Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Recommended Posts

Jak widac co salon to obyczaj

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Też czasem odnoszę takie wrażenie

5 godzin temu, a_team napisał(-a):

Też czasem odnoszę takie wrażenie emoji849.png

To ktoś jeszcze naiwnie sądzi, że wszędzie jest tak samo?🤣 Dziś odebrany (nie mój).

IMG_0100.thumb.jpg.66e37048ec7b7013eb28d0a26f80046e.jpg

To ktoś jeszcze naiwnie sądzi, że wszędzie jest tak samo? Dziś odebrany (nie mój).
IMG_0100.thumb.jpg.66e37048ec7b7013eb28d0a26f80046e.jpg

Chyba nie, ale niby jedna lista a wygląda na to, że list tyle ile butików

O to jest ciekawy news. 

Teraz możliwe że popatrzą na swoje ryzyka finansowe, ryzyka rynkowe. koszty wdrożeń systemu zamówień online, koszt kary, ryzyko wizerunkowe i oszacują co im się bardziej opłaca wyjść z Francji czy wdrożyć rozwiązania unikając kary, lub ją zapłacą pokazując środkowy palec :) 

Edited by SPS

Godzinę temu, SPS napisał(-a):

O to jest ciekawy news. 

Teraz możliwe że popatrzą na swoje ryzyka finansowe, ryzyka rynkowe. koszty wdrożeń systemu zamówień online, koszt kary, ryzyko wizerunkowe i oszacują co im się bardziej opłaca wyjść z Francji czy wdrożyć rozwiązania unikając kary, lub ją zapłacą pokazując środkowy palec :) 

Jeśli zapłacą karę i nie zmienią praktyk, to dalej wystawią się na strzał. Więc, albo zmiany, albo wyjście z Francji, w co wątpię.

3 godziny temu, Bugs napisał(-a):

Dzięki za link 👍

W końcu ktoś się postawił tej słynnej "fundacji".

Szkoda, że UOKiKowi zabrakło jaj przy postępowaniu z Krukiem i jego dawnymi zaliczkami.

Trochę nie kumam - jeśli firma nie chce sprzedawać swoich produktów online, to można ją do tego zmusić? Jeśli ja mam swoją firmę sprzedającą np. wiertarki i chcę je sprzedawać tylko stacjonarnie, to można mnie zmusić żebym je online sprzedawał?

Sprawa dotyczy, że to Rolex jako producent zegarków zabrania ADs sprzedaży tychże zegarków online. Francuzi najwidoczniej twierdzą, że decyzja powinna należeć do ADs jak sprzedają zegarki Rolexa.

Edited by Walezy

Trochę nie kumam - jeśli firma nie chce sprzedawać swoich produktów online, to można ją do tego zmusić? Jeśli ja mam swoją firmę sprzedającą np. wiertarki i chcę je sprzedawać tylko stacjonarnie, to można mnie zmusić żebym je online sprzedawał?

Ty jako dystrybutor mozesz sobie robic co chcesz. Ale zebys mogl robic co chcesz, to ten producent wiertarek nie powinien ograniczac Cie do jedynego kanalu sprzedazy wiertarek - vis sklep stacjonarny. Rozumiem, ze taki jest tok rozumowania przy nalozeniu tej kary.

bibbi

Kto wie może zakup przez zakup Bucherera Rolex nadepnął na odcisk niewłaściwym ludziom i rozpoczęła się właśnie „kontrofensywa” konkurencji. 

52 minuty temu, bibbi napisał(-a):

Ty jako dystrybutor mozesz sobie robic co chcesz. Ale zebys mogl robic co chcesz, to ten producent wiertarek nie powinien ograniczac Cie do jedynego kanalu sprzedazy wiertarek - vis sklep stacjonarny. Rozumiem, ze taki jest tok rozumowania przy nalozeniu tej kary.

bibbi

Ok, ale czy A. Lange & Sohne czy biżuterię Van Cleef & Arpels mogę kupić online? A Rolls-Royce’a czy Lamborghini też mogę kupić online? Ich też się czepiają?

bardzo jestem ciekaw co zrobią :) póki co brak odpowiedzi. 

Z artykułu rozumiem, w skrócie, że Rolex nie pozwalając sprzedawać online francuskim AD swoich zegarków naruszył ustawę antymonopolową w tym kraju. Stąd kara. 

14 minut temu, SPS napisał(-a):

bardzo jestem ciekaw co zrobią :) póki co brak odpowiedzi. 

Z artykułu rozumiem, w skrócie, że Rolex nie pozwalając sprzedawać online francuskim AD swoich zegarków naruszył ustawę antymonopolową w tym kraju. Stąd kara. 

Dokładnie tak. Producent musi się dostosować się pod każdym względem do potrzeb każdego konsumenta bo inaczej kara. Świat staje na głowie.

Na FB piszą, że w Pradze zapisują, szkoda, że jak byłem chyba w czerwcu, to nie chcieli na nic zapisać

9 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Ok, ale czy A. Lange & Sohne czy biżuterię Van Cleef & Arpels mogę kupić online? A Rolls-Royce’a czy Lamborghini też mogę kupić online? Ich też się czepiają?

Pytanie czy jakiś sprzedawca detaliczny ALS/Van Cleef/RR/Lamborghini prowadzi we Francji sprzedaż online i został poinformowany przez w/w marki że nie może produktów tych marek umieszczać w swoim sklepie online?

1dFQTya.png

8 godzin temu, nicon napisał(-a):

Pytanie czy jakiś sprzedawca detaliczny ALS/Van Cleef/RR/Lamborghini prowadzi we Francji sprzedaż online i został poinformowany przez w/w marki że nie może produktów tych marek umieszczać w swoim sklepie online?

Nie mam pojęcia. Niemniej, trochę to dziwne że się tak czepiają tego w jaki sposób firma chce dystrybuować swoje produkty. 

Takie drobiazgi byly wczoraj do wziecia bez kolejki w Poznaniu. Biorac je hurtem mozna bylo zaoszczedzic z 25k przed poniedzialkowa podwyzka. 😅

24D70095-F41B-404C-97AE-31E407DB4E33.jpeg

Takie drobiazgi byly wczoraj do wziecia bez kolejki w Poznaniu. Biorac je hurtem mozna bylo zaoszczedzic z 25k przed poniedzialkowa podwyzka.

24D70095-F41B-404C-97AE-31E407DB4E33.thumb.jpeg.023546379bcada9fe68e0c9a9b51d667.jpeg

DD pewnie białe złoto

Wczoraj w Wiedniu - Wagner- złoto od ręki. 
Pozostałe na zapis. Czas oczekiwania 3-5 lat 😅

Noi zapis tylko dla lokalsów … 🫤

Żadna stal nie była od ręki. 
słabo że nie można było się wpisać nawet w kolejkę 

Wczoraj w Wiedniu - Wagner- złoto od ręki. 
Pozostałe na zapis. Czas oczekiwania 3-5 lat
Noi zapis tylko dla lokalsów … 🫤
Żadna stal nie była od ręki. 
słabo że nie można było się wpisać nawet w kolejkę 

3-5 lat to marny horyzont

Trochę zakpię, trochę na poważnie. Czy przy takich horyzontach czasowych miejsce na liście jest dziedziczne?

Trochę zakpię, trochę na poważnie. Czy przy takich horyzontach czasowych miejsce na liście jest dziedziczne?

Tak, ale tylko do drugiego pokolenia.

bibbi

Dla czekających, Kruk obniżył przelicznik do 4.70zł za 1€. 

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.