Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, memento mori napisał(-a):

Chciałbym tylko przypomnieć "nowym" w temacie, że Rolex sobie radził wyśmienicie jak w Polsce ceramiczny Submariner Date miał na metce 32k ( a po rabacie 29k), każdy z ulicy mógł się zapisać i odebrać po pół roku, a kilkumiesięczne egzemplarze chodziły na wtórnym za 25k i wszyscy się cieszyli, że tak świetnie trzymają cenę w przeciwieństwie do Omegi. Teraz cena na metce to 47k, rabatu nie ma, bez układu z AD lub grubej historii zakupowej zapisać się nie da nigdzie na świecie, średnie ceny na chrono spadły "dramatycznie" od wiosny z 79k raptem na 73k, a Wy wróżycie upadek marki. 😆

 

Od razu upadek marki. Może jeszcze wrócą czasy normalności, gdzie będzie można od ręki kupić, co się podoba i może rabat dostać. Obie strony będą zadowolone - towar nadal będzie przyzwoicie schodził, a tym, którym podoba się jakiś model Rolexa, będą mogli kupić we względnie uczciwej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa jest o inwestorach z rynku wtórnego, a nie kondycji Rolexa który sprzedaje w cenie z metki.

Edytowane przez nicon

1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, nicon napisał(-a):

nie jestem na nic zapisany, ale też nie próbowałem. Bo współczesna oferta Rolexa jest tragicznie paskudna. Może poza Explorerem 36mm, ale dla mnie to zbyt nudny model.

 

5 godzin temu, tbn napisał(-a):

Zakładam, że zainteresowałeś się Rolexem na fali wzrostów, ale to firma, która ma ponad 100 lat

 

Tak jak myślałem :)

Nie klienci chcą mieć wpływ na cenę czegoś, czego nie kupują. Czarodziejska różdżka to za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tan cały @nicon to najpierw tu pisał, że Speedy jest najlepszym EDC ever, później, że te 5 cyfrowe Rolki to są z kartonu, puszek i sklejki, następnie, że jak Sub to tylko bez daty, a teraz ma Rolexa z puszki z datą, którego nawet nie wyjmie z pudełka na chwilę w hotelu Warszawianka tylko go tyra gdzieś po Azerbejdżanach. Gada jak nasz premier Vateusz. No ja bym nie wierzył mu. 😜 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejj, ale to się nie wyklucza nic a nic. Speedmaster to jest najlepszy EDC, a Rolex 5 cyfrowy ma bransoletę z puszki. Gdyby Speedmaster nie był taki duży to bym go miał do tej pory, a bransoletę w moim 16610 bym chętnie wymienił na taką z 6-cyfrowego :). Druga sprawa, to chyba normalne że się zmienia zdanie w miarę nabywania nowych doświadczeń.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłeś chyba wszystkie. O ile mnie pamięć nie myli Moon -> Ex 16570 czarny -> 14060M (chyba 4 liner) -> 16610. Ja mając zarówno nowe jak i stare Rolki też wolę jakość wykonania nowych. Ale stare są dla mnie wygodniejsze i ładniejsze, więc nawet kosztem braku mikroregulacji wolę starego suba niż nowego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taka była historia :). Mam podobne przemyślenia, jakość wykonania, szczególnie bransolet w 6 cyfrowych to jest spory przeskok, ale design i wygodna zdecydowanie na korzyść 5-digit. Cały czas jeszcze gdzieś mam myśl żeby odkupić Moona, ale lubię bransolety, a na stali Moon jest już dość spory i ciężki.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy na bransie to raptem 126g w moim przypadku. 1861 jednak czuło się wagę, tutaj już nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nicon napisał(-a):

Dokładnie taka była historia :). Mam podobne przemyślenia, jakość wykonania, szczególnie bransolet w 6 cyfrowych to jest spory przeskok, ale design i wygodna zdecydowanie na korzyść 5-digit. Cały czas jeszcze gdzieś mam myśl żeby odkupić Moona, ale lubię bransolety, a na stali Moon jest już dość spory i ciężki.

