Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

Ale będziesz płacił cenę wg cennika w EUR obowiązującego w

dniu odbioru przemnożoną przez kurs ustalony przez Kruka.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

Jesteś już pewnie co namniej na półmetku czekania w przypadku białego Ex II. Nieco gorsza wiadomość, że po tych 8 miesiącach przy kasie będzie trzeba zostawić obecnie 46-47k zamiast 38k. Bardzo fajny model. Do tego wybór m.in. Prezesa naszego "K.S. Tęcza" @Eugeniusz Szwed 😀

 

P.S. Na zdjęciach poprzednia referencja, ale w wersji z białą tarczą trudno je odróżnić.

professional_watches_explorer_mountain_0001_1920x1080.thumb.jpg.5956ec82060b3244c844e0bd81bf99d6.jpgprofessional_watches_explorer_watch_carrousel_0001_1920x1600.thumb.jpg.37169ea59bb25ad093e1a742ee12b276.jpg

 

 

 

Soczyste te zdjęcie, szczególnie górne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, memento mori napisał(-a):

Mam na myśli cenę jaką ma obecnie w Polsce w Kruku.

 

2 minuty temu, I_love_britney napisał(-a):

Przy odbiorze płacisz cenę z danego dnia czyli w W.Kruk = kurs € x cena zegarka w € . Ta cena, którą masz wpisaną jest już nieaktualna.

Rozumiem, no teraz to i tak już czekam aż przyjedzie do salonu.

 

18 minut temu, memento mori napisał(-a):

P.S. Na zdjęciach poprzednia referencja, ale w wersji z białą tarczą trudno je odróżnić.

professional_watches_explorer_mountain_0001_1920x1080.thumb.jpg.5956ec82060b3244c844e0bd81bf99d6.jpgprofessional_watches_explorer_watch_carrousel_0001_1920x1600.thumb.jpg.37169ea59bb25ad093e1a742ee12b276.jpg

 

 

 

Tak dokładnie, ta najnowsza wersja ma tak właściwie na pierwszy rzut oka nieco inną "pomarańczową rękę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SPS napisał(-a):

odwiedziłem salon

Tak się zastanawiam, po co oni utrzymują te salony a w nich kupę personelu. Nic tam nie zobaczysz, nic tam nie przymierzasz .... :unsure:

Wszak wystarczyłby facet z kajecikiem na „zdalnej” w swoim mieszkaniu prowadzący buchalterię i listy kolejkowe a zegarki rozwoziłby kurier do zainteresowanych ... :wub:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Tak się zastanawiam, po co oni utrzymują te salony a w nich kupę personelu. Nic tam nie zobaczysz, nic tam nie przymierzasz .... :unsure:

Wszak wystarczyłby facet z kajecikiem na „zdalnej” w swoim mieszkaniu prowadzący buchalterię i listy kolejkowe a zegarki rozwoziłby kurier do zainteresowanych ... :wub:

To prawda, jak chodzi o modele Rolexa to gabloty w Katowicach są dosłownie puste, nic tam nie ma.

Natomiast mają na miejscu inne marki które można pomierzyć - Tudor, Chopard, TAG i jednak trochę biżuterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Tak się zastanawiam, po co oni utrzymują te salony a w nich kupę personelu. Nic tam nie zobaczysz, nic tam nie przymierzasz .... :unsure:

Wszak wystarczyłby facet z kajecikiem na „zdalnej” w swoim mieszkaniu prowadzący buchalterię i listy kolejkowe a zegarki rozwoziłby kurier do zainteresowanych ... :wub:

być może Rolex się po cichu szykuje do wycięcia pośredników…

kto wie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wzoruję się na Panerai i w kwietniu zakończy produkcję wszystkich Professionali w stali. Ceny nie tyle polecą na księżyc co opuszczą naszą galaktykę 😉 Wprowadzą złoto, karbon, ekostal a wszystkie sekundniki będą zielone. Jeszcze zatęsknicie za AirKingiem i będziecie wybierali miedzy magentą a fuksją na tarczy DJów 41 😜 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
6 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Tak się zastanawiam, po co oni utrzymują te salony a w nich kupę personelu. Nic tam nie zobaczysz, nic tam nie przymierzasz .... :unsure:

