Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

A jak to jest jak (teraz to już tylko hipotetycznie, bo odbierają wszyscy) ktoś nie odbierze zegarka? Zostaje w tym samym salonie dla następnego w kolejce w tymże, czy „wraca” do centrali do nowego rozdziału? Jaka jest rozliczalność kierownika salonu w takim przypadku?


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, lukebor napisał(-a):

A jak to jest jak (teraz to już tylko hipotetycznie, bo odbierają wszyscy) ktoś nie odbierze zegarka? Zostaje w tym samym salonie dla następnego w kolejce w tymże, czy „wraca” do centrali do nowego rozdziału? Jaka jest rozliczalność kierownika salonu w takim przypadku?

Jeżeli nie odbierzesz swojego rolego, to dzwonią do kolejnej osoby z listy która czeka na refkę i tyle. 

A jeżeli w danym "rzucie" nikt nie odbierze danej refki, to chyba zostaje w danym salonie w sejfie? mogą też wystawić do gablaty (w końcu jakieś rolexy zawsze są pod szybką) albo jadą do innego salonu gdzie wiedzą że ktoś kto tam czeka i kupi rolego.  Rozliczalność kierownika trudno powiedzieć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli nie odbierzesz swojego rolego, to dzwonią do kolejnej osoby z listy która czeka na refkę i tyle. 
A jeżeli w danym "rzucie" nikt nie odbierze danej refki, to chyba zostaje w danym salonie w sejfie? mogą też wystawić do gablaty (w końcu jakieś rolexy zawsze są pod szybką) albo jadą do innego salonu gdzie wiedzą że ktoś kto tam czeka i kupi rolego.  Rozliczalność kierownika trudno powiedzieć.
 

Jeśli by tak było, to znaczy, że w „systemie” jest dziura ;-)
I wracamy do sytuacji, która była kiedyś…

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przestaniemy zamawiac to wtedy skonczą sie kolejki

trzeba przerzucić sie na cos innego.

Może Certina?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, robol1 napisał(-a):

jak przestaniemy zamawiac to wtedy skonczą sie kolejki

trzeba przerzucić sie na cos innego.

Może Certina?

 

Tak by było najlepiej.
Złamać ich system.

Nie zapisywać się na listę. Ci którzy są zapisani powinni zrezygnować z czekania na liście.
Żeby wzmocnić odpowiedź kolektywu kupujących, iść nabyć inny luksusowy zegarek. I jeszcze powiedzieć w AD że skoro nie są w stanie dostarczyć w nawet przybliżonym terminie zegarka a Jeszcze cena wzrosła odkąd był zamawiany R to w efekcie kupiłem na przykład JLC, zenitha, breitlinga, ulysa czy omegę. 
Tylko wymagało by to globalnego zjawiska w krótkim czasie. I kto wie MOŻE wtedy rolex by się zastanowił o co chodzi. Bo biorąc pod uwagę politykę marki to klient jest dla rolexa a nie rolex dla klienta.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SPS napisał(-a):

Tak by było najlepiej.
Złamać ich system.

Nie zapisywać się na listę. Ci którzy są zapisani powinni zrezygnować z czekania na liście.
Żeby wzmocnić odpowiedź kolektywu kupujących, iść nabyć inny luksusowy zegarek. I jeszcze powiedzieć w AD że skoro nie są w stanie dostarczyć w nawet przybliżonym terminie zegarka a Jeszcze cena wzrosła odkąd był zamawiany R to w efekcie kupiłem na przykład JLC, zenitha, breitlinga, ulysa czy omegę. 
Tylko wymagało by to globalnego zjawiska w krótkim czasie. I kto wie MOŻE wtedy rolex by się zastanowił o co chodzi. Bo biorąc pod uwagę politykę marki to klient jest dla rolexa a nie rolex dla klienta.   


Jakis konkretnie działań oczekiwałbyś od Rolexa, żeby rozwiązać problem dostępności ? Zwiększyć istotnie produkcję stalowych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, lukebor napisał(-a):

A jak to jest jak (teraz to już tylko hipotetycznie, bo odbierają wszyscy) ktoś nie odbierze zegarka? Zostaje w tym samym salonie dla następnego w kolejce w tymże, czy „wraca” do centrali do nowego rozdziału? Jaka jest rozliczalność kierownika salonu w takim przypadku?

 

Było już kilka razy wyjaśniane. Od okołu dwóch lat zegarek wraca do centrali (lub do wskazanego salonu przez centralę). Kiedyś kierownik lokalnie mógł zdecydować kto następny go odbierze teraz już nie może.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tbn napisał(-a):


Jakis konkretnie działań oczekiwałbyś od Rolexa, żeby rozwiązać problem dostępności ? Zwiększyć istotnie produkcję stalowych ?

