Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, agremi napisał(-a):

Ja tam też żadnym ekspertem nie jestem, ani nie pretenduję, tak sobie tylko dywaguję patrząc co się dzieje. Społeczeństwa bogatych krajów zaczynają w tej chwili ubożeć, w Niemczech np. To chyba pierwszy taki moment od zakończenia wojny. W innych „bogatych” krajach jest podobnie. Zobaczymy co się dalej stanie i jak długo to potrwa. Jak się czyta o tym, że klasa średnia (ta prawdziwa, nie ta polska) zaczyna zwracać uwagę na wydatki, to znaczy że może być różnie. Nie oszukujmy się, że to multimilionerzy, czy miliarderzy wykupują rolexy z butików. To średniacy. 

Miałem na myśli zegarki droższe niż Rolexy 😁.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Powinni zostać skazani na zniszczenie mienia znacznej wartości. Kilka lat w więzieniu oduczyłaby ich aktów wandalizmu.  

Ten obraz nie został uszkodzony. Był dodatkowo zabezpieczony szkłem. Chyba nawet wiedzieli o tym robiąc tę akcję, więc luuuz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

Powtarzam po raz setny moją niepopularną maksymę. Zbyt wielu zbyt głupich ludzi dorobiło się zbyt łatwo fortuny a było to możliwe dzięki masowemu dodrukowi pieniędzy. Skutek tego był wiadomy....inflacja. Pieniądz został zdewaluowany poprzez jego nadmiar i łatwą dostępność. Państwa zamiast rozwiązywać problemy systemowo to zasypywały je pieniędzmi prosto z drukarek. Do Pandemii doszła wojna..i hojność naszych rządzących w podarowywaniu pieniędzy nowym mieszkańcom, pożyczki dla Ukrainy które nigdy nie mają szansy zostać spłacone itd. Rosja w tej chwili gra właśnie na to! aby doprowadzić Ukrainę do gospodarczej klęski aby kraj ten nigdy nie był w stanie się wygrzebać z gówna i musiał być utrzymankiem Europy. Nie jestem jakimś przeciwnikiem ukraińców w PL ale obserwowałem ich na budowie i ich wydajność pracy jest przynajmniej 3-krotnie niższa niż Polaka. To nie jest ta sama sytuacja co Polaków w DE czy NL. My zapierdalaliśmy a oni kalkulują.

To chyba nie widziałeś robotników we Włoszech 😀. Obok mojego domu rozgrzebali ścieżkę rowerową (długą na jakieś 700m) i tak ją remontują od .... 3 lat. Tj. remontowali, skończyli, ale potem przyszła nowa ekipa i rozgrzebała świeżo zrobioną ścieżkę, bo rury musieli jakieś wymienić. A teraz po raz 3 rozgrzebali i znowu coś tam robią. A w kamienicy sąsiadującej z moim mieszkaniem robią od ponad pół roku elewację: śmiejemy się z żoną że to wieża Babel, bo robotnicy mówią w tylu językach (arabski, rumuński, jakieś afrykańskie narzecza i włoski) i dlatego nie mogą tej roboty ukończyć. Zaczynają rano, potem nic nie robią i trochę postukają po południu: tak średnio im jakieś 3 godziny efektywnej pracy wychodzi. O podstawach takich rękawice, kaski, kamizelki itp. zapomnij 🤣.

Teraz, facecik napisał(-a):

Ten obraz nie został uszkodzony. Był dodatkowo zabezpieczony szkłem. Chyba nawet wiedzieli o tym robiąc tę akcję, więc luuuz.

A Ferrari też były za szybą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, beniowski napisał(-a):

A Ferrari też były za szybą?

