Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Black_SRT napisał(-a):

Tak, najnowsza. Wpisałem się równo rok temu.

 

ok dzięki to jak mówisz że równo rok i leżał obok polar to może też dostanę telefon bo czekam właśnie na tą 22.... z jasną tarczą :) tyle że ja od maja 2021 czekam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Black_SRT napisał(-a):

Odebrany z Galerii Mokotów. Generalnie bardzo dużo zegarków "na stanie".

Próba zapisania się na cokolwiek spełzła na niczym.

Mój leżał obok polara i powiem że nie żałuję wyboru.

20220616_165836.jpg

To dość długo chyba go odbierałeś, dość długo oba stały obok siebie.

Ja jednak kierunek Polar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, SPS napisał(-a):

 

ok dzięki to jak mówisz że równo rok i leżał obok polar to może też dostanę telefon bo czekam właśnie na tą 22.... z jasną tarczą :) tyle że ja od maja 2021 czekam 

 

No to powinieneś lada moment dostać :)

9 godzin temu, Boogie napisał(-a):

To dość długo chyba go odbierałeś, dość długo oba stały obok siebie.

Ja jednak kierunek Polar

6 dni od telefonu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mówiliście, że nie można zapisać się na linię professional

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lort napisał(-a):

A mówiliście, że nie można zapisać się na linię professional emoji848.pngemoji846.png

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

A kto napisał, że można?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kto napisał, że można?
W sumie masz rację, nikt nie napisał.
Zapis wczoraj, Sub rok czekania .
Aha nie ja się zapisałem, uprzedzając.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie masz rację, nikt nie napisał.
Zapis wczoraj, Sub rok czekania .
Aha nie ja się zapisałem, uprzedzając.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Ja nie nadążam chyba…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Szyszkops napisał(-a):


Ja nie nadążam chyba… emoji41.png

Nie jesteś sam 😀

O subie też nikt nie pisał.

Na nic nie ma zapisów z prof.

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jesteś sam
O subie też nikt nie pisał.
Na nic nie ma zapisów z prof.
A sub nie jest w kolekcji professional? Bo ja w rolexa taki dobry nie jestem.
To uzupełniając nie mówię o Polsce i Kruku. W tym i innych wątkach pojawiały się głosy że wszędzie na świecie sytuacja jest taka sama i zapisów brak.
Mnie jednak cieszy ta sytuacja z możliwym zapisem/zakupem.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli nie na Placu Czerwonym tylko w okolicach Dworca Warszawskiego. Zmiennych i polityk na świecie jest tyle, że ta historia nic nie znaczy. Jest tu chłop z jułesej którego wpisują na co chce i czasem nawet mu się „trafia” egzemplarz spod lady bez czekania, bo przypadkiem akurat tego dnia kupował brylant 5ct. 
 

Równie trafnie daje nadzieje na zakup Nautilusa fakt, że oglądając zgrupowanie kadry są na co drugim nadgarstku.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lort napisał(-a):

W sumie masz rację, nikt nie napisał.
Zapis wczoraj, Sub rok czekania emoji846.png.
Aha nie ja się zapisałem, uprzedzając.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Piosenka "To nie ja!" zajęła 2 miejsce w 39 Konkursie Eurowizji w roku 1994. Szkoda, że nie wygrała...😬 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, lort napisał(-a):

A sub nie jest w kolekcji professional? Bo ja w rolexa taki dobry nie jestem.
To uzupełniając nie mówię o Polsce i Kruku. W tym i innych wątkach pojawiały się głosy że wszędzie na świecie sytuacja jest taka sama i zapisów brak.
Mnie jednak cieszy ta sytuacja z możliwym zapisem/zakupem.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


 

W wielu krajach EU można się zapisać nawet jako cudzoziemiec …u nas Kruk nie pozwala się zapisać rodakom…hmm dobra zmiana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha, czyli nie na Placu Czerwonym tylko w okolicach Dworca Warszawskiego. Zmiennych i polityk na świecie jest tyle, że ta historia nic nie znaczy. Jest tu chłop z jułesej którego wpisują na co chce i czasem nawet mu się „trafia” egzemplarz spod lady bez czekania, bo przypadkiem akurat tego dnia kupował brylant 5ct. 
 
Równie trafnie daje nadzieje na zakup Nautilusa fakt, że oglądając zgrupowanie kadry są na co drugim nadgarstku.

