Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, zbyniu70 napisał(-a):

Ten gość od 2 dni nie odbiera telefonu. 🤣

😱

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę od kilku dni wzmożony ruch w temacie. 

Jako osoba która czeka na liście od maja 2021 na "nowego" eksplorera a przed tym próbowałem się wpisać na suba i master-gmt czego mi odmówili. Jednocześnie jako osoba która ma w kolekcji zenitha, breitlinga, TAGa. longinesa, Balla, FC, Tudorka i parę innych sztuk innych nieco tańszych. I tak sobie myślę.  

 

Jesteśmy zdrowo j**nięci żeby wydawać tysiące, dziesiątki tysięcy złotych monet na zegarek, który właściwie jest bardziej biżuterią. Bo przecież dokładniejsze w dzisiejszych czasach są urządzenia jak Garmin, Sunnto, srajfony czy inne szajsungi niż coś z certyfikatem COSC :P Kupujemy te zegarki luksusowe bo lubimy jak wyglądają, bo chcemy żeby coś odzwierciedlały. Dla innych to historia modelu, dla innych DNA marki, pretekst do wydania kasy zawsze się znajdzie :D 

 

W przypadku Rolka sytuacja jest kuriozalna wręcz. Popyt przewyższa podaż.

Wydaje się, że stoi za tym coś więcej. Osobiście widzę to tak.

Rolex stworzył nieprawdopodobną maszynę marketingową na przestrzeni dekad, na równi z PP czy AP. Nie słyszałem a przynajmniej nie spotkałem się z czymś takim w przypadku innych marek luksusowych. Jasne na poszczególne modele może tak, ale nie w takiej skali. 

W każdym razie jak mówimy o "koronie", ludzie ogarnięci takim wpływem marketingu tego giganta dajemy się traktować w taki sposób między innymi uczestnicząc w listach oczekujących lub jeszcze lepiej kupując kilkukrotnie drożej z drugiej ręki tą konkretną markę.

Wszystko napędza marketing i polityka pozycjonowanie marki. Podobno jest tak, że w salonach Rolexa zawsze mają zegarki, tylko trzeba być tym specjalnym klientem ochrzczonym przez papieża,  który ma odpowiednią historię zakupów albo być kimś ważnym lub i znanym.

Gdyby do salonu wszedł Lewandowski albo jakiś celebryta, Daytonę wyczarowaliby w ciągu tygodnia. 

A takie biedaki jak my, wielcy kolekcjonerzy :D :P  nie jesteśmy godni, bo jaki to wkład w posiadanie przez akurat mnie czy Ciebie ma dla takiej marki wydanie 9k na profesjonala? żaden.  Lista oczekujących jest tylko grzecznym powiedzeniem - sory nie jesteś na tyle istotnym klientem żebyśmy Ci sprzedali stalowego suba, i naiwnie czekamy na zegarek kilka lat. Sory ale tak jest.  

 

Rysuje się tu taki wniosek, że Rolex ma za***iste zegarki ale marka jako  brand w jaki sposób podchodzi do klienta jest zwyczajnie dziadowska. Odnosząc się do mojego drugiego akapitu, każdy musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy chce mieć coś takiego na ręku - patrzcie jak frajer czekałem 2 lata na zegarek, w końcu zadzwonili i zaszczycili mnie  możliwością wydania 10 k ojro na jakiegoś stalaka. :D 

 

Ja do swojej obecności na liście podchodzę na totalnym luzie. Jestem zwyczajnie ciekaw jak to się skończy bo dalej nie mam żadnej informacji, a niedługo rok odkąd wpisali mnie na ref. 226570. 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno ktoś widział jednorożca😂. Daj przykład z życia wzięty że jakiś celebryta wszedł do salonu Rolexa i z miejsca dostał zegarek o który poprosił. Oczywiście, jeśli jesteś klientem który zostawił w Rolexie setki tysięcy złotych, to możesz zostać potraktowany lepiej (szybciej dostać zegarek lub w ogóle się  na listę zapisać) ale w tym celu nie musisz być celebrytą. 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, SPS napisał(-a):

Ja do swojej obecności na liście podchodzę na totalnym luzie.

👍

Reszty cytować nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Galerii Mokotów brak możliwości zapisu. Wszedłem z marszu. Bez umawiania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, SPS napisał(-a):

1

Jesteśmy zdrowo j**nięci żeby wydawać tysiące, dziesiątki tysięcy złotych monet na zegarek, który właściwie jest bardziej biżuterią. Bo przecież dokładniejsze w dzisiejszych czasach są urządzenia jak Garmin, Sunnto, srajfony czy inne szajsungi niż coś z certyfikatem COSC...

