Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Pospiesz się, bo niedługo pod sklepami second hand zaczną się ustawiać kolejki. 😜 

zadyma.gif

 

Powiem CI lepiej. 

Już tu stoję, czekam i wymyśliłem, że stworzę komitet kolejkowy na second hand. Za wpis i trzymanie miejsca będę pobierał 0,5% prowizji :D:D:D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SPS napisał(-a):

Jak napisał artme, lista listą, pół biedy z czekaniem jeśli by się wiedziało w przybliżeniu do powiedzmy tych 2-3 miesięcy, że będzie Twój wymarzony zegarek to jeszcze spokojnie można obserwować sytuację. 

 

Teraz jest tak, że owszem możesz przyjść do salonu,, pogadać,  pooglądać, ostatnio po cichu dali mi mierzyć, ale nic nie wiedzą kiedy będzie zegar. 

Powoli przetwarzam barierę psychologiczną sięgnięcia po pre-owned.  Bo na wtórnym ceny powoli spadają,  ceny retail już dwukrotnie wzrosły od czasu zapisu (od maja 2021), różnica się powoli zaciera.

Nie przesadzajmy, że ceny podwójnie wzrosły. Jak się zapisywałeś ExII kosztował 38k, teraz kosztuje 48k to jest ok 20%, bo były dwie podwyżki. Na wtórnym zegarki z 2020/21 są po 54-56k ale to nie to samo co nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, KRZYSIO napisał(-a):

Nie przesadzajmy, że ceny podwójnie wzrosły. Jak się zapisywałeś ExII kosztował 38k, teraz kosztuje 48k to jest ok 20%, bo były dwie podwyżki. Na wtórnym zegarki z 2020/21 są po 54-56k ale to nie to samo co nowy.

Źle zrozumiałeś, SPS napisał, że metka dwa razy poszła do góry w tym roku.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że model ExII podrożał ok. 10k od momentu zapisu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale trzeba by sprawdzić ile kosztował na wtórnym wtedy jak się zapisywał. Bo jak te 48 to trzeba było wtedy kupić , nic by nie stracił, już dawno nosił zegar , a jakby co to używkę teraz i tak by sprzedał z zyskiem za te ponad 50 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak o to mi chodziło - dwie podwyżki miały miejsce :) 

Jak się zapisywałem to mój  kosztował około 8200 EUR (około 38 k na premierze), później po pierwszej podwyżce 9100 EUR i teraz 9550 EUR w retail (około 48k).

 

@edycja

Jak się zapisywałem to na wtórnym wtedy (półtora roku już) kosztował około 62-66 k :) Pamiętam bo rozmawiałem z pewną osobą, która też czekała na polara i zapewniłem tą osobę, że jeśli przyjdzie mój zegarek i będę chciał sprzedać to nie będę szarpał od tej osoby ponad 60k :) 

Teraz retail w Kruku to 48 k a wtórny obserwuję na chrono24 w przedziale 53-55 k :) 

No ale sytuacja się zmieniła od tego czasu więc ciężko to tak ocenić "1 do 1"

 

@e2

Ja zegarki noszę nie handluję nimi, mam 9 w tym momencie, póki co raz w życiu sprzedałem zegarek (mój pierwszy automat ever). Rolka jak kupię to zostanie :) Może wtedy sprzedam Balla bo dwóch zegarków GMT nie będę potrzebował ale to się okaże jak kupię. Póki co patrzę co się dzieje 

 

@e3 :) 

 

tutaj wykres ceny 

 

cena.png.01d96610f1cf803f01b87d473df8585f.png

 

 

A tutaj obecne oferty (Tylko UE) 

Retail rośnie, Wtórny spada. dlatego obserwuję, sam dla siebie :) 

 

ceny.thumb.png.30c8e40a7333da432285dbf3bc296366.png

 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SPS napisał(-a):

No tak o to mi chodziło - dwie podwyżki miały miejsce :) 

Jak się zapisywałem to mój  kosztował około 8200 EUR (około 38 k na premierze), później po pierwszej podwyżce 9100 EUR i teraz 9550 EUR w retail (około 48k).

