Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Recommended Posts

16 minut temu, Krystian napisał(-a):

Mario, jak my się nie zgadzamy, to chyba nikt emoji2957.png

Spoko Bro. Dobre piwo nie takich nonkonformistów potrafi zjednać do siebie. 😉

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

https://finance.yahoo.com/news/new-rolex-luxury-watch-demand-soars-as-pre-owned-market-keeps-slipping-180037300.html

Mnie najbardziej zaintrygował ten fragment:
"Hayek powiedział, że w swoich własnych i obsługiwanych sklepach średnia sprzedaż na sklep wzrosła na całym świecie o 30%. Częściowo ten boom można przypisać ciągłemu sukcesowi sprzedażowemu współpracy między Swatch i Omega zegarków Omega MoonSwatch.
„Globalny popyt na zegarki Swatch i MoonSwatch nie tylko nie słabł, ale wręcz przyspieszył” – podała firma w oświadczeniu."

Ciekawe, czy to prawda, czy robienie w balona rynku i akcjonariuszy ? Wykres kursu akcji SG w dłuższej perspektywie jakoś nie rzuca na kolana.

Pytanie jak sprzedaż przekłada się na zysk. To, że więcej badziewia sprzedał szmacąc Omegę nie oznacza to jego sukcesu.

Będę wystawiał na sprzedaż Polar 226570 za 45k z 02.23. Jednak zbyt niewygodny dla mnie.
Jak ktoś zainteresowany to pm. 62c3efdd6daa955c4459327adf35be11.jpg&key=c3635f819a79a294703205d6f167b4bf3608218e0262823ea342306bff7a118f

Gdybym się w Niemczech na niego nie zapisał, to już miałbyś kupca

7 godzin temu, a_team napisał(-a):

Gdybym się w Niemczech na niego nie zapisał, to już miałbyś kupca emoji14.png

W Niemczech nie wiadomo kiedy dostaniesz a tu masz cenę zbliżoną do retail, jak jeszcze trochę pogadasz....

W Niemczech nie wiadomo kiedy dostaniesz a tu masz cenę zbliżoną do retail, jak jeszcze trochę pogadasz....
Retail w Kruku 48k.

Gdybym się w Niemczech na niego nie zapisał, to już miałbyś kupca
Ile euro w De za Ex2?

4 minuty temu, mrstatler napisał(-a):

Retail w Kruku 48k.Ile euro w De za Ex2?

9500

1 minutę temu, mrstatler napisał(-a):

To warto się przejechać :)

Tak, prawie 6tys różnicy, pod warunkiem że Ci sprzedadzą

19 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Powolutku wszystko wraca do normy, a EXII jest pierwszym, którego klienci przestają odbierać nie tylko w Polsce.  Explorer 2 below retail - Rolex Forums - Rolex Watch Forum

Szkoda bo akurat ExII jest jednym z ostatnich zegarków w ofercie Rolexa które w pełni zachowały "ekspedycyjne" cechy i nie ma żadnej wersji z błyskotkami ani dla bogatych szejków.

4 minuty temu, Bugs napisał(-a):

Szkoda bo akurat ExII jest jednym z ostatnich zegarków w ofercie Rolexa które w pełni zachowały "ekspedycyjne" cechy i nie ma żadnej wersji z błyskotkami ani dla bogatych szejków.

Szkoda że będzie łatwiej dostępny? Bo nie odbierają chyba ci, którzy chcieli na nim zarobić na odsprzedaży (pomijając tych zawiedzionych wysokim kursem euro u polskiego dystrybutora, ale to pewnie promil w tych odmowach).

W sensie szkoda że ludzie którzy chcą je nosić a nie inwestować będą mogli je kupić w normalnym czasie i po normalnej cenie?

1dFQTya.png

11 minut temu, Bugs napisał(-a):

To był jeden z nielicznych modeli na którego można się było praktycznie zapisać, kiedy pozostałe były zablokowane. Ludziska brali zapis w ciemno z zawiązanymi oczami. Teraz, kiedy rynek się poluźnił, zaczeli trzeźwieć. 

19 minut temu, beniowski napisał(-a):

Szkoda że będzie łatwiej dostępny? Bo nie odbierają chyba ci, którzy chcieli na nim zarobić na odsprzedaży (pomijając tych zawiedzionych wysokim kursem euro u polskiego dystrybutora, ale to pewnie promil w tych odmowach).

19 minut temu, nicon napisał(-a):

W sensie szkoda że ludzie którzy chcą je nosić a nie inwestować będą mogli je kupić w normalnym czasie i po normalnej cenie?

Szkoda bo to znaczy że tak naprawdę ma mało miłośników a w kolejkach stali głównie inwestorzy którzy widząc teraz brak potencjalnego zarobku rezygnują z odbiorów.

To świetny zegarek, ma swoje wady i zalety ale to prawdziwy Rolex, czasem mnie nachodzi chęć na sprzedaż ale szybko mija, zwłaszcza że zysk coraz mniejszy. 

Macie rację, sytuacja wraca do normy - Explorery są dla aktywnych albo marzycieli, Air King znowu jest brzydki a Deep Sea znowu wielki, GMT cały czas spadają, jeszcze tylko OP utrzymuje dziwnie wysoką pozycję bo ani to piękne ani wyjątkowo użyteczne ale też pewnie do czasu.

15 minut temu, Bugs napisał(-a):

Szkoda bo to znaczy że tak naprawdę ma mało miłośników a w kolejkach stali głównie inwestorzy którzy widząc teraz brak potencjalnego zarobku rezygnują z odbiorów.

