Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Jan napisał(-a):

 

Niech bardziej doświadczeni koledzy powiedzą. Ja to widzę tak, że równie dobrze dany model może być za rok czy dwa discontinued i tyle warty byl wpis na listę ;)

No tak, w takiej sytuacji to niestety prawda.

Ciekaw jestem, czy Ci, którzy byli zapisani na hulka zostali przepisani na cermita po zakończeniu produkcji tego pierwszego? Bo zdaje się, że tak miało być?

Edytowane przez Mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mateo napisał(-a):

No tak, w takiej sytuacji to niestety prawda.

Ciekaw jestem, czy Ci, którzy byli zapisani na hulka zostali przepisani na cermita po zakończeniu produkcji tego pierwszego? Bo zdaje się, że tak miało być?

Była opcja przepisania przy Hulk-Cermit, ale już przy nowym Air King tej opcji podobno nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szok i niedowierzanie.

Mysle, ze gdyby towarzystwo chcialo TT DJ to by nie bylo problemow z zapisem…

Ale, ze kazdy upatrzyl sobie GMT na stali;)

Co ma zrobic Kruk jak na butik ma x gmt w ciagu 4 lat - a na starcie jest 20x chetnych?

chyba slusznie odmawia😎

 

Nalezy znac swoje miejsce w szeregu, cala filozofia…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie ma być drugie dno?
Zresztą inni koledzy pisali tu o tym samym. Te zapisy na wizyty to było jawne wprowadzenie w błąd, aby nieco rozładować kolejki pierwszego dnia. To info z jendego AD.

Zdaje się że o ten sam salon chodzi.
W rozmowie telefonicznej twierdzono że kolejność zapisów nie ma znaczenia więc mogę przyjechać w sobotę - pierwotnie planowałem czwartek. Gdybym wiedział że zamkną listy to przyjechałbym wcześniej, upewniałem się czy to ma jakieś znaczenie.
Jeżeli telefon odbiera randomowy pracownik to nie powinien udzielać randomowych informacji.
Potem przestano odbierać telefony i nie było możliwości uzyskania jakichkolwiek informacji inaczej niż jadąc na umówione spotkanie i dopiero tam dowiedzieć się że już za późno na cokolwiek.
Nie chodzi o to że nie kupię GMT bo i tak szansa była pewnie niewielka - poza historią zakupów nie mam żadnej „relacji z salonem” - ale dezinformacja i lekceważenie klienta to nie jest coś czego bym się spodziewał przy takich zakupach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Jan napisał(-a):

 

Niech bardziej doświadczeni koledzy powiedzą. Ja to widzę tak, że równie dobrze dany model może być za rok czy dwa discontinued i tyle warty byl wpis na listę ;)

Raczej male prawdopodobienstwo, ze nowo co wypuszczony model wycofaja po 2-3 latach - no chyba, ze tak jak z nowym DS, do ktorego wsadzili ze 3 lata temu nowy mechanizm i cos tam zmienili i teraz znowu cos odswiezaja - ale to pierwszy raz cos takiego sie zdarzylo i nie sadze, ze podobnie zrobia z nowymi klasycznymi modelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, artme napisał(-a):

Raczej male prawdopodobienstwo, ze nowo co wypuszczony model wycofaja po 2-3 latach - no chyba, ze tak jak z nowym DS, do ktorego wsadzili ze 3 lata temu nowy mechanizm i cos tam zmienili i teraz znowu cos odswiezaja - ale to pierwszy raz cos takiego sie zdarzylo i nie sadze, ze podobnie zrobia z nowymi klasycznymi modelami.


Ale jednak kilka OP 41 wycofali po niecałych dwóch latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, błękitny, czerwony i żółty zostały bardzo szybko wycofane z oferty. Przeczytałem w paru miejscach, iż problem był z powtarzalnością idealnie tego samego odcienia koloru tarczy. Ale czy to był faktyczny powód, tego nie wiem.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Krukiem w SSC, uprzejmy Pan poinformował, że zapisy w Katowicach zakończyły się 31.03.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Zgadza się, błękitny, czerwony i żółty zostały bardzo szybko wycofane z oferty.

 

to samo dla OP31 w kolorze "candy pink". 

