Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
siniu

Pytanie o zegarek kieszonkowy Francuski - prośba o identyfikację lat itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Witam wszystkich miłośników zegarków kieszonkowych i wszystkich innych. 

Mam taki zegarek kieszonkowy Francuski działający, jest sygnowany ale chciałbym wiedzieć czy to srebro? jaki to rok produkcji i co możecie mi o Nim powiedzieć? Bardzo dziękuję za każdą odpowiedz.

 

Z tego co udało mi się wyczytać ma jakiś napis ARGENTFIN? (Srebro? Ale co oznacza Fin?) Punc z jakimś ptakiem i literkami G po lewej i C po prawej. Ten długi to nr seryjny? Są jeszcze jakieś mniej widoczne wyrycia.

 

 

post-110137-0-82246700-1564576009_thumb.jpg

post-110137-0-09686100-1564576036_thumb.jpg

post-110137-0-76637800-1564576037_thumb.jpg

post-110137-0-99054900-1564576040_thumb.jpg

post-110137-0-70415600-1564576045_thumb.jpg

post-110137-0-59972500-1564576049_thumb.jpg

Edytowane przez siniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na szwajcarski...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm wygląda na niskiej/średniej klasy masowy produkt ze Szwajcarii.

I jest tym ma co wygląda.


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak Szwajcarski skoro z Francji mam go i jest podpisany St Etenne. Manufaktura Francuska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Francuska Wytwórnia Broni i Rowerów w Saint-Etienne... hmm... :rolleyes:  produktem ubocznym są pewnie zegarki... :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ktoś produkował w Szwajcarii a sygnował Francuskim St Etenne?. Dziwne

A co oznaczają te punce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Siniu a co powiedzić o zegarkach Lilpop albo Woroniecki z Warszawy, w środku szwajcarskie mechanizmy Omega albo Patek.

Takie poloniki t.j. zegarki sygnowane przez zegarmistrzów ze Lwowa, Wilna, Torunia,.....Krakowa ale również Breslau, Stettin ciągle można znaleźć i są bardzo ciekawe. Tylko w środku zawsze mechanizmy ze Szwajcarii i najczęściej niesygnowane tanie niskiej jakości.

Ja mam bardzo piękny i cenny mechanizm z tarczą J Tod Geteborg, ale to nie Szwed, to Szwajcar.

Tak to było i nie ma się co obrażać. To jednak SWISS MADE a nie PRC.

Co do grawerki "producenta" trudno powiedzieć kto i gdzie ją wykonał, punce? ten ptak jakoś podobny do koguta... ale tutaj moja wątła wiedza się kończy. Może ktoś inny coś wie.

Edytowane przez szalony amator

  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. Czyli mechanizm wykonany w Szwajcarii  sredniej półki i koperta być może Francja lub dla tej St Etenne a lata to XX wiek lata 20 - 40?


A koperta srebro czy posrebrzany czy raczej to ten oszukany stop? Chodzi tez o ten napis ARGENTFIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję kupić tzw, ciecz chromową i sprawdzić co to za materiał


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argent Fin to raczej prawdziwe srebro. A werk... Manufaktura ULTRA z Besancon czyli Francuz i po zagadce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Grigoris zabiłeś mi ćwieka.

Informacje ze strony ultra1911.com

 

Firma pod nazwą Ultra zarejestrowana w 1949 roku w Besancon.

Firma rozpoczęła produkcję w całości "in house" własnych mechanizmów cal 41 kieszonkowy i następnie naręczne.

Ale to nie jest zegarek 1949 roku ! To nie jest ultra cal 41. Cal 41 był z incablockiem.

 

Założyciel firmy Ultra kupił w 1937 roku warsztat Geismar który miał doświadczenie i zarejestrowaną nazwę Ultra dla zegarków kieszonkowych od 1911 roku.

I to jest zegarek Ultra z firmy Geismar @ co z Besancon.

 

Francuz?

Z Besancon to Francuz.

Zgadzam się tak samo jak Woroniecki z Warszawy to Polski zegarek. Z Omegą w środku.

 

Firma Ultra chwali się że od 1949 roku produkuje własne mechanizmy.

Mechanizmy do wcześniejszych kieszonkowych zegarków Ultra kto wykonał? Geismar nie robił własnych mechanizmów, czy zapomnieli wspomnieć?

 

Mnie to wygląda na szwajcarski mechanizm, i nie zmieniam zdania.

Ale protoplasta przez nazwę Firmy Ultra z Besancon. Ciekawa historia.

 

P.S.

Strona niemiecka faszination uhrwerk pokazuje mechanizm ze stoperem pod nazwą Ultra zarejestrowaną w 1905 roku dla zupełnie innej firmy i to nie z Besancon.

 

Czyli Szwajcar i zagadka trwa.

Edytowane przez szalony amator

  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udało mi się wyczytać ma jakiś napis ARGENTFIN? (Srebro? Ale co oznacza Fin?) Punc z jakimś ptakiem i literkami G po lewej i C po prawej. Ten długi to nr seryjny? Są jeszcze jakieś mniej widoczne wyrycia.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/142620-koperta-starego-zegarka/

https://www.antiques.szczecin.pl/smf/index.php/topic,3926.msg12258.html?PHPSESSID=ul08p799vba1am3m6jqu7kgr75#new

http://boutonsmanchetteargent.com/en/metal/argent-fin.php

Pozdrawiam. WG

Edytowane przez Wagro56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ArgentFin. Czyli trzeba sprawdzic tym środkiem. I zagadka dalej trwa? :). Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geismar zrobił własny mechanizm czyli "in house" w Besancon - gdzie tu porównanie z Woronieckim?

Ten kaliber przez Francuzów traktowany jest jak własny, tak jak Lip czy Trib.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.