Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Szyszkops napisał(-a):

Sorry, sorry, ale nie mogę na to patrzeć spokojnie - nie "Ja Nesbo", tylko "Jo Nesbo"! 

Dobra, mogłem się pomylić, bo norweska odmiana jest trudna - słucham (kogo?) - Ja Nesba.

5 minut temu, facecik napisał(-a):

Tu potrzebny jest jakiś dobry psycholog, a nie banda ironizujących prześmiewców. Kolega @Czarek03 ma duży problem lub totalnie jedzie po bandzie z tymi wynurzeniami na temat swojego życia i robi wszystkich w ch*ja.. 

Bo przecież żyjemy w kraju, w którym wszyscy chcą nas zrobić w chjua... i to za naszą kasę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

45 minut temu, Czarek03 napisał(-a):

Ten Pan Który pisał , ze jego pokolenie ma dwie ręce a na jednej Rolex i głowę na karku ……Trochę to śmieszne, trochę straszne i , trochę groteskowe.

 

Trzymajmy się faktów. Napisałem cytuję: "Mają dwie ręce, a jak na jednej jest Rolex to i zazwyczaj głowę na karku"

 

Z tego zdania JEDNOZNACZNIE wynikają 3 rzeczy:

- nie wszyscy z tego pokolenia są pracowici/przedsiębiorczy jak insynuujesz

- nie każdy z tych pracowitych/przedsiębiorczych ma ręce Rolexa jak insynuujesz

- jeśli nawet ma to nie oznacza to jeszcze głowy na karku jak insynuujesz 

 

Wytłuściłem specjalnie 2 warunki, które jak się domyślam "przypadkiem" pominąłeś. A jeśli zdanie jest zbyt złożone dla Ciebie to przeczytaj proszę raz jeszcze powoli, ze zrozumieniem, zanim zaczniesz znowu wyciągać odklejone wnioski. 🙂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokoj, papieru i tuszu szkoda. To jak tam z ta kolejka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, bibbi napisał(-a):

Dajcie spokoj, papieru i tuszu szkoda. To jak tam z ta kolejka?

Byłem wczoraj w Kruku i kolejka była, do odbioru zamówionych Rolków 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Valygaar napisał(-a):

😶 Pośpieszny, subiektywny i niedosłowny wybór, ale...:

 

Otępienie z ciałami Lewy'ego, wujek w zakładzie opiekunczym vs. Mam żonę chorą na afektywną dwubiegunowkę po kilku próbach samobójczych.

 

Jesteś zerem, masz królicze zęby, przynosisz wstyd matce i mnie vs. Podpisałem wszystkie kwity , które chcieli, żeby tylko już nie bili i puścili do domu. Po wyjściu opowiedziałem o wszystkim kolegom i wycofałem się.

 

Już niedługo będę najsłynniejszym członkiem rodziny. Ale ty tego nie zrozumiesz vs. Nienawidzę poprzedni system całym sobą. Za moją zniszczoną młodość i marzenia.

 

Była niebywale piękna, ale nie wiedzieć czemu nie odpowiadał mu jej zapach ani smak vs. Mało tego, że w dniu śmierci Mamy pisałem na forum, to jeszcze oglądałem powtórki Mundialu. Sam nie wiem dlaczego, ale pewnie psychiatra zna to zjawisko.

 

Itd. Przypadek??🤔
 

 

to cytaty z Nesbo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej parafrazy i pamięciowe wykopki ;) Cytat bym oznaczył cudzysłowem ;)

Edytowane przez Valygaar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Valygaar napisał(-a):

😶 Pośpieszny, subiektywny i niedosłowny wybór, ale...:

 

Otępienie z ciałami Lewy'ego, wujek w zakładzie opiekunczym vs. Mam żonę chorą na afektywną dwubiegunowkę po kilku próbach samobójczych.

 

Jesteś zerem, masz królicze zęby, przynosisz wstyd matce i mnie vs. Podpisałem wszystkie kwity , które chcieli, żeby tylko już nie bili i puścili do domu. Po wyjściu opowiedziałem o wszystkim kolegom i wycofałem się.

 

Już niedługo będę najsłynniejszym członkiem rodziny. Ale ty tego nie zrozumiesz vs. Nienawidzę poprzedni system całym sobą. Za moją zniszczoną młodość i marzenia.

 

Była niebywale piękna, ale nie wiedzieć czemu nie odpowiadał mu jej zapach ani smak vs. Mało tego, że w dniu śmierci Mamy pisałem na forum, to jeszcze oglądałem powtórki Mundialu. Sam nie wiem dlaczego, ale pewnie psychiatra zna to zjawisko.

