Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, btard napisał(-a):

 

Mylisz wyjątkowy zegarek z czuciem się wyjątkowo. Patrząc przez pryzmat całego społeczeństwa Rolex jest wyjątkowym zegarkiem. Podobnie jak każdy inny o podobnej cenie. Osoby posiadające zegarki za >10 tys. euro to promil, nie tylko w Polsce, ale praktycznie na całym świecie. Sorry, rzeczywistości nie zakłamiesz.

 

Daj znać ile Rolexów zobaczysz na nadgarstkach losowych osób jak już wrócisz z wakacji do domu :) Podoba mi się stwierdzenie, że Rolex jest na tyle pospolitym zegarkiem, że widzi się go na każdym kroku na cudzym nadgarstku. Szczególnie w czasach, gdy dobre podróby większości topowych marek są zrobione na tyle dobrze, że trzeba otwierać dekiel, żeby mieć pewność co tam siedzi. Na ulicy często widuje się torebki Louis Vuitton w rękach kobiet, można na tej podstawie wyciągnąć wniosek, że torebki za 5 tysięcy nie są niczym wyjątkowym.


Zawodowo sporo czasu spędzałem za granica przed pandemia, może to się wydać niesamowite ale widok Roleksa w biurze nie był niczym niezwykłym. Rolex produkuje blisko milion zegarków rocznie, pewnie tyle też sprzedaje. Mercedes rocznie sprzedaje coś koło dwa miliony aut. Może łatwiej ci będzie złapać perspektywę, jak unikalne są te zegarki. Wali chcesz uważać masowo produkowany zegarek za wyjątkowy bo jest drogi jak na ogólne standardy to proszę bardzo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, już się pogubiłem o co ta kłótnia. Jako miłośnicy zegarkowi żyjemy w zegarkowej bańce w której niektórym zdarza się wybrzydzać na Omegę czy Rolexa. Oczywiście w skali całej populacji to luksusowe zbytki. Ale człowiek prawie nigdy nie rozpatruje siebie w kontekście całej populacji tylko swojego naturalnego środowiska. Więc city, Lombardia,miejscowość turystyczna czy nawet Mordor nie są reprezentaywne dla reszty świata ale nam to już nie wystarcza... ludzka natura.

A że stara Europa jest od nas bardziej zamożna ( tu się kłania lekcja historii - podstawy dla ekspertów) to i zwyczaje zegarkowe tam inne. Na tym forum czuję się na szczęście bardziej jak w starej Europie choć za 10 lat punktem odniesienia będą Chiny. 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się zrozumieć tezę którą btard stara się nam usilnie udowodnić. Rozumiem że chodzi mu o to żeby pokazać że my się tu bawimy w naszej bańce, podczas gdy świat na zewnątrz wygląda inaczej. Nie wiem tylko po co te tyrady na forum miłośników zegarków🤣? To jakby wejść w podforum miłośników Porsche na forum samochodowym i usilnie udowadniać ludziom że oni się bawią w opisy różnych modeli, a ludzi dookoła jeżdzą Golfami. No jeżdzą, ale co z tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Nic, dopóki nie próbujesz udowadniać, że Porsche to nic wyjątkowego i na zachodzie się je dostaje na 18-stkę.

 

 

Godzinę temu, tbn napisał(-a):

Rolex produkuje blisko milion zegarków rocznie, pewnie tyle też sprzedaje. Mercedes rocznie sprzedaje coś koło dwa miliony aut. Może łatwiej ci będzie złapać perspektywę, jak unikalne są te zegarki.

 

Patek Philippe 53 tysiące zegarków. Lamborghini sprzedaje 7500 samochodów rocznie, Patek to nic unikalnego. W końcu widuje się Lambo na ulicach w Polsce, więc PP jest kilka razy więcej.

 

Podoba mi się Wasz tok rozumowania. Kangury w Polsce to nic unikatowego, będąc w kurorcie (nie dla milionerów) w Australii słyszałem, że co trzeci kierowca potrąci jednego podczas swojego życia.

