Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Carrot

Konkurs fotograficzny numer 1-nowa edycja

Rekomendowane odpowiedzi

I przy tym pozostańmy.

 

 

Jesteś organizatorem konkursu?, bo jeśli nie, to moje słowa nie były skierowane do Ciebie :)

 

Wolę żeby podniosło szanse tym, którzy mają aspirację i starają się, niż ograniczyło wszystkich, bez wyjątku :)

Powtórzę to co napisałem wcześniej, maksymalna rozdzielczość będzie narzucona, ale od następnej edycji bo teraz już trochę za dużo byśmy namieszali.

 

Na pewno nie narzucimy proporcji 4:3 jako jedynych słusznych bo wiele osób strzela też w 16:9. Określimy za to maksymalną rozdzielczość ale pewnie w granicach 2000px szerokości. Przecież nawet telefonem z aparatem 3.2mpx (kto takich jeszcze używa i robi nimi zdjęcia?) można zrobić zdjęcie o rozdzielczości 2064 x 1552. 

Jasna sprawa.

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem podniesienie limitu rozmiaru zdjęć to dobre posunięcie. Może nie "full resolution", ale coś w okolicach 2000-2500px na dłuższym boku byłoby ok. Praktycznie każdy "nieprehistoryczny" aparat temu podoła. Dlaczego? Ot, Masu podał bardzo dobry powód. Coraz więcej osób używa wyświetlaczy "wysokorozdzielczych", czy to w monitorach 4k, czy w telewizorach. Nawet telefony i tablety mają rozdzielczość ekranu w okolicach 2500px. Na takich wyświetlaczach zdjęcie 1200px na dłuższym boku zajmuje jedynie część ekranu, a w przypadku telefonów jest rozmiarów znaczka pocztowego ;) Część z nas przegląda forum na Tapatalk, który z reguły po kliknięciu zdjęcia dopasowuje je do rozmiarów ekranu (tak jest przynajmniej w przypadku iPada), co przy fotografii 1200x900px oznacza, że będzie ona przeskalowana w górę. To z kolei powoduje znaczny spadek jakości wyświetlanego zdjęcia, a tym samym psuje efekt końcowy, co z pewnością może zaważyć na ocenie zdjęć przez głosujących.

 

Osobiście zdjęcia wolę oglądać na monitorze w rozdzielczości właśnie około 1200x900px, jednak MZ lepiej na urządzeniach o niższej rozdzielczości oglądać prace przeskalowane w dół niż sztucznie powiększone na potrzeby ekranów o wyższej rozdziałce.

 

Co do zewnętrznego hostingu, to doskonały pomysł, jednak powinien to być hosting z założonym kontem użytkownika, a nie coś na zasadzie "pokazywarki", skąd pliki po czasie rzeczywiście znikają. Nie znam Imgura i jego możliwości, nie wątpię jednak, że to świetny wybór. Sam używam Flickr, jednak jestem świadom jego ograniczeń w wersji darmowej: maksymalnie 1000 zdjęć; można natomiast pogrupować fotografie w albumy, np. jeden album - jedna edycja konkursu - z możliwością przeglądania zdjęć bezpośrednio ze strony Flickr (dość dobre algorytmy skalowania zdjęć, więc z jakością nie byłoby problemu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Patryk, czy w związku z tą całą dyskusją mam coś zmieniać w przesłanym już zdjęciu?

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk, czy w związku z tą całą dyskusją mam coś zmieniać w przesłanym już zdjęciu?

 

Absolutnie nic, Twoje zdjęcie jak widziałem zostało już wysłane w wersji "pełnej tak więc nie musisz nic zmieniać. No chyba, że sam masz jakąś potrzebę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie, ja sam żadnej potrzeby w tej kwestii nie mam :-) Ok, to śpię spokojnie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Tapatalka raczej nie ma możliwości zagłosowania?!


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, ale w takim przypadku zazwyczaj klikałem "otwórz w przeglądarce" i voila :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie "najfajniejsze", "walka o wysoką rozdzielczość" (słuszna), a i tak większość zdjęć oceniana jest... "z ekraniku telefoniku"....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Takie czasu, bo i telefoniki są dziś w stanie zastąpić całkiem sporo urządzeń :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie czasu, bo i telefoniki są dziś w stanie zastąpić całkiem sporo urządzeń :-)

Nie o to mi chodź Rafale.

 

Inne doznania są jak podgladasz przez lornetkę sąsiadkę w kąpieli, a inne jak się z Nią kąpiesz :)

 

Na ekranie telefonu nie zobaczysz tego co zobaczysz np na monitorze komputera.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie "najfajniejsze", "walka o wysoką rozdzielczość" (słuszna), a i tak większość zdjęć oceniana jest... "z ekraniku telefoniku"....

