Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Czarek03 napisał(-a):

To ze wszystko się zmienia. 25 lat temu Nokia była synonimem telefonu komórkowego. A gdzie jest teraz? Proszę poczytać ile Apple sprzedało swoich smartwatchy na Świecie. To jest kierunek zegarków na nową erę.

A słyszałeś, że wraz z pojawieniem się smartwatchy wzrosła sprzedaż tradycyjnych zegarków?

Dlaczego? Bo masy ludzi dzięki nim uświadomiło sobie, że można nosić coś na nadgarstku, czego wcześniej nie robili.

I zaczęli nosić coś prestiżowego, innego, czego nie trzeba podłączać co chwila do gniazdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sanik napisał(-a):

A słyszałeś, że wraz z pojawieniem się smartwatchy wzrosła sprzedaż tradycyjnych zegarków?

Dlaczego? Bo masy ludzi dzięki nim uświadomiło sobie, że można nosić coś na nadgarstku, czego wcześniej nie robili.

I zaczęli nosić coś prestiżowego, innego, czego nie trzeba podłączać co chwila do gniazdka.

Dasz link do wiarygodnego źródła? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Czarek03 napisał(-a):

To ze wszystko się zmienia. 25 lat temu Nokia była synonimem telefonu komórkowego. A gdzie jest teraz? Proszę poczytać ile Apple sprzedało swoich smartwatchy na Świecie. To jest kierunek zegarków na nową erę.

 

Kolega - jak widać - nie rozumie czym są dobra luksusowe i jakimi się rządzą prawami.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Dasz link do wiarygodnego źródła? 

Postaram się odnaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Szyszkops napisał(-a):


Na rowerze w słuchawkach??! Niebiezpieczne! Serio tipo kosztuje 100k?

A kiedy mam słuchać podkastów czy audiobooków 😆?

 

https://cenniki.fiat.pl/fiat/download/fiat/cennik/tipo/cennik-rok-modelowy-2022/tipo-cennik.pdf

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, mylof napisał(-a):

 

Kolega - jak widać - nie rozumie czym są dobra luksusowe i jakimi się rządzą prawami.

Za PWNem

dobro luksusowe, 
dobro, na które popyt rośnie szybciej od wzrostu dochodu; 
 
gdy dochód zmniejsza się, popyt zmniejsza się w większym stopniu niż spadek dochodu.
21 minut temu, mylof napisał(-a):

 

Kolega - jak widać - nie rozumie czym są dobra luksusowe i jakimi się rządzą prawami.

Tu taki tekst historyczny. Jakie to wszystko podobne, nawet fluktuacje cen na rynkach wtórnych.

https://polki.pl/po-godzinach/ciekawe-miejsca,czy-wiesz-ze-tulipany-spowodowaly-bankructwo-solecznstwa-holandii,10346992,artykul.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, beniowski napisał(-a):

No ale czy wy życzycie Rolexowi upadku? Przecież oni zachowują się chyba racjonalnie - jest ogromny popyt (przewyższający podaż) na ich zegarki, to sobie fabrykę nową budują. Popatrzcie co robią konkurenci. Ceny podnoszą szybciej niż Rolex. To tamci też upadną? Być może. Wszystko staje na głowie. Dzisiaj słuchałem audycji o samochodach jadąc do pracy, i jak szalone teraz są ceny. Fiat Tipo (tak Fiat Tipo!) kosztuje 100 tysięcy zł. No przecież to już jest odlot. Ja pamiętam jak jakieś 5 lat temu kosztował chyba 50 tysięcy.  

 

Na Rolexa zwracacie Panowie uwagę ale on jest dość drogi stąd posty, że tak drożeje. Zobaczcie co robią inni 

Podoba mi się LONGINES FLAGSHIP HERITAGE jego cena z metki to 8210 zł cena z metki z kwietnia 2019 5850 zł jest to wzrost o 40%

Oris Pointer date cena z metki 9190 zł a w kwietniu 2018 6190 zł wzrost 48,5 %

Oris Aquis cena z metki 10990 zł raptem dwa lata temu chyba 7800 zł może z groszami i wtedy był rabaty 15-30 % od ręki to za dwa lata wzrost o 43 %. Cena 7800 była od początku premiery modelu czyli początku 2017 roku.

 

Edytowane przez kornel91

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Gość c7qu2ak napisał(-a):

Odebrany w obiegły tygodniu, nie mój aczkolwiek byłem, widziałem, jak się uda spiknąć ze znajomym to podeśle fotkę! 
 