Myślę jako kupujący,  że przede wszystkim chciałbym być traktowany poważnie.
W momencie wpisania mnie na listę oczekiwałbym informacji ile konkretnie będę czekać. To po pierwsze. 
Na chwilę obecną to o nic się nie doprosisz, nie wiadomo ile osób czeka na daną ref, nie wiadomo który jesteś w kolejce w sumie nic nie wiadomo bo cenę ostateczną poznajesz w salonie przy odbiorze. 
 

Przy innych markach na tym poziomie ceny nie spotkałem się z takim podejściem. No ale wiadomo  rolex to marka która wybiera klienta więc do póki się godziny na to i czekamy posłusznie na liście to tak nas traktują. 
 

samo zwiększenie produkcji stalowych modeli czy nawet konkretnych ref  przy niezmienionej polityce raczej nie zrobiłoby różnicy?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej więc, zainicjuj globalną kampanię przeciwko obecnej polityce Rolexa. Masz jedynie praktycznie cały świat do ogarnięcia i wzięcia w niej udziału😂. Do odważnych świat należy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, SPS napisał(-a):

Myślę jako kupujący,  że przede wszystkim chciałbym być traktowany poważnie.
W momencie wpisania mnie na listę oczekiwałbym informacji ile konkretnie będę czekać. To po pierwsze. 
Na chwilę obecną to o nic się nie doprosisz, nie wiadomo ile osób czeka na daną ref, nie wiadomo który jesteś w kolejce w sumie nic nie wiadomo bo cenę ostateczną poznajesz w salonie przy odbiorze. 
 

Przy innych markach na tym poziomie ceny nie spotkałem się z takim podejściem. No ale wiadomo  rolex to marka która wybiera klienta więc do póki się godziny na to i czekamy posłusznie na liście to tak nas traktują. 
 

samo zwiększenie produkcji stalowych modeli czy nawet konkretnych ref  przy niezmienionej polityce raczej nie zrobiłoby różnicy?

 

 

spróbuj w PP i AP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, dariusz chlastawa napisał(-a):

spróbuj w PP i AP :)

A tak już się rozglądałem za Patkiem, rolexa szybciej dostanę 🤣 pomijam budżet 🤭

 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, SPS napisał(-a):

Myślę jako kupujący,  że przede wszystkim chciałbym być traktowany poważnie.
W momencie wpisania mnie na listę oczekiwałbym informacji ile konkretnie będę czekać. To po pierwsze. 
Na chwilę obecną to o nic się nie doprosisz, nie wiadomo ile osób czeka na daną ref, nie wiadomo który jesteś w kolejce w sumie nic nie wiadomo bo cenę ostateczną poznajesz w salonie przy odbiorze. 
 

Przy innych markach na tym poziomie ceny nie spotkałem się z takim podejściem. No ale wiadomo  rolex to marka która wybiera klienta więc do póki się godziny na to i czekamy posłusznie na liście to tak nas traktują. 
 

samo zwiększenie produkcji stalowych modeli czy nawet konkretnych ref  przy niezmienionej polityce raczej nie zrobiłoby różnicy?

 

 

Hehe było już wałkowane na wielu forach. 
Co ma zrobić Kruk jak sam nie wie ile dostanie zegarkow? Przypuszczam, ze Rolex nie wysyla dokladnych harmonogramow dostaw. A, ze popyt jest duzy - no jest bo 90% nabywcow retail tzw. Kolejkowicze kupuja zegarek aby go szybko opierdolic.

Stad wzrosty cen - cala filozofia.

doputy rynek na to pozwala karuzela bedzie sie krecic.

Rolex ma to w d*pie, bo co ma zrobic?

Nie da rady zwrryfikowac kupujacych - nie da sie

Moze podniesc mocno ceny - ale to ryzykowne, bo jak koniunktura spadnie to by musial obnizac- a to sie nie godzi w dobrach luksusowych

Moze zalac rynek podaza - ale to sie wiaze z nakladami inwestycyjnymi i spadkiem cen na rynku - tez ciezko

wiec Rolex nie robi nic i czesto sa to najlepsze decyzje inwestycyjne(no niby cos tam z mechanizmamini ich outputem kombinuje, ale

zobaczymy)

Jak kiedys bylem w rolku byl tlok-to byl juz mocny zwiastun zamkniecia wszelkich kolejek w tym roku…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, I_love_britney napisał(-a):

 A, ze popyt jest duzy - no jest bo 90% nabywcow retail tzw. Kolejkowicze kupuja zegarek aby go szybko opierdolic.

 

 

skąd masz te dane? To potwierdzone liczby? Gdzie są wystawiane te zegarki na sprzedaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, StaryWilk napisał(-a):

 

skąd masz te dane? To potwierdzone liczby? Gdzie są wystawiane te zegarki na sprzedaż?

