Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą, skoro koledzy chcą płacić w euro, bo kurs wymiany uważają za niekorzystny, kto komu broni podjechać do Bratysławy, Berlina, Wiednia, Tallina itp. czy nawet dalej i tam zamawiać i kupować? Jeśli ktoś uważa że nie chce stracić, powiedzmy 3 tysięcy złotych z powodu niekorzystnego kursu przy kupnie drogiego zegarka, to wskoczyć w samolot tanich linii lotniczych, obrócić w jeden dzień i ma taniej zegarek. Polacy to bardzo obrotny naród😆.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, molar napisał(-a):

fakt, kobiety pracuja jak w polmozbycie, albo pewexie,nie ma , nie wiem, czekac

a czy ktos moze probowal zaplacic w Kruku fizycznym euro,skoro cene podaja , to powinni przyjmowac , a nie liczyc przelicznik z kosmosu

 

 

53 minuty temu, Just1MoreWatch napisał(-a):

Dobre pytanie, podbijam

 

 

A czy w KFC w Sosnowcu chcecie z kolei płacić dolarami? 😛 W Polsce można teoretycznie płacić w euro od 2004 r. W praktyce w Media Markcie można płacić w euro, ale po ICH kursie oczywiście. Zatem nawet gdyby Kruk pozwalał na zapłatę w euro to możecie pomarzyć, że zapłacilibyście cenę ze strony.  On by i tak jeszcze raz cenę w złotówkach z metki przewalutował po swoim kursie. Ostatecznie płatność w euro w Kruku byłaby mniej korzystna niż w złotówkach.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto pyta nie błądzi. Maserati przykładowo w PL ma ceny w euro. To tak odnośnie wcześniejszej wypowiedzi na temat samochodów.

Nie mam problemu z przelicznikiem Kruka, ani z płaceniem w złotówkach - szczerze to wszystko mi jedno...i tak zakupy kolejnych Rolexów z logicznego punktu widzenia są tak zbyteczne w moim przypadku, że zaoszczedzenie paru groszy na kursie walut niczego nie zmienia - bo żadna to oszczędność, skoro sam zakup to zwykła fanaberia i sprawienie sobie przyjemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Just1MoreWatch napisał(-a):

Kto pyta nie błądzi. Maserati przykładowo w PL ma ceny w euro. To tak odnośnie wcześniejszej wypowiedzi na temat samochodów.

Nie mam problemu z przelicznikiem Kruka, ani z płaceniem w złotówkach - szczerze to wszystko mi jedno...i tak zakupy kolejnych Rolexów z logicznego punktu widzenia są tak zbyteczne w moim przypadku, że zaoszczedzenie paru groszy na kursie walut niczego nie zmienia - bo żadna to oszczędność, skoro sam zakup to zwykła fanaberia i sprawienie sobie przyjemności.

 

Mądrego to się jednak dobrze słucha :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Just1MoreWatch napisał(-a):

Kto pyta nie błądzi. Maserati przykładowo w PL ma ceny w euro.

Czy to oznacza że można w Polsce Maserati kupić za euro czy tylko ceny pokazują w euro a płaci się w złotówkach? Ja pamiętam jak kiedyś miałem kupić Rolka w Stambule i wszyscy mieli ceny w euro i lirach - w euro tylko po to aby pokazać przelicznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maserati nie kupowałem więc nie wiem. Natomiast Subaru w Polsce też ma ceny podane w euro. Zamawiając auto do produkcji podadzą cenę klientowi w PLN ponieważ muszą, ale jak auto przyjedzie za 6 miesięcy to cena w PLN będzie po kursie z dnia wystawienia faktury przy odbiorze, nie przy zamówieniu. Jeśli ktoś nie chce ponosić ryzyka kursowego, to jedyne co może zrobić to w dniu zamówienia kupić euro i trzymać je na koncie do dnia odbioru auta lub próbować zapłacić od razu całość. Większość importerów mająca cenniki w PLN nie przelicza kursu dla każdego zamówienia a dostaje/negocjuje kurs euro z centralą marki na 3/6/12 miesięcy.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, memento mori napisał(-a):

Maserati nie kupowałem więc nie wiem. Natomiast Subaru w Polsce też ma ceny podane w euro. Zamawiając auto do produkcji podadzą cenę klientowi w PLN ponieważ muszą, ale jak auto przyjedzie za 6 miesięcy to cena w PLN będzie po kursie z dnia wystawienia faktury przy odbiorze, nie przy zamówieniu. Jeśli ktoś nie chce ponosić ryzyka kursowego, to jedyne co może zrobić to w dniu zamówienia kupić euro i trzymać je na koncie do dnia odbioru auta.

