Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Diesel, czyli nierozwiązywalny problem holenderskich zegarmistrzów

Rekomendowane odpowiedzi

Szwagier mieszkający w Holandii poskarżył mi się, że musiał zjechać pół Holandii nim znalazł magika, który otworzył mu diesla w celu wymiany czterech baterii. W sklepie chcieli za samą robotę 50 euro plus koszt baterii plus 5 tygodni wysyłki. Żaden zegarmistrz nie chciał z nim rozmawiać, bo zamknięty dekiel.

- Pokaż ty mnie to - powiedziałem

Minutę mi zajęło jak widać przy użyciu suwmiarki.

 

Teraz pytanie, czy oni z grzeczności odmówili wymiany baterii? W końcu to diesel... może sywierdzili, że to robota bezsensu.

post-70090-0-89998800-1564149298_thumb.jpg

post-70090-0-92598800-1564149309_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszli szkoleń z firmy Diesel i nie mieli uprawnień. A jakby coś popsuli mogłoby się okazać, że wzięli się za robotę bez odpowiednich kwalifikacji:)

 

Trochę ironizuję ale w tę stronę zmierza to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha ha

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już na paru imprezach wielkiego złotego Diesla... :)  Taki trend. Klekot na 4 baterie? Cudowny zegarek

Edytowane przez Krzysiek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 baterie to nawiazanie do 4 garów w 1,9 TDI.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pokazuje gdzie zmierza nasze hobby, skoro szwagier w Holandii nie może wymienić głupiej bateryjki to co by było gdyby przyszło mu szukać kogoś do serwisu mechanicznego werku? Odsyłka do producenta zapewne. Widocznie zegarmistrzowie to wymierający zawód na całym świecie (może poza swiss).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, podobnie wygląda to u nas w PL. Koleżanka miała do wymiany baterię w jakimś Obaku, a że zegarek był jeszcze na gwarancji, oddała do serwisu autoryzowanego przez sprzedawcę. Zegarek pojechał do producenta, trwało to kilka tygodni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden tam ze mnie zegarmistrz, ale starego poljota naprawiłem i przeserwisowałem sam, tylko musiałem wykonać z miliard zdjęć, bo bym się pogubił. No i śmiga, najszybszy zegarek z mojej skromnej kolekcji :-)


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Brrrr ależ passkudne gacie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że problem był prozaiczny. Do tak wielkiego dekla zapewne standardowy klucz był za mały albo nawet jak sięgał to haczył o uszy idące mocno w dół. W zachodniej Europie nie potrafią jednak improwuzować, wszystkl robią zgidnie z instrukcją ci do przecinka nonj taki efekt.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry diesel nie jest zły:D

Na frytkach można pojeżdzić:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boje sie zapytac jaki obwod nadgarstka ma szwagier, no chyba ze na lydce nosi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

 

Boje sie zapytac jaki obwod nadgarstka ma szwagier,

Widuję takie patelnie (bez urazy dla Orienta heh) często na rękach drobnych młodzieńców. Wygląda to intrygująco ale jak ktoś chce mieć policyjny lizak zamiast ręki to fair enough.

 

 

Wydaje mi się, że problem był prozaiczny. Do tak wielkiego dekla zapewne standardowy klucz był za mały

Też mi się tak widzi - albo kolega był u zegarmistrzów co brzydzą się marek modowych i szczycą się tym, ze nie są bateryjkarzami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzecie pod uwagę innej mentalności Holendrów, podobnie zresztą jak całego "zachodniego" kiedyś "świata" - tam jak nie ma klucza oryginalnego to nic się nie da zrobić.

My Polacy musieliśmy kombinować, dorabiać, przerabiać, dopasowywać - jak Polak jechał do RFN czy nawet do NRD to zaraz kombinował czy polskie złotówki wchodzą do ich automatów i jaki jest przelicznik w kwestii wydawanej reszty... Dorabiało się części do malucha, piaty bieg do dużego fiata, czy nawet klucze serwisowe czy przerabiało ubrania i wymazywało zapiski z używanych podręczników, bo nowych rzeczy nie było - no i co niektórym z nas to pozostało..."Nowe" pokolenia są już inne, stety, albo niestety, bardziej roszczeniowe i ... kreatywność ich jest skierowana w innym kierunku - widać to na każdym kroku.

