Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

Coś na rynku musi się dziać. 3 tygodnie temu zapisałem się na zegarek z marszu. Telefon czy są zapisy. Za ile Pan może być. 5 minut. Zapraszam. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś na rynku musi się dziać. 3 tygodnie temu zapisałem się na zegarek z marszu. Telefon czy są zapisy. Za ile Pan może być. 5 minut. Zapraszam. Zobaczymy.

Zalezy na co. Na jakies bicolory od pewnego czasu jest chyba opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skasowali punkty, wiec na rabaty bym się mocno nie nastawiał

Poczekaj, poczekaj. W Kruku maja duzy bezwlad decyzyjny. Kurs 5,0 / 5,1 za EUR wprowadzili w momencie jak zloty wrocil do poziomu 4,7. Punkty obcieli w momencie, gdy rynek zaczyna aktywnie szukac klientow. Hmmm…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Augustynski napisał(-a):

Tez bede czekal ;), w tym tempie spadania cen to dlugo to nie bedzie trwalo.

Co do uczciwosci salonow, to jak z ludzmi, firma wlasciciel salonow moze miec uczciwe procedury ale jeden salon z 10 a raczej obsluga w nim moze krecic na boku ciemne interesy. To tylko ludzie a ludzie sa rozni.

Takze te historie to pewnie takie czarne owce jako pracownicy AD. Pozostaje jedynie miec nadzieje ze to bardziej pojedyncze czarne owce, ktore prosto z salonu sprzedaja na wtorny a nie "regula" (30% salonow i wiecej np.).

 

PS

graty SPS, ze udalo Ci sie dostac na liste :)

 

PS2

oby nie bylo sytuacji, ze zostana otwarte listy, zapiszemy sie, i dostaniemy zegarki "z laski" w pelnej cenie, a minie jeszcze troche czasu i beda wprowadzone rabaty 😮

 

 

 

Jeżeli to na co czekasz to Twój "zegarek marzeń" taki "graal" jak to mówią,  to warto czekać i go kupić, chociażby po to żeby spełnić marzenie. Tak po prostu. 

Generalnie Rolexy moim zdaniem mają swój urok uważam  

Jak już ktoś kupi sobie taki zegarek to raczej cieszy właściciela do końca albo nawet kolejne pokolenie.  (pomijam fliperów   ) 

Specjalnie nie kombinują z designem, są konsekwentni w pomysłach i tak trwają. Zegarki są czytelne, "proste", wytrzymałe. 

Jak popatrzysz na projekty sprzed 30 lat i teraz, to stajni się nie wyprą nowe wypusty.  Chociaż ostatnią nowością kopertą z tytanu zaskoczyli  

Ale zasadniczo poza pewnymi ulepszeniami na przestrzeni lat, po zegarkach widać że mają na nie pomysł. I to jest fajne. 

 

Uczciwość sprzedawców, no niestety ale odkąd głównym czynnikiem są pieniądze a AD musi utrzymywać sprzedaż, to siłą rzeczy od czasu do czasu, mogą występować sytuacje "niepożądane" mówiąc oględnie żeby się nie rozpisywać. 

 

Dzięki. Wiesz mi udało mi się dostać na listę na to co chcę, bo miałem historię zakupową, stały klient i decydowałem się po premierach. Było to z początkiem maja 2021. 

Przy ostatniej wizycie pomacałem tego Exp II z czarną tarczą,  no dla mnie super, podoba mi się estetycznie i w rękach, w sumie pierwszy raz na żywo  haha i utwierdziłem się że go chcę w sumie czekam na białą tarczę bo wydaje mi się bardziej czytelna ale czarna na żywo też jest ok  

 

Co do promocji to nie liczyłbym za bardzo na to.

Jak już koledzy zdążyli wyżej napisać;

Rolex generalnie nie robi rabatów z metki. Nie pamiętam dokładnie ale na Tudora też nie robili przecen kiedy kupowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, SPS napisał(-a):

 

 

 

Jeżeli to na co czekasz to Twój "zegarek marzeń" taki "graal" jak to mówią,  to warto czekać i go kupić, chociażby po to żeby spełnić marzenie. Tak po prostu. 

Generalnie Rolexy moim zdaniem mają swój urok uważam  

Jak już ktoś kupi sobie taki zegarek to raczej cieszy właściciela do końca albo nawet kolejne pokolenie.  (pomijam fliperów   ) 

Specjalnie nie kombinują z designem, są konsekwentni w pomysłach i tak trwają. Zegarki są czytelne, "proste", wytrzymałe. 