 

Drażnię się tylko. Sam wiesz, że pewnie ostatni musiałbym rzucić kamieniem. 😜

A do której ref. Moona chciałbyś wrócić? Szafir, szafir+hesalit (3572.50), hesalit?

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo :). Z pewnością hesalit na z przodu, 3572.50 też by była super, może vintage z trytem. No i z pewnością na 1861/861. Ale ceny ostatnio nie zachęcają ;).


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo :). Z pewnością hesalit na z przodu, 3572.50 też by była super, może vintage z trytem. No i z pewnością na 1861/861. Ale ceny ostatnio nie zachęcają ;).

Blaszaki mają swój urok i kiedyś bez chwili zastanowienia wybrałbym vintage, ale obecnie bałbym się już coś kupić bez pewnej historii.
Ps. Moim zdaniem nowy SUB jest bardzo wygodny, a na pasku czy gumie to już bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, tbn napisał(-a):

Tylko 3861. Najlepszy Moon. :)

Czyżby?

Może wizualnie tak, ale choroby wieku dziecięcego go nie opuszczają niestety.

O problemach z chrono wszyscy wiedzą, ale przypadłością są też odkręcające się puchery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przed premierą nowego Moona jak powiedziałem w butiku, że to stare 1861 bazujące na Lemanii IMO przeżyje te współczesne coaxiale to prawie wyciągnęli widły i ogień. Chwilę później premierę miał nowy Moon. Kolejną chwilę pierwsze reklamacje chronografu. Dobrze, że w Apollo 13 nie mieli coaxiali 🎇😜

 

Swoją drogą byłem mocno zdziwiony, że nie zrobili premiery nowego Moona  w 2019 na 50-lecie lądowania. W 2020 były "przecieki" a w styczniu 2022 premiera? Czyżby nie zdążyli? 

 

PS. Przepraszam za offtop, dopiero zerknąłem na temat wątku. 😄

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Houston , we got 99 problems but a coaxial aint one- hit me"  

 

Cracking Up Lol GIF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, sanik napisał(-a):

Czyżby?

Może wizualnie tak, ale choroby wieku dziecięcego go nie opuszczają niestety.

O problemach z chrono wszyscy wiedzą, ale przypadłością są też odkręcające się puchery.

 

Nie przejmuje mnie to przy pięcioletniej gwarancji. Jak coś się wydarzy poźniej to dam na serwis. Jak Moon był po 20k to serwis chrono w Omedze wydawał się drogi, ale teraz już nie. 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2010 r. serwis SMP w stali kosztował 1180 zł. Obecnie 2600 zł. Moon obecnie 3300 zł (było bodajże 2600 zł 2 lata temu).

Serwis Rolexa Explorera II w Polsce w 2015 r. to 2900 zł. Ktoś wie ile teraz kosztuje?

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, tbn napisał(-a):

Tylko 3861. Najlepszy Moon. :)

Lepsza jest z pewnością bransoleta, ale jednak mechanizmu bym nie zamienił, ja wiem że teoretycznie technicznie lepszy etc. Ale jednak wolę sprawdzone konstrukcje które działają dziesiąt lat. Anyway moonwatch to moonwatch, nadal jedyna Omega z całej oferty którą chciałbym mieć.

 

14 godzin temu, Krystian napisał(-a):


Blaszaki mają swój urok i kiedyś bez chwili zastanowienia wybrałbym vintage, ale obecnie bałbym się już coś kupić bez pewnej historii.
Ps. Moim zdaniem nowy SUB jest bardzo wygodny, a na pasku czy gumie to już bajka.

Ja obecnie już bym nie kupił żadnego Rolexa czy to 6 czy 5 cyfrowego ze względu na ceny, btw mojemu z 2010 to jeszcze daleko do vintage :). Nowe Suby oglądałem wielokrotnie, u kolegów, czy jeszcze jak leżały w gablotach do wzięcia od ręki, ale design i rozmiar/waga są dla mnie nie do przejścia, szczególnie błyszcząca ceramika, szkoda że chociaż w Submarinerze nie zrobili jej w stylu starszych PO na 8500. U mnie ten Sub 16610 to już taka górna granica rozmiarowo/wagowo, ale mam bieda nadgarstek niecałe 17cm.

