Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Lukasz23212 napisał(-a):

Ile czekaliscie na pepsi?

Ja około 1,5 roku na oyster. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Ja około 1,5 roku na oyster. 

Aha. Ja czekam na jubilee ale pewnie bedzie podobnie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, desmo said:

Odpowiedzi pracowników czarnego ptaka brzmią dziwnie prawdopodobnie, ton wypowiedzi tym bardziej ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo przehandlowali je na lewo z 200% narzutem. Czego tu kolekcjoner nie rozumie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Seler napisał(-a):

Bo przehandlowali je na lewo z 200% narzutem. Czego tu kolekcjoner nie rozumie? ;)

No ale przecież Kruk informuje jasno że cena zakupu może różnić się od ceny z dnia rezerwacji/wpłaty zaliczki. Prawnicy na taką ewentualność przygotowali świstek. Więc trochę się dziwię że facet poszedł do sądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, beniowski napisał(-a):

No ale przecież Kruk informuje jasno że cena zakupu może różnić się od ceny z dnia rezerwacji/wpłaty zaliczki. Prawnicy na taką ewentualność przygotowali świstek. Więc trochę się dziwię że facet poszedł do sądu.

Jak trafi na sędziego, którego skreślili z kolejki, to wygraną ma w kieszeni 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to w ogóle prawda -  na grupie Rolex Polska nikt nie wrzucał tego nie widziałem takiego posta żeby ktoś się żalił. 
 

Generalnie do sądu masz prawo iść zawsze. 

 

Każdy z nas zna lewiznę jaką odstawia Kruk w Polsce jak chodzi o Rolexa. .

Odnosząc się do artykułu gdybym wpłacił zaliczki też bym poszedł do sądu po tym czasie  o zwrot zaliczek albo dostarczenia zegarka / 4 zegarków. 
Jeżeli wpłacam zaliczkę to traktuje to jako  

-  że towar lub usługę dostanę , i nie jako jest to gwarancja ceny. (W Kruku to tylko teoria)

Z drugiej strony świstek Kruka to nie umowa a chęć wyrażenia zakupu. 

Może być ciekawie bo jeśli taka sytuacja ma miejsce i nie jest to kaczka dziennikarska to z zainteresowaniem będę to śledził 😁 Ale pewnie oddadzą mu zaliczki i tak się to skończy a po miesiącu nikt nie będzie o tym pamiętał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne przemyśleli sprawę ewentualnych roszczeń z tytułu przyjmowania zaliczek (skoro to tylko "deklaracja zakupu ze strony klienta" to czemu Kruk je przyjmuje ?) i właśnie dlatego od nich odstąpili. Tym bardziej, że tak czy inaczej zegarek komuś sprzedadzą.

W relacjach sprzedawca profesjonalny - konsument sądy są dla tych drugich znacznie przychylniejsze.

Edytowane przez mroova
Widzę szansę na wynagrodzenie za korzystanie z kapitału, może klauzula abuzywna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, logann napisał(-a):

Odpowiedzi pracowników czarnego ptaka brzmią dziwnie prawdopodobnie, ton wypowiedzi tym bardziej ;) 

Zgadzam się, kulturalna odpowiedź przedstawicieli Kruka w pełni uwiarygadnia zaistniałą sytuację :). Gdyby to był fejk, to ktoś zmyśliłby jakąś grzeczną prawną korpo-regułkę którą prawnicy spławiliby redaktora. A chłop niech się lepiej nie pulta, bo jeszcze będzie prosił o oddanie tych zaliczek 😉. Zapisali go, nie został skreślony z listy, raczyli wziąć pieniądze a tu taka niewdzięczność, cham się uprze i mu daj.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, SPS napisał(-a):

Ale pewnie oddadzą mu zaliczki i tak się to skończy a po miesiącu nikt nie będzie o tym pamiętał. 

Mnie by to średnio usatysfakcjonowało, szczerze mówiąc. Kruk to nie jest mój kumpel żebym mu pożyczał kilkanaście tysięcy na pare lat na 0% 😄

Bardzo jestem ciekaw jak się sprawa potoczy dalej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od strony sprzedaży zegarków z dnia zapisu to raczej jestem spokojny o ew. orzeczenie sądu, bo w tych kwitkach nie ma nic, co by stanowiło zobowiązanie po stronie Kruka. To nie jest umowa.

