Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Czarny123bialy456

Alternatywa dla Daniel Wellington do 10-15k pln

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ochotę na prosty zegarek w stylu tych od Daniel Wellington. 

Nie kupię wyżej wymienionej marki ze względu na.... 

Serio, chciałem powiedzieć dlaczego? :D

 

Budżet 10-15k pln (wolałbym bliżej tych 10k) 

Używany lub nowy 

Stal lub złoto (wolałbym stal) 

 

Jakieś podpowiedzi? :)

 

Zenith Elite ultra thin - miałem, polecam


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego napadacie na autora postu i oskarżacie go o trolowanie. On jedynie wyraził swoją opinię o zegarkach kwarcowych, która co prawda jest dość stanowcza, ale ma chyba do tego pełne prawo bo od tego jest to forum i nie jesteśmy w Korei czy Chinach żeby kogoś od razu „kneblować” za wyrażanie poglądów.

Wg mnie każdy ma prawo wypowiadać swoje opinie dopóki nie obraża innych użytkowników.

 

A co do głównego wątku to w cenie 10-15 kPln najlepiej używany IWC, JLC lub Zenith.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego napadacie na autora postu i oskarżacie go o trolowanie. On jedynie wyraził swoją opinię o zegarkach kwarcowych, która co prawda jest dość stanowcza, ale ma chyba do tego pełne prawo bo od tego jest to forum i nie jesteśmy w Korei czy Chinach żeby kogoś od razu „kneblować” za wyrażanie poglądów.

Wg mnie każdy ma prawo wypowiadać swoje opinie dopóki nie obraża innych użytkowników.

 

A co do głównego wątku to w cenie 10-15 kPln najlepiej używany IWC, JLC lub Zenith.

Nikt na nikogo nie napadal. Po prostu inni uzytkownicy forum takze wyrazili swoje zdanie, ktore bylo odmienne od zdania zalozyciela tematu. Na tym chyba polega dyskusja, nie tylko na przytakiwaniu. A ze kolega wyrazil swoje zdanie w sposob dosc obcesowy, odpowiedzi byly w tym samym tonie.

Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tutaj: na co finalnie się zdecydowałeś?

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie wyjaśnienie dla kolegi.

...

Zegarki są albo mechaniczne albo automatyczne.

Kiepskie te twoje wyjaśnienia.

Bo zegarek automatyczny jest właśnie zegarkiem mechanicznym.

Może być mechaniczny z automatyczny lub manualnym/ręcznym naciągiem.

To tak w ramach sprostowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A podchodząc do tematu bardziej od strony logiki i semantyki, zegarki automatyczne, jako pewien zbiór, jest podzbiorem zbioru obejmującego zegarki mechaniczne :-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vacheron patrimony

 

Który dokładnie model? Wrzucisz jakąś nadgarstkową fotkę? 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Da się takiego dostać za 10-15k Pln?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) No to budżet chyba przekroczony. Edytowane przez rink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vacheron patrimony

Też chętnie zobaczę - rozważałem kiedyś zakup patrimony, ale oprócz przekroczenia założonego budżetu, miałem wątpliwości, bo przez pustkę na tarczy, rozważany przeze mnie model 40mm wyglądał jak ogromna patelnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tak kisić tyle zegarkowych znakomitości i żadnej nigdy nie pokazać   :(


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie wyjaśnienie dla kolegi.

Daniel Wellington to plastikowe zegarki z kwarcowym mechanizmem kosztujące 500zł. 

Ich realna wartość to 1$. Kupując taki zegarek za w/w kwotę czułbym się wydy***y. 

Poza tym...

Zegarki są albo mechaniczne albo automatyczne. 

To coś na baterie to zabawki. Jestem za dużym chłopcem na bawienie się zabawkami. 

 

Ja nie szukam zegarka który spodoba się innym. On ma się podobać mnie. Chodzi tylko o to, że potrafię liczyć i nie dam 500zł za coś wartego 1$. :)

 

Mimo, że zegarki modowe są hejtowane na forum, należy jednak trzymać się faktów. DW mają stalową koperte i japońskie kwarce w środku. Realna wartość jest znacznie wyższa niż ten 1 usd. Natomiast czy są warte swojej ceny detalicznej zależy już od tego kto na ile wycenia brand. Jedni preferują marki, inni technike w srodku a jeszcze inni troche tego troche tego.

Na tej zasadzie CARTIER tank nie jest warty 2,5 tys USD bo ma kwarc w środku ...

 

PS Bulowa Accutron to też zabawka? Albo Seiko Astron?

Edytowane przez apodyktyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.