Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

Wadowice to powinny, ba muszą mieć Rolexa ze względu na swojego najsłynniejszego mieszkańca ! Należy im się i już.
 
https://www.rolexmagazine.com/2016/09/pope-john-paul-ii-steel-and-yellow-gold.html

Była dajtona Paul Newman, to może być dejtżast Paul the second

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Szyszkops napisał(-a):


Wloszczowa albo Wadowice, nie ma innej opcji!



Jest fajna miejscówka na espresso w Jaszczompiej Górze emoji6.png

Mogę liczyć na spotkanie z profesorem? Tak wiele pytań,...


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Ja zawsze powtarzam, że Włochy to jest jeden z najlepszych krajów do życia, ale nie do pracy - na razie dążę do tego, żeby żona zarabiała pieniądze a ja cieszył się życiem 😄.

 

My sensei! 🥰 Ja dopiero niedawno przekonałem moją, żeby kupiła pojemne, rodzinne auto, żebym ja mógł kupić cieszące i bardzo nierodzinne.

Co do pracy to chyba nie dotyczy kelnerów? Każdy ma tam Rolexa, więc chyba to dobra praca. 😜

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Ja zawsze powtarzam, że Włochy to jest jeden z najlepszych krajów do życia, ale nie do pracy - na razie dążę do tego, żeby żona zarabiała pieniądze a ja cieszył się życiem 😄.

Ferdynand Kiepski :D


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Mogę liczyć na spotkanie z profesorem? Tak wiele pytań,...

profesor to na molu w innym kurorciu raczej ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Szyszkops napisał(-a):

profesor to na molu w innym kurorciu raczej ;)  

"Poszedłem z małą na molo, pełna zaszeta, relaks full, uderzam w solo"


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Autor1984 napisał(-a):

"Poszedłem z małą na molo, pełna zaszeta, relaks full, uderzam w solo"

Ja znam z tą samą bohaterką takie: " Stoję na ulicy z nią, stoję twarzą w twarz Ktoś przechodzi, trąca łokciem, wzrokiem pluje w nas

Szeptem mówię - Mała patrz, Cywilizowany świat"

 

a z tą jastrzębią, to ja na serio... Takie widoki.

DSF59453-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Ferdynand Kiepski :D

Ja częściej z domu wychodzę niż Ferdek 😁.

D6183B32-2047-4C30-933F-56E5ECF67CB1.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Szyszkops napisał(-a):

Ja znam z tą samą bohaterką takie: " Stoję na ulicy z nią, stoję twarzą w twarz Ktoś przechodzi, trąca łokciem, wzrokiem pluje w nas

Szeptem mówię - Mała patrz, Cywilizowany świat"

 

a z tą jastrzębią, to ja na serio... Takie widoki.

DSF59453-2.jpg

Faktycznie, prawie jak "nie jakieś super miejsce" wspomniane przez @beniowski

chiavari


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Ja zawsze powtarzam, że Włochy to jest jeden z najlepszych krajów do życia, ale nie do pracy - na razie dążę do tego, żeby żona zarabiała pieniądze a ja cieszył się życiem 😄.

Prawdziwy włoski/ wieczny chłopiec 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, desmo napisał(-a):

Prawdziwy włoski/ wieczny chłopiec 😉

Po prostu mi zazdrościcie i tyle 😆😂.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, beniowski napisał(-a):

Po prostu mi zazdrościcie i tyle 😆😂.
 

 

A jak! Jak obejrzałem kiedyś kilka filmów nagranych z perspektywy skutera z przejażdżek wybrzeżem Amalfi to następnego dnia byłem w salonie Vespy. Póki co "rozchodziłem" ten pomysł 😉 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, dariusz chlastawa napisał(-a):

tak się składa, że często jestem "za granico"

O zgrozo, jestem klientem trzygwiazdkowych restauracji Michelina, jak również najlepszych hoteli od Emirates Pałace przez President Wilson, San Clemence  Pałace do Victor

Bywam w Four Seasons, Kempinski etc 

Również bywam w różnych AD Roleksa 

Więc nie chrzańmy o propagandzie Kruka 

 

 

14 godzin temu, dariusz chlastawa napisał(-a):

Chodziło mi o to, aby przestać chrzanić o tym, że my tu w Polsce jesteśmy czymś w rodzaju trzeciego świata z otwartą szeroko buzią, chłonącego wszystko co opowiadają ci, którym się na moment uchyliła żelazna kurtyna.