Wszak wystarczyłby facet z kajecikiem na „zdalnej” w swoim mieszkaniu prowadzący buchalterię i listy kolejkowe a zegarki rozwoziłby kurier do zainteresowanych ... :wub:

Dlatego, że ma być po bogatości. Tu nie chodzi o jakiegoś tam bieda Rolex-a za 5k € z papierami po gruntownym przeglądzie i odświeżeniu w stanie jakby był noszony tydzień z ręką na atłasowej czerwonej podusi. Takiego to można sobie zamówić przez internet z Holandii albo Niemiec razem z miejscowymi frytkami w majonezie albo z Currywurst w zależności od lokacji. Jeszcze za ubezpieczoną przesyłkę ordynarnie policzą i wyszczegółowią na fakturze, co za wstyd! Kawusię też będziesz musiał sobie zrobić sam by mieć ciepłą w chwili odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeca Air King ma zielony sekundnik. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a co z tym utęsknieniem do AK? Bo chyba nie załapałem. 🙄


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

No a co z tym utęsknieniem do AK? Bo chyba nie załapałem. 🙄

Przyszłe referencje to będą kaszaloty, przy których AK będzie mistrzem dizajnu 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobiliby AK na bazie Exa 39 z indeksami wypełnionymi luminową, dodali AR to może nie byłyby to taki zły zegarek…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, sanik napisał(-a):

Przyszłe referencje to będą kaszaloty, przy których AK będzie mistrzem dizajnu 😜

AK jest przecież aktualnym mistrzem dizajnu, razem z YM II.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli odwrócisz tabelę to będzie na czele 😜 

 

 

22 minuty temu, Tomaszek napisał(-a):

Jeśli zrobiliby AK na bazie Exa 39 z indeksami wypełnionymi luminową, dodali AR to może nie byłyby to taki zły zegarek…

 

Byłby to bardzo fajny zegarek! Jakiś czas temu widziałem sesję Q&A na Instagramie z dużym handlarzem (głównie PP, AP i Rolexy) i na pytanie o średnią wieku klientów kupujących Rolexa odpowiedział "ok. 35 lat i cały czas spada...". Przy takim "młodzieżowym", ładnym AirKingu może by się jeszcze szybciej obniżał wiek kupujących. 😉 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, memento mori napisał(-a):

...Byłby to bardzo fajny zegarek! Jakiś czas temu widziałem sesję Q&A na Instagramie z dużym handlarzem (głównie PP, AP i Rolexy) i na pytanie o średnią wieku klientów kupujących Rolexa odpowiedział "ok. 35 lat i cały czas spada...". Przy takim "młodzieżowym", ładnym AirKingu może by się jeszcze szybciej obniżał wiek kupujących. 😉 

 To i ja się wpisuję w to twierdzenie. Bo właśnie we wrześniu 2020 byłem z pierwszą wizytą w Rolexie, co by sobie sprawić na paździenikowe 35 urodziny GMT-Mastera który okazał się niekupowalny czy raczej nie wpisywalny na listę 😂. Wyszedłem wtedy z Tudorem którego bardzo chciałem mieć też w kolekcji. Drugie podejście do Rolexa miałem w grudniu 2020 żeby dowiedzieć się że Suba z datą miałbym na około 40 urodziny jeśli się wpiszę na listę.  Jednocześnie zostałem poinformowany o planowanych premierach na okolice lutego / marca. W efekcie czego w maju 2021 wpisałem się na Exp II i do teraz czekam 😅

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powiedzcie mi skad handlarze maja tyle nowych Rolexów?

na naszym bazarku co chwile ktoś wystawia nowego rolka na sprzedaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, SPS napisał(-a):

 To i ja się wpisuję w to twierdzenie. Bo właśnie we wrześniu 2020 byłem z pierwszą wizytą w Rolexie, co by sobie sprawić na paździenikowe 35 urodziny GMT-Mastera który okazał się niekupowalny czy raczej nie wpisywalny na listę 😂. Wyszedłem wtedy z Tudorem którego bardzo chciałem mieć też w kolekcji. Drugie podejście do Rolexa miałem w grudniu 2020 żeby dowiedzieć się że Suba z datą miałbym na około 40 urodziny jeśli się wpiszę na listę.  Jednocześnie zostałem poinformowany o planowanych premierach na okolice lutego / marca. W efekcie czego w maju 2021 wpisałem się na Exp II i do teraz czekam 😅

Wszystko fajnie, tylko problem będzie jak ci wycofają referencję na którą jesteś zapisany zanim ją zdążysz odebrać. Zadzwonią i powiedzą że jest do odbioru następca. Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, robol1 napisał(-a):

to powiedzcie mi skad handlarze maja tyle nowych Rolexów?

na naszym bazarku co chwile ktoś wystawia nowego rolka na sprzedaz.

