Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, I_love_britney napisał(-a):

Aha i jeszcze jedno - nie zapominajcie, ze to cos co nosimy jest dobrem luksusowym, nie ma ono jakiejkolwiek funkcji poza pokazywaniem statusu oraz akcji fliperskich, co jest zwalczane.

więc marketing musi byc na kreacje niedostepnosci tak to dziala.

 

To "coś" czyli zegarek mechaniczny, ma wiele innych jeszcze funkcji poza - jak piszesz "pokazywaniem statusu oraz akcjami fliperskimi" :

 

- osadza nas w czasie - według mnie to najważniejszy przedmiot codzienny, najbardziej praktyczny i przydatny; od dziecka mam codziennie zegarek na ręku i nie wyobrażam sobie inaczej, 

- dostarcza ogromnej przyjemności codziennego posiadania na nadgarstku pięknego przedmiotu i dzieła mikromechaniki,

- jest codzienną emanacją hobby właściciela,

- jest wyrazem realizacji marzeń,

- jest codziennym dostarczycielem radości z jego posiadania,

- jest deklaracją szacunku dla rzeczy trwałych, stworzonych do używania przez wiele lat (w przeciwieństwie do kultury rzeczy krótkotrwałych, wymienialnych),

- daje poczucie bezpośredniego kontaktu z historią zegarmistrzostwa,

- jest najbardziej osobistym ze wszystkich przedmiotów,

- jest wyrazem stylu osoby, która go nosi, itd.

 

Można by wymieniać jeszcze długo. Ktoś kto tego nie czuje  i twierdzi, że zegarek mechaniczny nie pełni żadnej funkcji poza "pokazywaniem statusu" nie ma zielonego pojęcia o naszym hobby.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, cordi7 napisał(-a):


Proponuję zgodnie z duchem firmy zapisy na wypowiedzi w wątku.

 

I frytki do tego.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pytałem w AD jaki jest bezpieczny czas odsprzedaży by problemów nie mieć , powierzono mi po roku w górę. Ile w tym prawdy i czy tak jest , niewiem.
Tylko jak to sprawdzają , być może , że był jakiś donos ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fakt mogłem się też zapytać. Trudno najwidoczniej tak miało być, że batman będzie oficjalnie ostatnim moim Rolexem:)

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Gdzie na Starym Mieście można przymierzyć w Warszawie Rolexa? Tam jest salon Kruka?

 

Ja ostatnio byłem w Patku i Vacheronie w szortach i krótkiej koszulce, do tego zaparkowałem im rower pod sklepem i miły ochroniarz sam zaproponował żebym go nawet nie przypinał, bo mi go popilnuje.

 

W Polsce bywało różnie: czasem, luźno ubranego, traktowano mnie ok, a czasem z buta. Jak przychodziłem w eleganckim garniturze to obsługiwany byłem lepiej.

Pewnie Pretty Woman nie oglądali ...kto ich k....a szkoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mylof napisał(-a):

 

To "coś" czyli zegarek mechaniczny, ma wiele innych jeszcze funkcji poza - jak piszesz "pokazywaniem statusu oraz akcjami fliperskimi" :

 

- osadza nas w czasie - według mnie to najważniejszy przedmiot codzienny, najbardziej praktyczny i przydatny; od dziecka mam codziennie zegarek na ręku i nie wyobrażam sobie inaczej, 

- dostarcza ogromnej przyjemności codziennego posiadania na nadgarstku pięknego przedmiotu i dzieła mikromechaniki,

- jest codzienną emanacją hobby właściciela,

- jest wyrazem realizacji marzeń,

- jest codziennym dostarczycielem radości z jego posiadania,

- jest deklaracją szacunku dla rzeczy trwałych, stworzonych do używania przez wiele lat (w przeciwieństwie do kultury rzeczy krótkotrwałych, wymienialnych),

- daje poczucie bezpośredniego kontaktu z historią zegarmistrzostwa,

- jest najbardziej osobistym ze wszystkich przedmiotów,

- jest wyrazem stylu osoby, która go nosi, itd.