Zajrzyj do GUS-u.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

Dajmy się wypowiedzieć @I_love_britney. Podał statystyki więc zapewne poda źródło. Chyba, że "widzimisie".

Obserwacje/info zwrotne z salonów wg ich obserwacji.

Ale nie jest tutaj wielką trudnością połączyć kropke do kropki - przy blokadzie np takiej referencji jak Air King:)

A co prowadzisz własne statystyki i coś się nie zgadza? Negujesz wszechobecne fliperstwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, I_love_britney napisał(-a):

Obserwacje/info zwrotne z salonów wg ich obserwacji.

Ale nie jest tutaj wielką trudnością połączyć kropke do kropki - przy blokadzie np takiej referencji jak Air King:)

A co prowadzisz własne statystyki i coś się nie zgadza? Negujesz wszechobecne fliperstwo?

 

dzięki za wyjaśnienie. 

 

Zastanawiam się ile w tym wątku jest faktów, a ile opinii. Sam nie mam danych (faktów). 

 

Na 1-2 stronach można przeczytać wpisy, które trudno połączyć? Który z Was się myli? 

 

1 godzinę temu, I_love_britney napisał(-a):

 A, ze popyt jest duzy - no jest bo 90% nabywcow retail tzw. Kolejkowicze kupuja zegarek aby go szybko opierdolic.

Stad wzrosty cen - cala filozofia.

 

W dniu 25.01.2022 o 10:47, memento mori napisał(-a):

 

Na całym świecie na chrono24 jest łącznie (wszystkie referencje) wystawionych około 14k sztuk nowych Rolexów (z lat 2020-2022) z czego ok. 4k to stalowe Professionale. 0.4% u handlarzy przy produkcji na poziomie 1 mln rocznie to nie jest dużo. Dla porównania nowych Omeg z tych samych lat jest około 12k a stalowych popularnych męskich modeli około 7k, ale Omega produkuje rocznie o połowę mniej tj. ok 0.5 mln sztuk. Takie mam wnioski po szybkiej raptem 2 minutowej analizie ofert na chrono24. Rolex wywołuje więcej emocji, więc wszystkim się wydaje, że jest go wszędzie "pełno" 🙂 

 

W dniu 25.01.2022 o 15:39, memento mori napisał(-a):

Nie jest to jak się niektórym zapewne wydaje 25%, 10% czy nawet 5%. Jak sprawdzałem liczbę ogłoszeń to zaznaczyłem modele wszystkie razem jeśli chodzi o materiał. Teraz zaznaczyłem tylko stalowe i jest ich nie 4k tylko 2.5k, czyli 0.25%  produkcji ogółem a ok. 1% produkcji stalowych Professionalu przy Twoim założeniu ląduje u handlarzy. To nadal bardzo mało. Nawet jak każdy ma pod ladą 3 razy tyle niż wystawione to 0.75%-3% to też mało według mnie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, I_love_britney napisał(-a):

Obserwacje/info zwrotne z salonów wg ich obserwacji.

A jak się zbiera informajce zwrotne z salonów? Odwiedzasz po kolei salony Kruka w Polsce i zadajesz im pytania wg jakiejś ankiety? Ile tych salonów odwiedziłeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

 

dzięki za wyjaśnienie. 

 

Zastanawiam się ile w tym wątku jest faktów, a ile opinii. Sam nie mam danych (faktów). 

 

Na 1-2 stronach można przeczytać wpisy, które trudno połączyć? Który z Was się myli? 

Większość tutejszych informacji to opinie/ przypuszczenia/ zasłyszenia, itp.

 

W ostatnich dniach, jedynie potwierdzoną wiadomością była informacja, o zakończeniu zapisów.

 

I zapamiętajmy, Kruk głównie pełni rolę sekretariatu w procesie kupno-sprzedaż Rolexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@I_love_britney, masz prawo zachować milczenie. Wszystko co powiesz może być użyte przeciwko Tobie. 🤣


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mario1971 napisał(-a):

@I_love_britney, masz prawo zachować milczenie. Wszystko co powiesz może być użyte przeciwko Tobie. 🤣

🤩🍻🤣

No Panowie jest jak jest - taniej nie będzie - ale może być przynajmniej śmiesznie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie będzie śmiesznie, jak ceny spadną do poziomu RRP. Standardowo, na forum najgłośniej krzyczący nabiorą wody w usta, jak to nie raz bywało. Na przykład odnośnie teorii na temat braku AR w Rolku.
Wiara w Rolka gorętsza jest niźli w latające spaghetti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak przeglądam ten wątek, to wyobrażam sobie kolesi z Kruka, którzy czytają te posty i mają totalną bekę z niezliczonych teorii spiskowych, statystyk poczynionych na bazie obserwacji oraz "pewnych informacji". Na bank mają grupę na whatsappie i wrzucą co lepsze kwiatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.