 

Cytat

Raczej male prawdopodobienstwo, ze nowo co wypuszczony model wycofaja po 2-3 latach

 

SD 116600 40mm, 2014-2017, op39 - 2018-2020. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, wieloryb napisał(-a):

Nie zrozum tego pytania jako czepialstwo, ale skoro wybrałeś rolexa do tak świetnego życiowego projektu /szacunek/ i jesteś zapisany, dlaczego nie mogłeś kupić nowego ex z 2 ręki, a po odbiorze z salonu po prostu drugiego sprzedac i odzyskać różnicę w cenie zakupu pierwszego?

Zapisanie  nie gwarantuje zakupu u AD😁, byłby zgrzyt patrząc na zegarek za który się przepłaciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Zgadza się, błękitny, czerwony i żółty zostały bardzo szybko wycofane z oferty. Przeczytałem w paru miejscach, iż problem był z powtarzalnością idealnie tego samego odcienia koloru tarczy. Ale czy to był faktyczny powód, tego nie wiem.  

A tak z ciekawości - gdy np wypada z oferty zegarek/kolor tarczy to znaczy, że od tej chwili R nie przyjmuje nowych zamówień a te już złożone zrealizuje, czy wręcz kończy produkcję i ci, którzy czekają np rok na żółtego bobra wypadają z kolejki a zamówienie jest anulowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tom87 napisał(-a):

A tak z ciekawości - gdy np wypada z oferty zegarek/kolor tarczy to znaczy, że od tej chwili R nie przyjmuje nowych zamówień a te już złożone zrealizuje, czy wręcz kończy produkcję i ci, którzy czekają np rok na żółtego bobra wypadają z kolejki a zamówienie jest anulowane?

Wypadają, bo nie mają już za czym czekać.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Wypadają, bo nie mają już za czym czekać.

Może zwiększa produkcję czarnych OP i się doczekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tom87 napisał(-a):

Może zwiększa produkcję czarnych OP i się doczekam :)

Pewnie planowali z wyprzedzeniem wycofanie topowych kolorów, więc nie ma co liczyć na zwiększenie produkcji pozostałych OP. Mimo wszystko życzę szybkiego odbioru.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też się "pochwalę". Zbierałem się jakiś czas (dość długi, przyznaję) żeby kupić czarnego DJa, i tak długo się zbierałem, że listy zamknęli. Jak w piątek otworzyli listy na DJ to pomyślałem, zapiszę się na zielonego, jak mi się nie spodoba to zawsze łatwiej wymienić go będzie na czarnego. Umówiłem się na sobotę, na konkretną godzinę w Warszawie w GalMoku, bo pomyślałem, gdzie jak gdzie ale w Warszawie będzie najpewniej. Zostałem zapewniony, że fakt umówienia się jest jednoznaczny z wpisaniem na listę. Przejechałem ponad 400km do Warszawy i... dowiedziałem się, że na to co się chcę zapisać już nie mogę. No k.... m..., nie dało się wykonać jednego telefonu i oszczędzić mi tej wycieczki ? 900km w obie strony i prawie cały dzień w doopę.

Czy jestem zły na W Kruka? Jak cholera, obługa na poziomie Społem w czasach PRL... Czy jestem zły na Rolexa ? Tochę tak, wszak można było ujednolicić sposoby zapisu...

 

P.S. Może ktoś się chce pozbyć czarnego DJa na dżubili ze smooth bezel ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, mozna sie zapisac ale z listy moga wywalic, zapis nie gwarantuje kupna a w miedzyczasie moga zamknac produkcje np koloru tarczy z zapisu. Dodatkowo jak sie uda zapisac informuja ze szanse sa małe bo wszyscy sie zapisuja na ten model i rozmiar tylko ze to jedyne na co mozna sie zapisac oprocz jakichś TT i ew malych rozmiarów :))


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś pomysł na to, dlaczego Rolex nie podwyższa cen przy takim popycie? Powinni zrobić ceny x2, może to by znormalizowało sytuację. Ale wówczas wpadki jakościowe byłyby jeszcze większym absurdem niż teraz. 


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tomekr89 napisał(-a):

Macie jakiś pomysł na to, dlaczego Rolex nie podwyższa cen przy takim popycie? Powinni zrobić ceny x2, może to by znormalizowało sytuację. Ale wówczas wpadki jakościowe byłyby jeszcze większym absurdem niż teraz. 