 

Można by wymieniać jeszcze długo. Ktoś kto tego nie czuje  i twierdzi, że zegarek mechaniczny nie pełni żadnej funkcji poza "pokazywaniem statusu" nie ma zielonego pojęcia o naszym hobby.

Się całkowicie zgadzam, hobby to hobby:)

 

Patrzysz z innej perspektywy i wszystko robi się niezrozumiałe - rowery po 50-60k, drogie kolekcje znaczków,

offroad i dosłowne wyrzucanie hajsu w błoto, bieganie maratonów i przełamywanie swoich słabości, obserwowanie gwiazd przez teleskopy itd., jedni wywalą full kasy w wycieczki inni wolą inaczej zagospodarować fundusze na inne hobby- tak to działa.

kobity kupują obcasy i torebki, faceci różnie - np zegarki.

gdy patrzysz na perspektywę materialną, to myślisz wtf? Gdy patrzysz na inną - jest inaczej.

zegarki uczą, możesz nauczyć się dostrzegacz szczegóły, sztukę zegarmistrzowską etc, ale już odchodzą od podstawowej funkcji czasomierza - ja np rzadko używam zegarka do sprawdzania czasu, a tym bardziej do weryfikacji czy idzie +2 czy -2 s:)

 

można to odnieść do różnych doktryn i religii, ale to już niebezpieczny temat/tutaj akurat wchodzi w grę światopogląd.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze krótkie słowo odnośnie ,,ścigania" flipperów: niektórzy AD na zachodzie mają zwyczaj zatrzymywania dokumentów na okres jednego roku. Ciekawe czy Kruk rozważał taką metodę ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, mylof napisał(-a):

 

To "coś" czyli zegarek mechaniczny, ma wiele innych jeszcze funkcji poza - jak piszesz "pokazywaniem statusu oraz akcjami fliperskimi" :

 

- osadza nas w czasie - według mnie to najważniejszy przedmiot codzienny, najbardziej praktyczny i przydatny; od dziecka mam codziennie zegarek na ręku i nie wyobrażam sobie inaczej, 

- dostarcza ogromnej przyjemności codziennego posiadania na nadgarstku pięknego przedmiotu i dzieła mikromechaniki,

- jest codzienną emanacją hobby właściciela,

- jest wyrazem realizacji marzeń,

- jest codziennym dostarczycielem radości z jego posiadania,

- jest deklaracją szacunku dla rzeczy trwałych, stworzonych do używania przez wiele lat (w przeciwieństwie do kultury rzeczy krótkotrwałych, wymienialnych),

- daje poczucie bezpośredniego kontaktu z historią zegarmistrzostwa,

- jest najbardziej osobistym ze wszystkich przedmiotów,

- jest wyrazem stylu osoby, która go nosi, itd.

 

Można by wymieniać jeszcze długo. Ktoś kto tego nie czuje  i twierdzi, że zegarek mechaniczny nie pełni żadnej funkcji poza "pokazywaniem statusu" nie ma zielonego pojęcia o naszym hobby.

niektóre nawet przekonujące, mógłbym się podpisać. Kontynuując wątek trwałości , żartem ( a może nie ) dodałbym że to jedna z „ tańszych” ponadczasowych wartościowych pamiątek, które można przekazać dziecku...oczywiście w aspekcie materialnym nie umywa się w porównaniu do „biznesu” czy choć pojedynczego domu/ mieszkania ale jednak nieźle łączy element materialny ( choćby vs inflacja) z elementem duchowym ( osobisty przedmiot drogiej nam osoby) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
To "coś" czyli zegarek mechaniczny, ma wiele innych jeszcze funkcji poza - jak piszesz "pokazywaniem statusu oraz akcjami fliperskimi" :
 