Pytanie, po jakim kursie przeliczają to w dniu wystawienia faktury? Średnim NBP, sprzedaży NBP. czy własnym (tak jak robi Kruk)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawali w cenniku swój kurs na dany miesiąc. Natomiast skąd wiadomo, że na stronie Rolexa cena w EUR , którą my widzimy to cena z naszym 23% VAT? Omega podaje ceny w PLN i wszystko jest jasne. Być może wysoki kurs Kruka wynika z tego, że cena na stronie w EUR jest np. z VAT 19-22%. Co by się zgadzało z tym, że w PLN cena zegarka jest o te 1.5-2k PLN wyższa niż cena ze strony w EUR x aktualny kurs. Oczywiście inna sprawa, że Kruk nie będzie aktualizował kursu co tydzień tylko co kilka miesięcy.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, memento mori napisał(-a):

Podawali w cenniku swój kurs na dany miesiąc. Natomiast skąd wiadomo, że na stronie Rolexa cena w EUR , którą my widzimy to cena z naszym 23% VAT? Omega podaje ceny w PLN i wszystko jest jasne. Być może wysoki kurs Kruka wynika z tego, że cena na stronie w EUR jest np. z VAT 19-22%. Co by się zgadzało z tym, że w PLN cena zegarka jest o te 1.5-2k PLN wyższa niż cena ze strony w EUR x aktualny kurs. Oczywiście inna sprawa, że Kruk nie będzie aktualizował kursu co tydzień tylko co kilka miesięcy.

Na stronie Rolex ceny podane są jako "sugerowane" z VAT (All prices are Rolex's suggested retail prices inclusive of V.A.T. Prices can be modified at any time without notice.) ale nie jest faktycznie podane dla jakiej stawki... No i zapewne sprzedawca może je dowolnie ustalać w ramach jakichś widełek (i raczej w górę a nie w dół).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, problemy z dostępnością są praktycznie już na wszystkie fajne rzeczy: na zwykłego "grajka do sypialni" PIANOCRAFT MCR-N670D + Bowers & Wilkins 606 zapisy na "niewiadomokiedy - podobno ok. pół roku" - a dziś czytałem, że na toyotę land cruiser trzeba czekać cztery lata:

https://tvn24.pl/biznes/moto/koronawirus-japonia-toyota-land-cruiser-nawet-cztery-lata-oczekiwania-na-nowy-model-5570222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie nie bulwersuje…najwyżej ograniczę konsumpcję niepotrzebnego szajsu…gorzej gdy będziemy musieli zapisywać na swoją porcję chleba…to chyba następuje wkrótce po propozycjach typu   „grajmy w naszym radio tylko  polskie piosenki” czy  „ rozmaite grupy przestępcze powinny być pod obserwacją” w odniesieniu do podejrzeń o inwigilację konkurentów politycznych…

A absurdalnych rozmiarów spekulacja staje się znakiem naszych zgniłych czasów…w 3 sezonie Sukcesji celebrujący cośtam Submarinerem bohater musi zapłacić „ grejowi” za niego 40 tyś dolarów.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez, w takim razie dzisiaj zaczynam ogladanie ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Aby to oczekiwanie tak się nie dłużyło rzucę coś fachowego :


 

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja od maja 2021 czekam na Explorera w kopercie 42 mm i jasną tarczą.

Na ten moment nie mam żadnej odpowiedzi kiedy zegarek będzie a byłem w salonie osobiście zapytać o to tydzień temu..

Zdecydowałem się na "odświeżonego" Explorera ponieważ na GMT-Master zapisów nie przyjmują, a z kolei na "Suba" z datą musiałbym czekać około 3-4 lata według AD....

 

 

ea3dc79d-cbdd-490a-9ccc-ef496767c5ec.thumb.jpg.944339586d9c002f88bb4a4d6ab7c595.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SPS napisał(-a):

Hej, ja od maja 2021 czekam na Explorera w kopercie 42 mm i jasną tarczą.

Na ten moment nie mam żadnej odpowiedzi kiedy zegarek będzie a byłem w salonie osobiście zapytać o to tydzień temu..

Zdecydowałem się na "odświeżonego" Explorera ponieważ na GMT-Master zapisów nie przyjmują, a z kolei na "Suba" z datą musiałbym czekać około 3-4 lata według AD....

 

 

ea3dc79d-cbdd-490a-9ccc-ef496767c5ec.thumb.jpg.944339586d9c002f88bb4a4d6ab7c595.jpg

Dzień dobry Kolego,

 

Witaj w krainie Rolexa😀

PS. Jesteś przynajmniej zapisany na fajną ref.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, SPS napisał(-a):

Hej, ja od maja 2021 czekam na Explorera w kopercie 42 mm i jasną tarczą.

