Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Czarek03 napisał(-a):

Uważam, ze to całkiem normalne i uczciwe, ze ludzie chcą zarobić na deficytowym towarze Nie Pierwszej potrzeby. Ktoś te bańkę na Rolexa i Tudors nadmuchał, zarobił swoje jak ona napęczniała na rynku wtórnym ,  a teraz bierze się za te inwestycje lud z ulicy. Ale jak to obserwowałem wielokrotnie na rynku akcji, gdy jest na coś moda , lub doradcy namawiają do kupna , to należy uciekać z towarem i sprzedawać  . Jutro będę w Stolicy i mam zamiar odwiedzić Galerie Mokotów i hotel Europejski. Może jak starczy czasu to i Złote Tarasy . Spróbuje się zapisać na Rolexa i nie ukrywam , ze myśle o tym czysto spekulacyjnie. Gdyż zegarki te moim zdaniem są po prostu brzydkie. Ale tez chcę coś sobie kupić. Może Omegę, w dalszej kolejność IWC lub cos z Breitlinga. Wyleczyłem się z Tudors gdy zobaczyłem go obok Omegi. W każdym razie na pewno z czyms ze sklepu wyjdę . Rozważam jeszcze  Longines spirit zulu time. Moim zdaniem ten Longines jest bardzo tani w stosunku do swojej jakości. 

W złotych nie ma rolexa, w GM sklep był w remoncie, nie wiem czy już otworzyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Czarek03 napisał(-a):

Longines jest bardzo tani w stosunku do swojej jakości. 

 

bo jest na modyfikowanym werku ETA


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Jan napisał(-a):

 

bo jest na modyfikowanym werku ETA

Myślisz że to jest kluczowy element ceny zegarka;)? 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eye_lip jasne że nie ale też nigdy bym nie powiedział że Zulu time jest bardzo tani


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Podobno taksiarze sobie Multiplę chwalili 🤣.

Tak, dorabiali na “ fantach” gubionych przez klientów.. Cokolwiek wypadło rąk lub kieszeni, lądował cichutko na podłodze między oddzielnymi fotelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jan napisał(-a):

@eye_lip jasne że nie ale też nigdy bym nie powiedział że Zulu time jest bardzo tani

Moim zdaniem ten Longines ma jakość i urok zegarka dużo droższego . Wyobraźmy sobie absolutnie slepy test. Dostarcza nam ktoś ten zegarek bez loga oraz charakterystycznych napisów i kładzie obok tak pożądanego Roleksa , także bez żadnych znaków rozpoznawczych i szczególnych . Patrzący może dotykać i oglądać  obydwa przedmioty i wskazać następnie swojego faworyta. Ciekawe jakie wyniki przyniósłby taki eksperyment .???

Edytowane przez Czarek03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GM rolmops w remoncie, więc nie planuj zapisów 😉

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Czarek03 napisał(-a):

Uważam, ze to całkiem normalne i uczciwe, ze ludzie chcą zarobić na deficytowym towarze

Zgodzilbym sie, niech ludzie robia co chca i zarabiaja na czym chca. Dopoki normalny klient, ktory chce nosic zegarek a nie handlowac moglby go kupic w salonie wtedy wszystko jest ok.

Jezeli taka sytuacja jak teraz by sie przedluzala przez kilka nastepnych lat to marka Rolex zacznie podupadac i tracic na znaczeniu. Zegarek, ktorego nie mozna kupic w normalny sposob przestaje byc domena zwyklych ludzi a zaczyna byc domena tylko handlarzy/spekulantow. Coraz mniej ludzi je bedzie mialo na rece, coraz wiecej ludzi zrezygnuje z przeplacania na rynku wtornym (dla niektorych rynek wtorny nie istnieje z wielu powodow calkowicie).

Zainteresowanie bedzie spadac, coraz ciezej bedzie handlarzom odsprzedawac zegarki, ceny beda spadaly i wtedy pytanie jak juz handlarze zrezygnuja z zakupow w salonie, czy wroca normalni klienci? Pytanie za 100 pkt ;) w zaleznosc jak dlugo bedzie trwala ta calkowita praktycznie niedostepnosc, im wiecej lat tym wieksza szansa ze normalni klienci nie wroca/pojda do innych marek.