Wydaje mi się że polityka marki Rolex jest jednym z czynników przyczyniającym się do takiego zjawiska. Z punktu AD jeżeli ktoś, zamawia 2, 3 a może 5 rolków od iluś lat , jest tak zwanym klientem z historią to ma pierwszeństwo z dostarczeniu takiego zegarka przez rolexa.
Najlepsze jest to że w rolexie o tym wiedzą jak wygląda sytuacja na runku wtórnym bo sami pracownicy salonu mnie uświadomili podczas jednej z wizyt. . Wiedzą że część zegarków trafia odrazu na sprzedaży i ludzie to kupują. Z drugiej strony, kupujący biorąc pod uwagę chęć posiadania rolexa, i jednocześnie brak ochoty na czekanie na liście, ludzie sami doprowadzają do sytuacji gdzie na rynku wtórnym zegarki tej marki osiągają takie kwoty. 
Efekt jest taki jaki mamy, że ja, Ty i inni „entuzjaści / kolekcjonerzy” którzy wymyślili sobie że przyszedł czas na pierwszego R i chcą mieć rolka w kolekcji muszą przebić się przez cały ten marketing, spekulacje rynku wtórnego  i politykę marki rolex. 
 

Godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Wszystko fajnie, tylko problem będzie jak ci wycofają referencję na którą jesteś zapisany zanim ją zdążysz odebrać. Zadzwonią i powiedzą że jest do odbioru następca. Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?

Jeżeli tak będzie to zagram ich grą i zobaczę co będzie w dniu wydania. Mam 8 zegarków w kolekcji, może się nimi podzielę na forum. Do całej tej sytuacji z listą rolka podchodzę z ciekawością. Kiedy zamawiałem explorera kosztował 8300 EUR, wczoraj sprawdzałem faktycznie cena się zmieniła na  9100 EUR. Cena ceną, ale Jeżeli ostatecznie referencja się zmieni jak piszesz, to ocenię w danym dniu jak zadzwonią i przyjadę czy dalej go chcę, i  czy nie lepiej będzie mi kupić coś z innego z mojej listy jak JLC czy bregueta na przykład. Na luzie podchodzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, robol1 napisał(-a):

to powiedzcie mi skad handlarze maja tyle nowych Rolexów?

na naszym bazarku co chwile ktoś wystawia nowego rolka na sprzedaz.


Na tym forum sporo ludzi znając sytuacje zapisało się tylko po to żeby flipnac. Co nie dziwne, wykorzystują wiedzę do zarobku. Rolex to towar wysoce spekulacyjny dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, SPS napisał(-a):

Wydaje mi się że polityka marki Rolex jest jednym z czynników przyczyniającym się do takiego zjawiska. Z punktu AD jeżeli ktoś, zamawia 2, 3 a może 5 rolków od iluś lat , jest tak zwanym klientem z historią to ma pierwszeństwo z dostarczeniu takiego zegarka przez rolexa.
Najlepsze jest to że w rolexie o tym wiedzą jak wygląda sytuacja na runku wtórnym bo sami pracownicy salonu mnie uświadomili podczas jednej z wizyt. . Wiedzą że część zegarków trafia odrazu na sprzedaży i ludzie to kupują. Z drugiej strony, kupujący biorąc pod uwagę chęć posiadania rolexa, i jednocześnie brak ochoty na czekanie na liście, ludzie sami doprowadzają do sytuacji gdzie na rynku wtórnym zegarki tej marki osiągają takie kwoty. 
Efekt jest taki jaki mamy, że ja, Ty i inni „entuzjaści / kolekcjonerzy” którzy wymyślili sobie że przyszedł czas na pierwszego R i chcą mieć rolka w kolekcji muszą przebić się przez cały ten marketing, spekulacje rynku wtórnego  i politykę marki rolex. 
 