Edytowane przez btard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega płynnie przeszedł od produkcji Rolexa i Mercedsa do Patka i Lambo. Potem coś o kangurach w Polsce jak dyskusja była o krajach zachodu. Nie mam pytań o jego tok „rozumowania”. Już temat kolejek ma więcej sensu. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze przyrządzony kangur - zjadłbym :) 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Dobrze przyrządzony kangur - zjadłbym :) 

Poczekaj aż jakiś 18-latek w Porsche z Rolexem na nadgarstku przejedzie kangura w Polsce - będziesz mieć mięsa pod dostatkiem🤣.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Poczekaj aż jakiś 18-latek w Porsche z Rolexem na nadgarstku przejedzie kangura w Polsce - będziesz mieć mięsa pod dostatkiem🤣.

A z bagażnika wypadnie walizka pełna Patków. Bo to kurier wracający z Pragi był... ;) 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, desmo napisał(-a):

Panowie, już się pogubiłem o co ta kłótnia. Jako miłośnicy zegarkowi żyjemy w zegarkowej bańce w której niektórym zdarza się wybrzydzać na Omegę czy Rolexa. Oczywiście w skali całej populacji to luksusowe zbytki. Ale człowiek prawie nigdy nie rozpatruje siebie w kontekście całej populacji tylko swojego naturalnego środowiska. Więc city, Lombardia,miejscowość turystyczna czy nawet Mordor nie są reprezentaywne dla reszty świata ale nam to już nie wystarcza... ludzka natura.

A że stara Europa jest od nas bardziej zamożna ( tu się kłania lekcja historii - podstawy dla ekspertów) to i zwyczaje zegarkowe tam inne. Na tym forum czuję się na szczęście bardziej jak w starej Europie choć za 10 lat punktem odniesienia będą Chiny. 


Celem szerzenia kaganka oświaty , warto pamiętać i używać zwrotu „stara Europa” zgodnie z konotacjami. Ten zwrot określał nurty kulturowe i pochodzi jeszcze z p.n.e . A sam zwrot starej Europy dotyczył głównie Malty i Bałkan.

I choć Amerykanie po ataku na Irak również promowali  „podział” Europy na starą i nową to jednak nie miało to gospodarczych przesłanek a polityczne (stosunek do akcji militarnej) .

 

 

58 minut temu, mario1971 napisał(-a):

A z bagażnika wypadnie walizka pełna Patków. Bo to kurier wracający z Pragi był... ;) 

 

🙂👍
tylko w której Europie ta Praga i Finlandia były😏


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Maserati napisał(-a):


Celem szerzenia kaganka oświaty , warto pamiętać i używać zwrotu „stara Europa” zgodnie z konotacjami. Ten zwrot określał nurty kulturowe i pochodzi jeszcze z p.n.e . A sam zwrot starej Europy dotyczył głównie Malty i Bałkan.

I 🙂👍
tylko w której Europie ta Praga i Finlandia były😏

Ten termin pochodzi z lat 80-ych i nie ma wpływu na obecny obraz kulturowy Europy. O wiele bardziej adekwatny jest podział utrwalony w III-IV w n.e.  na "Imperium" i "Barbaricum" (poza limesem). Wpływy imperium u nas jednak były i nadal są widoczne w zakresie tzw. wytworów kultury materialnej  Tam, gdzie kolega @mario1971 odbierał dziś swój piękny zegarek, egzystowała jakieś dwa tysiące lat wstecz osada kultury przeworskiej z OWR (okres wpływów rzymskich). Mniej więcej pod salonem Rolexa, choć jej centrum znajdowało się trochę dalej na wschód, w miejscu nowego osiedla Budimexu.

Edytowane przez Tanatos70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W latach 80-tych powstała obszerna publikacja , nie pamiętaj już autorki w której opisywana była  geneza Europy neolitycznej ( tzw starej Europy) ale odnosiła się do ewolucji kulturowej bodajże od VI p.n.e.począwszy. I jeśli szukać genez tego zwrotu to tam szukałbym.

