Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bmalkow

Tytanowe Casio czy Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Szukam zegarka ;-) Zafiksowałem się na radio controlled, szafirowym szkle i tytanowej kopercie.

Różne głosy się słyszy w temacie tytanu: że się rysuje ale że bywają utwardzane powierzchniowo i wtedy się nie rysują.

 

Do rzeczy: na oku mam dwie pozycje: Casio LCW-M100TSE (wiem, że LCD, ale mi to nie przeszkadza /tak bardzo/) i Citizen CB1070 (do pełni szczęścia brakuje alarmu).

Czy na forum są wieloletni użytkownicy tych zegarków, którzy mogą w miarę obiektywnie ocenić jakoś użytego stopu tytanowego? Może zdjęcia pokazać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Pierwszy chyba całkiem bez utwardzenia powłoki, drugi ma super-titanium. Citizen ma kilka metod utwardzania tytanu, przy czym na resztę świata leci wspomniane super-titanium. Jedni chwalą , innni nie. W sumie bez znaczenia bo bardziej wytrzymałe powłoki typu MRK czy DLC i tak nie występują raczej w dystrybucji w EU jak i tym przedziale cenowym.

Reasumując drugi też ci sie porysuje ale mniej i nie tak szybko , więc pod tym kątem Citizen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen z ta powłoką spisuje się bardzo fajnie. Radio kontroler w citizenach tez ładnie działa i odnoszę wrażenie że lepiej niż w seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej Citizen CB1070  :)

Podoktoryzuję się jeszcze trochę z tego tematu i pewnie stwierdzę, że wiem jeszcze mniej niż na początku.

Dzięki!  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, może warto zainteresować się marką oceanus. Zakup co prawda z Japonii, bo w Eu w dystrybucji nie występują, ale za to nie tak znowu dużo drożej masz zegarek klasę wyżej  

Na przykład coś takiego:

https://www.ebay.com/itm/Casio-Oceanus-OCW-T100TD-1AJF-Titanium-Radio-Solar-Men-Watch-Japan-OCW-T100TD-1A/292627029117?epid=2254544064&hash=item4421ee1c7d:g:le4AAOSwc-tY4vlZ

Edytowane przez plose55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda cudnie!
Tylko trochę obawiam się zakupów za takie kwoty z Azji: czy dojdzie, czy dojdzie to co zamówiłem, jak z vatem i cłem, czyli ile to będzie finalnie kosztowało…

Edytowane przez bmalkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+25% dochodzi, jak kupisz w sprawdzonym sklepie to wszystko jest Ok. Oczywiście jak to w życiu wpadki się zawsze mogą zdarzyć. Obawiać się nie masz co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochodzić dochodzą. Z vatem na dwoje babka wróżyła, nie powiem bo dawno nic nie kupowałem.

 

Natomiast miałem dobrych kilka lat temu bardzo podobna rozkinkę jak Ty. Napaliłem sie na citizena CB0020-50E ( model na tym samym mechanizmie co twój, tyle że stalowy). chodziłem po salonach, chodziłem oglądałem  przymierzałem, cmokałem z zachwytu ... i sprowadziłem z USA za połowę ceny . To był świetny zegarek i bardzo milo go wspominam. Potem był oceanus cachalot p500 tez kupiony z USA, a potem pierwszy zegarek kupiony z Japonii  po którym były następne ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[…]masz zegarek klasę wyżej

 

Upewnię się (bo się nie znam): Ten Oceanus jest klasę wyżej od (również made in Japan) Attesy CB1070?