Ja pozostaje przy vintage modelach, do 2005 r. max, może mi to minie kiedyś, ale narazie nowość do mnie nie przemawia heh :)


to raczej wydaje mi się, że ktoś nie odebrał po prostu, bo w kruku za suba teraz liczą sobie 56 tys zł, a na wtórnym aż tak dużej różnicy już nie ma jak kiedyś i ,,fliperzy” rezygnują, a tych w Poznaniu plaga 

 

To ciekawe co piszesz i szokujące zarazem jeśli chodzi o politykę firmy W.Kruk. Piszesz, że stalowy SUB z datą odebrany w styczniu 2023 po pół roku czekania. Zapisy na stalowe SUBy ruszyły 1/09/2020 roku i w ciągu kilkunastu dni max  ( może ktoś poprawi )  zostały zamknięte. W międzyczasie ja a także rzesze innych klientów nie mogły się zapisać na stalowego SUBa słysząc przytaczany tu korpo bełkot że „ popyt przewyższa podaż” , „listy zamknięte” , „ nie możemy spełnić  oczekiwania” itd. Zatem jakim cudem Twój kolega zapisał się na stalowego Suba z datą w szczycie bańki Rolexowej w okresie w którym od ponad 1,5 roku   ten przywilej był odmawiany innym klientom? 
Czyżby W.Kruk wbrew temu co komunikuje tu swoimi PRowymi hasłami  ( wielokrotnie edytowanym) jednak NIE KAŻDY Klient był ważny dla W.Kruk i nie każdy był tak samo obsługiwany?😱

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Evo1 napisał(-a):

Skąd te 56k za Suba? Obecny przelicznik to 4,9 zdaje się?


Też nie wiem skąd 56k, jak w zeszłym tygodniu czarny sub z datą kosztował 51190 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy tak ciężko zakupić Rolexa, bo od 2018 do dziś kupiłem kilka w Kruku.
Najdłużej czekałem na Pepsi. Od 2018 do 2021. Na Sub-a czekałem w 2019 3 miesiące, w 2020 Camerona dostałem po 8 miesiącach. Na żony PERPETUAL czekałem 4 miesiące w 2021. Potem była mała wtopa z zamówionym DJ dla mnie - przyszedł na Oyster a chciałem na Jubilee (2022) więc zamiennie, akurat była okazja prezentowa, zamówiłem LDJ i czekałem 5 miesięcy.
Na jesieni zaproponowali mi zamówienie albo czegoś w złocie, albo GMT Pepsi lub Batman. I tak teraz znowu czekam na telefon. W tzw. międzyczasie były jakieś zakupy biżuterii i może także to, że sprzedawcy widzą te zegarki i wiedzą, że zakupy nie były na flipy.

Edytowane przez Sztos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Sztos napisał(-a):

Nie wiem, czy tak ciężko zakupić Rolexa, bo od 2018 do dziś kupiłem kilka w Kruku.
Najdłużej czekałem na Pepsi. Od 2018 do 2021. Na Sub-a czekałem w 2019 3 miesiące, w 2020 Camerona dostałem po 8 miesiącach. Na żony PERPETUAL czekałem 4 miesiące w 2021. Potem była mała wtopa z zamówionym DJ dla mnie - przyszedł na Oyster a chciałem na Jubilee (2022) więc zamiennie, akurat była okazja prezentowa, zamówiłem LDJ i czekałem 5 miesięcy.
Na jesieni zaproponowali mi zamówienie albo czegoś w złocie, albo GMT Pepsi lub Batman. I tak teraz znowu czekam na telefon. W tzw. międzyczasie były jakieś zakupy biżuterii i może także to, że sprzedawcy widzą te zegarki i wiedzą, że zakupy nie były na flipy.

Nie to na pewno jakiś fejk…w internecie można napisać wszystko. Pani z Kruka napisała wyraźnie, że w takiej dużej i solidnej firmie z tradycjami obowiązuje solidaryzm , nie że jakiś stały klient będzie Rolexy kupował  a nowi klienci nie mają nawet tego pierwszego…może była tam też jakaś gwiazdka i coś małym druczkiem, że na przykład zasady obowiązują tylko we wtorki w miesiącach nieparzystych i tylko do 12-tego i że wszyscy są równi ale niektórzy równiejsi, i że nie dotyczy jakiś  „kotów”  a poza tym te zasady to nie wina dystrybutora tylko  Tuska/Rolexa/pandemii/ Putina …

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, desmo napisał(-a):