Ferrari mnie nie interesują. Zawsze można wyprodukować kolejne. Odniosłem się do obrazu, jak zapewne zauważyłeś😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

Powtarzam po raz setny moją niepopularną maksymę. Zbyt wielu zbyt głupich ludzi dorobiło się zbyt łatwo fortuny a było to możliwe dzięki masowemu dodrukowi pieniędzy. Skutek tego był wiadomy....inflacja. Pieniądz został zdewaluowany poprzez jego nadmiar i łatwą dostępność. Państwa zamiast rozwiązywać problemy systemowo to zasypywały je pieniędzmi prosto z drukarek. Do Pandemii doszła wojna..i hojność naszych rządzących w podarowywaniu pieniędzy nowym mieszkańcom, pożyczki dla Ukrainy które nigdy nie mają szansy zostać spłacone itd. Rosja w tej chwili gra właśnie na to! aby doprowadzić Ukrainę do gospodarczej klęski aby kraj ten nigdy nie był w stanie się wygrzebać z gówna i musiał być utrzymankiem Europy. Nie jestem jakimś przeciwnikiem Ukraińców w PL ale obserwowałem ich na budowie i ich wydajność pracy jest przynajmniej 3-krotnie niższa niż Polaka. To nie jest ta sama sytuacja co Polaków w DE czy NL. My zapierdalaliśmy a oni kalkulują. Owszem w Polsce brakuje rąk do pracy ale na chwilę obecną Ukraińcy sprawdzają się tylko przy prostych pracach na kasie itd. Także, nie uważam aby wypracowywali tyle aby pokryć to co otrzymali. Daję sobie głowę uciąć, że na Ukrainie jest więcej posiadaczy Rolexa niż w PL. We wroc średnim autem jakim porusza się obywatel Ukrainy jest Lexus a plebs jeździ Toyotami i Hondami ( Legend itd ) segmentu D które nie byly oferowane w Unii. Mam wrażenie, że uciekli Ci zamożniejsi a bida jak zwykle została tam i liczy, że dziś w ich chatę bomba nie trafi. Wojna to wyrafinowanie ze wszystkich stron. Poza tym zupełnie zapomniano że przed wojną Ukraina była nawet bardziej skorumpowanym krajem od Rosji. Myślicie, że ta cała pomoc trafia do potrzebujących?. Transporty są rozkradane to więcej niż pewne..ale w Polsce cichosza o tym...przejęliśmy całkowicie narrację jednej strony.

Dużo prawdy jest w Twoich obserwacjach, częściowo mam podobne, ale jakoś nie mam wątpliwości po czyjej stronie być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, facecik napisał(-a):

Ten obraz nie został uszkodzony. Był dodatkowo zabezpieczony szkłem. Chyba nawet wiedzieli o tym robiąc tę akcję, więc luuuz.

Takie dzieła sztuki powinny być tak zabezpieczone. Wariatów jest mnóstwo na tym świecie.   :(

 

I tak powinni zostać osadzeni w więzieniach aby następni nie mysleli o aktach wandalizmu. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Takie dzieła sztuki powinny być tak zabezpieczone. Wariatów jest mnóstwo na tym świecie.   :(

 

I tak powinni zostać osadzeni w więzieniach aby następni nie mysleli o aktach wandalizmu. 

Czy to był taki czysty, nihilistyczny wandalizm? Ja tego nie oceniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Takie dzieła sztuki powinny być tak zabezpieczone. Wariatów jest mnóstwo na tym świecie.   :(

 

I tak powinni zostać osadzeni w więzieniach aby następni nie mysleli o aktach wandalizmu. 

Wiezienie za zabrudzenie szyby, niezłe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, tbn napisał(-a):

Wiezienie za zabrudzenie szyby, niezłe. 

A jak rzucisz jajkiem w prezydenta to mu właściwie krzywdy nie zrobisz, ale czy cię za akt terroryzmu nie zamkną? Niech się prawnicy wypowiedzą.