 

Tutaj mamy przykład właśnie porządnego podejścia do sprawy - nie ma klucza do takiego dekla wiec "się nie da" Holender nie użył do odkręcenia dekla suwmiarki bo ta służy do czego innego... - szwagier mógł iść do renomowanego serwisu Dissel'a to by mu od ręki wymienili - jakby taki serwis był :D

Dlatego kupowanie czegokolwiek co może wymagać serwisowania wypuszczonego na rynek przez byle jakie (żeby nie napisać inaczej) marki jest takie jakie jest...

 

Edit: a wszystkim wyśmiewającym się z Holendra proponuję wziąć Tisell'a Marine Diver'a i iść do polskiego zegarmistrza z prośbą o odkręcenie dekla ;) przerabiałem ten temat bo byłem ciekaw czy w środku naprawdę jest Miyota...  :D

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Edit: a wszystkim wyśmiewającym się z Holendra proponuję wziąć Tisell'a Marine Diver'a i iść do polskiego zegarmistrza z prośbą o odkręcenie dekla  ;) przerabiałem ten temat bo byłem ciekaw czy w środku naprawdę jest Miyota...   :D

 

Piotr, klucz do Rolexa był potrzebny? :rolleyes:


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

 

Tutaj mamy przykład właśnie porządnego podejścia do sprawy

 

Hmm. Autor tematu pisze "żaden zegarmistrz" oraz "zjechał pół Holandii". Powiedzmy, że było to +5 zegarmistrzów. Żaden nie miał tego?

$_35.JPG

Chinola 50mm za porażającą kwotę kilku euro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr, klucz do Rolexa był potrzebny? :rolleyes:

Dokładnie - ale był jeden taki który sobie poradził bez klucza ;)

Chinola 50mm za porażającą kwotę kilku euro?

 

 

 

Może nie wystarczyć np Diesel DZ7315, jak można przeczytać w sieci ma 57mm, jak widać na zdjęciach w sieci "nacięcia"  na deklu w które ma wejść klucz są na samym jego "kraju"  wiec pewnie klucz musiałby mieć "rozwarcie" 56-57mm.  :D Poza tym obstawiam że wizyta u "majstra" w celu zmiany baterii z takim zegarkiem jest tak rzadka, że nikt o tym nie pomyślał żeby się przygotować na nią - z reguły te zegarki lądują w szufladach, albo w koszu dużo wcześniej niż wyczerpią się baterie...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

 

ma 57mm

Wow. Nigdy nie mierzyłem tych talerzo-podobnych zegarków ani żadnego nie miałem. W takim więc razie możliwe jest to co powiedziałeś. Chociaż będę się bronić argumentacją że jest jeszcze piłeczka do dekli...którą tez nie każdy ma.

Co do mentalności zgoda - po co ryzykować że się klientowi przerysuje dekiel? :D Można by powiedzieć, ze widać tu też pewien szacunek do klienta - nie mam to się nie dotykam. Czy to kompletnie słuszne? Mi ta mentalność z jednej strony odpowiadała a czasami raziła. W końcu nie ma idealnego podejścia do życia. PS. Mój znajomy co pasjami nosi jakieś modowe zegarki po prostu je wymienia na nowe jak mu się bateria skończy. Ba, czasami się ich pozbywa na długo przed zgonem zasilania - bo kolekcja się zmieniła itp. I tak, kupuje on też zegarki Aztorin. Bo są modne i już.

Dla każdego coś innego, na zdrowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zegarek i tarcza w jednym, do samoobrony. Wskazówki można użyć jako miecza. :lol: Zestaw dla paladyna.

 

Marketing is everything.

Edytowane przez apodyktyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Bergeon nie przewidział że można kiedykolwiek wypuścić zegarek takiej średnicy, więc i narzędzi brak ;-)

 

Kiedyś byłem kilka razy u fryzjera co nosił tego typu Diesla, gdy zapytałem dlaczego taki zegarek to odpowiedział że to podróbka i co kilka miesięcy kupuje na bazarze kolejny tego typu zegarek, bo mu się podoba. Próbowałem z nim dyskutować ale żadne argumenty nie trafiały i wyczuwało się wrogość że ktoś podważa jego wybór.

Edytowane przez bazant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo kiedyś zegarmistrz był na prawdę zegarmistrzem, a nie jakimś "serwisantem" , potrafił on dorobić części, a nawet stworzyć mechanizm. Teraz serwisant potrafi tylko wymieniać części, jeżeli jest odpowiednio przeszkolony  :(  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.