 

@edycja

Jak się zapisywałem to na wtórnym wtedy (półtora roku już) kosztował około 62-66 k :) Pamiętam bo rozmawiałem z pewną osobą, która też czekała na polara i zapewniłem tą osobę, że jeśli przyjdzie mój zegarek i będę chciał sprzedać to nie będę szarpał od tej osoby ponad 60k :) 

Teraz retail w Kruku to 48 k a wtórny obserwuję na chrono24 w przedziale 53-55 k :) 

No ale sytuacja się zmieniła od tego czasu więc ciężko to tak ocenić "1 do 1"

 

@e2

Ja zegarki noszę nie handluję nimi, mam 9 w tym momencie, póki co raz w życiu sprzedałem zegarek (mój pierwszy automat ever). Rolka jak kupię to zostanie :) Może wtedy sprzedam Balla bo dwóch zegarków GMT nie będę potrzebował ale to się okaże jak kupię. Póki co patrzę co się dzieje 

 

@e3 :) 

 

tutaj wykres ceny 

 

cena.png.01d96610f1cf803f01b87d473df8585f.png

 

 

A tutaj obecne oferty (Tylko UE) 

Retail rośnie, Wtórny spada. dlatego obserwuję, sam dla siebie :) 

 

ceny.thumb.png.30c8e40a7333da432285dbf3bc296366.png

 

Rynek wtórny wysycony? Nie ukrywam, że się uśmiecham. Raz byłem w „Kruku”, tak z 2 lata temu. Nie tęsknię😉

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kurzy napisał(-a):

Rynek wtórny wysycony? Nie ukrywam, że się uśmiecham. Raz byłem w „Kruku”, tak z 2 lata temu. Nie tęsknię😉

 

Nie wiem. Możliwie ? Podobno Explorer nigdy nie był gorącym modelem? Tak jak Sub czy Batman.

W UE i tak są stosunkowo wysokie ceny na wtórnym w porównaniu do reszty świata no ale trzeba pamiętać o opłatach więc i tak patrzę na sprzedawców UE :) 

Co do Kruka mają jakieś swoje procedury i raczej nieomijalne. W sobotę macałem 226570 z czarną tarczą, zegarek z metką i ceną więc mówię grzecznie, że jak nie ma klienta to go biorę. Panie uparcie że rezerwacja. :) Kruk nie ogarniesz tego :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, proki1971 napisał(-a):

No tak ale trzeba by sprawdzić ile kosztował na wtórnym wtedy jak się zapisywał. Bo jak te 48 to trzeba było wtedy kupić , nic by nie stracił, już dawno nosił zegar , a jakby co to używkę teraz i tak by sprzedał z zyskiem za te ponad 50 :)

Wtedy się trochę interesowałem tym modelem i czarny  był dostępny za ok. 50k :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem białego, ale jak wolny to biorę czarnego. I w ten oto sposób od kilku lat mamy Rolexowy hype. A gdybyś wiedział, że po przekroczeniu progu z czarnym jego wartość spada z 48k do odpowiednio 37k jak to było w 2017 r. to już byś Pani gitary nie zawracał. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, SPS napisał(-a):

 

Nie wiem. Możliwie ? Podobno Explorer nigdy nie był gorącym modelem? Tak jak Sub czy Batman.

W UE i tak są stosunkowo wysokie ceny na wtórnym w porównaniu do reszty świata no ale trzeba pamiętać o opłatach więc i tak patrzę na sprzedawców UE :) 

Co do Kruka mają jakieś swoje procedury i raczej nieomijalne. W sobotę macałem 226570 z czarną tarczą, zegarek z metką i ceną więc mówię grzecznie, że jak nie ma klienta to go biorę. Panie uparcie że rezerwacja. :) Kruk nie ogarniesz tego :) 

 

Mnie nie pilno…😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, dzikipl napisał(-a):

 



Sytuacja rynku może się załamać gdy tylko Rolex otworzy listy. 

To nie Rolex tworzy sztuczne kolejki tylko AD. Sytuacja się załamie ( dla AD , fliperów i handlarzy) a unormuje dla normalnych klientów gdy przestaniecie przepłacać na czarnym rynku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, desmo napisał(-a):

To nie Rolex tworzy sztuczne kolejki tylko AD. Sytuacja się załamie ( dla AD , fliperów i handlarzy) a unormuje dla normalnych klientów gdy przestaniecie przepłacać na czarnym rynku. 

 

 

dobrze gada polać mu :D  

 

200.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SPS napisał(-a):

 

Jak się zapisywałem to na wtórnym wtedy (półtora roku już) kosztował około 62-66 k :) Pamiętam bo rozmawiałem z pewną osobą, która też czekała na polara i zapewniłem tą osobę, że jeśli przyjdzie mój zegarek i będę chciał sprzedać to nie będę szarpał od tej osoby ponad 60k :) 

Teraz retail w Kruku to 48 k a wtórny obserwuję na chrono24 w przedziale 53-55 k :) 

No ale sytuacja się zmieniła od tego czasu więc ciężko to tak ocenić "1 do 1"

 

 

 

To też spora różnica w zyskach, półtora roku temu kupujący miał wizję x2, dzisiaj 48k odbierasz, za 53k wisi nówka z UE na chrono. Dodajesz prowizję dla chrono i sprzedawca otrzymuje 49k.
Jak jest zapisany na drugą sztukę to ją odbierze? Nie.
Dlatego listy mogą topnieć lawinowo, flipperzy zaczną odmawiać odbioru i koniec.

