Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
apodyktyczny

Opinie nt firmy doxa, Glycine, Eterna, edox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem zasięgnąć opinii nt marki DOXA gdyż zmartwiła mnie ta opinia

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/113471-doxa-nie-kupujcie-dla-w%C5%82asnego-dobra/page-3

 

a dokładnie ten model Doxa Ethno oraz Doxa Slim sline ( oba mają mechanizm SW200-1) mnie interesował/uje

 

Czy to był incydentalny przypadek czy może jest coś na rzeczy?

 

Czy są jakieś niuanse które mogły by świadczyć na niekorzyść którejś z tych marek  o których warto wiedzieć?

Glycine Eterna, Edox, Doxa

Edytowane przez apodyktyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej z tego zestawienia ustawiłbym Eternę, potem Glycine.

Pozostałe marki nic ciekawego, oprócz dawnych diverów doxy.

 

Czego szukasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie klasyfikacje wg prestiżu już wybadałem z forumowej piramidy. Bardziej mi chodzi o niuanse, czy są z danymi brandami jakieś problemy. Z DOXĄ właśnie znalazłem wątek forumowy, że sa co mnie nieco ochłodziło.

Edytowane przez apodyktyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ma co sugerować się piramidą prestiżu, dzisiaj to lipa, Eterna to CITYCHAMP GROUP (Hong Kong) czyli czajnis Watch, Glicyne to Invicta, także absolutnie nie musisz się obawiać Doxy, w niczym nie ustępują powyższym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doxy się nie obawiam z powodów stereotypowych tylko w zwiazku z problemami, które zalinkowałem gdzie ktoś mocno narzekał na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak stoją Doxa, Roamer, Tissot i Certina? Dwie pierwsze marki tak samo pewne i "prestiżowe" jak dwie ostatnie?

 

 

Najwyżej z tego zestawienia ustawiłbym Eternę, potem Glycine.
Pozostałe marki nic ciekawego, oprócz dawnych diverów doxy.

Czego szukasz?

 

a gdzie EDOX względem Tissota i Certiny?

Edytowane przez apodyktyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Edox?

Wiem, że ta marka ma jakąś historię ale postrzegam go dzisiaj jako taką droższego Aztorina.

"A Volvo jest czajnis, Jaguar indian a Bentlej to taki duzy passat. Co za myslenie."

 

Edox to calkiem porzadne zegarki, tylko cena w aparcie jest sporo zawyzona. Na pewno nie jest gorszy od doxy( z wylaczeniem modeli sub bo to inna liga)


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edox to calkiem porzadne zegarki, tylko cena w aparcie jest sporo zawyzona.

Otóż to. Kiedyś zgłębialem temat, bo zegarki jakby nie patrzeć ładne maja i nawet chciałem jeden kupić, ale cena jest mocno przesadzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Kiedyś zgłębialem temat, bo zegarki jakby nie patrzeć ładne maja i nawet chciałem jeden kupić, ale cena jest mocno przesadzona.

No ale w sieci są już dobre ceny na edoxy, połowę, 1/5 ceny, więc można brać. Taka polityka cenowa producenta.

 

Ladny kwarcok za 140 usd

https://www.ashford.com/us/watches/edox/les-vauberts/70172-3N-NIN.pid?nid=cpg_cat1920073&so=1

 

Automaty bywają od ok 250 usd

https://www.ashford.com/us/watches/edox/les-vauberts/les-vauberts-day-date-automatic/83007-3-AIN.pid?nid=cpg_cat1920073&so=1

 

W takich cenach to dobre zegarki w kategorii cena /jakość.

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o edoxa w automacie do kupienia  za ok 400USD czyli z Vatami ok 2k, ergo w kategorii cenowej Certin Czy Tissotów a nie o Edoxa w kontekście cen apartowych. :)

 

O doxe pytałem także w kontekście zegarów z tego pułapu, nie SUBÓw tylko zwykłej linii klasycznej.

 

Tak gwoli rozjaśnienia, mogłem nieprecyzyjnie się wyrazić.

 

Co do ETERNY, może i mają swoje mechanizmy ale z tego co widze są w nich Sellity sw-200 czy sw-280

Edytowane przez apodyktyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volvo też jest czajnis, a Jaguar indian. A Bentley to taki duży Passat. Co za myslenie.

 

Eterna jest bardzo dobrą marką, posiadają własne mechanizmy i ciekawą historię.

Na drugim miejscu postawiłbym ex aequo Glycine i Doxę. Za historię. Edox?

Wiem, że ta marka ma jakąś historię ale postrzegam go dzisiaj jako taką droższego Aztorina.

Kolejny który palił ale się nie zacìągał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego nigdy nie napisałem że obcy kapitał psuje jakość, natomiast uważam że ekonomia jest bezwzględna i raczej niewiele firm, a na pewno żadna z wymienionych nie produkuje składników czasomierza w szwajcarskiej dolinie, także można określać jakość jeno subiektywnie, no chyba jeszcze poprzez wydruk z paragonu, ale zasadniczo była mowa o piramidzie prestiżu jak to określił założyciel tematu, generalnie bym nie przesadzał :) gdyż do tego daleko, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez względu na miejsce produkcji z w/w firm najlepsze zegarki robi Eterna, bo do ich manufakturowych mechanizmów żadna z powyższych firm się nie zbliża.

inna sprawa, że w budżecie autora (podanym w innym temacie) tych mechanizmów nie znajdziemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.