Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie decyzje dystrybucyjne opierają się na kombinacji kilku kryteriów:

1. Dotychczasowych zobowiązań (zapisów)

2. Historii zakupowej 

3. Wstępnej weryfikacji oraz rekomendacji pracownika salonu

4. Decyzji centrali dopisującej chętnego na listę.

 

Faktem jest że obecnie zapotrzebowanie  i zainteresowanie jest bardzo duże. Należy uzbroić się w cierpliwość. Każda osoba która jest na liście otrzyma swój zegarek.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kowali napisał(-a):

Obecnie decyzje dystrybucyjne opierają się na kombinacji kilku kryteriów:

1. Dotychczasowych zobowiązań (zapisów)

2. Historii zakupowej 

3. Wstępnej weryfikacji oraz rekomendacji pracownika salonu

4. Decyzji centrali dopisującej chętnego na listę.

 

Faktem jest że obecnie zapotrzebowanie  i zainteresowanie jest bardzo duże. Należy uzbroić się w cierpliwość. Każda osoba która jest na liście otrzyma swój zegarek.

 

 

 

A nie opisywali tu koledzy sytuacji wyrzucenia z listy? Może ktoś lepiej pamięta ode mnie. 
No i jeszcze mamy sytuacje gdzie klient zapisuje się na konkretny model, dystrybutor nie wie ile wyniesie czas oczekiwania; czas się wydłuża, Rolex w międzyczasie wycofuje model na który klient się zapisał i zamiast danego modelu dystrybutor oferuje klientowi inny. Czyli nie każda osoba która jest na liście otrzyma zegarek na który się zapisywała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kowali a w jaki sposób obecnie można zapisać się na jakikolwiek zegarek. Nawet posiadając historię zakupową? Pytałem w dwóch butikach. W obu usłyszałem, że na nic się nie da zapisać. Oczywiście pytałem tylko o zegarki, które mnie interesują. 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wejściu nowej referencji tworzone są nowe listy. Każdy z zaintersowanych może się zapisać. Oczywiście obowiązują zasady weryfikacji podane powyżej. Dotyczy to każdego klienta bez wyjątku.To że ktoś był zapisany na liście referencji która jest wycofywana nie oznacza automatycznego przepisania na nową, z różnych zresztą powodów , klient może zwyczajnie nie być zainteresowany nową referencją.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kowali napisał(-a):

Przy wejściu nowej referencji tworzone są nowe listy. Każdy z zaintersowanych może się zapisać. Oczywiście obowiązują zasady weryfikacji podane powyżej. Dotyczy to każdego klienta bez wyjątku.To że ktoś był zapisany na liście referencji która jest wycofywana nie oznacza automatycznego przepisania na nową, z różnych zresztą powodów , klient może zwyczajnie nie być zainteresowany nową referencją.

 

W porządku, tylko jak to się ma do zdania powyżej: „Każda osoba która jest na liście otrzyma swój zegarek.”?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, beniowski napisał(-a):

W porządku, tylko jak to się ma do zdania powyżej: „Każda osoba która jest na liście otrzyma swój zegarek.”?


Nie jest możliwe zagwarantowanie czasu realizacji , o tym Państwo wiecie bo system w jaki Rolex zaopatruje butiki nie jest tajemnicą. Natomiast jeśli ktoś już jest na liście to otrzyma zegarek . Dlatego też listy są na pewnym etapie zamykane aby uniknąć sytuacji w której nie jest możliwa realizacja w okresie najbliższych lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Lotus wrócił....

 

Ale wiecie, że klienci z najwiekszą historią zakupow, to są handlarze fliperzy ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kowali napisał(-a):


Nie jest możliwe zagwarantowanie czasu realizacji , o tym Państwo wiecie bo system w jaki Rolex zaopatruje butiki nie jest tajemnicą. Natomiast jeśli ktoś już jest na liście to otrzyma zegarek . Dlatego też listy są na pewnym etapie zamykane aby uniknąć sytuacji w której nie jest możliwa realizacja w okresie najbliższych lat.