Dzisiaj jest o tyle ciekawa sytuacja, że nie można zapisać się na nic (męskiego). A jeszcze rok temu były brzydkie kaczątką które mało kto chciał.
Rok temu można było usłyszeć "brzydki", dzisiaj każdy roleks z automatu piękny bo jest roleksem i są kolejki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dzikipl napisał(-a):

 

To też spora różnica w zyskach, półtora roku temu kupujący miał wizję x2, dzisiaj 48k odbierasz, za 53k wisi nówka z UE na chrono. Dodajesz prowizję dla chrono i sprzedawca otrzymuje 49k.
Jak jest zapisany na drugą sztukę to ją odbierze? Nie.
Dlatego listy mogą topnieć lawinowo, flipperzy zaczną odmawiać odbioru i koniec.

Dzisiaj jest o tyle ciekawa sytuacja, że nie można zapisać się na nic (męskiego). A jeszcze rok temu były brzydkie kaczątką które mało kto chciał.
Rok temu można było usłyszeć "brzydki", dzisiaj każdy roleks z automatu piękny bo jest roleksem i są kolejki.

 

 

ten dobrze gada buty mu kupić :) i polać :D 

 

Happy Hour Party GIF by Two Lane Brewing

 

a co do chrono24 to nie wiem dokładnie jak to wygląda z punktu opłat i marży dla sprzedających kto w którym momencie to płaci. No kiedyś ktoś musi. :P 

Myślę że częściowo listy mogą topnieć bo być może rynek się wysyca? Trudno powiedzieć jednoznacznie, na ile wojna i sytuacji w Azji i wyprzedaż tam zegarków ma wpływ że teraz dostawy ruszyły i jest więcej zegarków w obrocie i ceny zaczęły spadać? .. Z drugiej strony na te zegarki podobno zawsze był popyt. 

Tak czy siak życzę wszystkim udanych zakupów w najbliższym czasie mam nadzieję :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, SPS napisał(-a):

 

a co do chrono24 to nie wiem dokładnie jak to wygląda z punktu opłat i marży dla sprzedających kto w którym momencie to płaci(...) 

 

Sprzedawca prywatny płaci 6,5% prowizji

Sprzedawca profesjonalny ma jakieś inne(lepsze?) warunki ale konto jest płatne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, desmo napisał(-a):

To nie Rolex tworzy sztuczne kolejki tylko AD. Sytuacja się załamie ( dla AD , fliperów i handlarzy) a unormuje dla normalnych klientów gdy przestaniecie przepłacać na czarnym rynku. 

 

Też nie rozumiem ludzi, którzy kupują u fliperów. Grzecznie sobie czekam w kolejce, co pół roku odbieram nowy zegarek- nie przepłacam, nie obchodzą mnie "załamania" cen na wtórnym. Polecam - tak żyje się lżej;)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, zielony.m napisał(-a):

 

Też nie rozumiem ludzi, którzy kupują u fliperów. Grzecznie sobie czekam w kolejce, co pół roku odbieram nowy zegarek- nie przepłacam, nie obchodzą mnie "załamania" cen na wtórnym. Polecam - tak żyje się lżej;)

Może dlatego, że nie każdy ma szczęście być dopuszczony na listy.

Tegoroczne schizy krukowe chyba dobrze to pokazały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bugs napisał(-a):

Też nie rozumiem tych kupujących na grey, do mnie kierownik dzwoni czy chcę to czy tamto a ja mówię "pewnie, dzięki tato" i po sprawie, nie przepłacam, jeszcze sobie zarobię.

Taki to pożyje 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Bugs napisał(-a):

Też nie rozumiem tych kupujących na grey, do mnie kierownik dzwoni czy chcę to czy tamto a ja mówię "pewnie, dzięki tato" i po sprawie, nie przepłacam, jeszcze sobie zarobię.

To widzę, że jest nas tu więcej. 😁


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej my Tu śmiechy chichy ale chciałem powiedzieć że uważajcie na swoje zegarki, 

zostawiłem swój na siedzeniu w aucie i ktoś mi szybę wybił 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz poważnie czy:

 

image.png.c738fe6d0c6179e8068807cc0a2d2e82.png


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie 

to był Hublot, ktoś kto wyrąbał mi szybę podrzucił mi dwa kolejne 

haha

 

Happy Big Brother GIF by MOODMAN

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około półtora roku czekania i jest.  :)

20221119-134149.jpg


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.