Jak popatrzysz na projekty sprzed 30 lat i teraz, to stajni się nie wyprą nowe wypusty.  Chociaż ostatnią nowością kopertą z tytanu zaskoczyli  

Ale zasadniczo poza pewnymi ulepszeniami na przestrzeni lat, po zegarkach widać że mają na nie pomysł. I to jest fajne. 

 

Uczciwość sprzedawców, no niestety ale odkąd głównym czynnikiem są pieniądze a AD musi utrzymywać sprzedaż, to siłą rzeczy od czasu do czasu, mogą występować sytuacje "niepożądane" mówiąc oględnie żeby się nie rozpisywać. 

 

Dzięki. Wiesz mi udało mi się dostać na listę na to co chcę, bo miałem historię zakupową, stały klient i decydowałem się po premierach. Było to z początkiem maja 2021. 

Przy ostatniej wizycie pomacałem tego Exp II z czarną tarczą,  no dla mnie super, podoba mi się estetycznie i w rękach, w sumie pierwszy raz na żywo  haha i utwierdziłem się że go chcę w sumie czekam na białą tarczę bo wydaje mi się bardziej czytelna ale czarna na żywo też jest ok  

 

Co do promocji to nie liczyłbym za bardzo na to.

Jak już koledzy zdążyli wyżej napisać;

Rolex generalnie nie robi rabatów z metki. Nie pamiętam dokładnie ale na Tudora też nie robili przecen kiedy kupowałem

Dlaczego nie robi rabatów?

Nie tak dawno temu standardem na FG było 3%.

A 2020 początek zdarzały się i rabaty na stalowe modele, więc to rynek pokaże czy będzie popyt czy nie:)

Jeszcze nie tak dawno temu/około roku był taki hajp, że jak powiedziałem sprzedawcy, że zrezygnowałem z odbioru jednego Rolexa to się puknął w głowę i stwierdził:

Proszę Pana, ale Rolexy nie tanieją?

kurcze, tanieją:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, I_love_britney napisał(-a):

Dlaczego nie robi rabatów?

Nie tak dawno temu standardem na FG było 3%.

A 2020 początek zdarzały się i rabaty na stalowe modele, więc to rynek pokaże czy będzie popyt czy nie:)

Jeszcze nie tak dawno temu/około roku był taki hajp, że jak powiedziałem sprzedawcy, że zrezygnowałem z odbioru jednego Rolexa to się puknął w głowę i stwierdził:

Proszę Pana, ale Rolexy nie tanieją?

kurcze, tanieją:)

 

ok może źle się wyraziłem, :)  

Osobiście nie spotkałem się, żeby w Kruku były rabaty na Rolexy. Nie śledzę sytuacji bardzo dokładnie. 

Oczywiście w Kruku są promocje na zegarki innych marek które sprzedają :)  

Ale fakt od marca na wtórnym Rolexy tanieją, co jest dobrą informacją dla kupujących :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem zniżkę (i to sporą), podobnie moja żona, na Rolexa. Bez żadnych kart, punktów itp. Ale to było w 2017, więc to zamierzchła przeszłość dla niektórych. A, zapomniałbym: jak byłem zapisany na Sky-Dwellera z przewidywanym odbiorem na 2019 rok, to dostałem już naprawdę porządną zniżkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba  nie ma co wracać do odległych czasów, kiedyś wszystko leżało na półkach i kosztowało nieporównywalnie mniej w stosunku do zarobków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, beniowski napisał(-a):

Ja dostałem zniżkę (i to sporą), podobnie moja żona, na Rolexa. Bez żadnych kart, punktów itp. Ale to było w 2017, więc to zamierzchła przeszłość dla niektórych. A, zapomniałbym: jak byłem zapisany na Sky-Dwellera z przewidywanym odbiorem na 2019 rok, to dostałem już naprawdę porządną zniżkę.

 

a no to brawo, :D 

W Silesji w tamtym czasie faktycznie leżały zegarki, SKy-Dweller,  Cellini z fazą księżyca i faktycznie można było z marszu kupić to co tam było. :)  modele DD w różnych rozmiarach DJ,

Nawet jak się zapisywałem na listę to jeszcze mierzyłem co tam było po kolei. :) 

No ale teraz jest troszkę inaczej :)  

Następnym razem powołam się na Ciebie i zobaczymy co powiedzą na potencjalny rabat :P 

 

o idealnie :D  

 

Kiedyś to było człowiek tak tego nie doceniał typowy Polak nosacz małpa -  Paczaizm.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SPS napisał(-a):

 

Dzięki. Wiesz mi udało mi się dostać na listę na to co chcę, bo miałem historię zakupową, stały klient i decydowałem się po premierach. Było to z początkiem maja 2021. 