Jeśli posiadasz jakąś ciekawą literaturę dotyczącą tego okresu to byłbym wdzięczny na priv, swego czasu interesowałem się tematem.
W między czasie i na różne potrzeby zwrot stara Europa byl stosowany aby rysować podziały, choć niewielu ma wiedzę dotyczącą samej genezy.

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lotus, nie można być naprawdę kompetentym w każdej dziedzinie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A MacGyver? 😁


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Oczywiście że tak. Jutro w Kruku na odbierać swoje Pepsi potomek Juranda ze Spychowa, który zapisał się AD 1410 👍🤩

 

Tak to jest jak się nie czyta lektur. 😉Jedynym potomkiem Juranda była jego córka Danusia. Miała 12 lat. Niestety zmarła w objęciach Zbyszka tuż po odbiciu jej z niewoli od Krzyżaków, wiec nie mogła się zapisać za bardzo w Kruku 🤪

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maserati napisał(-a):

W latach 80-tych powstała obszerna publikacja , nie pamiętaj już autorki w której opisywana była  geneza Europy neolitycznej ( tzw starej Europy)

 

Marija Gimbutas. Bardzo modna w środowisku archeologii akademickiej na przłomie lat 80- ych i 90- ych. Z tym, że mówimy o problemie neolityzacji Europy. Epoka kamienia. Przejście ze społeczności łowców i zbieraczy na gospodarkę opartą na rolnictwie (kolokwialnie: od epoki kamienia łupanego do gładzonego). Bardzo dawne czasy.  Bez ciągłości kulturowej. Nijak ma się ta neolityczna "Stara Europa" do tej bogatej starej Europy wspomnianej przez kol. @desmo i kolejek po Rolexy. W tym kontekście nie warto jej nawet wspominać 🙂.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Tanatos70 napisał(-a):

Marija Gimbutas. Bardzo modna w środowisku archeologii akademickiej na przłomie lat 80- ych i 90- ych. Z tym, że mówimy o problemie neolityzacji Europy. Epoka kamienia. Przejście ze społeczności łowców i zbieraczy na gospodarkę opartą na rolnictwie (kolokwialnie: od epoki kamienia łupanego do gładzonego). Bardzo dawne czasy.  Bez ciągłości kulturowej. Nijak ma się ta neolityczna "Stara Europa" do tej bogatej starej Europy wspomnianej przez kol. @desmo i kolejek po Rolexy. W tym kontekście nie warto jej nawet wspominać 🙂.


Dzięki za kilka cennych informacji (Gimbutas).


Kończąc wątek starej Europy, nie istnieje podział gospodarczy  ze względu na jak to określiłeś „bogactwo”.

Prawdopodobnie  miałeś na myśli konflikt podsycany politycznie przez ostatnie 3 dekady, w którym „kraje tzw nowej Europy były rozczarowane zachodem w którym gwałtownie postępowała wielokulturowość, sekularyzacja czy indywidualizm. Ten rodzaj modernizacji zachodu starzeje się jednak dzisiaj bardzo gwałtownie a zachodnie społeczeństwa zaczęły  się przed nim zwyczajnie bronić”. Opisywane szeroko w artykułach. Można odnaleźć w necie po cytatach.
„Generalnie tworzenie takich podziałów jest niemądre i szkodliwe” , to zwykła polityka gdzie systematycznie słyszy się o tym jak jedni drugim zarzucają „oddalanie się” od Europy i wtedy mamy szastanie zwrotami stara czy nowa.


Ale używanie podziałów na starą i nową Europę w kontekście np Rolexów czy dóbr materialnych nie ma racji bytu. Nie stopień zamożności społeczeństw nakreślał granice starej i nowej.


https://www.rp.pl/Felietony/310159935-Cichocki-Stara-i-nowa-Europa.html

 

Edytowane przez Maserati
Dodanie źródła

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Maserati napisał(-a):


Dzięki za kilka cennych informacji (Gimbutas).