 

AtKUWwM.jpg


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko bransoleta, koperta i tarcza ma także pozytywne zmiany. A co do Rolka to się zgadzam, obecne ceny pięciocyfrowych dla mnie też nie do zaakceptowania, a tutaj moim zdaniem taniej nie będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, widzę że w kopercie też coś pogrzebali, jest cieńszy w obydwu wersjach więc z pewnością na plus, muszę go pooglądać kiedyś na żywo. Gdybym nie miał 16610 to jako EDC chyba brałbym 58 albo tego nowego Pelagosa 39.

Edytowane przez nicon

1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 2010 r. serwis SMP w stali kosztował 1180 zł. Obecnie 2600 zł. Moon obecnie 3300 zł (było bodajże 2600 zł 2 lata temu).
Serwis Rolexa Explorera II w Polsce w 2015 r. to 2900 zł. Ktoś wie ile teraz kosztuje?

Jesteś pewny? Mi coś okolice 1,5k świtają, przy czym Dolińscy robili za pół ceny
Ja obecnie już bym nie kupił żadnego Rolexa czy to 6 czy 5 cyfrowego ze względu na ceny, btw mojemu z 2010 to jeszcze daleko do vintage :). Nowe Suby oglądałem wielokrotnie, u kolegów, czy jeszcze jak leżały w gablotach do wzięcia od ręki, ale design i rozmiar/waga są dla mnie nie do przejścia, szczególnie błyszcząca ceramika, szkoda że chociaż w Submarinerze nie zrobili jej w stylu starszych PO na 8500. U mnie ten Sub 16610 to już taka górna granica rozmiarowo/wagowo, ale mam bieda nadgarstek niecałe 17cm.
 

AtKUWwM.jpg&key=c9f8bc322bf3aa28f102517a1bef9221bac421a4d3b02cd48a818864b7a051c7


Ja tam swojego bardzo lubię. Moim zdaniem nareszcie dopracowany model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2015 kompletny serwis stalowego nie-chronografu kosztował 1610zł, 2 lata temu 2200, dzisiaj 2600.
Moon w stali będzie kosztował 3300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Krystian napisał(-a):


Jesteś pewny? Mi coś okolice 1,5k świtają, przy czym Dolińscy robili za pół ceny
Ja tam swojego bardzo lubię. Moim zdaniem nareszcie dopracowany model emoji2371.png

 

Cenę 1180 zł podawał ktoś na forum w grudniu 2010 r. Nie pamiętam tylko kto. 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2022 o 23:15, machlo napisał(-a):

 

Od razu upadek marki. Może jeszcze wrócą czasy normalności, gdzie będzie można od ręki kupić, co się podoba i może rabat dostać. Obie strony będą zadowolone - towar nadal będzie przyzwoicie schodził, a tym, którym podoba się jakiś model Rolexa, będą mogli kupić we względnie uczciwej cenie.

Każdy zapisujący się na chore kolejki czy też "wyrażający chęć zakupu" dokłada cegiełkę do tego. Ludzie nie szanują ani siebie ani swoich pieniędzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ArtiGarnek napisał(-a):

Każdy zapisujący się na chore kolejki czy też "wyrażający chęć zakupu" dokłada cegiełkę do tego. Ludzie nie szanują ani siebie ani swoich pieniędzy. 

Rozumiem, że tak samo chorzy są Ci, którzy zamawiają/zapisują się na nowe modele samochodów i dostają odpowiedź od dealerów, że pół roku to obecnie minimum, a na bardziej chodliwe modele będą czekać minimum rok i dłużej. I nie chodzi tu tylko o markowe i niezawodne auta osobowe, ale także ciężarowe do 3,5t, i te o większej ładowności.  Może na znak protestu trzeba się przerzucić na rowery elektryczne, a dostawy realizować ekologicznymi furmankami napędzanymi słomą. ;)

 

Takich analogii jest dużo więcej...     


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.