla przykładu, Finowie z 5mln populacji czy Czesi, Węgrzy z 10mln populacji importują więcej naszych ulubionych zabawek niż Polska.
A cytowane przecież Czechy to nie jest to kraj oligarchów oraz lider lokalnego rynku.


Takich przykładów podałbym więcej i wcale nie dotyczyłyby krajów zamożniejszych lub mających zdecydowanie inną historie. 

Tutaj decyduje szereg czynników , oprócz klasycznego rozwarstwienia po kulturę „zegarkową” w danym kraju. 

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Maserati napisał(-a):


Nie wystarczy. Dla przykładu, Finowie z 5mln populacji czy Czesi z 10mln populacji importują więcej naszych ulubionych zabawek niż Polska.
A cytowane przecież Czechy to nie jest to kraj oligarchów oraz lider lokalnego rynku.


Takich przykładów podałbym więcej i wcale nie dotyczyłyby krajów zamożniejszych lub mających zdecydowanie inną historie. 

Tutaj decyduje szereg czynników , oprócz klasycznego rozwarstwienia po kulturę „zegarkową” w danym kraju. 

Serio chcesz porównywać siłę nabywczą i średni dochód Finów do Polaków?  :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szuwi napisał(-a):

Nie przesadzaj - ex1 to powoli nie taka bieda, patrzac po cenach na chrono24 😉

 

Kolekcjonerzy docenili. Ale przeciętny gość nawet nie rozpozna i metka najtańsza w profesjonalnych obok AK. Jednak bieda. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Serio chcesz porównywać siłę nabywczą i średni dochód Finów do Polaków?  :lol:

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, I_love_britney napisał(-a):

Podobno nie bogatsze od nas węgry są większym wolumenowo odbiorcą luksusowych zegarków. Rzeczywiście mało ludzi się tym interesuje, ale to chyba jest akurat ok dla kolekcjonerów.

Rolek rolkiem ale jak wyjedziesz z moser & cie to jest szacun na dzielni, który jest przez praktycznie wszystkich nie do zauważenia=)

A tutaj Mariusz masz racje historia swoje robi, ale z perspektywy całego świata nie mamy najgorzej.

Ja tam nie narzekam na życie w Polsce. :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.