Ludzie !!! lata 80te za nami, nie jesteśmy zacofanym socjalistycznym grajdołem, oczywiście Kruk stosuje że tak powiem patologiczne czasem praktyki, ale nigdzie nie jest łatwo ze stalowymi sportowymi modelami R

Popatrzcie sobie na chrono24 ( nietrudne wybrać kraj i sprawdzić ceny) skoro byłoby tak łatwo o zapis każdemu z ulicy, to ceny byłyby na poziomie sklepowych.

Litości !!!

I bardzo się cieszę, że swoim kontrowersyjnym celowo wpisem, udało się odwrócić uwagę od WIELKOPAŃSKIEGO zagramanicznego stwierdzenia, że my polaczki to na kruku musimy polegać, a prawdziwe PAŃSTWO z ZACHODU to ma na tacy podane, że hej

 

Wymyśliłeś sobie chochoła z którym teraz bohatersko walczysz. Nikt tu nie pisał, że zagranico Rolexy leżą na ulicy, tylko że można się zapisać na stalowe modele, co w kruku jest możliwe tylko raz w roku. Gdybyś sam zajrzał na to chrono to byś widział że ceny lecą, a wraz z nimi poprawia się sytuacja kolejkowa, tylko jakoś nie w Polsce gdzie wszystkie listy są zablokowane cały rok aż do premier. To świadczy o tym, że albo jesteśmy trzecim światem i Kruk dostaje tych zegarków dużo mniej niż AD na zachodzie, albo są klienci-handlarze którzy dopóki da się na tym zarobić odbierają poza kolejką. Ciężko powiedzieć, może Rolex boi się że ich zegarki będą kojarzone z zarobasami z takiej Rosji plus, którzy definiują swoją wartość przez to co noszą na nadgarstku, czym jeżdżą, albo w jakiej knajpie jedzą czy hotelu śpią.

 

1 godzinę temu, desmo napisał(-a):

Prawdziwy włoski/ wieczny chłopiec 😉

Podrabiany, prawdziwy mieszkałby sam z mamą, ewentualnie z żoną, ale z matką za ścianą ;).


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2023 o 13:42, a_team napisał(-a):

W Kruku dalej nie można zapisywać się na nic, za granicą przyjmują zapisy nawet na stalowe modele emoji846.png

Potwierdzam.

Duże miasto we Francji. Jeden z pewnie kilkunastu salonów - można się zapisać. Ino nie potwierdzają terminu i musisz wrócić po odbiór ;)

3 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Po prostu mi zazdrościcie i tyle 😆😂.
 

Ja się absolutnie z tym nie kryję. Mieszkałbym nawet w tej nabrzydszej części Italii, którą Ty zasiedlasz ;)

17 godzin temu, dariusz chlastawa napisał(-a):

tak się składa, że często jestem "za granico"

O zgrozo, jestem klientem trzygwiazdkowych restauracji Michelina, jak również najlepszych hoteli od Emirates Pałace przez President Wilson, San Clemence  Pałace do Victor

Bywam w Four Seasons, Kempinski etc 

Również bywam w różnych AD Roleksa 

Więc nie chrzańmy o propagandzie Kruka 

 

Według mnie to Twoje iteracje potwierdzają tezę, której chciałeś zaprzeczyć ;)☮️

3 godziny temu, memento mori napisał(-a):

 

A jak! Jak obejrzałem kiedyś kilka filmów nagranych z perspektywy skutera z przejażdżek wybrzeżem Amalfi to następnego dnia byłem w salonie Vespy. Póki co "rozchodziłem" ten pomysł 😉 

Moja pierwsza wizyta tam zaczęła się słabo - dojazd plus parkowanie (za rezerwacją) tragedia. Potem spacer farmera w 35+.
Ale kolejne dni to była pejzażowa, klimatyczna i kulinarna rozkosz 😍 Obłędne miejscówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja pierwsza wizyta tam zaczęła się słabo - dojazd plus parkowanie (za rezerwacją) tragedia. Potem spacer farmera w 35+.
Ale kolejne dni to była pejzażowa, klimatyczna i kulinarna rozkosz  Obłędne miejscówki.