 

Jeden gość z Iraku rzucił butem w Busha i do dzisiaj sprzedają na Bliskim Wschodzie buty model „Bye Bye Bush”, więc z tego rzucania to można nawet biznes zrobić 🤣.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

Powtarzam po raz setny moją niepopularną maksymę. Zbyt wielu zbyt głupich ludzi dorobiło się zbyt łatwo fortuny a było to możliwe dzięki masowemu dodrukowi pieniędzy. Skutek tego był wiadomy....inflacja. Pieniądz został zdewaluowany poprzez jego nadmiar i łatwą dostępność. Państwa zamiast rozwiązywać problemy systemowo to zasypywały je pieniędzmi prosto z drukarek. Do Pandemii doszła wojna..i hojność naszych rządzących w podarowywaniu pieniędzy nowym mieszkańcom, pożyczki dla Ukrainy które nigdy nie mają szansy zostać spłacone itd. Rosja w tej chwili gra właśnie na to! aby doprowadzić Ukrainę do gospodarczej klęski aby kraj ten nigdy nie był w stanie się wygrzebać z gówna i musiał być utrzymankiem Europy. Nie jestem jakimś przeciwnikiem Ukraińców w PL ale obserwowałem ich na budowie i ich wydajność pracy jest przynajmniej 3-krotnie niższa niż Polaka. To nie jest ta sama sytuacja co Polaków w DE czy NL. My zapierdalaliśmy a oni kalkulują. Owszem w Polsce brakuje rąk do pracy ale na chwilę obecną Ukraińcy sprawdzają się tylko przy prostych pracach na kasie itd. Także, nie uważam aby wypracowywali tyle aby pokryć to co otrzymali. Daję sobie głowę uciąć, że na Ukrainie jest więcej posiadaczy Rolexa niż w PL. We wroc średnim autem jakim porusza się obywatel Ukrainy jest Lexus a plebs jeździ Toyotami i Hondami ( Legend itd ) segmentu D które nie byly oferowane w Unii. Mam wrażenie, że uciekli Ci zamożniejsi a bida jak zwykle została tam i liczy, że dziś w ich chatę bomba nie trafi. Wojna to wyrafinowanie ze wszystkich stron. Poza tym zupełnie zapomniano że przed wojną Ukraina była nawet bardziej skorumpowanym krajem od Rosji. Myślicie, że ta cała pomoc trafia do potrzebujących?. Transporty są rozkradane to więcej niż pewne..ale w Polsce cichosza o tym...przejęliśmy całkowicie narrację jednej strony.

Demokracja ma to do siebie, że każdy ma prawo się wypowiedzieć/napisać. Nawet wtedy, kiedy pisze bzdury, które wpisują się w narrację ,,wyzwolicieli". Polecam więc lekturę Indeksu Percepcji Korupcji (jego autorem jest Transparency International) i więcej dystansu do swojej percepcji pojmowania świata:

https://antykorupcja.gov.pl/ak/aktualnosci/14154,Indeks-Percepcji-Korupcji-2021.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno nawóz z bananów powoduje że rośliny dają lepsze plony. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiezienie za zabrudzenie szyby, niezłe. 

Gdyby to była Twoja szyba, Twoje Auto itd. pewnie wypowiedziałbyś się w innym tonie
Ja nie jestem jakimś fanem dzieł sztuki, ani samochodów, ale jak ktoś jest wandalem to zasługuje na karę.
Niech sobie w ramach protestu swój dom obleje farbą, swoje auto i swój obraz. Niech jeździ po całym świecie tym autem i manifestuje.
Manifestować można w inny sposób niż poprzez wandalizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie zanim będzie można kupić z marszu Suba czy inne "gorące" modele. Nie mówiąc już o Pepsi. 

 

Sprzedawcy samochodów też myśleli że na kilka lat role się odwróciły. Szybko zeszli na ziemię, trzy miesiące sprzedawca miał minę jak w roleksie na pytanie o dostępność, a dzisiaj dzwoni "czy aktualne".

Obecne ssanie na rolka wynika z jego mitu że "tylko się zarobi". Trudno to sobie wyobrazić, ale to może się odwrócić w kilka miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, furraan napisał(-a):

Demokracja ma to do siebie, że każdy ma prawo się wypowiedzieć/napisać. Nawet wtedy, kiedy pisze bzdury, które wpisują się w narrację ,,wyzwolicieli". Polecam więc lekturę Indeksu Percepcji Korupcji (jego autorem jest Transparency International) i więcej dystansu do swojej percepcji pojmowania świata:

https://antykorupcja.gov.pl/ak/aktualnosci/14154,Indeks-Percepcji-Korupcji-2021.html

 

 

Zrób raport który wyglada poważnie a przekonasz osoby które uważają sie za powazne do tego, że jest prawdą objawioną. 