 

Itd. Przypadek??🤔
 

 

Że chciało Ci się tracić czas... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, memento mori napisał(-a):

A czytaliście "Zbrodnię Ikara"? 😁


 A co to za jeden ten Ikar i jaką zbrodnię popełnił? 😝

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 A co to za jeden ten Ikar i jaką zbrodnię popełnił?

E-car?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bibbi napisał(-a):

Dajcie spokoj, papieru i tuszu szkoda. To jak tam z ta kolejka?

AK zamówiony jakos kwiecień? Czeka do odbioru :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szuwi napisał(-a):

Że chciało Ci się tracić czas... 

Pisałem z palca, jakieś 90 sekund pewnie... Ale masz racje, zmitrężyłem trochę życia 😕 a mogłem wdrożyć moja ulubioną zasadę Arnolda, której końcówka brzmi "jeśli nie masz nic do roboty, idź spać" 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Valygaar napisał(-a):

Pisałem z palca, jakieś 90 sekund pewnie... Ale masz racje, zmitrężyłem trochę życia 😕 a mogłem wdrożyć moja ulubioną zasadę Arnolda, której końcówka brzmi "jeśli nie masz nic do roboty, idź spać" 😎

Raz trolla można nakarmić 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SPS napisał(-a):

 A co to za jeden ten Ikar

 

Taxowki w krakowie, popularne przed erą bolta i ubera (uprzedzam pytanie: Ci dwaj to starożytni bogowie transportu z mitologii 😁) tylko o zbrodni nie slyszalem


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morgan Stanley: Ceny zegarków Rolex, Patek Philippe i Audemars Piguet będą nadal spadać z powodu zalewu podaży. Rynek używanych luksusowych zegarków przeżywał w ciągu ostatnich kilku lat ogromny wzrost. Ale według niedawnego raportu Morgan Stanley wykorzystującego dane z WatchCharts – który śledzi sprzedaż na rynku zegarków w czasie rzeczywistym – ceny najbardziej poszukiwanych zegarków najlepszych luksusowych marek znacznie spadły.

Ceny najpopularniejszych modeli Rolex spadły o 21% od szczytu w kwietniu. W przypadku firmy Patek Philippe ceny najpopularniejszych referencji spadły o 19%. „Zauważyliśmy znaczny wzrost zapasów zegarków na wtórnym rynku zegarków w wyniku wyprzedaży zapasów przez sprzedawców zegarków używanych i inwestorów indywidualnych”, napisał Morgan Stanley. Trend spadkowy może się utrzymać.

 

Źródło: https://finance.yahoo.com/news/morgan-stanley-prices-rolex-patek-140000256.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, mroova napisał(-a):

Morgan Stanley: Ceny zegarków Rolex, Patek Philippe i Audemars Piguet będą nadal spadać z powodu zalewu podaży. Rynek używanych luksusowych zegarków przeżywał w ciągu ostatnich kilku lat ogromny wzrost. Ale według niedawnego raportu Morgan Stanley wykorzystującego dane z WatchCharts – który śledzi sprzedaż na rynku zegarków w czasie rzeczywistym – ceny najbardziej poszukiwanych zegarków najlepszych luksusowych marek znacznie spadły.

Ceny najpopularniejszych modeli Rolex spadły o 21% od szczytu w kwietniu. W przypadku firmy Patek Philippe ceny najpopularniejszych referencji spadły o 19%. „Zauważyliśmy znaczny wzrost zapasów zegarków na wtórnym rynku zegarków w wyniku wyprzedaży zapasów przez sprzedawców zegarków używanych i inwestorów indywidualnych”, napisał Morgan Stanley. Trend spadkowy może się utrzymać.

 

Źródło: https://finance.yahoo.com/news/morgan-stanley-prices-rolex-patek-140000256.html

 

 

Na różnych giełdach widać dużą zmianę, pojawia się dużo ogłoszeń "praqktycznie cena retail". Obecnie na złotych modelach, ale złote suby też.
Sam siedzę w handlu i gdybym miał teraz odebrać np suba, to wyłącznie na szybki strzał ale pewnie można maks 10% od ceny retail dać. Skoro stalowe są już w cenach +20% i tak wiszą ponad rok, to fatalna inwestycja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Jestem nowy w temacie zegarków zatem potrzebuje pomocy/rady - chciałbym kupić pierwszego Rolexa - najlepiej Explorera/Oystera PERPETUAL, jednak od pewnego czasu słyszę, że listy są zamknięte (kontaktuję się z salonem Kruka w Wwa). Fakt - wcześniej nie były to kontakty zbyt regularne, jednak chciałbym je teraz zintensyfikować - macie jakieś rady jak regularnie należy się kontaktować albo może w jakiś terminach (poczatki kwartałów, etc?)?

