Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

A ja mam nadzieję, że dobrze dobrałem kolor bluzy.
 

Idealnie 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.10.2022 o 16:55, jakubhom napisał(-a):

(świeżak alert) chciałem się dopytać o sytuację kolejkową na OP 36, czarny/niebieski/zielony/srebrny dial. 

Chciałem zwieńczyć ślub pierwszym zegarkiem z koroną, ale nie wiedziałem jaka jest sytuacja na rynku. Czy jest możliwość kupienia u polskiego AD takiego zegarka w sensownym czasie (~2 miesiące) czy takie terminy to tylko w sferze wyobraźni? 

Dzwoniłem jakieś 2 tygodnie temu do Poznania. Pytanie o DJ - zamknięte zapisy, kurtuazyjnie zapytałem o OP - ta sama odpowiedź.  Dzwonić i się regularnie dopytywać, najlepiej co miesiąc.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś można kupić rolexa pre owned za retail kto wie może stoicie w kolejce po kolejne dropy na hodinkee

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, lort napisał(-a):

Dziś można kupić rolexa pre owned za retail emoji846.png kto wie może stoicie w kolejce po kolejne dropy na hodinkee emoji846.png

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Które modele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, sanik napisał(-a):

Które modele?

właśnie poszedł Root Beer, wcześniej EXII, AirKing nowy i Sub No Date. jeszcze 6 modeli w ciągu najbliższych 6 h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lort napisał(-a):

właśnie poszedł Root Beer, wcześniej EXII, AirKing nowy i Sub No Date. jeszcze 6 modeli w ciągu najbliższych 6 h

Sub poszedł za 42k?

Gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sanik napisał(-a):

Sub poszedł za 42k?

Gdzie?

sub za 8950 USD, airking za 7400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy ex1 mk2 B+P = 11.100USD. Może sprzedam mojego? 😉

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, SPS napisał(-a):

nie chodzi o ich sklep tylko akcję promocyjną jaką sobie wymyślili i to skierowaną do tych mieszkających w US

https://shop.hodinkee.com/pages/10-10?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=h-shop-1010-launch-announcement-101022&_kx=ZQOe04T7NYNb1GbjotzmMF_c7Av0m7mkVgYThah153s%3D.UHTEkW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie same dropy sa u AD ;)

5 sekund i wszystko sold 

 

Explorer 36 124270

CASE SIZE36 mm
CONDITIONExcellent
BOXNo
PAPERSYes
Edytowane przez vvv

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jakiś rolexowy kryzys, że taka promocja, czy to marketing? Na bazarku rolki słabo idą, na chrono czarny OP (ktoś pytał ostatnio) można za 38 tys dorwać, niedawno był za 50-55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forumowym bazarku to od około 5 lat idzie słabo wszystko z ceną powyżej 25-30k. Bez względu na to czy sprzedaje ktoś prywatnie czy jako sprzedawca profesjonalny. Mam wrażenie, że te 15k za Seamastera i 35k za Rolka to były psychologicznie  granice dla większości forumowych nabywców "drogich" zegarków. Teraz też się zdarzają nowi w klubie z dużym budżetem, ale bardzo rzadko w porównaniu do tego co się tu działo 5-10 lat temu.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taki sam "kryzys" jak ten "kryzys kolejkowy", (z listami i dostawami na nie wiadomo na kiedy. A kupi Pan coś może jakąś biżuterię albo inny zegarek to może szybciej R będzie.  :P ) 

A tak naprawdę to marketing i przemyślane działania, szczególnie jak chodzi o tą markę.

Testują kupujących i rynek. Z jednej strony wiadomo teraz czasy niepewne, inflacja  wojna, ceny surowców co chwile coś, strach odpalać wiadomości.

Z drugiej strony kolekcjonerzy i ludzie którzy chcą kupić po cenie retail u AD kontra fliperzy i cały rynek wtórny.

A tu nagle taka atrakcyjna  promocyjka, zegarki schodzą, i ładnie widać ile ludzi czeka na jakie modele i  jakie ceny. Przy okazji magazyny przewietrzą, i tak na tym zarobią, ten kto ma refleks zdążył kupić koronę w cenie "przystępnej". Przy okazji zadowoleni klienci to jeszcze dadzą dobre opinie że super sklep niskie ceny.  Zainteresowanie wzrosło, pieniądze wydane. Wszystko się zgadza. Koło się kręci :D 

 

A to że na bazarku wiszą rolki to niech wiszą. Na chrono24 też zalegają.  

Może to wynikać z wielu różnych czynników; między innymi to korekta cen na wtórnym dąży do poziomu sprzed pandemii,  niepewność, po części wysycenie rynku rolkami, być może zmienia się też świadomość kupujących, być może też podejście do marki R przez ich politykę ludzi dla których R to jakiś kamień milowy w życiu a nie źródło inwestycji. ...