Sorry kolego ale w tym raporcie pozycja wiekszosci krajow to czysta fantastyka. Wedlug tego raportu Gruzja jest niemal tak uczciwa jak Polska a Czechy sa bardziej skorumpowane od PL. Ciekawe jak zbierali dane w Botswanie i Sudanie Płd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krystian napisał(-a):


Gdyby to była Twoja szyba, Twoje Auto itd. pewnie wypowiedziałbyś się w innym tonie emoji2371.png
Ja nie jestem jakimś fanem dzieł sztuki, ani samochodów, ale jak ktoś jest wandalem to zasługuje na karę.
Niech sobie w ramach protestu swój dom obleje farbą, swoje auto i swój obraz. Niech jeździ po całym świecie tym autem i manifestuje.
Manifestować można w inny sposób niż poprzez wandalizm.

 

Nie, nie wypowiedziałbym się inaczej. Ja się nie odnoszę do samego protestu, forma kontrowersyjna, ale raczej nie byli nastawieni na żadne niszczenie dzieł tylko sam rozgłos. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, SPS napisał(-a):

 

 

 @Bugs  faktycznie jest tam tak napisane, nie miałem pojęcia.  Dzięki WIELKIE. Napisz proszę gdzie mogę Ci wysłać czekoladowy telegram za Twoją pomoc. :) 

 

 

Warto czytać co się podpisuje żeby się potem nie zdziwić - wiesz, akt małżeństwa, kredyt, umowa ze zleceniodawcą lub wykonawcą

Myślisz że robisz interes życia a tu Cię w majestacie prawa wyruchają albo Rolexa w dobrej cenie nie dadzą ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U naszych zachodnich sąsiadów Bucherer można przymierzyć również gorące modele.
373b35b886b6df0d09b2b3ec6cee1b02.jpg639d7f7a1da9466e61008b30eefeabc9.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lort napisał(-a):

U naszych zachodnich sąsiadów Bucherer można przymierzyć również gorące modele.
373b35b886b6df0d09b2b3ec6cee1b02.jpg639d7f7a1da9466e61008b30eefeabc9.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Nie tylko tam, podobnie w Hiszpanii, we Włoszech… zegarki są w foliach i ryzyko przypadkowych rys jest minimalne . Ale Kruk wie lepiej…jego obecni klienci nie lubią macanego towaru . „ Słuszną linię ma nasza władza…”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 mowie-ci-to-jebnie_2020-05-12_21-10-33.jpg.cf65016fbeff1b28eac9a300da69967f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma "jebn...ąć" ? Rolex upadnie ? Ludzie przestaną kupować ? Będzie można wszystko kupować od ręki ? Kompletnie mnie nie dziwi, że Rolex podnosi ceny; jest to moim zdaniem całkowicie naturalne. Nie rozumiem też jak można marudzić, że za dobro luksusowe jakim jest zegarek Rolex mamy teraz zapłacić np. o 10 % drożej. Czyli co, Rolexy może mają  tanieć ?

Jak kogoś stać na zegarek  za 70 000 zł, to go jakieś 10 % ceny martwi ? 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mylof napisał(-a):

Jak kogoś stać na zegarek  za 70 000 zł, to go jakieś 10 % ceny martwi ? 

Myślę że może martwić - inaczej np. obecni tu użytkownicy forum kupujący nowe Rolki tak by się bez przerwy nie pytali o zniżki czy możliwość uzyskania zniżki za punkty.

 

Zawsze mnie ciekawi skąd ludzie wiedzą i twierdzą że jeśli ktoś kupuje dobro luksusowe to go cena nie interesuje. Skoro mogłem kupić do wczoraj zegarek za 70 tysięcy, a teraz miałbym zapłacić 77 tysięcy, to jednak wolałbym wydać 70, a za 7 tysięcy sobie coś kupić dodatkowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.