 

2

Ja do swojej obecności na liście podchodzę na totalnym luzie

AD1

Podobnie myslac, to po co kupowac obraz za miliony euro Leonarda, kiedy mozna miec swietnej jakosci jotpega na kompie i wydrukowac sobie w jeszcze lepszej od oryginalu na billboardzie przed domem??? 🤔🤣

 

AD2

Z tego co napisales, to wydaje mi sie, ze wprost przeciwnie - taka ilosc wkur....nia i zlosci nie swiadczy bynajmniej o "luzackim" podejsciu 😂

 

ps

Philippe Dufour tez czekal na swojego Pepsi i "z ulicy" go nie dostal, wiec te bajki o gwiazdach odbierajacych od reki nikogo juz tutaj chyba nie ruszaja - ale pisac mozna 😊 Z drugiej strony jak sie nie rozumie czemu jakies gwiazdy moga cos dostac szybciej niz inni, to zawsze mozna zostac taka gwiazda i bedzie sie mialo wszystko na wyciagniecie reki - tego tez nikt nie broni - banalne 😎

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ależ koledzy :) zapewniam że mój post jest czysto ironiczy i cyniczny, autoironiczny wręcz bo sam się sobie dziwię że uczestniczę w tym wielkim oczekiwaniu aż zadzwonią. Wybaczcie prowokacyjny ton :D miłego piąteczku.

ps. Gwiazdą nie chcę zostać, za bardzo cenię sobie święty spokój. :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

50 minut temu, artme napisał(-a):

AD1

Podobnie myslac, to po co kupowac obraz za miliony euro Leonarda, kiedy mozna miec swietnej jakosci jotpega na kompie i wydrukowac sobie w jeszcze lepszej od oryginalu na billboardzie przed domem??? 🤔🤣

 

AD2

Z tego co napisales, to wydaje mi sie, ze wprost przeciwnie - taka ilosc wkur....nia i zlosci nie swiadczy bynajmniej o "luzackim" podejsciu

Philippe Dufour tez czekal na swojego Pepsi i "z ulicy" go nie dostal, wiec te bajki o gwiazdach odbierajacych od reki nikogo juz tutaj chyba nie ruszaja - ale pisac mozna 😊 Z drugiej strony jak sie nie rozumie czemu jakies gwiazdy moga cos dostac szybciej niz inni, to zawsze mozna zostac taka gwiazda i bedzie sie mialo wszystko na wyciagniecie reki - tego tez nikt nie broni - banalne 😎


Nie wiem jakie było tło historii Dufoura, może salon się nie zorientował kto to, a jako człowiek skromny się nie obnosił. Natomiast jak ci się wydaje, że celebryta nie załatwi sobie w Kruku po znajomosci szybciej to jesteś troszkę naiwny. Nie mówiąc o innych krajach jak USA, gdzie klient VIP to standard.

 

Ja się zastanawiam kiedy w Kruku listy staną się iluzją. Ktoś się zapisał, ale telefonu nigdy nie będzie. Bo przy rosnącej popularności zmierza to w te stronę. 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, tbn napisał(-a):

...Natomiast jak ci się wydaje, że celebryta nie załatwi sobie w Kruku po znajomosci szybciej to jesteś troszkę naiwny.

Naiwni sa raczej ci, ktorzy sie dziwia czemu np. taki Lewandowski dostaje cos wczesniej, niz przecietny Kowalski 😊

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, artme napisał(-a):

Naiwni sa raczej ci, ktorzy sie dziwia czemu np. taki Lewandowski dostaje cos wczesniej, niz przecietny Kowalski 😊


To źle cię zrozumiałem. W Kruku rozdaje centrala, nie jeden tam ma dojścia pewnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pl Konstytucji, klient zapisany na wizytę 2 dni wcześniej i brak możliwości złożenia deklaracji na gmt i AK. Brawo Kruk.👎👎👎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tbn napisał(-a):


To źle cię zrozumiałem. W Kruku rozdaje centrala, nie jeden tam ma dojścia pewnie. ;)

To jak cos jest rozdawane w Kruku czy w kazdej innej firmie nie mamy niestety pojecia, wiec gdybania juz od kilku lat, to... tylko gdybania i domysly 😎 - nic z tym  wiekszosc z nas zrobic nie moze i warto wreszcie sie z tym pogodzic - takie lajf 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sanik napisał(-a):

Pl Konstytucji, klient zapisany na wizytę 2 dni wcześniej i brak możliwości złożenia deklaracji na gmt i AK. Brawo Kruk.👎👎👎

No to niefajnie... 😕

 

A odnosnie tego nowego GMT - ludziska rzucili sie na tego pokrake 🤪 jak na niewiadomo co, tylko dlatego, ze na innego zapisac sie nie mozna i "BO TO GMT JEST". Moge sie zalozyc, ze 90% tych zegarkow wyleje sie na chrono etc., bo tylko nieliczni faktycznie zakupili go, aby nosic a nie inwestycyjnie - takie czasy 🙂

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien że gość z Rolexa co mu się slajdy pomyliły i wyświetlil zegarek do góry nogami na zebraniu jak zatwierdzali kolory to jeszcze premie za udany projekt dostał .