Dalej się czepiasz ale w tym co piszesz jest trochę prawdy. Czytaj dokładnie , może załapiesz
Przy zakupie pierścionka i kolczyków z diamentami (w sumie może będzie więcej jak 5ct) dostałem Daytona i DD 36 dość ciężko do zdobycia z tarczą ombré zieloną , na które nie zapisywałem się. Czyli z pod lady.
Oprócz tego zapisany jestem (musiał bym sprawdzić dokładnie ) chyba na 8 sztuk. Trzy DJ41,Polar,SD43,Pepsi,Sprite,Kermit. DD 40 nie liczę , bo z pod lady. Na każdy mam potwierdzenie zapisu w tel. jak nie wierzysz mogę Ci to udowodnić.
Nie każdy model idzie w parze z diamentem.
Tutaj , przynajmniej mój AD ma zasadę , że każdy ich klient VIP , dostaje dwa Rolex na rok , przynajmniej dwa. Klientów jest masa , w zeszłym roku mieli do podziału 340 różnych modeli. Jak widać to nie wiele.
Podsumowując , Daytona czarna,biała,złota tarcza zielona,DD 40 różowe złoto oliwka,białe złoto oliwka,różowe złoto czekolada,DD 36 praktycznie wszystkie ombré tarcze raczej dostaniesz tylko przy zakupie biżuterii. Z moich obserwacji i doświadczeń tak wynika. Teraz jeszcze doszedł do tego DD 40 zielona tarcza.
Reszta bez dodatkowych zakupów , ale dalej zasada 2 zegarków rocznie obowiązuje. Z ulicy nie zapiszą nikogo.

Tak wyglada zamówienie , w tym dniu zamówiłem 2 zegarki,drugi jak dobrze pamietam to SD43,dlatego suma na dole jest ponad 20k.
cc8601893a86ad37b536645b30fa173a.png&key=fc8a12800631cf366189d11b529e2edad461809b6953c6daa5964af5999fab30
80247715fdb927bb702de065400e0814.png&key=e0d3a9e032f1bf96404da7e4d5f4c3045f4031496d7228b75c3f5767bdc91d2f

A w roku 2021 odebrałem 3 sztuki , w sumie zamówiłem 5 Rolków. W tym roku dwa zamówione , dwa odebrane i końcem miesiąca mam odbiór trzeciego. Te trzy nie są liczone , bo były diamenty. Więc do końca roku powinny się pojawić jeszcze dwa z zamówień. Jakie to na dzień dzisiejszy nie wiem. Nie ściemniam ani nie koloryzuje. Tak to tutaj wyglada. Czy w całych stanach ? Nie mam pojęcia.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sytuacja jest taka, że odnośnie zapisów na Rolexy, nie ma żadnych zasad i szukanie jakiegoś wzoru, czy to w Polsce, czy za jej granicą, nie ma sensu. I to wałkujemy już od dobrych dwóch lat.
 

Niemniej, gdy czytałem gorączkowe wpisy w marcu bieżącego roku, przyszło mi do głowy  że można pokusić się o stworzenie listy salonów w Polsce „przyjaznych” klientom. Pamiętam że ktoś pisał że salon danym mieście żadnych zapisów nie tworzy, podczas gdy w innym listy były otwarte. Myślę, że taka lista byłaby pewnych ułatwieniem, zwłaszcza że są tu koledzy, którzy są gotowi i 700 km zrobić w dzień, aby na ową upragnioną listę być wpisanym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, beniowski napisał(-a):

Moim zdaniem sytuacja jest taka, że odnośnie zapisów na Rolexy, nie ma żadnych zasad i szukanie jakiegoś wzoru, czy to w Polsce, czy za jej granicą, nie ma sensu. I to wałkujemy już od dobrych dwóch lat.
 

Niemniej, gdy czytałem gorączkowe wpisy w marcu bieżącego roku, przyszło mi do głowy  że można pokusić się o stworzenie listy salonów w Polsce „przyjaznych” klientom. Pamiętam że ktoś pisał że salon danym mieście żadnych zapisów nie tworzy, podczas gdy w innym listy były otwarte. Myślę, że taka lista byłaby pewnych ułatwieniem, zwłaszcza że są tu koledzy, którzy są gotowi i 700 km zrobić w dzień, aby na ową upragnioną listę być wpisanym. 

