Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lincoln Six Echo

MOJE ZEGARKI spoza obszaru "Swiss made", "Made in Germany" albo Japonii.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak już od dłuższego czasu obserwuję forum ;) i... widzę tematy o nowych zakupach/nabytkach dedykowane zegarkom szwajcarskim i niemieckim (chociaż wrzucamy tam również na przykład Christophera Warda - no bo "Swiss made", chociaż z UK), jak również dedykowane nowym zakupom japońskim, ale... nie ma tematu dedykowanego całej masie zegarków z innych rejonów świata. A sądzę, że jest na forum całkiem sporo osób, które chętnie pochwaliłoby się swoimi fotami zegarków nie posiadających "Swiss made", "Made in Germany", czy "Made in Japan" na tarczy. 

 

Jeśli się mylę, nie ma sprawy - wywalcie temat. Ale jeśli nie, to może warto go zachować..?

 

Na początek ode mnie kilka strzałów "Made in England". :)

 

67359565_10157604374627052_6667669966621

 

67185791_10157604374432052_3743006360002

 

67375440_10157604374657052_3184652614293

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że założenie tego wątku to bardzo dobry pomysł.

 

Sam czekam na swój zegarek "Made is France", więc z przyjemnością popatrzę w między czasie co ciekawego kupili inni koledzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że między innymi będą się tu pojawiać ciekawe mikrobrandy

 

A tak przy okazji, by uściślić temat: można wrzucać zegarki spoza swiss, ger, jap, ale które nie są już takie nowe (np pare miesięcy w kolekcji)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że między innymi będą się tu pojawiać ciekawe mikrobrandy

 

A tak przy okazji, by uściślić temat: można wrzucać zegarki spoza swiss, ger, jap, ale które nie są już takie nowe (np pare miesięcy w kolekcji)?

 

Myślę, że tak. Temat jest zupełnie nowy, więc wprowadźmy "okres karencji" ;) nawet i do roku wstecz. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z wielką chęcią zobaczyłbym tutaj zegarek March LA.B. Obserwuje ich już dobre 5 lat, ale sam nie mam „odwagi” wydać kasę na francuza

 

P.s fajny temat

Edytowane przez pepepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fajny temat, który z przyjemnością będę obserwował, choć aktualnie nie mam ani jednego zegarka, który by tu pasował :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z polskimi i radzieckimi? Skoro takie tematy juz istnieja to chyba rowniez nie powinny sie tu pojawiac.

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z polskimi i radzieckimi? Skoro takie tematy juz istnieja to chyba rowniez nie powinny sie tu pojawiac.

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

 

Przyznam się szczerze, że na tematy "rosyjskie" nigdy nie zaglądałem - są po prostu kompletnie poza sferą moich zainteresowań. Ale chyba możemy na zasadzie "gentlemen's agreement" przyjąć, że w tym wątku tutaj prezentujemy zegarki, które nie mają swojego miejsca gdzie indziej. Czyli bez szwajcarów i pochodnych (Swiss made), bez niemieckich, japońskich, sowieckich/rosyjskich (jeśli, jak piszesz, mają swój własny wątek), polskich (jeśli mają - nie pamiętam), chyba także chińskie mają swój wątek...

 

Czyli na przykład: brytyjskie, islandzkie, francuskie, włoskie, hiszpańskie, australijskie, nowozelandzkie, kanadyjskie, itp. Nie wiem, jak sytuacja z "Amerykanami" nie "Swiss" - mają swój wątek tego typu?


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarku, musiałbyś jeszcze ustalić szczegóły. Na przykład, czy zegarki takie jak Squale, Panerai, Meccaniche Veneziane, Bvlgari powinny być pokazywane tutaj, czy w szwajcarach? Wiadomka, że są to italiańskie marki, ale ze „Swiss Mede” na godzinie 6tej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Słuszna uwaga Patryk, ja sam się nad tym wczoraj zastanawiałem, choć bardziej w kontekście PAMa ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No właśnie, skoro o PAMie rozmawiamy... kiedy będzie twój debiut?

 

Ja zawsze marzyłem u Moonie i ten się pojawił w roku moich 40tych urodzin. Zakładam wiec, że PAM będzie musiał zaczekać na jakąś taką kolejną szczególną okazję w moim życiu  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

41 urodziny

 

Okrągłe, 41 urodziny  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarku, musiałbyś jeszcze ustalić szczegóły. Na przykład, czy zegarki takie jak Squale, Panerai, Meccaniche Veneziane, Bvlgari powinny być pokazywane tutaj, czy w szwajcarach? Wiadomka, że są to italiańskie marki, ale ze „Swiss Mede” na godzinie 6tej

 

Dla mnie sprawa jest oczywista. Uważam, że każda firma, która w pełnie legalnie i zgodnie z wymogami FHS ma prawo używać emblematu "Swiss made" ma też prawo znaleźć się w NOWYCH NABYTKACH SZWAJCARSKICH I NIEMIECKICH. Skoro nie robi się problemu z markami takimi, jak np. Christopher Ward, to z innymi też go być nie powinno.