- osadza nas w czasie - według mnie to najważniejszy przedmiot codzienny, najbardziej praktyczny i przydatny; od dziecka mam codziennie zegarek na ręku i nie wyobrażam sobie inaczej, 
- dostarcza ogromnej przyjemności codziennego posiadania na nadgarstku pięknego przedmiotu i dzieła mikromechaniki,
- jest codzienną emanacją hobby właściciela,
- jest wyrazem realizacji marzeń,
- jest codziennym dostarczycielem radości z jego posiadania,
- jest deklaracją szacunku dla rzeczy trwałych, stworzonych do używania przez wiele lat (w przeciwieństwie do kultury rzeczy krótkotrwałych, wymienialnych),
- daje poczucie bezpośredniego kontaktu z historią zegarmistrzostwa,
- jest najbardziej osobistym ze wszystkich przedmiotów,
- jest wyrazem stylu osoby, która go nosi, itd.
 
Można by wymieniać jeszcze długo. Ktoś kto tego nie czuje  i twierdzi, że zegarek mechaniczny nie pełni żadnej funkcji poza "pokazywaniem statusu" nie ma zielonego pojęcia o naszym hobby.


Ale bzdety, zwłaszcza w kontekście fliperskiego kupowania rolkuf ja to chyba nie mam pojęcia o naszym hobby

Fakt mogłem się też zapytać. Trudno najwidoczniej tak miało być, że batman będzie oficjalnie ostatnim moim Rolexem:)

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka



Łącze się w bulu oczywiście także oficjalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, warloard napisał(-a):

Fakt mogłem się też zapytać. Trudno najwidoczniej tak miało być, że batman będzie oficjalnie ostatnim moim Rolexem:)

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 


Zasadniczo dobry moment, żeby sprzedać rolki z zyskiem, wypisać się z tego obłędu i cieszyć się innymi markami. Sam się powoli nad tym zastanawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Andrzej1 napisał(-a):

Minął tydzień i nie wiem czy jeszcze są ale jakby ktoś szukał to w niedzielę 25 lipca  na Okęciu dostępne od ręki Yacht Master II stalowy, YM 40 TT z czekoladową tarczą oraz kilka Datejast   - 2 x stalowy 36',  41' stalowy oraz 2 TT x 41' ( jeden na oyster, drugi na jubile). Leżały i czekały na kupującego :) 


Yacht Mastera już nie ma (pozostałym się nie pryglądałem).


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Butik napisał(-a):


Yacht Mastera już nie ma (pozostałym się nie pryglądałem).

Chciałem zostać trochę dłużej a może nawet może skusić się na coś ale...wyciągnęli mnie "bo się spóźnimy" . Yachta II mierzyłem złotego i TT, chciałem zobaczyć na żywo jak leży stalowy a że lubię duże zegarki miałem okazję, no cóż nie udało się  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Andrzej1 napisał(-a):

Chciałem zostać trochę dłużej a może nawet może skusić się na coś ale...wyciągnęli mnie "bo się spóźnimy" . Yachta II mierzyłem złotego i TT, chciałem zobaczyć na żywo jak leży stalowy a że lubię duże zegarki miałem okazję, no cóż nie udało się  :)

W posnanii lezy ym2 ss od dluzszego czasu, jakbyś był w okolicy i chcial przymierzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, I_love_britney napisał(-a):

W posnanii lezy ym2 ss od dluzszego czasu, jakbyś był w okolicy i chcial przymierzyc.

bardzo dziękuję, może jak czas pozwoli :) wybiorę się w weekend 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Oprócz Birkina nie ma chyba list na torebki.