To świetny zegarek, ma swoje wady i zalety ale to prawdziwy Rolex, czasem mnie nachodzi chęć na sprzedaż ale szybko mija, zwłaszcza że zysk coraz mniejszy. 

Macie rację, sytuacja wraca do normy - Explorery są dla aktywnych albo marzycieli, Air King znowu jest brzydki a Deep Sea znowu wielki, GMT cały czas spadają, jeszcze tylko OP utrzymuje dziwnie wysoką pozycję bo ani to piękne ani wyjątkowo użyteczne ale też pewnie do czasu.

Przecież większość tutaj pisała, ze ceny Rolka są wynikiem spekulacji. Były paru co prawda: "panie tylko będzie rosnąć kupuj Suba po 70k". Ale to mniejszość. Mnóstwo się zapisywało na cokolwiek się dało i potem na bazarek czy olx. Broni się chyba tylko Daytona jeszcze, cena się chyba ustabilizowała, reszta od ponad roku ciągnie w dół. 

1 godzinę temu, tbn napisał(-a):

Przecież większość tutaj pisała, ze ceny Rolka są wynikiem spekulacji. Były paru co prawda: "panie tylko będzie rosnąć kupuj Suba po 70k". Ale to mniejszość. Mnóstwo się zapisywało na cokolwiek się dało i potem na bazarek czy olx. Broni się chyba tylko Daytona jeszcze, cena się chyba ustabilizowała, reszta od ponad roku ciągnie w dół. 

To oczywiste że ceny - nie tylko Rolexa - są wynikiem spekulacji tylko nie wiadomo było jak długo się to utrzyma.

Ludzie zbiednieli bo koszty życia dramatycznie wzrosły i rynek się wysycił, do tego zapowiedzi nowych fabryk i mamy co widać - inwestorzy i handlarze rozpaczliwie wyprzedają co się da, roczne i dwuletnie nówki nieśmigane lądują na bazarach zanim będą poniżej retail. 

W ogłoszeniach zatrzęsienie GMT, Subów i MoonSwatchy, te same egzemplarze wiszą bardzo długo i nic.

Daytona i GMT to już chyba jedyny pewny, chociaż coraz mniejszy zarobek, Sub i DJ granicznie, OP na wtórnym wysoko ale nie widzę żeby znikały, reszta albo już do dostania u AD albo w zbliżonych pieniądzach na wtórnym.  

Pewnie jeszcze będzie próba przebitek jak zaczną przychodzić tegoroczne nowości, pierwsze Sprite'y wystawiano za 300+, dzisiaj leży za 85 i nic.

3 godziny temu, Bugs napisał(-a):

I super. Poza tym, że AirKing był zawsze brzydki :P

Ja czekam na jakiegoś fajnego DJ aż się pojawi w sklepie. A jak GMT dojdzie do normalnych cen, to też to będzie ciekawa opcja z uwagi na rozmiar 40mm, który jest jedną z jego największych zalet.

A jakby jeszcze 1908 spadło poniżej retail price na wtórnym.... :)

3 minuty temu, pdb napisał(-a):

A jakby jeszcze 1908 spadło poniżej retail price na wtórnym.... :)

Tak na -40%, w okolicach metki JLC. 🤣

17 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Tak na -40%, w okolicach metki JLC. 🤣

:D

No powiedzmy -30% 😉

A tak poważnie to to jest wielka niewiadoma...ten 1908. Jeszcze go w sprzedaży chyba w ogóle nie ma. Ciekawe jak się docelowo ceny ułożą...bo w tych okolicach to w zasadzie Lange 1815, niżej VC Fifty-Six, wyżej PP Calatrava.

8 godzin temu, mrstatler napisał(-a):

To warto się przejechać :)

Tylko muszą Cię zapisać. Potem "trochę" ;) odczekać i pojechać drugi raz. A jak w między czasie Rolex podniesie ceny to może nie być roznicy żadnej. Albo i taniej u Ciebie a i jest od ręki. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Bardzo ciekawe co piszesz o GMT. Skąd masz te dane? Bo ja patrząc na najniższe oferty na chrono powiedziałbym, że Pepsi znowu poszło w górę.
Sytuacja wraca raczej do normy pod względem modeli „leżaków”, których nikt nie chciał przed boomem i wychodzi na to, że nadal nikt ich nie chce

Kilka dni temu na grupie fb Rolexa, był nowy DJ41 Jubile (biała tarcza) za cenę zakupu + 1,500 zł, nawet przez chwilę myślałem o zakupie, ale ostatecznie poczekam na to co zamówiłem. 🤓

41 minut temu, Krystian napisał(-a):

Bardzo ciekawe co piszesz o GMT. Skąd masz te dane? Bo ja patrząc na najniższe oferty na chrono powiedziałbym, że Pepsi znowu poszło w górę.
Sytuacja wraca raczej do normy pod względem modeli „leżaków”, których nikt nie chciał przed boomem i wychodzi na to, że nadal nikt ich nie chce emoji2371.png

Na Ch24 tegoroczne Pepsi są od 90tys i masz ich do wyboru 50 z samej UE więc cena transakcyjna raczej będzie niższa.

Na FB człowiek wystawia nieużywane Pepsi już dłuższy czas, zszedł już do 81500 i dalej wisi; możesz też znaleźć nowy Sprite za 85 i RootBeer ok. 90. Nie wiem czy było taniej ale wydaje mi się że jeszcze chwilę temu widziałem wyższe ceny.

W komentarzach pod postami o chęci zakupu pojawia się mnóstwo ofert różnych modeli, do wyboru - Batmany, DJ, Suby czarne i zielone. Zaczyna być rynek kupującego.