Nie to na pewno jakiś fejk…w internecie można napisać wszystko. Pani z Kruka napisała wyraźnie, że w takiej dużej i solidnej firmie z tradycjami obowiązuje solidaryzm , nie że jakiś stały klient będzie Rolexy kupował  a nowi klienci nie mają nawet tego pierwszego…może była tam też jakaś gwiazdka i coś małym druczkiem, że na przykład zasady obowiązują tylko we wtorki w miesiącach nieparzystych i tylko do 12-tego i że wszyscy są równi ale niektórzy równiejsi, i że nie dotyczy jakiś  „kotów”  a poza tym te zasady to nie wina dystrybutora tylko  Tuska/Rolexa/pandemii/ Putina …

 

243383936_263088389152319_7216311604439157950_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sztos napisał(-a):

Nie wiem, czy tak ciężko zakupić Rolexa, bo od 2018 do dziś kupiłem kilka w Kruku.
Najdłużej czekałem na Pepsi. Od 2018 do 2021. Na Sub-a czekałem w 2019 3 miesiące, w 2020 Camerona dostałem po 8 miesiącach. Na żony PERPETUAL czekałem 4 miesiące w 2021. Potem była mała wtopa z zamówionym DJ dla mnie - przyszedł na Oyster a chciałem na Jubilee (2022) więc zamiennie, akurat była okazja prezentowa, zamówiłem LDJ i czekałem 5 miesięcy.
Na jesieni zaproponowali mi zamówienie albo czegoś w złocie, albo GMT Pepsi lub Batman. I tak teraz znowu czekam na telefon. W tzw. międzyczasie były jakieś zakupy biżuterii i może także to, że sprzedawcy widzą te zegarki i wiedzą, że zakupy nie były na flipy.

przecież Ty nic gorącego nie nabyłeś po 2019 roku....

DJ i modele w pełnym złocie można było zamawiać, mi ostatnio tez proponowali zapis na rootbeera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Boogie napisał(-a):

przecież Ty nic gorącego nie nabyłeś po 2019 roku....

 

nie no ja to wolę jednak po legalu kupować ...😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno wszystkie listy są wstrzymane na razie, nawet na twotone i złoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, a_team napisał(-a):

Podobno wszystkie listy są wstrzymane na razie, nawet na twotone i złoto emoji846.png

Masz na myśli, że na nic nie przyjmują zapisów, czy że nie realizują zamówień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu taka cisza od 2 tygodni? Czyżby wszyscy poodbierali i temat można już zamknąć? 😜 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze czekam na DJ, niestety już 16 miesięcy 😱

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co tu taka cisza od 2 tygodni? Czyżby wszyscy poodbierali i temat można już zamknąć?  

Wszyscy odebrali z rabatem 20%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na OP juz ponad 2 lata i ponoć minimum jeszcze rok.

Jak dobrze pójdzie to czekajac ceny spadna i kupie sobie na chrono w tej samej cenie

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie sie rozchodzi te milion zegarkow, które niby produkują rocznie, skoro sytuacja na calym swiecie taka sama - brak zapisów, sklepy puste... z drugiej strony nie tylko w wawie na wystawie 8 subow, w innym sklepie sprzedawca powiedział ze moze w koncu odblokują sprzedaż po nowym roku (zabrzmiało to tak, jakby zegarki mieli ale sprzedawać nie mogą).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, PICAD napisał(-a):

Gdzie sie rozchodzi te milion zegarkow, które niby produkują rocznie, skoro sytuacja na calym swiecie taka sama - brak zapisów, sklepy puste... z drugiej strony nie tylko w wawie na wystawie 8 subow, w innym sklepie sprzedawca powiedział ze moze w koncu odblokują sprzedaż po nowym roku (zabrzmiało to tak, jakby zegarki mieli ale sprzedawać nie mogą).

 

Zapomniałeś o milionach Chińczyków czy bogacących się Hindusach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

milion w skali Świata to raczej nie jest dużo

Zwróc uwagę ze na forum są osoby które maja po kilka Rolexów i wciąż im mało.

Ja czekam na wymarzonego OP i mam nadzieję że w końcu sie doczekam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, PICAD napisał(-a):

Gdzie sie rozchodzi te milion zegarkow, które niby produkują rocznie, skoro sytuacja na calym swiecie taka sama - brak zapisów, sklepy puste... z drugiej strony nie tylko w wawie na wystawie 8 subow, w innym sklepie sprzedawca powiedział ze moze w koncu odblokują sprzedaż po nowym roku (zabrzmiało to tak, jakby zegarki mieli ale sprzedawać nie mogą).

 

Zegarki będą dostępne jak się skończy program „ zegarek plus”…

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.