Przy ostatniej wizycie pomacałem tego Exp II z czarną tarczą,  no dla mnie super, podoba mi się estetycznie i w rękach, w sumie pierwszy raz na żywo  haha i utwierdziłem się że go chcę w sumie czekam na białą tarczę bo wydaje mi się bardziej czytelna ale czarna na żywo też jest ok  

 

 

Ciekawe, czy to zamówienie w ciemno przy odbiorze live się Tobie spodoba. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Ciekawe, czy to zamówienie w ciemno przy odbiorze live się Tobie spodoba. 

 

Powiem Ci Panie Kolego że, 

226570 z białą tarczą widziałem przez szybkę raz w Katowicach niestety nie dali go przymierzyć. 

W sobotę mierzyłem Expa II z czarną tarczą i jest świetny zegarek, koperta bardzo dobrze leży. :) 

Mógłbym mieć jednego lub drugiego, chociaż biała tarcza będzie w moim odczuciu czytelniejsza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Ciekawe, czy to zamówienie w ciemno przy odbiorze live się Tobie spodoba. 

Wez nawet nie mow, bede super happy jak mi sie uda zapisac na liste na  wymarzony rolex 40 mm. Aktualnie nosze zegarek 42mm. Ciekawe czy jak by przyszedl to czy bedzie dobrze lezal, czy bede zadowolony, ale tak na prawde zadowolony.

Co jezeli nie? :P Poddam sie "hype'owi" tylko dlatego, ze na wtornym warty wiecej i "zarobie"? To by byla wtopa, bo mi na kasie nie zalezy, mam lepszy i szybszy sposob na zarobek, z drugiej strony tyle czekalem, wychodzilem zmarnowalem czas i nie kupic?

 

Co za absurdalne dylematy, tylko dlatego ze jest taki napor fliperow ze nawet przymierzyc nie mozna. C H O R E. Cala sytuacja jest chora, kilka razy sie zlapalem juz na tym a jestem wyjatkowo realistycznie patrzaca na zycie osoba, ze prawie sie zapisalem na zegarek bo nagle moglem sie na cokolwiek zapisac. Bylo bardzo blisko ale odpuscilem bo nie chce ani tego nowego tytanowego kloca ani zlotego zegarka itd. Mi sie udalo spojrzec realistycznie a ile osob kupilo rolex'a, ktorego normalnie by w ogole nie bralo pod uwage tylko dlatego ze cokolwiek zlapali? 🤢😢

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Augustynski napisał(-a):

..a ile osob kupilo rolex'a, ktorego normalnie by w ogole nie bralo pod uwage tylko dlatego ze cokolwiek zlapali? 🤢😢

Mysle, ze na calym swiecie minimum polowa zapisow, to zegarki na inwestycje lub handel 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I oni wkrótce staną na progu w Kruku i zapytają „ a zwrot z inwestycji gdzie?” A Kruk im powie, że było napisane małym drukiem, że Kruk nie odpowiada za „ ryzyko” . I może przy następnych wyborach, ktoś się „ zainteresuje” wydymanymi inwestorami jak frankowiczami …. 
Nie , czekaj…nie będzie załamania…dziś w TVP było, że mamy „najwyższy wzrost” gospodarki w EU.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, desmo napisał(-a):

I oni wkrótce staną na progu w Kruku i zapytają „ a zwrot z inwestycji gdzie?” A Kruk im powie, że było napisane małym drukiem, że Kruk nie odpowiada za „ ryzyko” . I może przy następnych wyborach, ktoś się „ zainteresuje” wydymanymi inwestorami jak frankowiczami …. 
Nie , czekaj…nie będzie załamania…dziś w TVP było, że mamy „najwyższy wzrost” gospodarki w EU.

Jak TVP mówiło to tak jest. A niemiec płaci za paliwo 2,3€ a nam Obajtek taniej załatwił🤙

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.11.2022 o 15:29, SPS napisał(-a):

Dysproporcja? chciałeś powiedzieć dyskryminacja klyenta :):D 

 

A poważnie, jak patrzę na stronę internetową Rolexa to w samym Londynie jest więcej salonów Rolexa (19) niż w całej Polsce (9 salonów). 

My mamy jednego monopolistę - Kruka. 

w Londynie jest kilku różnych AD (Watches of switzerland, Wempe, Bucherer, Mappin, Harrods, David M Robinson i Pragnell).