Pewnie antycypuja, ze hype nie bedzie trwal wiecznie.

Podnoszac mocno ceny, w okresie bessy musieliby przeceniac produkty - co na rynku dobr luksusowych jest samobojem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jan napisał(-a):

Podsumowując, mozna sie zapisac ale z listy moga wywalic, zapis nie gwarantuje kupna a w miedzyczasie moga zamknac produkcje np koloru tarczy z zapisu. Dodatkowo jak sie uda zapisac informuja ze szanse sa małe bo wszyscy sie zapisuja na ten model i rozmiar tylko ze to jedyne na co mozna sie zapisac oprocz jakichś TT i ew malych rozmiarów :))

🍺🍷🥃🍸😁

( w zależności co lubisz) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Macie jakiś pomysł na to, dlaczego Rolex nie podwyższa cen przy takim popycie? Powinni zrobić ceny x2, może to by znormalizowało sytuację. Ale wówczas wpadki jakościowe byłyby jeszcze większym absurdem niż teraz. 
Już od dawna takze nad tym zastanawiam się. Musi to być celowe zagranie. Przecież, Rolex widzi jakie ceny osiągają Daytony, Pepsi etc. Ba, na naszym forum jest Cermit za bodajże 125tys zł. Ceny wszystkich zegarkow mógłby lekka reka podnieść o 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być może (zgaduję) niepodnoszenie cen wynika z różnych czynników prawnych - wg różnych źródeł właścicielem firmy jest fundacja charytatywna, która dzięki temu unika podatków. Może być więc tak, że przekroczenie pewnej marży byłoby np. niezgodne ze statutem fundacji lub wrzucało w jakieś inne pułapy opodatkowania - i podnieśliby cenę o 50 %, a później od całości dotychczasowej marży by zapłacili np 60% jakiegoś wysokiego federalnego podatku. Kolejny aspekt jest taki, że nadal Rolex jest dla bogatych, bo nawet mimo przystępności cen trzeba zwykle mieć już kilka kupionych sztuk, żeby dokupywać kolejne (z tego co mówicie).

 

Ale to jest dziwne, faktycznie - miałem takiego fryzjera, co brał za strzyżenie męskie 20 zł (bardzo dobry jest), ale kolejki na rok do przodu. Mówię mu - stary zrób za 70 zł, i tak będziesz miał non stop przemiał, a przynajmniej ci co chcą do Ciebie przyjść nie będą się odbijać od drzwi. Nie posłuchał.... więc teraz płacę ponad 100 zł za wcale niewiele lepszego fryzjera, ale chociaż mogę się zapisać "na najbliższy weekend". Rolex też mógłby tak zrobić w sumie - muszą mieć jakiś ważny powód.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomekr89 napisał(-a):

Macie jakiś pomysł na to, dlaczego Rolex nie podwyższa cen przy takim popycie? Powinni zrobić ceny x2, może to by znormalizowało sytuację. Ale wówczas wpadki jakościowe byłyby jeszcze większym absurdem niż teraz. 

mała poprawka :) 

Rolex podwyższa ceny. Co prawda nie x2, jednak ja zamawiałem ref 226570 w cenie około 8200 EUR. Teraz przy tej referencji na stronie jest już 9100 EUR. 

@e 

I też uważam jak  @maariusz , że jest to celowe działanie, w połączeniu z nieśmiertelną już mantrą "popyt przewyższa podaż" ceny na gray`u z automatu szybują w górę. 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, amatsukaze napisał(-a):

Była opcja przepisania przy Hulk-Cermit, ale już przy nowym Air King tej opcji podobno nie ma.

Żona została zapisana na nową referencję z komentarzem na formularzu, iż jest przepisana z poprzedniej ref.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Just1MoreWatch napisał(-a):

Żona została zapisana na nową referencję z komentarzem na formularzu, iż jest przepisana z poprzedniej ref.

Mimo wszystko, to nadal wiąże się z kolejnym formularzem, a z tego co rozumiem poprzednia procedura polegała na potwierdzeniu chęci przepisania, bez konieczności następnej wizyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.