Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, tbn napisał(-a):

Zaraz się okaże, że Datejust będzie trudno dostać. 

no przecież już tak jest, na dzień dzisiejszy tylko na jeden model  two tone 36mm można sie zapisać, reszta niedostępna, czasy oczekiwania przekraczają już ponad rok 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Boogie napisał(-a):

no przecież już tak jest, na dzień dzisiejszy tylko na jeden model  two tone 36mm można sie zapisać, reszta niedostępna, czasy oczekiwania przekraczają już ponad rok 

Widzę nowy awatar. Czyżbyś na tę wersję się zapisał?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Widzę nowy awatar. Czyżbyś na tę wersję się zapisał?

dokładnie nie na tę, z jednolitą tarczą, a ten zielony bardzo mi sie podoba, mam tylko nadzieje że real będzie odzwierciedlał rendero zdjęcia producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielona tarcza jest już w 31, nie należy się raczej spodziewać innego koloru. To nie jest taki jak na renderach, ale bardziej w szarość. 

27 minut temu, Boogie napisał(-a):

no przecież już tak jest, na dzień dzisiejszy tylko na jeden model  two tone 36mm można sie zapisać, reszta niedostępna, czasy oczekiwania przekraczają już ponad rok 


Chyba to specyfika małego rynku w Polsce, nie czytałem o większych problemach z dostanie DJa za granicą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, tbn napisał(-a):

Zielona tarcza jest już w 31, nie należy się raczej spodziewać innego koloru. To nie jest taki jak na renderach, ale bardziej w szarość. 

Markiza by tu sie przydała, żeby sie wypowiedziec w temacie tego koloru.  I tak myślę, że większa powierzchnia tarczy może zmienic diamteralnie jego odbiór.

 

  

38 minut temu, tbn napisał(-a):

Chyba to specyfika małego rynku w Polsce, nie czytałem o większych problemach z dostanie DJa za granicą. 

Znasz miejsce za granicą, gdzie można z półki, lub bardzo szybko, nabyć DJ41 ?

 

Edytowane przez Boogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Boogie napisał(-a):

Markiza by tu sie przydała, żeby sie wypowiedziec w temacie tego koloru.  I tak myślę, że większa powierzchnia tarczy może zmienic diamteralnie jego odbiór.

 

  

Znasz miejsce za granicą, gdzie można z półki, lub bardzo szybko, nabyć DJ41 ?


Między zamówieniem z półki, a brak możliwości zamówienia w ogóle lub czekaniu ponad rok na zwykłego DJ-a, jest sporo pomiędzy. A w Polsce sytuacja jak rozumiem już tak wyglada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tbn napisał(-a):

Zielona tarcza jest już w 31, nie należy się raczej spodziewać innego koloru. To nie jest taki jak na renderach, ale bardziej w szarość. 


Chyba to specyfika małego rynku w Polsce, nie czytałem o większych problemach z dostanie DJa za granicą. 

W krajach skandynawskich nie jest nic lepiej, a okres oczekiwania jeszcze dłuższy. Wiem, to także mały rynek...;)

 

A gdzie się teraz dostaje Datejust 41, te bardziej popularne tarcze "od ręki"?  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK 4 miesiące na cukierkowa wersje. Teraz zaczynam podejrzewać, że to VIP czy inny celebryta. Ale moze jest jak mówicie, najbardziej banalny zegarek na świecie jak Rolex sam reklamuje, tez już niedostępny. 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


W tym okienku można się (było) zapisywać na wszystkie kolory DJ 36 i 41 czy tylko na nowości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, tbn napisał(-a):

W UK 4 miesiące na cukierkowa wersje. Teraz zaczynam podejrzewać, że to VIP czy inny celebryta. Ale moze jest jak mówicie, najbardziej banalny zegarek na świecie jak Rolex sam reklamuje, tez już niedostępny. 

Najbardziej banalny i jednocześnie najbardziej uniwersalny.

 

Która to jest wersja cukierkowa?

5 minut temu, PKS napisał(-a):


W tym okienku można się (było) zapisywać na wszystkie kolory DJ 36 i 41 czy tylko na nowości?