Ale piszesz o salonie vespy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę o "tym cholernym, przehypeowanym, Diane Leanowym+Marcellowym, skośnookim miejscu" 🤦‍♂️, które ostatecznie okazało się "naprawdę spoko, klimatycznym i zapierającym dech w piersiach kawałkiem włoskiego raju" 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, memento mori napisał(-a):

... Ja dopiero niedawno przekonałem moją, żeby kupiła pojemne, rodzinne auto, żebym ja mógł kupić cieszące i bardzo nierodzinne. ... 

Tak mam od kilku lat. :D

 

10 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Po prostu mi zazdrościcie i tyle 😆😂.
 

Nawet tego nie ukrywam.

Staram się to wdrożyć. Jednak jest delikatny opór materii.  :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2023 o 09:32, Autor1984 napisał(-a):

Faktycznie, prawie jak "nie jakieś super miejsce" wspomniane przez @beniowski

chiavari

O proszę, Manarola. Wszystkim tym, którzy się zachwycają Ligurią czy Kampanią (oczywiście nie wiem jak dobrze te miejsca znacie) pragnę przypomnieć że to są piękne miejsca na urlop, ale nie do życia. Taka Liguria jeszcze 25 lat temu była zapyziałym miejscem, gdzie warunki do życia były bardzo ciężkie. Dojechać tam gdziekolwiek było trudno. Ba, jeszcze kilka lat temu tam prawie w ogóle internetu nie mieli. A mieszkania są małe, ciasne, generalnie okropne i bez wind przeważnie. O Neapolu czy Rzymie też odnośnie życia na stałe też raczej nie ma co myśleć. We Włoszech mieszka się zatem dobrze na północy lub na środku, choć nawet w takiej Florencji w centrum miasta jest ciężko. Kiedyś znajomy dał mi na tydzień swoje mieszkanie w samym centrum takiej Florencji - nigdy więcej już  je myślałem o takim mieszkaniu. Zatem dobrze się mieszka w, jak to ktoś określił (blednie moim zdaniem)  nieciekawym Mediolanie, Turynie, Weronie itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to o Mediolanie napisałem z przymrużeniem oka. Planuję lepiej niż przejazdem poznać to miasto w tym roku więc jeszcze będę pytał. Oczywiście nie trzeba wielkiej wyobraźni, aby przewidzieć, że mieszkanie w urokliwych, obleganych turystycznie miejscach jest uciążliwe i kosztowne. Zwiedziłem niemal całe Włochy, byłem tam z 20-25 razy pewnie i gdybym serio miał rozważać miejsce stałego zamieszkania, to nie mam pojęcia co bym wybrał. Kocham Sycylię i Sardynię, uwielbiam toskańskie miasteczka, Kalabrię, ale równie dobrze mogłoby to być Udine lub Bolzano 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Valygaar napisał(-a):

Ja to o Mediolanie napisałem z przymrużeniem oka. Planuję lepiej niż przejazdem poznać to miasto w tym roku więc jeszcze będę pytał. Oczywiście nie trzeba wielkiej wyobraźni, aby przewidzieć, że mieszkanie w urokliwych, obleganych turystycznie miejscach jest uciążliwe i kosztowne. Zwiedziłem niemal całe Włochy, byłem tam z 20-25 razy pewnie i gdybym serio miał rozważać miejsce stałego zamieszkania, to nie mam pojęcia co bym wybrał. Kocham Sycylię i Sardynię, uwielbiam toskańskie miasteczka, Kalabrię, ale równie dobrze mogłoby to być Udine lub Bolzano 🤔