 

A wycofanie się z zaliczek, to podobno było pokłosie działania UOKiKu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa ma kilka wymiarów i żaden nie jest dla Kruka wygodny, zwłaszcza gdyby takich klientów było więcej. Poza aspektem prawnym i to chyba wcale nie takim jednoznacznym  ( to zastanawiające, że prawnik Kruka zamiast odnieść się do zapytania dziennikarza, zbył go w pogardliwy sposób)  jest jeszcze kwestia skargi do producenta ( tu zapewne także liczy się efekt skali)  no i w końcu kwestie wizerunkowe. Jednego klienta mogą zbyć/ kupić/ tłumaczyć jednostkową pomyłką itd ale jeśli będzie ich więcej …

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suma sumarum trzeba pisać skargi do Szwajcarii, to Kruk wprowadzi rabaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mroova napisał(-a):

@a_team summa summarum 😉

Wczoraj interpunkcja, dzisiaj pisownia i związki frazeologiczne,  jak tak dalej pójdzie, to @a_team, będzie musiał na rzecz forum płacić czesne, za łatanie luk w edukacji😎😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, a_team napisał(-a):

Suma sumarum trzeba pisać skargi do Szwajcarii, to Kruk wprowadzi rabaty emoji16.png

Anonimów nie przyjmują. Musisz się podpisać z imienia i nazwiska oraz podać nr karty klienta. Sprawa zostanie szybko rozwiązana/wyjaśniona. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co dziennikarz się spodziewał.To że kruk nie ładnie postępuje to wiadomo.Ale każdy jest informowany że cena bedzie z dnia zakupu a nie z dnia wpłaty zaliczki.Każdy o tym wie.

 

Druga sprawa że pewnie gościu chciał ładnie przyciąć na tych 4 modelach.Myślał że sie na szybko dorobi,a tu kicha.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaliczka w naszej rzeczywistości żadnej ze stron niczego nie daje. Można posądzać sprzedającego o "obracanie" tymi pieniędzmi, ale ja, jako sprzedawca, nie widzę w tym sensu.

Wolę obracać pieniędzmi jak wiem na jaki czas je posiadam.

Żadna ze stron nie jest związana niczym. Tak jak nie rozumiem wpłacania zaliczek przy zamawianiu samochodu, znam sprzedawcę mercedesa. Czy zaliczki im coś dawały? Nic, klient mógł zamówić s-klasę za bańkę, czasami tak skonfigurowaną że ciężko to opchnąć a jak ją zobaczył na żywo to stwierdził że nie odbiera.

Zaliczkę zwrócić musieli.

 

Odpowiedź kruka mistrzowska, liczyłem że faktycznie mają jakiś konkretny dział PR który spłodzi długie ale nic nie warte pismo. Na odwal się, ale pozory warto robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to wszystko bo w 2020 zaliczka była do zamówienia a nie deklaracji chęci zakupu, na formularzu była adnotacja że wpłata zaliczki jest gwarancją zamówienia a cena może ulec zmianie ze względu na kursy walut.
Może się domagać sprzedaży ale nie w cenie z dnia zamówienia.
Odpowiedzi pani mecenas poniżej jakiegokolwiek poziomu, wydaje mi się że nie po raz pierwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj interpunkcja, dzisiaj pisownia i związki frazeologiczne,  jak tak dalej pójdzie, to [mention=5942]a_team[/mention], będzie musiał na rzecz forum płacić czesne, za łatanie luk w edukacji

Nigdy nie byłem humanistą Mam inne talenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno 56% ludzi na świecie to chumaniści, a pozostali to umysły ścisłe. Ja należę do tych 34%. 🙂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, memento mori napisał(-a):

Podobno 56% ludzi na świecie to chumaniści, a pozostali to umysły ścisłe. Ja należę do tych 34%. 🙂

:lol:


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafalmosty napisał(-a):

Wczoraj interpunkcja, dzisiaj pisownia i związki frazeologiczne,  jak tak dalej pójdzie, to @a_team, będzie musiał na rzecz forum płacić czesne, za łatanie luk w edukacji😎😜

Słuchaj, piłkarzom nikt nic nie wypomina, podobnie właścicielom Lorexów;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno 56% ludzi na świecie to chumaniści, a pozostali to umysły ścisłe. Ja należę do tych 34%.

Ja też raczej w tej drugiej grupie jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.