W jednym mieście salony oddalone od siebie kilka kilometrów działały inaczej przy zapisach i w każdym twierdzono, że to co robią wynika z wytycznych z góry 😀

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, piotrek39 napisał(-a):

Dalej się czepiasz emoji3.png ale w tym co piszesz jest trochę prawdy. Czytaj dokładnie , może załapiesz emoji6.png

Nie czepiam się, źle mnie zrozumiałeś. Ja wierzę w to co napisałeś w tym poście i w wielu innych wcześniej, bo jak się poczyta trochę WUS albo rolexforums to właśnie tak to w USA wygląda. Tam oprócz sieciówek jest wielu małych, rodzinnych jubilerów, którzy stawiają na lokalnego, wracającego klienta z kasą. Jak przyjdzie turysta z ulicy, to nie ma nawet mowy o żadnych listach, zapisach etc, co z ich punktu widzenia jest bardzo rozsądne, bo ten lokalny klient wróci po pierścionek dla żony, a turysta kupi Rolexa i tyle go widzieli. Mogliby to zrobić bardziej egalitarnie, ale w jułesej jest brutalny kapitalizm i jak nie masz $ to kończysz bez Rolexa i ubezpieczenia zdrowotnego na parkingu z przyczepami.

 

Inaczej jest w Polsce, tutaj dla odmiany jest tylko jedna sieć oferująca Rolexy, która zatrudnia losowych ludzi którzy dzisiaj są a jutro ich nie ma. I oni mają w du**e, i bardzo słusznie, długofalowy interes firmy Kruk. Na tę chwilę handlarzom świetnie idzie odbieranie nawet 2 Dayton rocznie, a niektórzy klienci jechali po 200km na spotkanie na zapisy rozłożone na kilka dni, których kolejność nie ma znaczenia, żeby się dowiedzieć że jednak miała znaczenie.

 

Jak przyjdzie w końcu prawdziwa recesja i bezrobocie, to się okaże który model był bardziej przyszłościowy.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recesja uderzy szybciej niż przewidywali. Już teraz odbiło się na cenach Rolex. Widać to tutaj gołym okiem. W Europie jeszcze handlarze stawiają opór , ceny nie spadły aż tak drastycznie. Jak ktoś kupił zegarek z myślą o zarobku to jest ostatni dzwonek by go puścić.
Być może niedługo salony będą dzwonić do klientów , którym odmówiono z prośbą zapisu. Kto wie.
Na moje oko , tylko złote Rolex będą dobrą inwestycją.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Recesja uderzy szybciej niż przewidywali. Już teraz odbiło się na cenach Rolex. Widać to tutaj gołym okiem. W Europie jeszcze handlarze stawiają opór , ceny nie spadły aż tak drastycznie. Jak ktoś kupił zegarek z myślą o zarobku to jest ostatni dzwonek by go puścić.
Być może niedługo salony będą dzwonić do klientów , którym odmówiono z prośbą zapisu. Kto wie.
Na moje oko , tylko złote Rolex będą dobrą inwestycją.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Wybacz ale ja się z Tobą nie zgadzam. Na na takie dobra jak rolex zawsze będzie popyt tym bardziej w dobie recesji. Lekka korekta na rynku jest ale mi się wydaje ze zaraz krzywa znowu pójdzie w górę.

A tak apropo bo dawno nie bylem w salonie. Da się w chwili obecnej zapisać na milgaussa?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, warloard napisał(-a):

Wybacz ale ja się z Tobą nie zgadzam. Na na takie dobra jak rolex zawsze będzie popyt tym bardziej w dobie recesji. Lekka korekta na rynku jest ale mi się wydaje ze zaraz krzywa znowu pójdzie w górę.

A tak apropo bo dawno nie bylem w salonie. Da się w chwili obecnej zapisać na milgaussa?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, nicon napisał(-a):

Nie czepiam się, źle mnie zrozumiałeś. Ja wierzę w to co napisałeś w tym poście i w wielu innych wcześniej, bo jak się poczyta trochę WUS albo rolexforums to właśnie tak to w USA wygląda. Tam oprócz sieciówek jest wielu małych, rodzinnych jubilerów, którzy stawiają na lokalnego, wracającego klienta z kasą. Jak przyjdzie turysta z ulicy, to nie ma nawet mowy o żadnych listach, zapisach etc, co z ich punktu widzenia jest bardzo rozsądne, bo ten lokalny klient wróci po pierścionek dla żony, a turysta kupi Rolexa i tyle go widzieli. Mogliby to zrobić bardziej egalitarnie, ale w jułesej jest brutalny kapitalizm i jak nie masz $ to kończysz bez Rolexa i ubezpieczenia zdrowotnego na parkingu z przyczepami.

 

Inaczej jest w Polsce, tutaj dla odmiany jest tylko jedna sieć oferująca Rolexy, która zatrudnia losowych ludzi którzy dzisiaj są a jutro ich nie ma. I oni mają w du**e, i bardzo słusznie, długofalowy interes firmy Kruk. Na tę chwilę handlarzom świetnie idzie odbieranie nawet 2 Dayton rocznie, a niektórzy klienci jechali po 200km na spotkanie na zapisy rozłożone na kilka dni, których kolejność nie ma znaczenia, żeby się dowiedzieć że jednak miała znaczenie.