 

9 godzin temu, Czarek03 napisał(-a):

Wyleczyłem się z Tudors gdy zobaczyłem go obok Omegi

to mnie ciekawi, czy mozesz rozwinac? Co Cie tak uderzylo porownujac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Augustynski napisał(-a):

Zjak juz handlarze zrezygnuja z zakupow w salonie, czy wroca normalni klienci? Pytanie za 100 pkt ;) w zaleznosc jak dlugo bedzie trwala ta calkowita praktycznie niedostepnosc, im wiecej lat tym wieksza szansa ze normalni klienci nie wroca/pojda do innych marek.

 

 

I wtedy wchodzę ja, cały na biało 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.11.2022 o 21:33, zielony.m napisał(-a):

Ciekawostka - zapłata za zegarek przelewem nie powoduje, że można go odebrać kiedy się chce. Dostałem ponaglający telefon i mam czas do piątku, czyli wychodzi na to że tylko 2 tygodnie. 

 

W dniu 23.11.2022 o 01:07, Krystian napisał(-a):

Nie ma to nic wspólnego z 2 tygodniami, tygodniem czy kilkoma dniami. Chodzi o odbiór w danym miesiącu. Pracownicy są rozliczani ze sprzedaży w danym miesiącu, dlatego jest im nie na rękę żeby wydać zegarek w miesiącu kolejnym. ...

Dokładnie. 

Dodam jeszcze, że zapłata przelewem nie jest tożsama ze sprzedażą. Sprzedaż następuje w dniu odbioru (wystawieniu dowodu sprzedaży). Nie mogą wcześniej wystawić dowodu sprzedaży a za kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt dni wydać zegarek. NIESTETY. 😭 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Augustynski napisał(-a):

wiecej

 

10 godzin temu, Augustynski napisał(-a):

Zgodzilbym sie, niech ludzie robia co chca i zarabiaja na czym chca. Dopoki normalny klient, ktory chce nosic zegarek a nie handlowac moglby go kupic w salonie wtedy wszystko jest ok.

Jezeli taka sytuacja jak teraz by sie przedluzala przez kilka nastepnych lat to marka Rolex zacznie podupadac i tracic na znaczeniu. Zegarek, ktorego nie mozna kupic w normalny sposob przestaje byc domena zwyklych ludzi a zaczyna byc domena tylko handlarzy/spekulantow. Coraz mniej ludzi je bedzie mialo na rece, coraz wiecej ludzi zrezygnuje z przeplacania na rynku wtornym (dla niektorych rynek wtorny nie istnieje z wielu powodow calkowicie).

Zainteresowanie bedzie spadac, coraz ciezej bedzie handlarzom odsprzedawac zegarki, ceny beda spadaly i wtedy pytanie jak juz handlarze zrezygnuja z zakupow w salonie, czy wroca normalni klienci? Pytanie za 100 pkt ;) w zaleznosc jak dlugo bedzie trwala ta calkowita praktycznie niedostepnosc, im wiecej lat tym wieksza szansa ze normalni klienci nie wroca/pojda do innych marek.

 

to mnie ciekawi, czy mozesz rozwinac? Co Cie tak uderzylo porownujac?

To nie produkują już innych zegarków jak Rolex .?Co mnie interesuje czy klienci wrócą, czy nie wrócą. Na razie jest parcie na ten produkt

Co mnie uderzyło? to subiektywne odczucie, więc  nie ma sensu o tym pisać . To tak,  jak miałbym uzasadniać dlaczego bardziej lubię mielone od schabowego. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Czarek03 napisał(-a):

 

To nie produkują już innych zegarków jak Rolex .?Co mnie interesuje czy klienci wrócą, czy nie wrócą. Na razie jest parcie na ten produkt

Co mnie uderzyło? to subiektywne odczucie, więc  nie ma sensu o tym pisać . To tak,  jak miałbym uzasadniać dlaczego bardziej lubię mielone od schabowego. 
 

Jeszcze produkuja Patki ale to tyle. Przynajmniej na dzis dzien.