Taki lajf i prawo rynku - trendy się okresowo zmieniają. Raz zainteresowanie jest mniejsze raz większe. Ceny może jeszcze spadną. Za 10 lat znowu wzrosną. kolejna bańka i kolejny cykl. Może ludzie się też po części zmęczyli tą marką jako narzędziem do zarabiania. Podstaw dowolne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno rozmawiałem z kolegą zajmującym się profesjonalnie sprzedażą i potwierdza to co można zaobserwować wszędzie: rynek na nowe Rolki, ale też Patki i AP zdechł. Pamiętam tutaj te komentarze, że Sub za 80k to spoko, bo taniej nie będzie. ;) No ale chyba dla miłośników nowych Rolków to dobrze, że ceny spadają. Nie będą zdani na łaskę AD czy przepłacanie grubo na wtórnym. NIe da się wykluczyć jakiejś kolejnej bańki, ale ja akurat wątpię. Liczyłem też na jakieś obniżki pięciocyfrowych ale ceny raczej się trzymają, to egzemplarze dla kolekcjonerów, coraz ich mniej w dobrym stanie. Tych modeli ludzie nie kupowali dla pochwalenia się majątkiem czy inwestycji. 

14 godzin temu, szuwi napisał(-a):

Najtańszy ex1 mk2 B+P = 11.100USD. Może sprzedam mojego? 😉

 

Realnie 8.5k ojro to byłaby dobra cena jakby ktoś wziął tyle za ten model.  Transkacyjnie myślę raczej 8k. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, też tutaj czytałem że ludzie mają nieograniczone ilości gotówki i Rolexy będą zawsze top1 ich zainteresowania, dlatego taniej już było. Kupuj teraz bo za miesiąc drożej xD.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tbn napisał(-a):

 

Realnie 8.5k ojro to byłaby dobra cena jakby ktoś wziął tyle za ten model.  Transkacyjnie myślę raczej 8k. 

Wiem, kilka miesięcy temu kolega kupił za 39k.

Oczywiście żartowałem pisząc o sprzedaży mojego 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, tbn napisał(-a):

 

 

8 godzin temu, nicon napisał(-a):

 

 

A Wy Panowie, to jesteście zapisani na jakiś model, czy po prostu pocałowliście klamke u dealera, i wieszczycie teraz upadek jego, oraz samego Rolka z powodu braku klientów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(uwaga wypowiedź prawie jak zwykle o zabarwieniu sarkastycznym) 

Ja od maja 2021 jestem na liście na Explorera ref 226570 "polar".    Już kiedyś wrzucałem dokument dzięki któremu może kiedyś zadzwonią i dostąpię zaszczytu wydania pieniędzy zanim padną 😅 😰 😅  (Salon Kruk Katowice) mogę się podzielić ponownie na potrzeby lamentu i łączenia w bulu. 

 

A koledzy z loży szyderców to nie wiem. Wydaje mi się że tbn ma Expa mogę się mylić :P  

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy wypowiedzieć się tu może, trochę lepiej lub trochę gorzej. 😉 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Boogie napisał(-a):

 

 

A Wy Panowie, to jesteście zapisani na jakiś model, czy po prostu pocałowliście klamke u dealera, i wieszczycie teraz upadek jego, oraz samego Rolka z powodu braku klientów ?

Nie wiem jaki musiał zajść proces myślowy, że doprowadził do wyciagnięcia takich wniosków z mojej wypowiedzi.

 

Odpowiadając na twoje pytanie, nie jestem na nic zapisany, ale też nie próbowałem. Bo współczesna oferta Rolexa jest tragicznie paskudna. Może poza Explorerem 36mm, ale dla mnie to zbyt nudny model.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Boogie napisał(-a):

 

 

A Wy Panowie, to jesteście zapisani na jakiś model, czy po prostu pocałowliście klamke u dealera, i wieszczycie teraz upadek jego, oraz samego Rolka z powodu braku klientów ?

 

Zakładam, że zainteresowałeś się Rolexem na fali wzrostów, ale to firma, która ma ponad 100 lat, radzili sobie bez bańki spekulacyjnej po jej pęknięciu też dadzą sobie radę. Co do Kruka takiej pewności już nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko przypomnieć "nowym" w temacie, że Rolex sobie radził wyśmienicie jak w Polsce ceramiczny Submariner Date miał na metce 32k ( a po rabacie 29k), każdy z ulicy mógł się zapisać i odebrać po pół roku, a kilkumiesięczne egzemplarze chodziły na wtórnym za 25k i wszyscy się cieszyli, że tak świetnie trzymają cenę w przeciwieństwie do Omegi. Teraz cena na metce to 47k, rabatu nie ma, bez układu z AD lub grubej historii zakupowej zapisać się nie da nigdzie na świecie, średnie ceny na chrono spadły "dramatycznie" od wiosny z 79k raptem na 73k, a Wy wróżycie upadek marki. 😆

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.