Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LeM51

Najcieńszy zegarek

Rekomendowane odpowiedzi

Oj nieprawda. Np Tissoty w sporej mierze mają po 30WR, te klasyczne i do 2k pln, a certiny w tym przedziale po 100WR miewają często. Może jest gdzieś jakiś rodzynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie Certina ma swój DS i z tego wynika wyzszu WR, dlatego użyłem słowa najczęściej, porównaj pozostałe.

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze, prosze kolegów o zwrocenie uwagi na grubość zegarka, a przede wszystkim mechanizmu, oraz rok produkcji...attachicon.gifwat.jpg

post-109557-0-21966300-1565698580.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takich dostępnych dla ludu  w przedziale poniżej 1000zł

to Citizen Eco-drive Stiletto w niektórych wersjach ma 4,5mm

albo Titan Edge, o których postawiłem wątek szukając opinii, mają od 3,5mm nawet ( choć troche małe średnice jak na męskie zegary) a te z normalniejszymi męskimi wymiarami 3,7-3,9mm grubości.

Automaty w tej cenie będą miały po 12-13 mm więc różnica znacząca

 

Natomiast dla bardziej zamożnego klienta Citizen Eco-drive One ma 2,98mm. choć cena rośnie do ok. 8 tys zł.

Ciekawi mnie jak cienkie automaty można dostać w tym budżecie, wszakże Mido Boroncelli III z 6,95mm to połowa budżetu zaledwie.

 

Najciekawszy jest i tak mechaniczny Piaget Multiplano Ultimate Concept z 2 mm grubości.Tylko trwałość takich cienkich elementów mechanizmu raczej jest marna. Ich poprzedni model Multiplano miał 3,65mm

Edytowane przez apodyktyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takich dostępnych dla ludu  w przedziale poniżej 1000zł

to Citizen Eco-drive Stiletto w niektórych wersjach ma 4,5mm

albo Titan Edge, o których postawiłem wątek szukając opinii, mają od 3,5mm nawet ( choć troche małe średnice jak na męskie zegary) a te z normalniejszymi męskimi wymiarami 3,7-3,9mm grubości.

Automaty w tej cenie będą miały po 12-13 mm więc różnica znacząca

 

Natomiast dla bardziej zamożnego klienta Citizen Eco-drive One ma 2,98mm. choć cena rośnie do ok. 8 tys zł.

Ciekawi mnie jak cienkie automaty można dostać w tym budżecie, wszakże Mido Boroncelli III z 6,95mm to połowa budżetu zaledwie.

 

Najciekawszy jest i tak mechaniczny Piaget Multiplano Ultimate Concept z 2 mm grubości.Tylko trwałość takich cienkich elementów mechanizmu raczej jest marna. Ich poprzedni model Multiplano miał 3,65mm

Citizen Stiletto i Titan Edge to zegarki bez sekundnika i datownika. Dzisiaj zegarek raczej powinien posiadać sekundnik, datownik i WR 50. Być może współcześnie do standardowych wymagań powinno się dodać wskaźnik poziomu naładowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najcieńszy znany mi zegarek solarny: Bering, model 14640-227.

WR 30, grubość koperty 8,14 mm (producent podaje na swojej stronie 7 mm; nie jest to prawdą).

post-107409-0-54906800-1565793498.jpg

post-107409-0-90331600-1565793517.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka eterna, tylko oddałem do muzeum - 0.98 mm całość, no ale nie kwalifikuje się, bo gdzie datownik i sekundnik :):

 

 

Mechanizm ETA Delirium IV - historia jest na stronie:

http://www.capetowncorp.com/whatsnew/concordarticle.html

W przypadku MB ma, bo dzięki jej usunięciu obniżono osie wskazówek.

 

..a w przypadku eterny/concorda delirium IV taka grubość nie byłaby możliwa z sekundnikiem.

Powyższa wskazówka pozwala odszukać w internecie informację o historii Delirium IV. Podziwiam wiedzę Kolegi! Dziękuję. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen Stiletto i Titan Edge to zegarki bez sekundnika i datownika. Dzisiaj zegarek raczej powinien posiadać sekundnik, datownik i WR 50. Być może współcześnie do standardowych wymagań powinno się dodać wskaźnik poziomu naładowania. 

Hm, przyznaję się iż mi to umknęło. Faktycznie troche brakuje tej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edox Le Bemonts Slimline ma najcieńszy na świecie werk z datownikiem - tylko 1,6 mm.

  Można zobaczyć zegarek z tym werkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.