Żyje się tutaj bardzo dobrze, ale ten kraj ekonomicznie jest w maraźmie tak od końca lat 90-tych. Powoli staje się skansenem z piękną historią i wspaniałym jedzeniem. Ratuje ich jeszcze spory przemysł, którego dużo mają na północy (ale wyprzedają to Chińczykom w tempie niewyobrażalnym, szczególnie małe, rodzinne firmy) i marki modowe czy designowe. Liczyli trochę na Brexit, że im jakieś fajne instytucje UE albo biznesy przeniosą do Włoch, ale gros poszło do Amsterdamu lub nawet Paryża. Marzeniem młodych Włochów jest stąd wyjechać.
Jakbyśmy mieli normalne rządy w Polsce, to już byśmy mogli prawie takie Włochy dogonić - tu wiele rzeczy zatrzymało się w czasie i czasem aż trudno uwierzyć że można jeszcze tak przedpotopowe rozwiązania stosować. Mediolan jest trochę inny, przede wszystkim dość nowoczesny i zadbany, ale stał się tak drogi do życia, że wiele osób z tzw. klasy średniej wyprowadza się na obrzeża lub nawet do Turynu, skąd dojeżdża pociągiem. Zresztą Turyn też mocno stracił na znaczeniu: to było bogate miasto, a trochę takim Detroit się stało. Oczywiście w mniejszej skali, ale to już nie to co w złotych latach 60-tych czy 70-tych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie przestarzałych rozwiązań, to podobno oferty telefonii komórkowej są beznadziejne. Jakieś turbo drogie abonamenty z bieda ofertą. Kuzynka mieszkająca pod Neapolem nie mogła uwierzyć ze płace 20pln za wszystko bez limitu i 8gb internetu. Ale to było 5 lat temu więc coś się mogło pozmieniać.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minutes ago, beniowski said:

już byśmy mogli prawie takie Włochy dogonić -

 

Aż mi się przypomniało "załóż maseczkę, chcesz mieć tu drugi Włochy/Bergamo?"

 

Łezka się w oku kręci 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nicon napisał(-a):

Odnośnie przestarzałych rozwiązań, to podobno oferty telefonii komórkowej są beznadziejne. Jakieś turbo drogie abonamenty z bieda ofertą. Kuzynka mieszkająca pod Neapolem nie mogła uwierzyć ze płace 20pln za wszystko bez limitu i 8gb internetu. Ale to było 5 lat temu więc coś się mogło pozmieniać.

Nie jest źle, przynajmniej u mnie - ja mam abonament za 7,99 euro i właściwie bez limitu wszystko. Ale tutaj szybki internet to mają od jakichś 5 lat dopiero. A jak byłem w Marche w 2019 roku, to taki szybki mieli, że mail się 5 minut ściągał. 
Nie każdy wie, że np. ubezpieczenie pojazdu jest prawie 100% droższe na południu niż na północy. To naprawdę są dwa różne kraje.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, beniowski napisał(-a):

Nie jest źle, przynajmniej u mnie - ja mam abonament za 7,99 euro i właściwie bez limitu wszystko. Ale tutaj szybki internet to mają od jakichś 5 lat dopiero. A jak byłem w Marche w 2019 roku, to taki szybki mieli, że mail się 5 minut ściągał. 
Nie każdy wie, że np. ubezpieczenie pojazdu jest prawie 100% droższe na południu niż na północy. To naprawdę są dwa różne kraje.

 

Największa dla mnie przyrodniczo-klimatyczna zaleta Włoch to praktycznie każdy możliwy klimat w zasięgu kilkuset km (imho tylko USA z cywilizowanego świata jest lepsze, ale to inna skala). Chcesz bajkowych plaż, upału, pustyni - masz, pięknych gór, stoków (mało osób zdaje sobie sprawę jaki to górzysty kraj) - jest wszystko, zabytków na kopy. Espresso po 1,2 euro też jest. Ciuchy, design - no.1 na świecie. Jedzenie top 3. Ale faktycznie, polaryzacja N-S jest gigantyczna i problemów społecznych i gospodarczych coraz więcej, co zauważam też ja jako okazjonalny turysta więc Twoje obserwacje są na pewno bardziej precyzyjne.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 O fakt - ode mnie 2 godziny i na narty; 1,5 w drugą i jest morze. A w 6 pociągiem inny świat w takiej Kampanii na przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.