Pan z którym wczoraj rozmawiałem podpowiedział mi, że dobrym terminem może być wprowadzenie nowej kolekcji - z tego co widzę ludzie piszą, iż nowe zegarki zostaną być może ogłoszone na Watches & Wonders dnia 27 marca 2023. Nie wiem tylko do końca jak to działa - zapisy są na konkretny model i kolor, a nie sam model? Więc jeśli ogłoszą jakiś nowy kolor np. Oystera to po prostu ruszy nowa lista na którą - jeśli będę mieć trochę szczęścia być może uda mi się zapisać? Dobrze wnioskuję? Oczywiście rozumiem, że to może nie być takie łatwe :P

I jak rozumiem samo zapisanie na liste jeszcze nie daje gwarancji sukcesu, bo i tak AD sam wybiera komu ten zegarek sprzedać?

Przepraszam, jeśli pytania są oczywiste, no ale jak pisałem nie wiem jak to działa, więc uznałem, że może to być najlepsze miejsce na znalezienie odpowiedzi.

Pozdrawiam i miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grzy8ek napisał(-a):

Cześć!
Jestem nowy w temacie zegarków zatem potrzebuje pomocy/rady - chciałbym kupić pierwszego Rolexa - najlepiej Explorera/Oystera PERPETUAL, jednak od pewnego czasu słyszę, że listy są zamknięte (kontaktuję się z salonem Kruka w Wwa). Fakt - wcześniej nie były to kontakty zbyt regularne, jednak chciałbym je teraz zintensyfikować - macie jakieś rady jak regularnie należy się kontaktować albo może w jakiś terminach (poczatki kwartałów, etc?)?

Pan z którym wczoraj rozmawiałem podpowiedział mi, że dobrym terminem może być wprowadzenie nowej kolekcji - z tego co widzę ludzie piszą, iż nowe zegarki zostaną być może ogłoszone na Watches & Wonders dnia 27 marca 2023. Nie wiem tylko do końca jak to działa - zapisy są na konkretny model i kolor, a nie sam model? Więc jeśli ogłoszą jakiś nowy kolor np. Oystera to po prostu ruszy nowa lista na którą - jeśli będę mieć trochę szczęścia być może uda mi się zapisać? Dobrze wnioskuję? Oczywiście rozumiem, że to może nie być takie łatwe :P

I jak rozumiem samo zapisanie na liste jeszcze nie daje gwarancji sukcesu, bo i tak AD sam wybiera komu ten zegarek sprzedać?

Przepraszam, jeśli pytania są oczywiste, no ale jak pisałem nie wiem jak to działa, więc uznałem, że może to być najlepsze miejsce na znalezienie odpowiedzi.

Pozdrawiam i miłego dnia!

 

Na większość pytań sam sobie odpowiedziałeś :) Większość Twoich przypuszczeń pokrywa się z rzeczywistością. Ciężko jest zamówić cokolwiek poza terminami, które podał Ci sprzedawca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grzy8ek napisał(-a):

Cześć!
Jestem nowy w temacie zegarków zatem potrzebuje pomocy/rady - chciałbym kupić pierwszego Rolexa - najlepiej Explorera/Oystera PERPETUAL, jednak od pewnego czasu słyszę, że listy są zamknięte (kontaktuję się z salonem Kruka w Wwa). Fakt - wcześniej nie były to kontakty zbyt regularne, jednak chciałbym je teraz zintensyfikować - macie jakieś rady jak regularnie należy się kontaktować albo może w jakiś terminach (poczatki kwartałów, etc?)?

 

 

Exp I już kupisz od flipa praktycznie w cenie retail, stal +10% złoto w cenie z metki.

Coraz więcej słychać głosów że ktoś swojego zegarka nie odebrał, więc listy mogą się dość szybko kurczyć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, dziękuję za pomoc :)

 

Polecacie może jakieś strony gdzie szukać zegarków z drugiej ręki oprócz tutejszego bazarku? Słyszałem, że warto zajrzeć na grupę na FB: Rolex Polska - Forum Opinie Identyfikacja

 

Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Grzy8ek napisał(-a):

Polecacie może jakieś strony gdzie szukać zegarków z drugiej ręki oprócz tutejszego bazarku? Słyszałem, że warto zajrzeć na grupę na FB: Rolex Polska - Forum Opinie Identyfikacja

 

Grupy FB, szukajka po polskim google i chrono 24 w Polsce. Negocjuj ceny.

