Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Greguar

Stowa vs Stowa - prośba o pomoc

Recommended Posts

Witam Serdecznie,

Chciałbym się podpytać o opinię, jakości i dowiedzieć ogólnie waszych opinii o modelach Stowy jak niżej, zastanawiam się pomiędzy dwoma modelami, czym one się dokładnie różnią ? wymarzyłem sobie kopertę 40mm z datą.

Czy Ktoś z Was zna, posiada te modele ?

1. https://www.stowa.de/Flieger+Verus.htm
  2. https://www.stowa.de/en/flieger+classic+whte+40.htm

Pozdrawiam

Greguar

Guest fidelio

Nie miałem i nie widziałem żadnego z tych modeli więc ...się wypowiem  ;) Co dotyczy samej Stowy, to moje osobiste doświadczenia wskazują na to, że są to świetnie wykonane zegarki, o bardzo dobrym stosunku jakość/cena. Gdybym ja sam zastanawiał się nad pilotem od Stowy, to poszedłbym jednak w klasykę, czyli 40 mm, w wersji "no logo" i "no date". W wersji Verus nie podoba mi się okrągły datownik, a co dotyczy wersji "white", to jakoś nie do końca przemawia do mnie biała tarcza  :) W dużej mierze to jednak kwestia gustu, a czego byś od Stowy nie wybrał, to będzie to co do zasady dobry wybór  :D

Nie miałem i nie widziałem żadnego z tych modeli więc ...się wypowiem  ;) Co dotyczy samej Stowy, to moje osobiste doświadczenia wskazują na to, że są to świetnie wykonane zegarki, o bardzo dobrym stosunku jakość/cena. Gdybym ja sam zastanawiał się nad pilotem od Stowy, to poszedłbym jednak w klasykę, czyli 40 mm, w wersji "no logo" i "no date". W wersji Verus nie podoba mi się okrągły datownik, a co dotyczy wersji "white", to jakoś nie do końca przemawia do mnie biała tarcza  :) W dużej mierze to jednak kwestia gustu, a czego byś od Stowy nie wybrał, to będzie to co do zasady dobry wybór  :D

Dzięki :)

Jakość zegarków stowy jest bardzo dobra. Mam klasycznego fligera już od 10 lat i nadal cieszy oko. Kup co Ci się podoba, będziesz zadowolony.

Jakość zegarków stowy jest bardzo dobra. Mam klasycznego fligera już od 10 lat i nadal cieszy oko. Kup co Ci się podoba, będziesz zadowolony.

Dzięki za potwierdzenie, a możesz powiedzieć czy faktycznie koperta/case 36mm Flieger Classic 36 różni sie mocno od 40mm ? wyglądają na zdjęciu zupełnie inaczej ? jakby ramka szkła zachodziła bardziej na kopertę a sama obwódka/korpus ze stali był cieńszy w wersji 36mm, obecnie mam 40mm i wydaje mi się zegarkiem w sam raz, sam już nie wiem który wybrać a żadnego nie widziałem na żywo :)

jeszcze jedno, a możesz powiedzieć czy faktycznie koperta/case 36mm Flieger Classic 36 różni sie mocno od 40mm ? wyglądają na zdjęciu zupełnie inaczej ? jakby ramka szkła zachodziła bardziej na kopertę a sama obwódka/korpus ze stali był cieńszy w wersji 36mm, obecnie mam 40mm i wydaje mi się zegarkiem w sam raz, sam już nie wiem który wybrać a żadnego nie widziałem na żywo :)

Guest fidelio

Wedle mojej najlepszej wiedzy koperty w wersjach 36/40 mm są identyczne. Różni je tylko wielkość, przy czym moim zdaniem, koperta 40 mm ma lepsze proporcje. Jak dla mnie, skoro 40 mm jest dla Ciebie ok (przy okazji patrz także na wymiar L2L), to nie ma co się zastanawiać. Flieger w rozmiarze 36 mm wygląda IMO trochę ...zabawnie  ;) Jeśli natomiast możesz delikatnie zwiększyć budżet, to bardzo ciekawą alternatywą dla Stowy jest Damasko, dla przykładu z modelami DA36 czy DA38  ;)

Guest fidelio

Zdecydowanie "no logo" i "no date", po Bożemu  :D

Mimo, że choruje ostatnio na białego pilota/military... ta czarna stowa wygląda kozacko. 1 głos na murzynka

Stowa Flieger No Logo z COSC jest najdokładniejszym zegarkiem jaki mam.

Co-Axial

Odpisali mi ze Stowy w sprawie szerokości szkiełka :)

Please note the diameter of the Glass is:
Flieger 36: approx. 32,5 mm
Flieger 40: approx. 35,5 mm

Pozostanę przy wersji 36mm, jako kompakt na co dzień, dla mnie to idealny kompromis, obecnie mam automatika i chronograf w kopercie 40mm ale szkiełka mają u nich 31mm szerokość i do codziennego użytku wygląda to dobrze, zegarek idealnie leży na nadgarstku, dla mnie ważne jest aby koperta nie wychodziła poza nadgarstek, wówczas to przytłacza i ciężko nosi się z koszulami czy kurtkami.

