Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

Takie info z wczorajszej, przypadkowej wizyty w salonie Rolex'a w WKruk.
OP 41 srebrny i czarny do zamówienia, oczekiwanie do 6-ciu miesięcy, pozostałe niedostępne
Explorer I 36 do 6-ciu miesięcy, 39 w ogóle chyba już nie ma?
Na suby zapisy nie są prowadzone w ogóle.
Ale mocno mi zachwalano modele Milgauss i Airking, dostępne bez problemu, 3-6 miesięcy.
Wszystkie terminy nie są potwierdzone i zamówienie nie zobowiązuje ani ich, ani mnie. Czyli oni nie muszą dostarczyć, ja nie muszę odebrać. Dziwne to mi się wydało ale nie drążyłem.
 
Padło też ciekawe stwierdzenie, że jest rozważana produkcja zegarków DEMO. Tylko koperty z bransoletami, bez mechanizmów ale z wypełnieniem, tak aby waga zegarka się zgadzała.
Tak aby w salonie dało się przymierzyć.
Nie drążyłem, więc nie wiem czy to pomysł Rolex'a, czy AD, czy takie ogólne "marzenie ściętej głowy".

Modele Demo ? Pewnie za jakiś czas pokazały by się na rynku wtórnym w cenie z metki normalnych zegarków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modele demo od dawna funkcjonują u niektórych użytkowników. Podobno są coraz lepszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2021 o 18:53, maze123 napisał(-a):

Koledzy, poluje na takie oto modele dla mojej drugiej polowki

- Oyster 31mm tarcza turkusowa,
- DJ 31mm, karbowany bezel, barnsoleta oyster, tarcza mint green.

Czy orientujecie sie jaki bylby okres czekania na te modele w Warszawie? Czy jest szansa dostania ktoregos z nich przed swietami bozonarodzibowymi?


Sent from my iPhone using Tapatalk

DJ 31 w czerwcu byl dostepny od reki- kupowalem dla lubej. Poprosilem tez o gladki bezel i wybralem gladki (przy malej tarczy nie widac zbytniej roznicy i jest mniej bizuteryjny - moja zona nie lubi za duzo blinku). Także jeżeli nikt po mnie nie kupil z karbowanym, to raczej go nie odeslali do Genewy ;) I o dziwo nie robili problemu, że poprosiłem o 2 modele. Na żywo świetnie ta zieleń wygląda. Za ok miesiąc zamieszczę zdjęcia - żona ma go dostać za urodzenie naszego potomka, a ze względu na problemy z dostępnością, załatwiłem ten model szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2021 o 10:38, fanfar19 napisał(-a):

Takie info z wczorajszej, przypadkowej wizyty w salonie Rolex'a w WKruk.

OP 41 srebrny i czarny do zamówienia, oczekiwanie do 6-ciu miesięcy, pozostałe niedostępne

Explorer I 36 do 6-ciu miesięcy, 39 w ogóle chyba już nie ma?

Na suby zapisy nie są prowadzone w ogóle.

Ale mocno mi zachwalano modele Milgauss i Airking, dostępne bez problemu, 3-6 miesięcy.

Wszystkie terminy nie są potwierdzone i zamówienie nie zobowiązuje ani ich, ani mnie. Czyli oni nie muszą dostarczyć, ja nie muszę odebrać. Dziwne to mi się wydało ale nie drążyłem.

 

Padło też ciekawe stwierdzenie, że jest rozważana produkcja zegarków DEMO. Tylko koperty z bransoletami, bez mechanizmów ale z wypełnieniem, tak aby waga zegarka się zgadzała.

Tak aby w salonie dało się przymierzyć.

Nie drążyłem, więc nie wiem czy to pomysł Rolex'a, czy AD, czy takie ogólne "marzenie ściętej głowy".

Cześć ! Zdradziłbyś w którym salonie ? Mi na OP 41 czarny powiedzieli minimum rok a czekam już kilka miesięcy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przed Buchererem w Zurychu 🤣

 

C206171A-930C-45AE-9081-314FEFDD41E4.jpeg

5DED4AA4-C962-4061-B7A0-185F2C18B9BF.jpeg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wielomarkowy butik - co dawali? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Bugs napisał(-a):

Ale to wielomarkowy butik - co dawali? ;) 


Może potrzymać platyniwą daytonę bez benechów?

 

Jak no tę z lotniska „display only”

😏

 

C732CB9D-8685-4B3E-930C-27411E72953B.jpeg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś od ręki można było kupić czarnego dj 41w Galerii Krakowskiej594a01236e36f0ee319a0a39d3ed93ed.jpg

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mrstatler napisał(-a):

Dziś od ręki można było kupić czarnego dj 41w Galerii Krakowskiej594a01236e36f0ee319a0a39d3ed93ed.jpg

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 

 

Jakie wrażenie po przymiarce? Mi z tych wszystkich tarcz, chyba właśnie najbardziej podoba się czarna. Ciągle nie wiem tylko jaki bezel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Jakie wrażenie po przymiarce? Mi z tych wszystkich tarcz, chyba właśnie najbardziej podoba się czarna. Ciągle nie wiem tylko jaki bezel.
Mi najbardziej podoba się niebieska tarcza i fluted bezel. Natomiast coraz bardziej nachodzą mnie wątpliwości czy nie powinienem szukać 36mm.8463a8d580df904059d2e9aa0a6fe3f7.jpg

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2021 o 10:38, fanfar19 napisał(-a):

rozważana produkcja zegarków DEMO. Tylko koperty z bransoletami

Przypomniały mi się czasy głębokiej komuny, kiedy sprzedawano „wyrób czekoladopodobny w opakowaniu zastępczym”.  :huh:

I też były zapisy ... :rolleyes:

Quo vadis ⁉️

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem kiedyś, że sprawdzę jak wyglądają zapisy na Rolexy we Włoszech. No więc u jednego z większych dilerów wygląda na to że, pomimo oczywśicie niedostępności 'gorących' modeli, sam proces jest prostszy niż w Polsce. Nie ma bowiem żadnego rodzaju dokumentu podsuwanego klientowi do podpisu - po prostu wpisują na listę lub nie (mogą trochę pokombinować odnośnie tzw. stałego klienta, ale generalnie zapisów nie ma). Generalnie potwierdza się to o czym pisze się na forach, tj. Rolex (AD chyba też, ale tego pewien nien jestem) śledzi platformy typu Chrono 24 i jeśli wyhaczy że zegarek kupiony u danego dilera pojawia się na sprzedaż zaraz po opuszczeniu salonu to na AD nakładane są kary. Jest odgórny przykaz na zdejmowanie folii w momencie sprzedaży.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, beniowski napisał(-a):

Generalnie potwierdza się to o czym pisze się na forach, tj. Rolex (AD chyba też, ale tego pewien nien jestem) śledzi platformy typu Chrono 24 i jeśli wyhaczy że zegarek kupiony u danego dilera pojawia się na sprzedaż zaraz po opuszczeniu salonu to na AD nakładane są kary. Jest odgórny przykaz na zdejmowanie folii w momencie sprzedaży.

Ale jak "wyhaczy"? W jaki sposób poznają skąd pochodzi dany zegarek? Musieliby chyba pytać o numery seryjne?


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, fanfar19 napisał(-a):

Ale jak "wyhaczy"? W jaki sposób poznają skąd pochodzi dany zegarek? Musieliby chyba pytać o numery seryjne?

Wystarczy zadać pytanie sprzedawcy o ile sam nie pochwali się w opisie lub na zdjęciach😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, sanik napisał(-a):

Wystarczy zadać pytanie sprzedawcy o ile sam nie pochwali się w opisie lub na zdjęciach😀

Ja też się zastanawiałem jak oni to mogą robić, ale mogą np. podszyć się pod potencjalnego kupca i zadać kilka szczegółowych pytań, poprosić o więcej inmformacji i można dojść (chyba) po nitce do kłębka. Sprzedającemu nic zrobić nie mogą, ale AD u którego taki zegarek jest kupiony idzie zaraz na sprzedaż może mieć problemy. Nie oceniam tego postępowania, bo co ma AD do tego że ktoś kupuje u niego i natychmiast swoją własność sprzedaje, ale tak to podobno teraz jest.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze rozumiem to AD lub jakiś oberAD przydziela zegarki konkretnym klientom, kolejka jest tajna, jeżeli ci klienci zaraz potem wystawiają je na sprzedaż to znaczy że przydzielający źle ocenił kupujących i oddał towar handlarzom a nie pasjonatom a pasjonatom odmówił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bugs napisał(-a):

Jak dobrze rozumiem to AD lub jakiś oberAD przydziela zegarki konkretnym klientom, kolejka jest tajna, jeżeli ci klienci zaraz potem wystawiają je na sprzedaż to znaczy że przydzielający źle ocenił kupujących i oddał towar handlarzom a nie pasjonatom a pasjonatom odmówił.

No chyba coś w tym stylu 🤣. Tak to jest jak zamiast klientów na zegarki wszędzie mamy "inwestorów". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mrstatler napisał(-a):

Mi najbardziej podoba się niebieska tarcza i fluted bezel. Natomiast coraz bardziej nachodzą mnie wątpliwości czy nie powinienem szukać 36mm.8463a8d580df904059d2e9aa0a6fe3f7.jpg

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 


Ja w 36 dziwnie się czułem, chyba takie minimum dla mnie to 38. Z kolei nie wiem, czy DJ41 nie jest dla mnie trochę za duży - muszę jeszcze raz podjechać i mierzyć.

 

 

25FBD337-18A9-44AA-9522-86011DC385CE.jpeg

C46133A2-B53C-49F7-9013-9BEDA704684A.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w 36 dziwnie się czułem, chyba takie minimum dla mnie to 38. Z kolei nie wiem, czy DJ41 nie jest dla mnie trochę za duży - muszę jeszcze raz podjechać i mierzyć.

W mojej subiektywnej ocenie 36 wyglada lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Michal_Gdy napisał(-a):


Ja w 36 dziwnie się czułem, chyba takie minimum dla mnie to 38. Z kolei nie wiem, czy DJ41 nie jest dla mnie trochę za duży - muszę jeszcze raz podjechać i mierzyć.

 

 

Bierz 36mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne są fotki z gołym nadgarstkiem.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie było u mnie , 18.5 cm nadgarstek , jak założyłem 36 DJ na zdjęciu było dobrze , ale na żywo , odczucie , zbyt mały. Źle się czułem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, mrstatler napisał(-a):

Mi najbardziej podoba się niebieska tarcza i fluted bezel. Natomiast coraz bardziej nachodzą mnie wątpliwości czy nie powinienem szukać 36mm.8463a8d580df904059d2e9aa0a6fe3f7.jpg

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 

To jest zbyt maly zegatek dla Ciebie. Tylko 41mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest zbyt maly zegatek dla Ciebie. Tylko 41mm

Panie doktorze, poproszę coś na zachłanność, tylko dużo, dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.