Tylko na nowości.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluted + jubilee, tarcza nie wiem, o ile ma to znaczenie. Chyba, tez najpopularniejsza, z moich własnych obserwacji życiowych. :) Ja do DJa nic nie mam, myślę że to fajny edc. Każdy skonfiguruje coś pod siebie. Tylko zaskakuje mnie ta niedostępność. No ale jeszcze niedawno Exy, Milgaus czy AK nikogo nie interesowały specjalnie. Dzisiaj wszyscy w nich piękno odkryli nagle i pędzą na zapisy. ;) Dlaczego nie DJ zatem. Ostatni się uchowa Cellini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo bez fluted i jubilee to jest OP z datą ;)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika, że słodki ze mnie gość. default_smile.png

0163d0ba72ca0c88ffc04d849f230ba2.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Jan napisał(-a):

Bo bez fluted i jubilee to jest OP z datą ;)

OP bardziej na wypasie, bo ma podwójne indeksy 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Boogie napisał(-a):

Markiza by tu sie przydała, żeby sie wypowiedziec w temacie tego koloru.  I tak myślę, że większa powierzchnia tarczy może zmienic diamteralnie jego odbiór.

 

  

Znasz miejsce za granicą, gdzie można z półki, lub bardzo szybko, nabyć DJ41 ?

 

Tak w lekkim słońcu ta tarcza w 31 mm wygląda, w sztucznym oświetleniu pokazywałem w wątku rolexa.

20220403_163403.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo bez fluted i jubilee to jest OP z datą

Widać, że nigdy tych zegarków na żywo nie widziałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w życiu 4 Rolexy, jednak po tym jak mi odmówili wymiany szkiełka w Sub'ie date na szkiełko bez cyklopa (byłem gotów za to naprawdę solidnie zapłacić), odmówiono mi zapisania się na zakup Batmana, a z nowo zakupionego zegarka obsługa kruka ściągała folijki, bo im Rolex Geneve tak rzekomo nakazuje, żeby klient nie mógł odsprzedać zegarka jako nowy, a jednocześnie 2 z 4 zakupionych zegarków miało wady (Mario, Sub, którego masz ode mnie to jeden z tych dwóch akurat bez wad :) ), stwierdziłem, że ta marka to jedna wielka patologia i nie planuję więcej zakupów Rolexa. 

Edytowane przez tomekr89

Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, tomekr89 napisał(-a):

Kupiłem w życiu 4 Rolexy, jednak po tym jak mi odmówili wymiany szkiełka w Sub'ie date na szkiełko bez cyklopa (byłem gotów za to naprawdę solidnie zapłacić), odmówiono mi zapisania się na zakup Batmana, a z nowo zakupionego zegarka obsługa kruka ściągała folijki, bo im Rolex Geneve tak rzekomo nakazuje, żeby klient nie mógł odsprzedać zegarka jako nowy, a jednocześnie 2 z 4 zakupionych zegarków miało wady (Mario, Sub, którego masz ode mnie to jeden z tych dwóch akurat bez wad :) ), stwierdziłem, że ta marka to jedna wielka patologia i nie planuję więcej zakupów Rolexa. 

Kiedy chciałeś sie zapisać na batmana ? W środku sezonu ?

Folie ściągają na całym świecie, dlatego pojawili sie producenci i dostawcy tych folii, można taki aftermarketowy zestawik kupić na internetach :D

Możesz cos wiećej napisać o tych wadach, bardzo ciekawy temat ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krystian napisał(-a):

Widać, że nigdy tych zegarków na żywo nie widziałeś.

 

Wiesz, istnieje cos takiego jak sarkazm . Tamto zdanie miało wyrazić to że dla mnie datejust musi miec jubilee i fluted bezel inaczej jest troche jak w tych memach z Anne Hathaway. Prywaty o tym co widziałem a czego nie skomentuję

 

 

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Boogie napisał(-a):

Kiedy chciałeś sie zapisać na batmana ? W środku sezonu ?

Folie ściągają na całym świecie, dlatego pojawili sie producenci i dostawcy tych folii, można taki aftermarketowy zestawik kupić na internetach :D

Możesz cos wiećej napisać o tych wadach, bardzo ciekawy temat ?

 


Nie wiem, kiedy jest środek sezonu, kiedy jest przed i po sezonie. Batman to zegarek uniwersalny, więc sezon dla mnie jest cały rok. Chciałem się zapisać raz zamawiając Sub'a drugi raz odbierając go. Bez różnicy było dla mnie czy Oyster czy Jubilee. 

Nie interesuje mnie, czy i gdzie ściągają folijki. Jak kupuję nowy produkt to moje święte prawo bym sam sobie je ściągał. Żadna inna marka zegarków, samochodów, AGD, RTV, mebli z ikei, czy stolarki okiennej i drzwiowej nie odbierała mi możliwości ściągnięcia folijek samemu, jako rytuał podkreślający że to ja pierwszy obcuję z odsłoniętym moim prywatnym zakupem. Jeśli folijki można dokupić na rynku wtórnym w celu ich ponownego nałożenia to jest to patlogia^2.

