Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Recommended Posts

13 minut temu, beniowski napisał(-a):

Świetny model, gratulacje. Znajoma na takiego i jak go przymierzyłem, to mi się bardzo spodobał.

Dziękuję. Nigdy nie widziałem tego modelu wcześniej "na żywo" i uważam, że jest to jeden z tych zegarków, które w rzeczywistości wyglądają dużo, dużo lepiej niż na zdjęciach. Ja w każdym razie jestem totalnie kupiony przez Yachmastera w wersji 40 mm, nie tylko wyglądem (przyznaję, że mnie się średnio ceramiczne bezele w Rolexach podobają🤷‍♂️), ale przede wszystkim proporcjami i ergonomią tego modelu.

A jak jeszcze okazało się, że za zegarek mam zapłacić naprawdę niewiele więcej niż cena, jaką mam na zapisie w Kruku z lutego ubiegłego roku na wersję stalową, to już w ogóle...

21 minut temu, Musa19 napisał(-a):

Dziękuję. Nigdy nie widziałem tego modelu wcześniej "na żywo" i uważam, że jest to jeden z tych zegarków, które w rzeczywistości wyglądają dużo, dużo lepiej niż na zdjęciach. Ja w każdym razie jestem totalnie kupiony przez Yachmastera w wersji 40 mm, nie tylko wyglądem (przyznaję, że mnie się średnio ceramiczne bezele w Rolexach podobają🤷‍♂️), ale przede wszystkim proporcjami i ergonomią tego modelu.

A jak jeszcze okazało się, że za zegarek mam zapłacić naprawdę niewiele więcej niż cena, jaką mam na zapisie w Kruku z lutego ubiegłego roku na wersję stalową, to już w ogóle...

Yacht-Master jest bardzo czytelny. Trzeba też nadmienić że większości wersji świeci/błyszczy się tak, że widać go z kilometra. Mnie się to akurat podoba w tym modelu. Pamiętam że w tamtym roku na lotnisku w Dubaju widziałem gościa przede mną w kolejce, któremu coś błyskało na nadgarstku. Patrzyłem z pewnej odległości i zastanawiałem się: czy do Day-Date czy coś innego ze stajni Roelxa. Gdy się zbliżyłem, zauważyłem że to był YM w wersji 37 mm (białe złoto i platyna, tzw. Slate). Muszę przyznać że wyglądał rewelacyjnie. 

Gdzie można zamówić Wimbledon’s 41 odmówili mi w kurku bo się po prostu ponoć nie da 

Posted (edited)
28 minut temu, beniowski napisał(-a):

Trzeba też nadmienić że większości wersji świeci/błyszczy się tak, że widać go z kilometra

Będę musiał do tego przywyknąć, bo dla mnie zwykły stalowy DJ przez długi czas, na początku wydawał się zbyt ostentacyjny. Ale nie będę ukrywać, że YM kupiłem właśnie jako kawał biżuterii (bo poza obrączką i czasami spinkami do mankietów innej nie noszę) a nie żadnego tam tulłocza czy nawet zwykły zegarek na co dzień😉 

Oczywiście, że ten zegarek "krzyczy" z daleka, ale połączenie tej czekolady z dosyć jednak stonowanym u Rolexa odcieniem różowego złota mnie się strasznie podoba i tłumaczę sobie, że nie jest to jeszcze próżność w swojej wulgarnej odsłonie🤦‍♂️😁

Edited by Musa19

7 minut temu, Musa19 napisał(-a):

Będę musiał do tego przywyknąć, bo dla mnie zwykły stalowy DJ przez długi czas, na początku wydawał się zbyt ostentacyjny. Ale nie będę ukrywać, że YM kupiłem właśnie jako kawał biżuterii (bo poza obrączką i czasami spinkami do mankietów innej nie noszę) a nie żadnego tam tulłocza czy nawet zwykły zegarek na co dzień😉 

Oczywiście, że ten zegarek "krzyczy" z daleka, ale połączenie tej czekolady z dosyć jednak stonowanym u Rolexa odcieniem różowego złota mnie się strasznie podoba i tłumaczę sobie, że nie jest to jeszcze próżność w swojej wulgarnej odsłonie🤦‍♂️😁

Taka już uroda tego modelu - wg mnie o wiele ciekawszego niż np. Submariner, a mniej popularnego. Z logiem R na tarczy od razu stajesz się ostentacyjny w odbiorze większości ludzi. Jeśli chcesz nie być, to musisz wybrac zegarki innej marki. 