Jest to inna skala sprzedaży, inny model biznesowy, inny rynek pod względem zdolności nabywczej rzeczy luksusowych i poza UE. nie ma co porównywać. 

 

Nie chce sie czepiac, ale niektore z tych marek (Mappin & Webb, Goldsmiths) naleza do Watches of Switzerland, wiec ten szeroki wybor w UK jest tez troche zludny. Z drugiej strony, Londyn jest tak duzy ze w salonie w West Endzie moga wszystkich masowo oprawiac z kwitkiem, za to w salonie tej samej sieci gdzies na obrzezach miasta bardzo chetnie przywitaja nowego klienta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, artme napisał(-a):

Mysle, ze na calym swiecie minimum polowa zapisow, to zegarki na inwestycje lub handel 😕

 

Myślę że więcej. A teraz biorąc pod uwagę tylko te osoby które kupują dla siebie, to jak mocny wpływ na decyzję zakupową ma myśl "nie stracę na nim gdybym chciał sprzedać".
Ile osób z tych zapisanych, by faktycznie kupiło gdyby tez zegarek tracił po wyjściu z salonu. Ja przy zakupie zawsze obstawiałem że odzyskam 50%, więc kupując za 30k miałem w głowie że kosztuje mnie 15k.
Czy faktycznie byliby tak chętni na suba przy obecnych cenach, ale bez "gwarancji" zysku?

Sytuacja rynku może się załamać gdy tylko Rolex otworzy listy. Salony mają w poważaniu flipperów, jak listy zaczną się kurczyć to przyjmą zapisy by mieć zapas w kolejce.
Jak dzisiaj ktoś sobie wymarzył suba to musi kupić od flippera, ale jak otworzy się kolejka to dużo osób będzie wolało odczekać i oszczędzić.
A na koniec, niech zakup zegarka będzie przeprowadzony tak jak powinien być, czyli w salonie a nie na stacji benzynowej w samochodzie, ew kurierem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, dzikipl napisał(-a):

Sytuacja rynku może się załamać gdy tylko Rolex otworzy listy.

Teoretycznie tak, tylko kiedys mowiono Ci ktory jestes na liscie i ile mniej wiecej bedziesz czekac, wiec mogles podjac decyzje czy chcesz czy nie. Teraz - nawet jak Cie zapisza, to nie wiesz NIC! 😐 Dlatego oczywiscie jesli Cie zapisza, to mozesz sie cieszyc, jednak kiedy faktycznie bedziesz sie cieszyc z noszenia samego zegarka pozostaje totalną niewiadomą... moze za rok.... a moze za 5 lat... 😐

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wtedy może sie okazać , ze kupisz go drożej niż mogłeś w dniu zapisu u tego flippera 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, proki1971 napisał(-a):

I wtedy może sie okazać , ze kupisz go drożej niż mogłeś w dniu zapisu u tego flippera 😀

I to wcale nie jest smieszne - sama prawda 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał artme, lista listą, pół biedy z czekaniem jeśli by się wiedziało w przybliżeniu do powiedzmy tych 2-3 miesięcy, że będzie Twój wymarzony zegarek to jeszcze spokojnie można obserwować sytuację. 

 

Teraz jest tak, że owszem możesz przyjść do salonu,, pogadać,  pooglądać, ostatnio po cichu dali mi mierzyć, ale nic nie wiedzą kiedy będzie zegar. 

Powoli przetwarzam barierę psychologiczną sięgnięcia po pre-owned.  Bo na wtórnym ceny powoli spadają,  ceny retail już dwukrotnie wzrosły od czasu zapisu (od maja 2021), różnica się powoli zaciera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SPS napisał(-a):

Jak napisał artme, lista listą, pół biedy z czekaniem jeśli by się wiedziało w przybliżeniu do powiedzmy tych 2-3 miesięcy, że będzie Twój wymarzony zegarek to jeszcze spokojnie można obserwować sytuację. 

 

Teraz jest tak, że owszem możesz przyjść do salonu,, pogadać,  pooglądać, ostatnio po cichu dali mi mierzyć, ale nic nie wiedzą kiedy będzie zegar. 

Powoli przetwarzam barierę psychologiczną sięgnięcia po pre-owned.  Bo na wtórnym ceny powoli spadają,  ceny retail już dwukrotnie wzrosły od czasu zapisu (od maja 2021), różnica się powoli zaciera.

Pospiesz się, bo niedługo pod sklepami second hand zaczną się ustawiać kolejki. 😜 

zadyma.gif


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.