Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Adamoszczyk

Wybor pierwszego zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow ;) a wiec przyszedl czas na zakup pierwszego zegarka na okazje :)tak tak w opisie,szukam zegarka ktory bedzie ubierany na okzje,na codzien nosze garmina,nie chcialym przekroczyc 7 tys,automat czy kwarc?co polecacie szanowni koledzy?lubie duza linie i chrono,jakies propozycje?Z gory dziekuje za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nowe czy używane? Jak duży masz nadgarstek? 


I co to za okazje, dla których rozważasz zakup zegarka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc uzywka ale zeby byla w prawie idealnym stanie,mam duzy nadgarstek wiec rozmiar 44+,a okazje sa typu wesele,imprezy,i np.wyjscie z zona na kolacje (sporadycznie ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Moze byc uzywka ale zeby byla w prawie idealnym stanie,mam duzy nadgarstek wiec rozmiar 44+,a okazje sa typu wesele,imprezy,i np.wyjscie z zona na kolacje (sporadycznie ;))

 

1. Jak chodzi o wyjścia na wesela, pod pełnym garniturem, to IMO do takiego stroju duży zegarek, a do tego chrono, raczej nie pasuje. Tu potrzebny byłby w mojej ocenie typowy garniturowiec, o rozmiarze 38-39 mm, nawet w przypadku dużego nadgarstka i noszenia na co dzień sporych zegarków.

 

2. Jak okazje są mniej formalne, te pozostałe, to duże chrono nie jest złym pomysłem. W takim wypadku (nówka) warto przyjrzeć się np. modelowi Heritage Diver od Longinesa (średnica 42 mm), czy Eposowi Sportive 3433 (raczej używka). Ewentualnie jakieś chrono od ML z linii Pontos czy coś od Taga (np. linia Aquaracer - kwarc). 

Taki Ferdek to IMO też ciekawa opcja  :)

 

https://wkruk.pl/zegarki/frederique-constant/zegarek-frederique-constant-runabout-chronograph?utm_source=rtbhouse&utm_medium=retargeting&utm_campaign=rtbhouse-retargeting&epi=

Kolejna promocja z Kruka  ;) 

 

https://wkruk.pl/zegarki/zegarek-epos-sportive-4?utm_source=rtbhouse&utm_medium=retargeting&utm_campaign=rtbhouse-retargeting&epi=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak typowy nurek ma być zegarkiem do garnituru, to IMO lepszym wyborem byłby już LLD na jakimś fajnym pasku. 42 mm średnicy, całkiem spore uszy, więc nosi się jak większy  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLD za pstrokaty... IMO

Zresztą taka teraz moda, Suba nie rzadko się spotyka u osób w gajerach. No chyba, że ktoś idzie na kolację do królowej Elżbiety II to tam bez  PP Calatrava to nawet nie podchodź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No ja chyba starej daty jestem, bo po prostu do garnituru nie wyobrażam sobie nurka, do tego w błyszczącej ceramice i na bransolecie  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tylko zauważ, że to już całkiem spory zegarek, bo ma prawie bez mała 16 mm wysokości. Na pewno na plus znany i sprawdzony werk  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie wiem do końca, z czego to wynika, ale ja osobiście nie jestem jakimś wielkim fanem ML. Werk to 7750, więc spoko. Jak się podoba, to trzeba kupować. Lipy na pewno nie będzie  ;) Choć ja osobiście szukałbym czegoś innego  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko niewiem czy automat bedzie dobrym wyborem skoro bedzie uzywany od swieta i wiekszosc czasu bedzie w pudelku,czy nie lepiej ogladac sie za jakims kwarcem?nie ukrywam ze ten ML bardzo sie mi podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja tam uważam, że mechanika warto w kolekcji mieć. Nawet, jeśli będziesz go zakładał co jakiś czas. Jeśli to problem, to zawsze pozostaje rotomat ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to może coś z UG ?

union-glashuette-belisar-chronograph-d00

union-glashuette-belisar-chronograph-d00

union-glashuette-belisar-chronograph-d00

Edytowane przez gniewko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ML Pontos to okazja a zegar zacny i chyba bedzie dobry na wiele okazji... no poza tym slubem.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam, że mechanika warto w kolekcji mieć. Nawet, jeśli będziesz go zakładał co jakiś czas. Jeśli to problem, to zawsze pozostaje rotomat ;-)

 

Rafał, przecież warto też mieć w kolekcji kwarca za 7 tysięcy. :D


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wiadomo ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość entwistle100

Kontiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Trudno cokolwiek powiedzieć, bo link nie prowadzi do żadnej oferty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ok, już go znalazłem. IMO to ciekawa oferta, choć przy okazji zapytałbym o to, czy są jakieś dokumenty do tego zegarka (w opisie jest nowa o pudełku, ale nie widziałem informacji o dokumentach). Jeśli jednak rozważasz używkę, to zacząłbym od przeszukania forumowego bazarku. To lepsze źródło tego typu zakupów niż Alle czy OL.  ;)


Np. taka Alpina:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/177173-du%C5%BCa-obni%C5%BCka-alpina-alpiner-4-automatic-chrono/?hl=chrono

 

Hamilton:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/174006-s-hamilton-x-patrol/?hl=chrono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.