 

Jak przyjdzie w końcu prawdziwa recesja i bezrobocie, to się okaże który model był bardziej przyszłościowy.

Gdyby jubiler z tradycjami, nawet jeśli z tradycji została tylko nazwa a reszta to jakiś  fragment spółki giełdowej, zatrudniał przypadkowych ludzi …nic dziwnego że ich akcje tak nisko stoją. Z drugiej strony mam wrażenie, że to nie są do końca przypadkowi ludzie…przynajmniej do kolejnych wyborów. I tu znowu nic dziwnego, że akcje tak słabo stoją…

Tak czy siak monopole nie służą klientom i o to warto się bić. W końcu jesteśmy 40 milionową zieloną wyspą mlekiem i miodem …czy coś

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Krakowskim Kruku w GK raczej pracownicy są od lat,. Nie mniej zastanawiałem się kiedyś czy przypadkiem monopol Kruka nie wynika z np polityki Rolexa? Nie wierzę ze nikt z polski sie nie ubiegał o AD. Teraz może być trudniej bo ponoc nowy kierunek to ograniczanie malych AD* na świecie którzy glownie flipowali.

 

*Z wylaczeniem USA bo tam tradycja malych AD jest dluuuga


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, warloard napisał(-a):

Wybacz ale ja się z Tobą nie zgadzam. Na na takie dobra jak rolex zawsze będzie popyt tym bardziej w dobie recesji. Lekka korekta na rynku jest ale mi się wydaje ze zaraz krzywa znowu pójdzie w górę.

A tak apropo bo dawno nie bylem w salonie. Da się w chwili obecnej zapisać na milgaussa?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

 

Popyt może i będzie, ale niższy. Nie tak dawno temu jeszcze można było zapisać się na wszystko i dostać we względnie krótkim, jak na dzisiejsze standardy, czasie. Pamiętam, jak około 2015 roku w galmoku oglądałem submarinera i oburzałem się, że trzeba czekać aż do 3 miesięcy. ;)

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby taka sytuacja wróciła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybacz ale ja się z Tobą nie zgadzam. Na na takie dobra jak rolex zawsze będzie popyt tym bardziej w dobie recesji. Lekka korekta na rynku jest ale mi się wydaje ze zaraz krzywa znowu pójdzie w górę.

A tak apropo bo dawno nie bylem w salonie. Da się w chwili obecnej zapisać na milgaussa?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


Możesz mieć swoje zdanie , masz do tego prawo. Ale i nie napisałem nigdzie , że popytu nie będzie. Będzie , tylko mniejszy. Sporo ludzi będzie musiało zrezygnować z zakupu. Rolex nigdy tani nie będzie , ale nie tak drogi z drugiej ręki jak był. W tym segmencie raczej odbudowy nie spodziewam się. Jeszcze recesji nie ma a spadek cen widać. Będzie jeszcze niżej. Ale spokojnie , nie spadną do cen z metki.
61618b92612d41a71ebcf7ca92942310.jpg

A pamiętasz jak to wyglądało jeszcze 3-4 lata temu ? Jechałem w sobotnie popołudnie kupić , wybrać jakiś Rolex (nie sub czy GMT master ll ) i miałem wybór , DJ 41 było zawsze z 10-15 sztuk do wyboru , YM bez problemu , ex polar czy czarny się trafiał , OP leżał czasem DD był od ręki. Wyobraź sobie , że to może wkrótce powrócić. Z Daytona,GMT,Sub raczej problem będzie już zawsze.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Jan napisał(-a):

W Krakowskim Kruku w GK raczej pracownicy są od lat,. Nie mniej zastanawiałem się kiedyś czy przypadkiem monopol Kruka nie wynika z np polityki Rolexa? Nie wierzę ze nikt z polski sie nie ubiegał o AD. Teraz może być trudniej bo ponoc nowy kierunek to ograniczanie malych AD* na świecie którzy glownie flipowali.

 

*Z wylaczeniem USA bo tam tradycja malych AD jest dluuuga

Nie mówię tu o szeregowych pracownikach tylko o „ zawodowych członkach rad nadzorczych „ czy tych w typie  „ z zawodu jestem dyrektorem” …dziś tu jutro tam …a wizerunek firmy przestaje być wartością…liczy się tylko najbliższa premia ewentualnie jak się korzystnie sprzedać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.