Może to też kwestia szerokości nadgarstka, mój mierzy dokładnie 5,6 cm, wydaje mi się że 40mm stowa będzie mocno wychodziła po za jego obszar, bo do szerokiej koperty trzeba jeszcze doliczyć mocno wystające uszy :)
A co do lotników nie każdy miał wielką "łapę"

Zobaczymy, zamówiłem swoją pierwszą Stowę bez daty, bez loga w wersji 36mm wersja Flieger klasssik.

Guest fidelio

Odpisali mi ze Stowy w sprawie szerokości szkiełka :)

Please note the diameter of the Glass is:
Flieger 36: approx. 32,5 mm
Flieger 40: approx. 35,5 mm

Pozostanę przy wersji 36mm, jako kompakt na co dzień, dla mnie to idealny kompromis, obecnie mam automatika i chronograf w kopercie 40mm ale szkiełka mają u nich 31mm szerokość i do codziennego użytku wygląda to dobrze, zegarek idealnie leży na nadgarstku, dla mnie ważne jest aby koperta nie wychodziła poza nadgarstek, wówczas to przytłacza i ciężko nosi się z koszulami czy kurtkami.

Może to też kwestia szerokości nadgarstka, mój mierzy dokładnie 5,6 cm, wydaje mi się że 40mm stowa będzie mocno wychodziła po za jego obszar, bo do szerokiej koperty trzeba jeszcze doliczyć mocno wystające uszy :)
A co do lotników nie każdy miał wielką "łapę"

Zobaczymy, zamówiłem swoją pierwszą Stowę bez daty, bez loga w wersji 36mm wersja Flieger klasssik.

Te 5,6 cm to chyba nie cały obwód nadgarstka?  ;) Jeśli tyle ma jego fragment, na którym spoczywa zegarek, to Stowa 40 mm nie mogłaby raczej wystawać, skoro ma ok. 48 mm z uszami  :) Co nie zmienia faktu, że stosunkowo wąskie lunety w wersjach 36 mm powodują, że te zegarki optycznie wyglądają na nieco większe. 

Tak czy inaczej, dobry wybór  :)

Te 5,6 cm to chyba nie cały obwód nadgarstka?  ;) Jeśli tyle ma jego fragment, na którym spoczywa zegarek, to Stowa 40 mm nie mogłaby raczej wystawać, skoro ma ok. 48 mm z uszami  :) Co nie zmienia faktu, że stosunkowo wąskie lunety w wersjach 36 mm powodują, że te zegarki optycznie wyglądają na nieco większe. 

Tak czy inaczej, dobry wybór  :)

Tak dokładnie 5,6 cm średnica z góry, oglądałem filmy na YT gdzie ludzie zakładali wersję 40mm i to wydawało mi się za dużo vs 36mm gdzie to wyglądało lepiej ale wiadomo każdy nadgarstek jest inny a ciężko podjąć wybór nie widząc zegarka w rzeczywistości :)

Obecny zegarek zakrywa mi 4,5cm z uszami i to jest ok.

Edited by Greguar

Guest fidelio

każdy nadgarstek jest inny a ciężko podjąć wybór nie widzą zegarka w rzeczywistości :)

No tak, a Stowy nie uświadczysz w stacjonarnym sklepie, więc przymiarka tylko u kogoś, kto już ją ma  :)

No to teraz czekamy już tylko na zdjęcia  :)

Co do przymiarki to ofc wysyłają zapytanie o rozmiar nadgarstka, nie mniej i tak będzie trzeba ufać "na oko".

Co do meritum - biję się z myślami co do fliegera i powiem tak - przeglądałem wiele w zakresie budżetu ~1000 € i jednak klasyczny flieger 40 mm od Stowy (a jak już iść w klasykę to no date i logo - choć ja co do tej dwójki nie mam nic przeciwko ;) ) bije wszystkie inne. Verus,czy Ikar tez wyglądają ładnie, ale połączenie czarnej tarczy i niebieskich wskazówek imo wygrywa. U mnie chyba jednak odpadałby 36, bo z nadgarstkiem 18,5 40 jest akurat, co przerobiłem przy swojej marince. 

Anyway, zegarki stowy w zakresie price/value nie mają sobie równych :)

Czołem,

Panowie, poniżej na szybko foty z rozpakowanej paczki, wygląd oceniam na 10/10 sztos, zegarek dla mnie nie ordynarny rozmiarowo, wykonanie perfekt, pracuje tak że miło popatrzeć i posłuchać :)

post-110047-0-21749800-1566231464_thumb.jpg

post-110047-0-19545900-1566231483_thumb.jpg

post-110047-0-75499200-1566231493_thumb.jpg

post-110047-0-93418800-1566231509_thumb.jpg

Czołem,

Panowie, poniżej na szybko foty z rozpakowanej paczki, wygląd oceniam na 10/10 sztos, zegarek dla mnie nie ordynarny rozmiarowo, wykonanie perfekt, pracuje tak że miło popatrzeć i posłuchać :)

Gratulacje! Chyba jutro założę swoją na łapę. ;-)

Guest fidelio

Zdwcydowałeś się na automat czy na manual?