Jeżeli tak będzie to zagram ich grą i zobaczę co będzie w dniu wydania. Mam 8 zegarków w kolekcji, może się nimi podzielę na forum. Do całej tej sytuacji z listą rolka podchodzę z ciekawością. Kiedy zamawiałem explorera kosztował 8300 EUR, wczoraj sprawdzałem faktycznie cena się zmieniła na  9100 EUR. Cena ceną, ale Jeżeli ostatecznie referencja się zmieni jak piszesz, to ocenię w danym dniu jak zadzwonią i przyjadę czy dalej go chcę, i  czy nie lepiej będzie mi kupić coś z innego z mojej listy jak JLC czy bregueta na przykład. Na luzie podchodzę. 

Obecna referencja ExII raczej przed odbiorem się nie zmieni, bo dopuero co się zmieniła. Za to cena może jeszcze nie raz podskoczyć.

Co do informacji z salonu o możliwość zapisania się na suba z datą, to takich możliwości nie ma zdaje się od września 2020r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, SPS napisał(-a):

Wydaje mi się że polityka marki Rolex jest jednym z czynników przyczyniającym się do takiego zjawiska. Z punktu AD jeżeli ktoś, zamawia 2, 3 a może 5 rolków od iluś lat , jest tak zwanym klientem z historią to ma pierwszeństwo z dostarczeniu takiego zegarka przez rolexa.
Najlepsze jest to że w rolexie o tym wiedzą jak wygląda sytuacja na runku wtórnym bo sami pracownicy salonu mnie uświadomili podczas jednej z wizyt. . Wiedzą że część zegarków trafia odrazu na sprzedaży i ludzie to kupują. Z drugiej strony, kupujący biorąc pod uwagę chęć posiadania rolexa, i jednocześnie brak ochoty na czekanie na liście, ludzie sami doprowadzają do sytuacji gdzie na rynku wtórnym zegarki tej marki osiągają takie kwoty. 
Efekt jest taki jaki mamy, że ja, Ty i inni „entuzjaści / kolekcjonerzy” którzy wymyślili sobie że przyszedł czas na pierwszego R i chcą mieć rolka w kolekcji muszą przebić się przez cały ten marketing, spekulacje rynku wtórnego  i politykę marki rolex. 
 

Jeżeli tak będzie to zagram ich grą i zobaczę co będzie w dniu wydania. Mam 8 zegarków w kolekcji, może się nimi podzielę na forum. Do całej tej sytuacji z listą rolka podchodzę z ciekawością. Kiedy zamawiałem explorera kosztował 8300 EUR, wczoraj sprawdzałem faktycznie cena się zmieniła na  9100 EUR. Cena ceną, ale Jeżeli ostatecznie referencja się zmieni jak piszesz, to ocenię w danym dniu jak zadzwonią i przyjadę czy dalej go chcę, i  czy nie lepiej będzie mi kupić coś z innego z mojej listy jak JLC czy bregueta na przykład. Na luzie podchodzę. 

Dasz rady z 226570 white - nic się nie powinno zmienić do czasu zanim do Ciebie dojdzie:)(może jedynie cena-ale otrzymasz upragniony zegar:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, sanik napisał(-a):

Co do informacji z salonu o możliwość zapisania się na suba z datą, to takich możliwości nie ma zdaje się od września 2020r.

A dokładniej to taka możliwość pojawiła się na chwilę we wrześniu 2020 z okazji premiery nowych referencji. Po kilku dniach listy zostały zamknięte.

Po "weryfikacji" list część osób została z list usunięta a część, w dosyć losowej kolejności otrzymuje zamówione zegarki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Mateo napisał(-a):

A dokładniej to taka możliwość pojawiła się na chwilę we wrześniu 2020 z okazji premiery nowych referencji. Po kilku dniach listy zostały zamknięte.

Po "weryfikacji" list część osób została z list usunięta a część, w dosyć losowej kolejności otrzymuje zamówione zegarki.

 

Dlaczego ludzie zostali usunieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, I_love_britney napisał(-a):

Dlaczego ludzie zostali usunieci?

Pytanie do Kruka raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.