Sub - niecentrujący się bezel (dodam że ze wszystkich zegarków z obrotowym bezelem jakie miałem to jedyny w którym się nie centrował).
DJ - nie trzymał czasu. Wyregulowali go na gwarancji. Za te pieniądze taka wtopa to jak wymierzenie policzka. Gdybym miał podliczyć swój czas na udanie się do AD w celu oddania zegarka do reklamacji, a potem jego odbiór (w praktyce 2 dni wyjęte z życia + paliwo) to mógłbym za to kupić inny zegarek mechaniczny lepiej trzymający czas niż DJ przed regulacją. 



 

Edytowane przez tomekr89

Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^ do mnie pijesz? :) 

 


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, tomekr89 napisał(-a):


Nie wiem, kiedy jest środek sezonu, kiedy jest przed i po sezonie. Batman to zegarek uniwersalny, więc sezon dla mnie jest cały rok. Chciałem się zapisać raz zamawiając Sub'a drugi raz odbierając go. Bez różnicy było dla mnie czy Oyster czy Jubilee. 

Nie interesuje mnie, czy i gdzie ściągają folijki. Jak kupuję nowy produkt to moje święte prawo bym sam sobie je ściągał. Żadna inna marka zegarków, samochodów, AGD, RTV, mebli z ikei, czy stolarki okiennej i drzwiowej nie odbierała mi możliwości ściągnięcia folijek samemu, jako rytuał podkreślający że to ja pierwszy obcuję z odsłoniętym moim prywatnym zakupem. Jeśli folijki można dokupić na rynku wtórnym w celu ich ponownego nałożenia to jest to patlogia^2.

Sub - niecentrujący się bezel (dodam że ze wszystkich zegarków z obrotowym bezelem jakie miałem to jedyny w którym się nie centrował).
DJ - nie trzymał czasu. Wyregulowali go na gwarancji. Za te pieniądze taka wtopa to jak wymierzenie policzka. Gdybym miał podliczyć swój czas na udanie się do AD w celu oddania zegarka do reklamacji, a potem jego odbiór (w praktyce 2 dni wyjęte z życia + paliwo) to mógłbym za to kupić inny zegarek mechaniczny lepiej trzymający czas niż DJ przed regulacją. 
 

a to nie dziw się, że nie chciano Cie zapisać na Batmana, skoro chciałeś to zrobic w jakims przypadkowym momencie.

Od kilku lat taka mozliwość jest tylko przy ogłaszaniu nowej referencji.

Odnośnie folijek, tez mnie to drażni i kiedyś zrobiłem mały performance chowając zegarek po zapłaceniu za niego, odmawiając sprzedawcy macania mojej właśnie nabytej własności.

Producenci wymyślają różne rzeczy, by kontrolować rynek wtórny, Patek skupował z rynku używane zegarki...w sumie nie ma to znaczenia, bo i bez tych folijek rynek sobie radzi windując ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Boogie napisał(-a):

a to nie dziw się, że nie chciano Cie zapisać na Batmana, skoro chciałeś to zrobic w jakims przypadkowym momencie.

Od kilku lat taka mozliwość jest tylko przy ogłaszaniu nowej referencji.

Odnośnie folijek, tez mnie to drażni i kiedyś zrobiłem mały performance chowając zegarek po zapłaceniu za niego, odmawiając sprzedawcy macania mojej właśnie nabytej własności.

Producenci wymyślają różne rzeczy, by kontrolować rynek wtórny, Patek skupował z rynku używane zegarki...w sumie nie ma to znaczenia, bo i bez tych folijek rynek sobie radzi windując ceny.

A jak skończył się ten performance :-)? Rozwiń wątek bo brzmi ciekawie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, ze po prostu najlepiej mieć jakiś ulubiony salon/sprzedawcę i umawiać się wyłącznie z nim. Miałem jako taką historię w kruku (omega, chopard bransoletka dla żony, Tudor gmt). Równo rok temu odebrałem dj41 (niebieski flutted i żubilka). Potem w kwietniu zapisałem się na batmana - odebrałem w październiku. Teraz poszedłem na zapisy (w tym samym butiku), wszystko w miłej atmosferze, zapisałem się na to, co chciałem. Czekamy tydzień, dwa na kontakt z centrali, kiedy to będzie wiadomo czy zapis przeszedł, czy nie. Nie mam z tym problemu, mam dwa świetne zegarki, które umilą czas, jeśli okaże się, że tegoroczny zapis nie wyszedł. Ciagle w sferze marzeń mam suba z datą i czarna daytonę, jak listy się otworzą to po prostu pójdę do salonu i się zapisze :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.