Ten model zazwyczaj leżał na półkach, teraz tak się porobiło bo ludzie myślą że na każdym roleksie tylko zarobią. Idioci pisali że roleksy nigdy nie stanieją i kupuj na inwestycje.

A teraz wiszą w ogłoszeniach takie z 2021 w pudełkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, dzikipl napisał(-a):

... roleksy nigdy nie stanieją ...

U AD to prawda. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

U AD to prawda. 

 

Jak tylko zaczną zalegać na półkach to rabaty wrócą.

Zastanawiam się czy Rolex nie przegrzał cen, obecne retail są bardzo wysokie.

Obecnie każdy sobie tłumaczy, że ile nie da to odzyska i zarobi. Inaczej patrzy się na ceny gdy masz stracić. Co było kiedyś normą.

Np Omega przegrzała, ja najchętniej kupowałem Omegi ale kolejna podwyżka binarnie zakręciła u mnie kurek. Po ostatnich podwyżkach żadnego nie kupiłem i do salonu nie chodzę.

Podwyżka zadziałała u mnie jak zimny prysznic, zauważyłem że w innych kategoriach byłem skąpy a na zegarki wydawałem lekką ręką.

Odmawiałem sobie obiektywu za 10k, czy nawet aparatu za 30k bo to idiotyzm aż w końcu się przestawiłem i teraz kupiłem sobie aparaty, obiektywy.

A aparat za 30k jest duuużo lepszy od tego za 10k co widać, odczuwa się i wie za co płaci. Czuje że lepiej przepuściłem pieniądze. 

Rynek dóbr luksusowych to bardzo cienki lód, trzeba pamiętać że te zegarki nie mają obecnie zastosowań praktycznych które usprawiedliwiają cenę.

 

Jak ktoś odmawiał sobie zakupu narzędzia do pracy za 30k a wydawał na zegarek to już zły znak. U siebie to zauważyłem, profesjonalny soft do symulacji i CAD za 30k, drogo, kombinowałem na zamiennikach. Teraz powiedziałem sobie "dosyć", kupiłem ten soft i pracuję dużo wydajniej. Krzesło do pracy za 10k wydawało się absurdem, już nie. Jestem gotów na nie wydać i 30k jak będzie super wygodne. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dzikipl napisał(-a):

 

Jak tylko zaczną zalegać na półkach to rabaty wrócą.

Zastanawiam się czy Rolex nie przegrzał cen, obecne retail są bardzo wysokie.

Obecnie każdy sobie tłumaczy, że ile nie da to odzyska i zarobi. Inaczej patrzy się na ceny gdy masz stracić. Co było kiedyś normą.

Np Omega przegrzała, ja najchętniej kupowałem Omegi ale kolejna podwyżka binarnie zakręciła u mnie kurek. Po ostatnich podwyżkach żadnego nie kupiłem i do salonu nie chodzę.

Podwyżka zadziałała u mnie jak zimny prysznic, zauważyłem że w innych kategoriach byłem skąpy a na zegarki wydawałem lekką ręką.

Odmawiałem sobie obiektywu za 10k, czy nawet aparatu za 30k bo to idiotyzm aż w końcu się przestawiłem i teraz kupiłem sobie aparaty, obiektywy.

A aparat za 30k jest duuużo lepszy od tego za 10k co widać, odczuwa się i wie za co płaci. Czuje że lepiej przepuściłem pieniądze. 

Rynek dóbr luksusowych to bardzo cienki lód, trzeba pamiętać że te zegarki nie mają obecnie zastosowań praktycznych które usprawiedliwiają cenę.

 

Jak ktoś odmawiał sobie zakupu narzędzia do pracy za 30k a wydawał na zegarek to już zły znak. U siebie to zauważyłem, profesjonalny soft do symulacji i CAD za 30k, drogo, kombinowałem na zamiennikach. Teraz powiedziałem sobie "dosyć", kupiłem ten soft i pracuję dużo wydajniej. Krzesło do pracy za 10k wydawało się absurdem, już nie. Jestem gotów na nie wydać i 30k jak będzie super wygodne. 

 

Długi wywód. A nie można po prostu kupić Rolexa i go nosić zamiast od razu kombinować jak zarobić? 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.