Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

Tez chciałbym wiedzieć kiedy, zacząłbym spekulować na tych co kupują pod inwestycje bo zawsze będzie rosło. 🤣

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz slysze o pekajacej bance od 2-3 lat i jak dotad jest coraz gorzej a nie lepiej 😬

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fools gold. W końcu minie moda, bańka pęknie z hukiem.

Nie pęknie, ciągle rośnie liczba ludzi którzy łatwo zarabiają duże pieniądze i chcą to pokazywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli pęknie i/lub Rolex zacznie zaspokajać popyt to co najwyżej ceny na wtórnym wrócą do tych sprzed 6-7 lat czyli do około 90% ceny na metce. Chyba nikt nie sądzi, że bańka pęknie a ceramiczne Suby/GMT będą na wtórnym po 25k. Wszyscy kupujący po cenie z metki mogą spać spokojnie. Przypomnicie sobie moja słowa za 30 lat! 😜

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nigdy nie pęknie, przecież jest mnóstwo aktywów które rosną w nieskończoność w takim tempie. Oh wait...


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Bugs napisał(-a):

Nie pęknie, ciągle rośnie liczba ludzi którzy łatwo zarabiają duże pieniądze i chcą to pokazywać.

Chyba teraz zartujesz 😳 To nie przez nich ta cala sytuacja, tylko przez ludzi chcacych zarobic i to oni powykupowali towar a nie Ci miliarderzy 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Bugs napisał(-a):


Nie pęknie, ciągle rośnie liczba ludzi którzy łatwo zarabiają duże pieniądze i chcą to pokazywać.

Każda moda przemija. 

 

32 minuty temu, memento mori napisał(-a):

Nawet jeśli pęknie i/lub Rolex zacznie zaspokajać popyt to co najwyżej ceny na wtórnym wrócą do tych sprzed 6-7 lat czyli do około 90% ceny na metce. Chyba nikt nie sądzi, że bańka pęknie a ceramiczne Suby/GMT będą na wtórnym po 25k. Wszyscy kupujący po cenie z metki mogą spać spokojnie. Przypomnicie sobie moja słowa za 30 lat! 😜


Rolex przed pandemia dobrze trzymał cenę, ale dzisiejsza sytuacja do normalnych nie należy. Ja mówię tylko o masie inwestorów nagle kupujący takie same chodliwe zegarki.  Jak ktoś kupuje z metki dla siebie to co za różnica jaka będzie wartość za parę lat. :) 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mrstatler napisał(-a):

Czy ktoś ostatnio odbierał 126334 i ile czekał ?

 

Zapisywałem się w listopadzie, też w SCC. Nie spodziewam się wcześniej niż koniec bieżącego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pęknie. Najwyżej tak jak pisze

Godzinę temu, memento mori napisał(-a):

ceny na wtórnym ... około 90% ceny na metce. ...

Choć i w to nie wierzę. 

 

Z ciekawości zerknąłem na chrono. Pepsi są wystawione grubo ponad 100k. Zegarek podoba mi sie bradzo. Jednak jakbym odebrał w kruku poniżej 50k miałbym mega rozterkę czy nosić. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, tbn napisał(-a):

Każda moda przemija. 

 


Rolex przed pandemia dobrze trzymał cenę, ale dzisiejsza sytuacja do normalnych nie należy. Ja mówię tylko o masie inwestorów nagle kupujący takie same chodliwe zegarki.  Jak ktoś kupuje z metki dla siebie to co za różnica jaka będzie wartość za parę lat. :) 

 

Według mnie nie ma żadnej "masy" inwestorów. Sam się zdziwiłem jak sprawdziłem na chrono24. Wszystkie Rolexy (damskie, męskie, stal, złoto,) z produkcji 2017-2022 to ledwie 15-18 tysięcy sztuk łącznie (a hitowe modele to pewnie połowa z tego). A firma produkuje 0.8-1 mln zegarków rocznie! Wiem, że chrono24 to nie wszystkie bazarki świata, ale wcale bym się nie zdziwił, gdyby tylko mała grupka ludzi się irytowała na takim forum jak nasze, że handlarze "wszystko" wykupują przez słupy.

 

9 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Nic nie pęknie. Najwyżej tak jak pisze

Choć i w to nie wierzę. 

 

Z ciekawości zerknąłem na chrono. Pepsi są wystawione grubo ponad 100k. Zegarek podoba mi sie bradzo. Jednak jakbym odebrał w kruku poniżej 50k miałbym mega rozterkę czy nosić. 

 

Pewnie teraz ledwie z 200-300 zł brakuje do 50k, więc jeszcze trochę i już będziesz mógł spokojnie nosić gdybyś odebrał 😜  

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tam wiecie. Rolex jakiś czas temu zbankrutował, sukcesywnie pozwalniali pracowników i posprzedawali maszyny. Stąd zamykają listy zakupowe, bo fizycznie nie produkują już zegarków, sprzedadzą to co zdążyli poskładać i potem pozostanie tylko rynek wtórny 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, memento mori napisał(-a):

.. Pewnie teraz ledwie z 200-300 zł brakuje do 50k, więc jeszcze trochę i już będziesz mógł spokojnie nosić gdybyś odebrał 😜  

 

:D

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba teraz zartujesz To nie przez nich ta cala sytuacja, tylko przez ludzi chcacych zarobic i to oni powykupowali towar a nie Ci miliarderzy

A kto kupuje od tych chcących zarobić? Na trzymaniu w szafie nie zarabiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bugs napisał(-a):

A kto kupuje od tych chcących zarobić? Na trzymaniu w szafie nie zarabiają.


Znam przynajmniej kilku z tego forum i do milionerow im raczej daleko 😎

A tyle ile tego wisi na portalach internetowych oznacza bardziej, ze chetni zarobienia przecenili checi przeplacania.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze , bo nie będę miał alibi że uzbierane pieniędzy wydam na coś bardziej potrzebnego, a wymarzony zegarek kupię kiedyś indziej , albo teraz albo nigdy 😜 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dariusz chlastawa napisał(-a):

no już od piątku wieczorem praktycznie wszystkie listy w Kruk są pozamykane 

 

Czyli zdążyłem w ostatniej chwili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej człowiek nie będzie miał bólu głowy, czy i na co się zapisać lub przepisać.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze. Skończą się te nieeleganckie wycieczki i namolne pytania. Koniec rumakowania! 😜 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą zamykać duże salony i odważyć maleńkie punkty wydawania. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientujecie się Panowie jak wygląda sytuacja w innych krajach? Też zamknięte na wszystko? Z czystej ciekawości pytam. 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, PiotrekL napisał(-a):

A orientujecie się Panowie jak wygląda sytuacja w innych krajach? Też zamknięte na wszystko? Z czystej ciekawości pytam. 

Tak samo, chyba że jesteś jakimś super klientem, to mogą cię wciągnąć na listę, ale szanse marne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz ciekawsze czasy, parafrazując Pratchetta 😉


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dariusz chlastawa napisał(-a):

no już od piątku wieczorem praktycznie wszystkie listy w Kruk są pozamykane 

No to ciekawe co się będzie działo w sklepach w kwietniu, o ile coś rzucą na zeszyt 😜  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.