LV Neverfull pod koniec 2019 czekałem jakoś 2-3 miesiące, zamówiłem w Vitkacu w Warszawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Michal93 napisał(-a):

LV Neverfull pod koniec 2019 czekałem jakoś 2-3 miesiące, zamówiłem w Vitkacu w Warszawie :)

Dobrze że cię nie wyrzucili z kolejki bez podania powodu 🤣.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja akurat nie mam z tym problemu. W Kruku kupowałem Omegę, Tudora, w sumie teraz 3 sztuki Chopardów (biżuterii). Jak dostanę telefon, że Batman nie dla mnie - trudno. Jak dostanę, że jest do odbioru to fajnie :) DJ wystarcza na ten moment :) A czy stanie w kolejce w LV to problem? Skoro tak to tam wygląda, to grzecznie się zapisałem i czekałem na telefon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wie ktoś może jak wygląda w ostatnim czasie dostępność Submarinera Date 126610LN? Prowadzą w ogóle zapisy? Jeśli ostatnio komuś się udało, to jaki czas oczekiwania? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, I_love_britney napisał(-a):

... Oczywiście nie powinno być tak, że na batmana czy suba zapisze się słup z ulicy - tylko powinna byc to osoba, ktora zostawila xxx k PLN w kruku, czyli z historią.

Totalnie się z tym nie  zgadzam. Dlaczego ja nie mogę zobie kupić pepsi jako pierwszego Rolka 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Andrzej1 napisał(-a):

Chciałem zostać trochę dłużej a może nawet może skusić się na coś ale...wyciągnęli mnie "bo się spóźnimy" . Yachta II mierzyłem złotego i TT, chciałem zobaczyć na żywo jak leży stalowy a że lubię duże zegarki miałem okazję, no cóż nie udało się  :)

Jak lubisz duże zegarki to ten nie jest dla Ciebie. To obecnie najmniejsza ( obok Daytony) „40mm koperta” dodatkowo pomniejszana optycznie przez szeroki bezel. Za to świetnie leży 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, desmo napisał(-a):

Jak lubisz duże zegarki to ten nie jest dla Ciebie. To obecnie najmniejsza ( obok Daytony) „40mm koperta” dodatkowo pomniejszana optycznie przez szeroki bezel. Za to świetnie leży 😉

Wierzę na słowo :) zostaję przy SDDS na co dzień 😉przynajmniej go czuć na ręce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

Totalnie się z tym nie  zgadzam. Dlaczego ja nie mogę zobie kupić pepsi jako pierwszego Rolka 

Pisalem w jakims poscie, jak wg mnie wyglada dostepnosc zegarkow - czyli

8/10 leci na flipa

reszta do ludzi chcacych nosic.

 

jesli kupujesz jako pierwszy zegarek rolka to nie majac mechanizmow walczacych z tym masz 95% ss na daytone, suba, gmt, teraz polara, sd43 i inne chodliwe - bo jak niby Ciebie maja zweryfikowac, ze nie jestes fliperem?

 

w moim odczuciu to jest jedyny mechanizm, ktory pozwala miec taki zegarek kolekcjonerom/ludziom chcacym nosic.

 

ale to jest tylko moje zdanie - tak czy sia nie mozna sie na gmt zapisac czy masz historie czy nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Matt301 napisał(-a):

Witam, wie ktoś może jak wygląda w ostatnim czasie dostępność Submarinera Date 126610LN? Prowadzą w ogóle zapisy? Jeśli ostatnio komuś się udało, to jaki czas oczekiwania? 

Zero szans, same puste haki w sklepach 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak lubisz duże zegarki to ten nie jest dla Ciebie. To obecnie najmniejsza ( obok Daytony) „40mm koperta” dodatkowo pomniejszana optycznie przez szeroki bezel. Za to świetnie leży

Yacht II to jest 44mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Bugs napisał(-a):


Yacht II to jest 44mm

😉przecież kolega pisał, że koperta mniejsza od Daytony i bezel go jeszcze optycznie zmniejsza 😉 ale za to jak leeeeeży :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bugs napisał(-a):


Yacht II to jest 44mm

Słuszna uwaga, mój błąd. W „moim katalogu” jest tylko jeden YM...tamtego wyparłem 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.