44 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Taka już uroda tego modelu - wg mnie o wiele ciekawszego niż np. Submariner, a mniej popularnego. Z logiem R na tarczy od razu stajesz się ostentacyjny w odbiorze większości ludzi. Jeśli chcesz nie być, to musisz wybrac zegarki innej marki. 

Jest teoria że Yacht Master miał być pierwotnie bardziej ekskluzywna wersją Submarinera a ostatecznie zrobił się nowy model.

Jest znacznie wygodniejszy, niestety dramatycznie biżuteryjny.

1 godzinę temu, beniowski napisał(-a):

...albo Air Kinga. 😜

4 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Widziałem trochę pięciocyfrowych subow czy pepsi na nadgarstkach (częściowo w pracy), żadnej z tych osób nie zapamiętałem jako ostentacyjnej. Wręcz przeciwnie, zupełnie normalni na wygląd ludzie, którzy nie wyróżniają się niczym.  Z drugiej strony zima na wakacjach w hotelu był gość z two tone subem, różowe polo, sandałki itd. Rolex ma różne oblicza. 

22 minuty temu, tbn napisał(-a):

Widziałem trochę pięciocyfrowych subow czy pepsi na nadgarstkach (częściowo w pracy), żadnej z tych osób nie zapamiętałem jako ostentacyjnej. Wręcz przeciwnie, zupełnie normalni na wygląd ludzie, którzy nie wyróżniają się niczym.  Z drugiej strony zima na wakacjach w hotelu był gość z two tone subem, różowe polo, sandałki itd. Rolex ma różne oblicza. 

Raczej to ludzie mają różne style ubierania się. Nie wierzę, że taki stary wyjadacz jak Ty, ocenia użytkowników po ich zegarkach. 

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Posted (edited)
5 godzin temu, beniowski napisał(-a):

coś w stylu, mam R i jestem odbierany jak ktoś ostentacyjny ? 

Wybacz, ale ostentacyjne może być wysiadanie z kabrioletu ferrari w zimie, oczywiście będąc jego posiadaczem. 

Zegarek za 10-15 tys euro, to zwykły kawałek metalu/złota/ czy innego tworzywa w butikowej cenie, nic nadzwyczajnego ani wyjątkowego. 

W mojej branży, posiadanie R nie jest w dobrym stylu, ze względu na obrzydliwą liczbę podróbek, a nikt nie chce chodzić  z paragonem na biznesowe przyjęcia.

Wątek o R, jest tutaj jedynym wątkiem, gdzie się przekonuje całą resztę, jak dużo stracili nie posiadając tego loga w stajni :)

Czytam o Omegach Breitlingach i nikt nie usiłuje dorabiać takiej ideologii. 

Ale to moje prywatne zdanie i nie oczekuję jakiejkolwiek akceptacji. :)

Dla ścisłości prywatnie jestem fanem i posiadaczem breitlingów, ale tylko wakacyjnie, na codzień ultra watch 2 :)

Edited by Maciej72

Jest teoria że Yacht Master miał być pierwotnie bardziej ekskluzywna wersją Submarinera a ostatecznie zrobił się nowy model.
Jest znacznie wygodniejszy, niestety dramatycznie biżuteryjny.

Nie aż tak, jak DJ imo.
I zgadzam się, jest mega wygodny. Dla mnie wygodniejszy nawet od DJ na jubilee.
Chętnie bym do niego wrócił i pewnie to kiedyś zrobię.

50192cbf0c4c32be39949fafb32e8da9.jpg

I'm not myself, but not dead and not for sale...

14 minut temu, Maciej72 napisał(-a):

coś w stylu, mam R i jestem odbierany jak ktoś ostentacyjny ? 

Wybacz, ale ostentacyjne może być wysiadanie z kabrioletu ferrari w zimie, oczywiście będąc jego posiadaczem. 

Zegarek za 10-15 tys euro, to zwykły kawałek metalu/złota/ czy innego tworzywa w butikowej cenie, nic nadzwyczajnego ani wyjątkowego. 

W mojej branży, posiadanie R nie jest w dobrym stylu, ze względu na obrzydliwą liczbę podróbek, a nikt nie chce chodzić  z paragonem na biznesowe przyjęcia.