No wlasnie pytam o to subiektywne odczucie ;), Tudor okazal sie znacznie gorszy od omegi ze wzgledu na? Gorszy antyrefleks? Gorsza bryle koperty (mniej obla)? Na forum sie dzielimy naszymi subiektywnymi opiniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Augustynski napisał(-a):

 pytanie jak juz handlarze zrezygnuja z zakupow w salonie, czy wroca normalni klienci? Pytanie za 100 pkt ;) w zaleznosc jak dlugo bedzie trwala ta calkowita praktycznie niedostepnosc, im wiecej lat tym wieksza szansa ze normalni klienci nie wroca/pojda do innych marek.

Myślę, że Ci którym Kruk pokazał środkowy palec powinni już dawno być ze swoimi pieniędzmi gdzie indziej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że Ci którym Kruk pokazał środkowy palec powinni już dawno być ze swoimi pieniędzmi gdzie indziej. 

Na chrono24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Bugs napisał(-a):

I wtedy wchodzę ja, cały na biało 😉

Ja też i biorę batmana😁


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, desmo napisał(-a):

Myślę, że Ci którym Kruk pokazał środkowy palec powinni już dawno być ze swoimi pieniędzmi gdzie indziej. 

 

Godzinę temu, Szyszkops napisał(-a):


Na chrono24 emoji23.png

 

Myślę, że Panowie desmo i Szyskops w tych dwóch słowach podsumowali 237 stron rozważań. :D 

Konkluzję można podwiesić i zamknąć temat.  

 

Na koniec jeszcze pozwolę sobie wkleić żarcik, dla tych którzy dalej chcą czekać.

 

still-waiting-on-1231f0e9fb.thumb.jpg.6574989969e2a0350f9f4dae4f6b06dd.jpg

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdumiewa mnie kultura dyskusji. Jak z rok albo 1,5 temu poruszylem tu temat kolejek i zlewania klientów to niektórzy nie przebierali w słowach co do stanu mojego umysły itp. Aż byłem zdziwiony jak bardzo upadła kultura niektórych forumowiczów. W międzyczasie od forumowego kolegi kupiłem exII, który sobie spokojnie leży i nigdzie się nie wybiera. Cieszy oczy. Kolegę pozdrawiam. A teraz czytam i oczom nie wierzę jaki Wersal.
Jest jak jest, czyli cyrk. Ale może wreszcie zmierza do normalności i za kilkanaście miesięcy ten temat będzie można zamknąć, jako historię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mandaryn44 napisał(-a):

W międzyczasie od forumowego kolegi kupiłem exII, który sobie spokojnie leży i nigdzie się nie wybiera. Cieszy oczy.

 

Kupić gablotę, zegarek na jakąś podstawkę, będzie cieszył oczy kolejne pokolenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.11.2022 o 00:20, zielony.m napisał(-a):

 

Mnie zaprosili po odbiór GMT, ale niestety to nie pepsi zostaje mi czekać;(

 

ALe tak czy inaczej gratuluję :)

 

A zamieniłbyś destro na Pepsi na jubilee, gdyby była taka możliwość?


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, MasterMind napisał(-a):

 

A zamieniłbyś destro na Pepsi na jubilee, gdyby była taka możliwość?

Chyba trzeba byc leworecznym albo szalonym... 😁🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie kiedy sytuacja wróci do normy ze zegarki będą dostępne w sprzedaży „od ręki” ? 
chcialbym kupić swój pierwszy ale nie chce robić zakupu w ciemno na podstawie tylko zdjęć z sieci 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Tomczaa napisał(-a):

Jak oceniacie kiedy sytuacja wróci do normy ze zegarki będą dostępne w sprzedaży „od ręki” ? 
chcialbym kupić swój pierwszy ale nie chce robić zakupu w ciemno na podstawie tylko zdjęć z sieci 

Myślę, że jakakolwiek odpowiedź to wróżenie z fusów.

Jak chciałbyś coś kupić to znajdź kolegę, który na kawce da przymierzyć zegareczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak oceniacie kiedy sytuacja wróci do normy ze zegarki będą dostępne w sprzedaży „od ręki” ? 
chcialbym kupić swój pierwszy ale nie chce robić zakupu w ciemno na podstawie tylko zdjęć z sieci 

I polrocze 2024.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, bibbi napisał(-a):


I polrocze 2024.

Trzeba to zapisac, zeby pozniej ta wypowiedz przywolac 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.