Na ten moment nie mam żadnej odpowiedzi kiedy zegarek będzie a byłem w salonie osobiście zapytać o to tydzień temu..

Zdecydowałem się na "odświeżonego" Explorera ponieważ na GMT-Master zapisów nie przyjmują, a z kolei na "Suba" z datą musiałbym czekać około 3-4 lata według AD....

 

 

 

Jesteś już pewnie co namniej na półmetku czekania w przypadku białego Ex II. Nieco gorsza wiadomość, że po tych 8 miesiącach przy kasie będzie trzeba zostawić obecnie 46-47k zamiast 38k. Bardzo fajny model. Do tego wybór m.in. Prezesa naszego "K.S. Tęcza" @Eugeniusz Szwed 😀

 

P.S. Na zdjęciach poprzednia referencja, ale w wersji z białą tarczą trudno je odróżnić.

professional_watches_explorer_mountain_0001_1920x1080.thumb.jpg.5956ec82060b3244c844e0bd81bf99d6.jpgprofessional_watches_explorer_watch_carrousel_0001_1920x1600.thumb.jpg.37169ea59bb25ad093e1a742ee12b276.jpg

 

 

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, SPS napisał(-a):

Hej, ja od maja 2021 czekam na Explorera w kopercie 42 mm i jasną tarczą.

Na ten moment nie mam żadnej odpowiedzi kiedy zegarek będzie a byłem w salonie osobiście zapytać o to tydzień temu..

Zdecydowałem się na "odświeżonego" Explorera ponieważ na GMT-Master zapisów nie przyjmują, a z kolei na "Suba" z datą musiałbym czekać około 3-4 lata według AD....

 

Cierpliwości życzę, bo model który wybrałeś jest tego wart. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, I_love_britney napisał(-a):

Dzień dobry Kolego,

 

Witaj w krainie Rolexa😀

PS. Jesteś przynajmniej zapisany na fajną ref.

Dzięki :) 

Mam już w kolekcji kilka manufaktur. Natomiast po pierwszym zderzeniu z Rolexem czy raczej jego polityką odkryłem że to marka i rynek sam w sobie 😂

10 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

Bardzo fajny model. Jesteś już pewnie co namniej na półmetku czekania w przypadku białego Ex II. Nieco gorsza wiadomość, że po tych 8 miesiącach przy kasie będzie trzeba zostawić obecnie 46-47k zamiast 38k.

Mam nadzieję, że to faktycznie półmetek, nosić mam co 😎 nie spieszy mi się.

Co do ceny o której piszesz to chyba masz na myśli rynek wtórny? Widziałem te referencje "od ręki" za prawie 50k pln ...  cena na "liście" jest spisana na dzień zamówienia (8 k EUR)

 

7 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Cierpliwości życzę, bo model który wybrałeś jest tego wart. 

Dzięki :) mam nadzieję że niedługo dołączy do mojej kolekcji i będę mógł go nosić 

 

ps. kiedy odwiedziłem salon tydzień temu pracownicy powiedzieli mi, że na dzień dzisiejszy nie zostałbym wpisany na listę na tego Explorera...

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli cenę jaką ma obecnie w Polsce w Kruku. Możesz zadzwonić i dopytać, ale jeśli w Niemczech przy ich 19% VAT ma cenę brutto 9100 EUR to u nas z 23% VAT i przelicznikiem Kruka będzie to ok. 46-47k PLN.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SPS napisał(-a):

Dzięki :) 

Mam już w kolekcji kilka manufaktur. Natomiast po pierwszym zderzeniu z Rolexem czy raczej jego polityką odkryłem że to marka i rynek sam w sobie 😂

Mam nadzieję, że to faktycznie półmetek, nosić mam co 😎 nie spieszy mi się.

Co do ceny o której piszesz to chyba masz na myśli rynek wtórny? Widziałem te referencje "od ręki" za prawie 50k pln ...  cena na "liście" jest spisana na dzień zamówienia (8 k EUR)

 

Dzięki :) mam nadzieję że niedługo dołączy do mojej kolekcji i będę mógł go nosić 

 

ps. kiedy odwiedziłem salon tydzień temu pracownicy powiedzieli mi, że na dzień dzisiejszy nie zostałbym wpisany na listę na tego Explorera...

Przy odbiorze płacisz cenę z danego dnia czyli w W.Kruk = kurs € x cena zegarka w € . Ta cena, którą masz wpisaną jest już nieaktualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.