Wątek o R, jest tutaj jedynym wątkiem, gdzie się przekonuje całą resztę, jak dużo stracili nie posiadając tego loga w stajni :)

Czytam o Omegach Breitlingach i nikt nie usiłuje dorabiać takiej ideologii. 

Ale to moje prywatne zdanie i nie oczekuję jakiejkolwiek akceptacji. :)

Dla ścisłości prywatnie jestem fanem i posiadaczem breitlingów, ale tylko wakacyjnie, na codzień ultra watch 2 :)

Wypowiedziałeś się, ale co właściwie chciałeś powiedzieć? Że ja chciałem powiedzieć że posiadania Rolexa nobilituje? No więc napiszę że nie, nie nobilituje. Wszedłeś tu do działu i ogłosiłeś swoją teorię, jak to patrzysz na posiadaczy Rolexa. Gdybyś trochę poczytał moje wypowiedzi, to (być może) zauważyłbyś że Rolex to jeden z moich zegarków i noszę go tak samo jak Vratislavię, ALS czy anOrdaina. 
Zamiast produkować wywody filozoficzne, zapytaj pierwsze z brzegu 10 osób co sądzą o posiadaczach Rolexów. 

Posted (edited)
11 minut temu, beniowski napisał(-a):

Wypowiedziałeś się, ale co właściwie chciałeś powiedzieć? Że ja chciałem powiedzieć że posiadania Rolexa nobilituje? No więc napiszę że nie, nie nobilituje. Wszedłeś tu do działu i ogłosiłeś swoją teorię, jak to patrzysz na posiadaczy Rolexa. Gdybyś trochę poczytał moje wypowiedzi, to (być może) zauważyłbyś że Rolex to jeden z moich zegarków i noszę go tak samo jak Vratislavię, ALS czy anOrdaina. 
Zamiast produkować wywody filozoficzne, zapytaj pierwsze z brzegu 10 osób co sądzą o posiadaczach Rolexów. 

Na posiadaczy rolexa, patrzę tak samo jak na posiadacza omegi, Doxy, Seiko, czy innego zegarka.

Możesz mieć Rolexa i być za przeproszeniem burakiem (nie jest to żadna osobista wycieczka, żeby było jasne).

Tak samo możesz mieć seiko i być takim samym dzbankiem jak posiadacz R.

Zegarki nas nie definiują, kim jesteśmy, pytanie kogokolwiek i zdanie o posiadaczach R, jest bez sensu, z statystycznego punktu widzenia, to tak jakbyśmy zapytali 10 osób co sądzą o posiadaczach Windowsa 

Ale to moje zdanie. 

P.S. pytanie 10 osób co sądzą o posiadaczach rolexa jest wywodem filozoficznym, nie mającym żadnego statystycznego znaczenia.

Edited by Maciej72

Nie aż tak, jak DJ imo.
I zgadzam się, jest mega wygodny. Dla mnie wygodniejszy nawet od DJ na jubilee.
Chętnie bym do niego wrócił i pewnie to kiedyś zrobię.

50192cbf0c4c32be39949fafb32e8da9.jpg&key=3f90a31a183a6d80a5e99b4760f73cdfcfc44d56c3e34c58fa6fbfb7976af757
Ja mam dokładnie tego że zdjęcia. Wszystko jest super, żadne błyskanie mi nie przeszkadza. Tylko czasem w mocnym słońcu tarcza się robi blekitna i wtedy się nad nim zastanawiam.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

W swoim poście (świadomie lub nie) sam zdefiniowałeś posiadaczy tej marki. Skoro w twojej branży oglądacie sobie nadgarstki i oceniacie się po nich (noszenie paragonu - cudowne), to ja cieszę się że w mojej branży nic takiego nie ma miejsca. 

Co dziwne, właśnie zakwestionowałeś, na tym forum, ideę wstawianie setek zdjęć, tego samego modelu, z tym samym właścicielem i tym samym nadgarstkiem😂

To nic innego niż oglądanie sobie nadgarstków :)

Ok. Proponuję uznać dyskusję za zakończoną, i rozejść się z ideą spędzenia miłego weekendu. 

Czego życzę posiadaczom wszystkich zegarków.

Posted (edited)
2 godziny temu, tbn napisał(-a):

Ja nie wiem jak mam to napisać inaczej - poza naszym forum freaków posiadacze Rolexów są raczej postrzegani jako noszący ostentacyjne zegarki. Pisałem już wielokrotnie, że mogę chodzić (głównie w Polsce, ale nie tylko) z ALS czy GSem na nadgarstku i nikt nic nie zauważa. Z Rolexem jest inaczej. Tak jest ta marka postrzegana przez ludzi.