Jeśli tak, to czy mógłbyś mi w kilku zdaniach to uzasadnić?  :) Jak czytam, to w tej grupie cenowej Attesy są bardzo dobrze oceniane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wyszukaniem informacji o tym modelu . Atessa zawsze była oficjalnie linią tylko na rynek japoński. Na oficjalnej japońskiej stronie Citizena nie ma tego modelu.  

https://citizen.jp/watchsearch/index.html

Znajduje sie oficjalnych europejskich stronach Citizena

https://www.citizenwatch.eu/?s=cb1070&post_type=product

Ale tam oczywiście nie jest opisany jako Attesa, bo to linia nie występuje oficjalnie w europejskiej dystrybucji . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra zrobiłem research i juz co nieco wiem  :)

Po pierwsze odpowiednikiem na rynek japoński jest  model CB1120 . Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda tak samo, czy są jakieś różnice nie wiem. Kilka lat  takie różnice w takich równoległych modelach bywały , najczęściej chodziło o słabszej klasy utwardzanie tytanu w wersji na reszte świata, oraz składanie w Chinach.

Przechodząc do samego modelu CB1120 - najtańszy model Attesy z ceną katalogową 50  tys jenów. W stosunku do innych modeli widzę dwa podstawowe mankamenty :

- Niewielki rozmiar . Tu w pewnym momencie myślałem że to jednak dwa różne zegarki bo Japonczycy podaja rozmiar CB1120  jako 38mm srednicy , a polskie sklepy 42 mm. Ale nasi podają po prostu wymiar z koronką. Patrz tutaj , konkretnie  czas 1.16

https://www.youtube.com/watch?v=bPvxENx988U

38 mm średnicy to jest malutki zegarek. Na średnim czy dużym nadgarstku on po prostu zginie. Ja mam drobny nadgarstek około 16.5 cm obwodu i owszem czasami lubie ponosić takie maluchy, ale optymalny zegarek dla mnie to taki o średnicy 40/42mm . No i musisz sie liczyć z tym że gdyby zegarek Ci się znudził i chciałbyś go sprzedać by kupić coś innego, to popyt i zainteresowanie zegarkami tej wielkości jest znacznie mniejszy.

- brak bajeru który Citizen określa w specyfikacji jako fit adjuster. Polega to na tym że przy przycisk przy zapieciu bransolety, pozwala na płynna regulację długości bransolety o jakieś 0.5 cm . Mega wygodna sprawa, łapa ci sie poci to możesz sobie poluzować bez żadnego dłubania śrubokrętem. W przypadku Citizena zdecydowanie wolałbym dołożyć i nabyć model  z czymś takim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, może w kwestii rozmiaru pomogą dwa zdjęcia tytanów od Citka. Rozmiar nadgarstka to 18.5cm. Attesa robi wrażenie mniejszej ale to tylko wrażenie :) Swoją drogą to Attesa miała iść do sprzedania, ale jaoś nie mogę się z nią rozstać :). Uwielbiam to uczucie jak biorę je do ręki i wydaje się, że są z plasiku takie zabaweczki :)d781c62a49f454d24aa127bdbbc787b7.jpg28b8faf1a49da2fac4aa98b9e1c362f0.jpg

 

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wyszukaniem informacji o tym modelu . Atessa zawsze była oficjalnie linią tylko na rynek japoński. Na oficjalnej japońskiej stronie Citizena nie ma tego modelu.  

https://citizen.jp/watchsearch/index.html

Znajduje sie oficjalnych europejskich stronach Citizena

https://www.citizenwatch.eu/?s=cb1070&post_type=product

Ale tam oczywiście nie jest opisany jako Attesa, bo to linia nie występuje oficjalnie w europejskiej dystrybucji . 

 

Jest tutaj: https://citizen.jp/product/attesa/images/catalog/2018sscollection_attesa.pdf

 

Na tym CB1070 jest napis "Made in Japan" a pozostałe zegarki Citizena z europejskiej dystrybucji, którymi się interesowałem, mają tylko "Japan mov't".

Edytowane przez bmalkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musieli w tym roku wycofać z oferty CB1070 i zamiast tego dać CB1120.

 

Miszkolc te twoje dwa Citizeny to pełnoprawne rozmiary. Drugi miałem cos na tym kalibrze to on chyba pod jakieś 43/44 mm średnicy podchodził. Są znacznie większe od tego co kolega chce nabyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.