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to co czytam tutaj , jest czystym potwierdzeniem tego co tu ( USA ) ostatnio się dowiedziałem. Salony tworzą listy VIP klientów. Prowadzą weryfikacje , kto na niej się znajdzie , kto może być potencjalnie dobrym klientem a kto już jest. Ciekawe czy są wśród Was osoby , które za pomocą SMS zamówili jakąś nowość , bez weryfikacji.
Tutaj takie listy już istnieją.
Jak pani mi powiedziała , mamy około 50k klientów w tym spora część na zegarki. Nikt już z ulicy nie wejdzie i nie kupi czy zamówi Rolex. A jak się mu uda zapisać , to tylko z przyzwoitości i dobrego dnia managera. Swoje odczeka.
Będzie jeszcze grzej. Kto zamówił bez historii zakupowej , jest szczęściarzem.
Może się mylę a może nie.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, artme napisał(-a):

No to niefajnie... 😕

 

A odnosnie tego nowego GMT - ludziska rzucili sie na tego pokrake 🤪 jak na niewiadomo co, tylko dlatego, ze na innego zapisac sie nie mozna i "BO TO GMT JEST". Moge sie zalozyc, ze 90% tych zegarkow wyleje sie na chrono etc., bo tylko nieliczni faktycznie zakupili go, aby nosic a nie inwestycyjnie - takie czasy 🙂

Mnie się najbardziej podobają naciągane wyjaśnienia że to jest model na który wieki całe czekali leworęczni😆.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, rafalmosty napisał(-a):

A dzisiaj ktoś się zapisał? @sanik byłeś?🧐

No byłem i jako zapisany na wizytę wysłuchałem bzdur, jak to dokładają starań aby klient był zadowolony i że nie przyjmą zapisu 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, artme napisał(-a):

No to niefajnie... 😕

 

A odnosnie tego nowego GMT - ludziska rzucili sie na tego pokrake 🤪 jak na niewiadomo co, tylko dlatego, ze na innego zapisac sie nie mozna i "BO TO GMT JEST". Moge sie zalozyc, ze 90% tych zegarkow wyleje sie na chrono etc., bo tylko nieliczni faktycznie zakupili go, aby nosic a nie inwestycyjnie - takie czasy 🙂

Być może, ale ja będę nosić*. Podoba mi się, wcześniej chciałem Pama "lewego" kupić.

 

Edit: *jeżeli mi go sprzedadzą

Edytowane przez Mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, artme napisał(-a):

No to niefajnie... 😕

 

A odnosnie tego nowego GMT - ludziska rzucili sie na tego pokrake 🤪 jak na niewiadomo co, tylko dlatego, ze na innego zapisac sie nie mozna i "BO TO GMT JEST". Moge sie zalozyc, ze 90% tych zegarkow wyleje sie na chrono etc., bo tylko nieliczni faktycznie zakupili go, aby nosic a nie inwestycyjnie - takie czasy 🙂

Jeśli masz rację to  90% światowej sprzedaży trafi na czarny rynek i nie spotka tam za wielu klientów na dziwacznego Rolexa za premium to realne ceny zakupu spadną …taka sobie ta inwestycja…prawie jak Munsłocz …tylko w innym mechaniźmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mateo napisał(-a):

Być może, ale ja będę nosić. Podoba mi się, wcześniej chciałem Pama "lewego" kupić.

No to bedziesz w tych 10% i to Ci sie chwali 😊👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze chciałem zostać gwiazdą bądź celebrytą. Najlepiej jednym i drugim na raz. Niestety bozia talentu nie dała i muszę radzić sobie w inny sposób. Jeszcze wczoraj osiągnięciem było dla mnie wypełnienie formularza wpisu na listę oczekujących. Dziś wydarzeniem  jest wpis na formularz zapytania o wpis na listę oczekujących. Od razu poczułem się lepszy niż niejeden celebryta 😂.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, desmo napisał(-a):

…taka sobie ta inwestycja…prawie jak Munsłocz …tylko w innym mechaniźmie

Moonswatcha to Ty zostaw, bo mi sie podobaja 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, sanik napisał(-a):

No byłem i jako zapisany na wizytę wysłuchałem bzdur, jak to dokładają starań aby klient był zadowolony i że nie przyjmą zapisu 😀

Może nie trafiłeś akurat na pana Michała, Rolex Expert Advisora😂.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, beniowski napisał(-a):

Może nie trafiłeś akurat na pana Michała, Rolex Expert Advisora😂.

I znalazłeś wytłumaczenie 👍

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.