Niestety, tak to już jest, że większość użytkowników przegląda zdjęcia na wyświetlaczach, na których nie widzą zdjęcia w pełnej krasie. Małe fizyczne rozmiary ekranów, sztucznie podbijane i rozjechane kolory, brak kalibracji i programowe filtry niebieskie, żółte i co tam jeszcze. Niemniej jednak kiedyś było podobnie. I tak zdecydowana większość oglądaczy widziała na swoim monitorze zupełnie coś innego niż autor pracy, chyba że też miał w poważaniu kalibrację swojego monitora ;) Zatem dla dobra ogółu trzeba dostosować materiał optymalnie do istniejących potrzeb. Społeczeństwo chce oglądać zdjęcia na 5'' ekranie telefonu o rozdzielczości 2500x1200px, bardzo proszę. I tak większość ludzi czyta forum na telefonie lub tablecie, w pracy, pociągu, czy autobusie. Niech oglądają i głosują, lepsze to niż 20 głosów oddanych w głosowaniu przez osoby, które najchętniej konkursowe zdjęcia oglądałoby wydrukowane w rozmiarze A2 z odległości dwóch metrów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy większość głosuje na telefonach, ale na pewno jakaś część tak. Czy to źle? Nie sądzę. A dlaczego?

 

Współcześnie ekrany mają około 6" (a w dobie bezramkowócw nawet więcej) i rozdzielczości FHD+ (a nierzadko już nawet 2k czy 4k) z opcją podbicia jasności do poziomu nawet ponad 1000 nitów (co w przypadku monitorów komputerowych jest dla wielu z nas finansowo nieosiągalne - słowem telefon zaświeci lepiej niż monitor IPS za 1000zł). Do tego zdjęcie można bardzo przyjemnie powiększać na interesujące nas detale. Sam nieraz tak oglądam zdjęcia z flickra na przykład i nie uważam abym był z tego powodu mniej krytyczny. 

 

Inna sprawa jeśli ktoś nie poświęca temu zbyt dużo uwagi i skupienia, ale wtedy nawet 27" ekran monitora dla fotografów marki EIZO nie pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie o to mi chodź Rafale.

Inne doznania są jak podgladasz przez lornetkę sąsiadkę w kąpieli, a inne jak się z Nią kąpiesz :)

Na ekranie telefonu nie zobaczysz tego co zobaczysz np na monitorze komputera.

Tu zgoda, co nie zmienia tego, że dziś każdy nieco nowszy telefon traktowany jest jako urządzenie do wszystkiego :-) A co dotyczy lornetowania sąsiadek, to mam w telefonie zoom x50 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu zgoda, co nie zmienia tego, że dziś każdy nieco nowszy telefon traktowany jest jako urządzenie do wszystkiego :-) A co dotyczy lornetowania sąsiadek, to mam w telefonie zoom x50 ;-)

 

Brzmi jak P30 Pro. Ale tam jest 50x hybrydowy (optyczny 5x + cyfrowy z algorytmami wyostrzania i odszumiania). Co nie zmienia faktu, że na razie nie ma nic lepszego w mobilnej fotografii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Brzmi jak P30 Pro. Ale tam jest 50x hybrydowy (optyczny 5x + cyfrowy z algorytmami wyostrzania i odszumiania). Co nie zmienia faktu, że na razie nie ma nic lepszego w mobilnej fotografii :)

Si i jest dokładnie tak, jak piszesz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Czy jak współorganizator czy uczestnik głosowałbym ręcmi i nogmi za tym, żeby podnieść rozdzielczość.

Myślę, że takie posunięcie jest bardzo dobre.

Choćby dla tego, że zdjęcia są bardziej czytelne i głosującym łatwiej jest ocenić wysiłek Autora, w kwestii wykonania, które, poza pomysłem, też jest bardzo ważne.

Nie wszyscy też przeglądają fotki na telefonach... 

 

Myślę, że forum wytrzyma.  Ale żeby się o tym przekonać musimy spróbować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

I próbka:

 

1200x800

 

04559035217211990234.jpg

 

 

1800x1200

 

83495581784176531340.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I próbka:

 

Po kliknięci na zdjęcie otwiera się strona hostingu zdjęć, bez wyświetlonego zdjęcia; https://iv.pl/

Z całym szacunkiem dla waszej pracy, ale tak to nie obejrzę w powiększeniu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A już myślałem, że tylko u mnie taka przypadłość ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

No co Wy ?

Zdjęcia wyświetla w pełnej rozdzielczości, bez klikania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś nie tak robimy, prosimy o instrukcję :D


No co Wy ?

Zdjęcia wyświetla w pełnej rozdzielczości, bez klikania.

Serio, nic tylko strona startowa :(

Na twoim kompie masz to i Ci otwiera, nam nie!!! :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Na szczęście nie jest to hosting konkursowy. Miał byc to tylko przykład.

Kurczę, nawet na komórce mi wyświetla  :wacko:

Nie wiem o co biega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie jest to hosting konkursowy. Miał byc to tylko przykład.

Kurczę, nawet na komórce mi wyświetla  :wacko:

Nie wiem o co biega.

Tak jest z Twoimi zdjęciami, znikają, albo nie wyświetlają się. :(

W taki sposób to tylko obie strony wkurzają się, że nie można zobaczyć zdjęć :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Piotruś, tak jak pisałem to nie jest hosting konkursowy, więc nie ma obaw, a że moje fotki znikają ....  hmmm, to tak jak ja, pojawiam sie i znikam ;)

Zaraz skorzystam z innego, bardziej cywilizowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście że to nie konkurs :o

Wyobrażasz sobie Robert jaka by była WTOPA :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.