 

Jednak, kiedy raz "eksperymentalnie" umieściłem tam zdjęcie zegarka MV, od razu "się zaczęło". Nie chce mi się, jak to ujął klasyk ;) "uprawiać zapasów w błocie" z kimś, kto to lubi, więc sobie to odpuściłem - tym bardziej, że "spamuję" moimi MV-kami w kilku działach, do których pasują jeszcze lepiej (o diverkach choćby). :) Ale nadal sądzę, że jeśli firma ma "Swiss made", to do tamtego działu - i Squale, i Ward, i Panerai, i Anonimo, i - jeśli się pojawi "Swiss made" z Argentyny - też. Chyba, że regulamin określi jakoś (albo formalne uzgodnienie forumowiczów), że w tamtym dziale wyłącznie zegarki zrobione w całości w Niemczech i Szwajcarii. Wtedy będą tam zamieszczać swoje nowe nabytki liczni na forum posiadacze czasomierzy J. Droz, L. Moinet, itp.  :D

 

Tak samo z innymi - np. Hamilton, Ball to firmy amerykańskie, ale "Swiss made". Czy, powiedzmy, Bell & Ross.

 

To moja opinia - ale rozmawiajmy. :)

Jarku, musiałbyś jeszcze ustalić szczegóły. Na przykład, czy zegarki takie jak Squale, Panerai, Meccaniche Veneziane, Bvlgari powinny być pokazywane tutaj, czy w szwajcarach? Wiadomka, że są to italiańskie marki, ale ze „Swiss Mede” na godzinie 6tej

 

Dla mnie sprawa jest oczywista. Uważam, że każda firma, która w pełnie legalnie i zgodnie z wymogami FHS ma prawo używać emblematu "Swiss made" ma też prawo znaleźć się w NOWYCH NABYTKACH SZWAJCARSKICH I NIEMIECKICH. Skoro nie robi się problemu z markami takimi, jak np. Christopher Ward, to z innymi też go być nie powinno.

 

Jednak, kiedy raz "eksperymentalnie" umieściłem tam zdjęcie zegarka MV, od razu "się zaczęło". Nie chce mi się, jak to ujął klasyk ;) "uprawiać zapasów w błocie" z kimś, kto to lubi, więc sobie to odpuściłem - tym bardziej, że "spamuję" moimi MV-kami w kilku działach, do których pasują jeszcze lepiej (o diverkach choćby). :) Ale nadal sądzę, że jeśli firma ma "Swiss made", to do tamtego działu - i Squale, i Ward, i Panerai, i Anonimo, i - jeśli się pojawi "Swiss made" z Argentyny - też. Chyba, że regulamin określi jakoś (albo formalne uzgodnienie forumowiczów), że w tamtym dziale wyłącznie zegarki zrobione w całości w Niemczech i Szwajcarii. Wtedy będą tam zamieszczać swoje nowe nabytki liczni na forum posiadacze czasomierzy J. Droz, L. Moinet, itp.  :D

 

Tak samo z innymi - np. Hamilton, Ball to firmy amerykańskie, ale "Swiss made". Czy, powiedzmy, Bell & Ross.

 

To moja opinia - ale rozmawiajmy. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o to mi chodziło mam nadzieje, że nie pojawia się spinacze którzy będą się upierali, że jak jest Swiss Made to nie pasuje do tematu

 

Ja póki co jestem bardzo usatysfakcjonowany moim stanem zegarków, ale jak coś kupie, to właśnie do tego tematu się podepnę. Będzie to albo March LA.B z Francji, albo Unimatic z Italii (tak, tak... mam coś do italiańców )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak już od dłuższego czasu obserwuję forum ;) i... widzę tematy o nowych zakupach/nabytkach dedykowane zegarkom szwajcarskim i niemieckim (chociaż wrzucamy tam również na przykład Christophera Warda - no bo "Swiss made", chociaż z UK), jak również dedykowane nowym zakupom japońskim, ale... nie ma tematu dedykowanego całej masie nowo zakupionych zegarków z innych rejonów świata. A sądzę, że jest na forum całkiem sporo osób, które chętnie pochwaliłoby się nowymi zakupami zegarków nie posiadających "Swiss made", "Made in Germany", czy "Made in Japan" na tarczy. 

 

Jeśli się mylę, nie ma sprawy - wywalcie temat. Ale jeśli nie, to może warto go zachować..?

 

Na początek ode mnie kilka strzałów "Made in England". :)

 

 

 

 

 

 

Designed In Britain?

 

Temat o nowych chińskich nabytkach już jest ;) Ale w sumie niejedno Seiko z nabytków japońskich nie jest japońskie...zagwozdka...

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo chyba taki temat jest potrzebny, (zwłaszcza, że to będą głównie microbrandy produkowane w Chinach z siedzibą firmy zarejestrowanej w innym kraju - nic dziwnego że przez lata funkcjonowania forum nie był temat potrzebny) nie lepiej zrobić recenzję takiego egzotycznego zegarka, zamiast tylko wklejać fotki i ewentualnie się poklepywać po pleckach po zakupie jak w szwajcarskich zakupowych? Więcej to wniesie.

Ale dobra, już nie będę wredny i przewijam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi facet do klubu techno i mówi: "Wiecie co, zamknijcie ten klub, bo ja nie lubię techno. A w ogóle to jaki sens ma prowadzenie klubu z techno, skoro dwie ulice dalej jest klub z country & western i oni wcześniej jeszcze niż wy korzystali z prądu elektrycznego?" ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i racja, że zrobiłem się grumpy i się czepiam bo urlop się powoli kończy...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.