4 minuty temu, Maciej72 napisał(-a):

Co dziwne, właśnie zakwestionowałeś, na tym forum, ideę wstawianie setek zdjęć, tego samego modelu, z tym samym właścicielem i tym samym nadgarstkiem😂

To nic innego niż oglądanie sobie nadgarstków :)

Ok. Proponuję uznać dyskusję za zakończoną, i rozejść się z ideą spędzenia miłego weekendu. 

Czego życzę posiadaczom wszystkich zegarków.

To jest forum miłośników zegarów i zegarków, dział Roleksa. Jeśli uważasz że lepiej tu wstawiać zdjęcia np. kosiarek, to nie krępuj się. To że ja zdjęcia swoich zegarków wstawiam rzadko, nie oznacza że inni nie mogą (lub nie powinni) tego robić. 

Edited by beniowski

A co to za awantura o Rolexa 😆😂

1 godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Raczej to ludzie mają różne style ubierania się. Nie wierzę, że taki stary wyjadacz jak Ty, ocenia użytkowników po ich zegarkach. 

Przecież pisałem o ubiorze. W starych Rolkach nie ma nic ostentacyjnego. Nowe są błyszczące i przyciągają ludzi, którzy lubią taki styl, zwracanie na siebie uwagi. Kolega hindus nosi two tone DJ i bordowe garnitury. To jest typowe w jego kulturze. Świetny człowiek jak się go pozna. 

9 minut temu, beniowski napisał(-a):

Ja nie wiem jak mam to napisać inaczej - poza naszym forum freaków posiadacze Rolexów są raczej postrzegani jako noszący ostentacyjne zegarki. Pisałem już wielokrotnie, że mogę chodzić (głównie w Polsce, ale nie tylko) z ALS czy GSem na nadgarstku i nikt nic nie zauważa. Z Rolexem jest inaczej. Tak jest ta marka postrzegana przez ludzi.

Absolutnie nigdy nie widziałem sytuacji, żeby ktoś interesował się czyimś nadgarstkiem.  To raz.  Dwa, jak pisałem, kolosalna różnica co masz na nadgarstku. Może jak biegasz ze złotym DD lub ceramicznym subem to widać. Ex czy aluminowy sub zupełnie nie zwraca uwagi. 

2 minuty temu, tbn napisał(-a):

Absolutnie nigdy nie widziałem sytuacji, żeby ktoś interesował się czyimś nadgarstkiem.  To raz.  Dwa, jak pisałem, kolosalna różnica co masz na nadgarstku. Może jak biegasz ze złotym DD lub ceramicznym subem to widać. Ex czy aluminowy sub zupełnie nie zwraca uwagi. 

Skoro zauważyłeś co twój kolega Hindus nosi na nadgarstku to …..chyba jednak zainteresowałeś się co nosi, prawda😄

No to może doprecyzuję: jak ludzie spytają się czy ktoś nosi Roleksa i słyszą że tak, to postrzegają tę osobę jako zamożną i raczej ostentacyjną. Co oczywiście jest głupotą, ale takie jest postrzeganie Roleksów - i nie piszcie mi, że jest inaczej😁.

Ja widzę wszytko. Nawet SKX z 5 metrów. ;) 

Posiadanie Rolexa oznaką zamożności ???? 

Myślałem że posiadanie willi w portugalii za 2 mln euro. :) Ale ja tam się nie znam.

Chyba dlatego, że przeczytałem że klasa średnia zaczyna się 6 tysięcy złotych miesięcznie.

Posted (edited)
27 minut temu, Maciej72 napisał(-a):

Posiadanie Rolexa oznaką zamożności ???? 

Myślałem że posiadanie willi w portugalii za 2 mln euro. :) Ale ja tam się nie znam.

Chyba dlatego, że przeczytałem że klasa średnia zaczyna się 6 tysięcy złotych miesięcznie.

U ciebie w pracy nie (chyba że z paragonem, to może😂), ale dla większości ludzi tak - tak ta marka jest postrzegana - co oczywiście jest głupotą. Willa w Portugalii? Tak słabo i za tak mało? W tak biednym kraju? No daj spokój.

Btw, tak w pracy macie?

Edited by beniowski