Rozumiem, ale nie rozumiem😅. Przykład: zapisałem się na konkretny model, czekam sobie np. 2 lata. Jestem na liście cały czas. W międzyczasie Rolex wycofuje daną ref. Nie chcę innej referencji niż ta na którą się zapisałem. Czy dostanę wciąż starą referencję pomimo tego że Rolex już jej nie produkuje? Czy Rolex ma wystarczającą ilość modeli starej referencji aby dostały ją osoby zapisane na nią w kolejce w przypadku wycofania danej referencji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam inne pytanie. Czy te listy pozostaną na zawsze zamknięte? Skoro lista jest ograniczona i zegarki są wydawane to przecież w określonym czasie lista się wyczyści. Chciałbym zamówić zegarki, które mnie interesują. Czy będzie możliwość zapisu. Czy może jest tworzona lista rezerwacyjna chętnych do zapisu na listę? 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, PiotrekL napisał(-a):

Ja natomiast mam inne pytanie. Czy te listy pozostaną na zawsze zamknięte? Skoro lista jest ograniczona i zegarki są wydawane to przecież w określonym czasie lista się wyczyści. Chciałbym zamówić zegarki, które mnie interesują. Czy będzie możliwość zapisu. Czy może jest tworzona lista rezerwacyjna chętnych do zapisu na listę? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beniowski wiele prawdy z tego filmu płynie 😉 Uniwersalnej prawdy


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, beniowski napisał(-a):

A nie opisywali tu koledzy sytuacji wyrzucenia z listy? Może ktoś lepiej pamięta ode mnie. 
No i jeszcze mamy sytuacje gdzie klient zapisuje się na konkretny model, dystrybutor nie wie ile wyniesie czas oczekiwania; czas się wydłuża, Rolex w międzyczasie wycofuje model na który klient się zapisał i zamiast danego modelu dystrybutor oferuje klientowi inny. Czyli nie każda osoba która jest na liście otrzyma zegarek na który się zapisywała. 

Tak, pisali koledzy o wykreśleniu z listy, pomimo, że dany model jest w ofercie i są wydawane zegarki.

Godzinę temu, Kowali napisał(-a):


Nie jest możliwe zagwarantowanie czasu realizacji , o tym Państwo wiecie bo system w jaki Rolex zaopatruje butiki nie jest tajemnicą. Natomiast jeśli ktoś już jest na liście to otrzyma zegarek . Dlatego też listy są na pewnym etapie zamykane aby uniknąć sytuacji w której nie jest możliwa realizacja w okresie najbliższych lat.

Praktyka opisywana tu na forum, przeczy tej pewności, co do otrzymania zegarka.

Możesz wskazać źródło swojej teorii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja natomiast mam inne pytanie. Czy te listy pozostaną na zawsze zamknięte? Skoro lista jest ograniczona i zegarki są wydawane to przecież w określonym czasie lista się wyczyści.

Logika podpowiada, ze na kazdy wydany zegarek z zamknietej listy (a co tam, np. Daytone) powinno zwalniac sie jedno miejsce na zapis.

Proponuje, aby zarzad Kruka wybral sie na zapelniony parking z wjazdem przez szlaban i wydawanym biletem. Mozna to sobie empirycznie zbadac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, bibbi napisał(-a):


Logika podpowiada, ze na kazdy wydany zegarek z zamknietej listy (a co tam, np. Daytone) powinno zwalniac sie jedno miejsce na zapis.

Proponuje, aby zarzad Kruka wybral sie na zapelniony parking z wjazdem przez szlaban i wydawanym biletem. Mozna to sobie empirycznie zbadac. emoji6.png

Pod warunkiem, że kolejny zegarek R zasili dostawę do AD.

Myślę, że to jednak nie Kruk decyduje o wolumenie sprzedaży w naszym Kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, bibbi napisał(-a):


Logika podpowiada, ze na kazdy wydany zegarek z zamknietej listy (a co tam, np. Daytone) powinno zwalniac sie jedno miejsce na zapis.
 