Kończąc wątek starej Europy, nie istnieje podział gospodarczy  ze względu na jak to określiłeś „bogactwo”.

Prawdopodobnie  miałeś na myśli konflikt podsycany politycznie przez ostatnie 3 dekady, w którym kraje tzw nowej Europy były rozczarowane zachodem w którym gwałtownie postępowała wielokulturowość, sekularyzacja czy indywidualizm. Ten rodzaj modernizacji zachodu starzeje się jednak dzisiaj bardzo gwałtownie a zachodnie społeczeństwa zaczęły  się przed nim zwyczajnie bronić. 
Generalnie tworzenie takich podziałów jest niemądre i szkodliwe , to zwykła polityka gdzie systematycznie słyszy się o tym jak jedni drugim zarzucają „oddalanie się” od Europy i wtedy mamy szastanie zwrotami stara czy nowa.


Ale używanie podziałów na starą i nową Europę w kontekście np Rolexów czy dóbr materialnych nie ma racji bytu. Nie stopień zamożności społeczeństw nakreślał granice starej i nowej.

Cała noc szukania i tylko jeden krótki felieton zaliczony? Cytując należy podać źródło inaczej to zwykle przywłaszczenie cudzej własności intelektualnej.https://www.rp.pl/Felietony/310159935-Cichocki-Stara-i-nowa-Europa.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, desmo napisał(-a):

Cała noc szukania i tylko jeden krótki felieton zaliczony? Cytując należy podać źródło inaczej to zwykle przywłaszczenie cudzej własności intelektualnej.https://www.rp.pl/Felietony/310159935-Cichocki-Stara-i-nowa-Europa.html

 


Przede wszystkim fajnie że zadałeś fatygi w poszukiwaniu wiedzy, a ja będę mógł sobie dodać do stopki „mentor i coach”.

W mojej wizji szerzenia kaganka oświaty jest również praca domowa podopiecznych: szukanie źródeł , dociekanie, zmiana spojrzenia.  Gdybym wszystko dostarczył w 100% , mogłoby być lekceważone i niedocenione.

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wszystko jest możliwe, a co nie jest, zajmuje tylko trochę więcej czasu." Wytrwałości życzę i mniej nerwów na co dzień! :)

20210528_081207-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Maserati napisał(-a):


Przede wszystkim fajnie że zadałeś fatygi w poszukiwaniu wiedzy, a ja będę mógł sobie dodać do stopki „mentor i coach”.

Znów źle użyłeś wyszukiwarki ....pasuje plagiator ale sprawdź znaczenie bo chwały nie przynosi.

EDIT: Twoje edytowanie postów ex post wskazuje na desperację ... ale nie zmienia charakteru czynu

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, desmo napisał(-a):

Znów źle użyłeś wyszukiwarki ....pasuje plagiator ale sprawdź znaczenie bo chwały nie przynosi.


Może już nie spamujmy dalej . Moja działalność edukacyjna jest non-profit i ma szlachetne pobudki.

Ja nie komentuje Twoich licznych działań na forum.

Moja babcia mówiła na takie coś : „przyganiał kocioł garnkowi”. Dałem w cytat, ale źródła nie wkleję, choć nie jest to moje powiedzenie 😁

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, desmo napisał(-a):

Znów źle użyłeś wyszukiwarki ....pasuje plagiator ale sprawdź znaczenie bo chwały nie przynosi.

EDIT: Twoje edytowanie postów ex post wskazuje na desperację ... ale nie zmienia charakteru czynu


Dopisałem źródło aby było fair, po Twoim komentarzu zresztą. Ty edytujesz, zwłaszcza jak polemizujesz patrząc co inni piszą i jakoś nikt nie robi z tego wyrzutów , bo to nie piaskownica a forum to nie walka o przetrwanie 😁


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Maserati napisał(-a):


Dopisałem źródło aby było fair, po Twoim komentarzu zresztą. 

I dobrze - nauka nie poszła w las. Brawo! 😜 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy na forum pierwszego Batmana z nowego wypustu.

Niecałe 2 miesiące czekania wyszło 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.