Bartku, mylisz z teorią cięcia drzewa piłą ręczną metodą moja - twoja. ;) 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

Działania podejmowane w oparciu o dzisiejszą sytuacje zmierzają w jednym kierunku: aby zegarki były dostarczane do osób które będą ich końcowymi użytkownikami.
Znalezienie idealnego systemu jest bardzo trudne i nie wszystko zależy od dystrybutora.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W styczniu zapisałem się na niebieskiego Milgaussa i żółte OP. Pani powiedziała, ze oba zegarki powinny być za Ok 6-9 miesięcy. Milgaussa odebrałem po dwóch miesiącach, a żółtego rolka jak nie było, tak do tej pory nie ma. Od czego to zależy nie mam zielonego pojęcia.

Edytowane przez GoliMilan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hahaha Lotus/Maserati/i co tam bylo jeszcze  - IS BACK

Co Ty, Tomek, to ktos z zarzadu firmy, tylko stopki z maila nie moze przekleic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kowali napisał(-a):

Szanowni Państwo,

Działania podejmowane w oparciu o dzisiejszą sytuacje zmierzają w jednym kierunku: aby zegarki były dostarczane do osób które będą ich końcowymi użytkownikami.
Znalezienie idealnego systemu jest bardzo trudne i nie wszystko zależy od dystrybutora.

 

W tak zdefiniowanym celu wszystko zależy od dystrybutora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kowali napisał(-a):

Szanowni Państwo,

Działania podejmowane w oparciu o dzisiejszą sytuacje zmierzają w jednym kierunku: aby zegarki były dostarczane do osób które będą ich końcowymi użytkownikami.
Znalezienie idealnego systemu jest bardzo trudne i nie wszystko zależy od dystrybutora.

 

Dobre. 🤣Nie można mieć jabłka i jednocześnie go zjeść. Pamiętam dobrze te czasy kiedy 100% rolków  zostawało na lapie  kupujacego.   Tylko że wszytko było wtedy w ladzie no może oprócz Daytony na którą czekało się kilka miesięcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 grudnia minie dokładnie 4 lata jak zapisano mnie po natychmiastowym wpłaceniu zaliczki na daytone ( biała tarcza). Do dziś nie mam żadnej odpowiedzi kiedy miałaby być ta daytona, bo Kruk nigdy nie kontaktował się ze mną w tej sprawie. Kupiłem wcześniej 2 rolexy...Podejście  do klienta nie jest profesjonalne - wystarczyłby jakiś e-mail lub telefon od Kruka. Handlarze zawsze wygrają a taki miłośnik zegarków jak ja jest na szarym końcu...

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lukasz23212 napisał(-a):

4 grudnia minie dokładnie 4 lata jak zapisano mnie po natychmiastowym wpłaceniu zaliczki na daytone ( biała tarcza). Do dziś nie mam żadnej odpowiedzi kiedy miałaby być ta daytona, bo Kruk nigdy nie kontaktował się ze mną w tej sprawie. Kupiłem wcześniej 2 rolexy...Podejście  do klienta nie jest profesjonalne - wystarczyłby jakiś e-mail lub telefon od Kruka. Handlarze zawsze wygrają a taki miłośnik zegarków jak ja jest na szarym końcu...

 

W dniu 12.05.2021 o 22:19, Lukasz23212 napisał(-a):

Ja zapłaciłem zaliczkę na daytonę w 2019r. Nic nie wiem i się nie dowiem kiedy co i jak...

I tak dobrze, że mogłeś parę zaliczek zrobić... ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, mario1971 napisał(-a):

 

I tak dobrze, że mogłeś parę zaliczek zrobić... ;)

Pomyliłem się - zamiast 2019 powinno być 2017. Nie wiem czy coś to zmienia w czasie oczekiwania. Może jutro zadzwonię czy coś się dzieje w tej sprawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.